Poszukiwany obrońca krzyża. Zakres obowiązków: czuwanie...

Poszukiwany obrońca krzyża. Zakres obowiązków: czuwanie przy krzyżu ustawionym w celu obrony miejsca lub obiektu. Wymagania: znajomość podstawowych polskich modlitw i pieśni religijnych, dyspozycyjność, umiejętność współpracy w grupie - ogłoszenie tej treści pojawiło się na jednym z portali oferujących pracę - informuje „Dziennik Łódzki”.

Okazało się, że ogłoszenie zamieściła jedna z pracowni stolarskich w Radomiu. Na swojej stronie internetowej informuje, że na zamówienie może wykonać krzyż, czyli nową, cudowną broń, która potrafi wyegzekwować różne roszczenia.

„W ciągu kilku dni wykonamy krzyż i zapewnimy ludzi, którzy będą przy nim czuwać. Nie dopuścimy do wejścia na teren niepożądanych osób. Obecność krzyża gwarantuje przewagę nad służbami porządkowymi. Cena do indywidualnego ustalenia, w zależności od rodzaju akcji. Wszyscy nasi pracownicy zostali przeszkoleni, są osobami wierzącymi, odnoszącymi się do krzyża z należytym szacunkiem i troską”.

http://www.dzienniklodzki.pl/stronaglowna/295597,obroncy-krzyza-z-ogloszenia,id,t.html

12 komentarzy

Wl

Tym ludziom jest potrzebna opieka lekarska. Stolarz będzie im potrzebny za ileś tam lat. Dziwi mnie natomisat i zastanawia niejednoznaczna postawa hierarchów Kościoła. Tej awantury można było bardzo łatwo uniknąć nie przynosząc ad hoc krzyża - symbolu religijnego w miejsce publiczne. Stało się niestety tak,że jedna opcja polityczno- światopoglądowa zawłaszcza tą tragedię, podsyca ogień i "grzeje się" przy nim. Tylko skutki będą opłakane dalekosięznie i dla tej opcji i dla Kościoła także, choć ja pojmuję Kościół jako wspołnotę wiernych, a nie jak to mają w zwycaju bigoci i klerykałowie jako dostojników i innych poślednich funkcjonariuszy ubranych na czarno.Jestem agnostykiem gdyż od wielu lat nie po drodze mi z wierzeniami, wybrałem rozum i empirię oraz nie branie wszystkiego bezrefleksyjnie za tzw. pewnik jako moim zdaniem dobre drogi poznaia samego siebie i otaczajacej mnie rzeczywistości.

0 0
ID:17544

wakat

posadka w sam raz dla bómokaloryfera

0 0
ID:17546

zbuntowany_kaloryfer

Szanowny @bóm, w pierwszej chwili aż mi szczęka z wrażenia opadła! Jednak z treści artykułu wynika, że ktoś sobie żart zrobił. A już cholera myślałem, (ba - już się ucieszyłem!), że ci sekciarze upadli aż tak nisko;]]

0 0
ID:17549

pielegniarka

kaloryfer - potrzebna opieka lekarska! Idź na pomoc WI czy tez może WSI - Dhturka by się przydała! A co żonka na to?

0 0
ID:17551

Do bóm

Mądry człowiek najwpierw myśli ,a potem czyni ,więc dlaczego u Ciebie jest odwrotnie ?

0 0
ID:17553

jp

ale jest problem bo na tę służbę agłaszają się tylko sami starcy tam nie ma kibla ,robią w słoiki a potem wylewają na tablicę pamiątkową na murze budynku prezydenckiego.

0 0
ID:17557

negocjator...

wy sie nie krzyżem powinniście zajmować tylko tym że rząd za chwile będzie siedział w waszych kieszeniach i ssał z waszych portfeli coraz więcej waszych pieniędzy w postaci podatków , akcyz, podwyżek i innych wymysłów ... nie krzyżem sie zajmujcie tylko waszym losem w kraju który idzie na dno zadłużając się na kolejne miliardy... jest kryzys, a rząd kupuje sobie nowe auta , robi remonty u siebie w pałacach , lata samolotami , daje sobie nagrody pieniężne , wyprawia pogrzeby na kilkanaście milionów złotych... wszędzie szukają oszczędności ale nie u siebie tylko jak nam zabrać kolejne ciężko zarobione pieniądze u prywaciarza który traktuje ludzi jak robolów ... za chwile będzie podwyżka akcyzy na paliwa , alkohol, papierosy, wzrosną ceny żywności ... wiele by tu wymieniać ! wiec nie podniecajcie sie jakimś krzyżem w mieście w którym rządzą ludzie którzy żyją za 15 000 zł a nie za 1500 zł jak 90 % społeczeństwa i którym nie znane są problemy nas wszystkich polaków ... a temat krzyża uważam za temat zastępczy mydlący oczy co do nadchodzących podwyżek i nieuchronnemu zubożeniu społeczeństwa ...

