III liga: Pewne zwycięstwa AKM i TKM

Udanie zainaugurowały rozgrywki III ligi koszykarskie ekipy z Włocławka. AKM czterdziestoma punktami pokonał MCHHK Chełmno, a TKM rozbił Noteć Inowrocław 75:51.

Drużyna AKM tylko w pierwszej kwarcie miała lekkie problemy w obronie jak i w zorganizowanym ataku. Wynikało to z nowego składu osobowego, emocji (pierwszy mecz u siebie) i zgrywania się. 2,3,4 kwarta to bardzo dobra obrona, która kreowała łatwy, szybki atak. Panowie zaprezentowali się przyzwoicie, trener Marcin Piekarski zrealizował to co było przygotowane na treningach a wynikiem tego było czterdziestopunktowe zwycięstwo. Dzięki dobrze ustawionej grze każdy zawodnik zdobył punkty i co ważne w koszykówce wszyscy byli mocno zaangażowani w obronie.

AKM Włocławek - MCHKK Chełmno 87:47

AKM: Mateusz Piekarski 26, Damian Zawalski 12, Grzegorz Szepczyński 12, Barłomiej Wasielewski 9, Grzegorz Sołtysiak 8, Maciej Wieszczak 6, Marcin Szperling 4, Łukasz Kazimierczak 2

W równie znakomitym stylu zainaugurowali sezon III ligi koszykarze TKM-u.  Początek spotkania był bardzo udany dla