0 0
ID:17558

zbuntowany_kaloryfer

Stawiam tezę, że pisuarowe szwadrony z podpuszczenia swojego guru dokonały profanacji krzyża na ogólnopolską skalę:
1. Mienią się osobami wierzącymi, a jednak to oni spowodowali, że krzyż zaczął wielu kojarzyć się z agresją.
2. Krzyż, symbol wiary i najwyższych wartości został przez nich użyty instrumentalnie, jako element walki politycznej. Bronią pozostawienia go przed pałacem wyłącznie dlatego, że nie mogą pogodzić się z przegraną ich guru. Nie chodzi im o modlitwę, lecz o przypominanie wszystkim dookoła, że w Pałacu Prezydenckim powinien urzędować ich guru - Jarosław K.
3. Doprowadzili do powstania "utworu muzycznego" - "Gdzie jest krzyż"(w cudzysłowie dlatego, że twór ten nie mieści się w mojej definicji muzyki), który jest na topie w dyskotekach w całej Polsce. Czyli kolejna zniewaga.

Wszystko czego się dotkną pIsuary to zhańbią, sprofanują, zniszczą lub obrzydzą. Oni lub im podobni to samo zrobili z pojęciem "solidarność". Piękne słowo, także będące nośnikiem wielkich wartości, kojarzy się dziś dość powszechnie z taką padliną jak sierpień80, z takimi jak Wrzodak czy Gwiazda.
Kontynuując wątek krzyża warto też zwrócić uwagę na pokrętną retorykę pisuarowych hord. Mienią się "obrońcami krzyża". Wynika z tego, że każdy kto ich nie popiera jest "wrogiem", bądź co najmniej "przeciwnikiem" krzyża. A tak nie jest - to kompletne nieporozumienie! Gdyby nazywali się "obrońcami pozostawienia krzyża przed Pałacem Prezydenckim" (czy jakoś podobnie) to byłoby ok. Ale nazywanie siebie "obrońcą krzyża" dowodzi postawy zdecydowanie agresywnej i wskazuje wręcz na poszukiwanie wroga! - coś a`la "my contra reszta świata".
I gwoli wyjaśnienia: nie jestem "wrogiem krzyża": krzyż to symbol mojej wiary. I powinien w spokoju stać tam, gdzie jego miejsce - czyli w kościele.

Co do ew. postawienia pomnika przed Pałacem. Kolejne kompletne nieporozumienie. Pomnik (wszystkich ofiar katastrofy) owszem, powinien zostać wzniesiony - w stosownym miejscu wyznaczonym przez władze Warszawy a nie przed Pałacem Prezydenckim.
Natomiast postawieniu pomnika L. Kaczyńskiemu jestem całkowicie przeciwny. Jako prezydent człowiek ten nie miał żadnych zasług, jego prezydentura była nieudolna, słaba, zaściankowa i kompromitująca nas w oczach świata i Europy. Nie odnajduję w tej prezydenturze ani jednego pozytywu.

Ps. Swoją drogą to chyba w żadnym innym kraju nie ma tylu tablic pamiątkowych i pomników co w Polsce. Tablice są masowo i z uwielbieniem instalowane z okazji niemal każdego, najbardziej błahego wydarzenia. Wystarczy, że Małysz odwiedzi gimnazjum na jakimś zadupiu, to od razu musi być tablica upamiętniająca to wydarzenie. Odsłaniana z wielką pompą przy orkiestrowej muzyce hehehe. A co, nie jest tak?;]]

0 0
ID:17560

bóm

Gdyby zaprzestać dotowania przez państwo k.r-katol. - największego pasożyta, to 6-7 miliardów, które ma dać podwyżka VAT, zostałyby w budżecie.
Oto, gdzie trzeba szukać źródeł pieniędzy do krajowej kasy.

0 0
ID:17561

pamar

@ ~negocjator... 10:48:36
Widać, że są jeszcze w tym kraju zdrowo myślący ludzie, których aż miło posłuchać. Oby takich przybywało!!!

0 0
ID:17562

stan wskazujący na enigmę

negocjator i pamar oczywiście macie rację ale każde forum ma takiego/takich speców od socjotechniki, którzy mają siać mgłę i prać mózgi jak w TVN i innych "niezależnych" mediach. No bo zwyczajnie kto tutaj najwięcej mówi o krzyżu? Nie zwolennicy krzyża tylko właśnie przeciwnicy! Sieją mgłę z rozkazu.

0 0
ID:17579

zbuntowany_kaloryfer

Jeszcze raz podkreślam, że nie jestem wrogiem krzyża. Jestem człowiekiem wierzącym tyle, że jednocześnie trzeźwo myślącym obywatelem Europy XXI w. Wobec tego daleko mi do dewocji i fanatyzmu i łzawych, publicznych popisówek. Jestem natomiast wrogiem moheryzmu i całej tej pisuarowej błazenady. Dalej stoję na stanowisku, że to pIs sprofanowało krzyż zawłaszczając Go i czyniąc z Niego cholerny fetysz.

0 0
ID:17593


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA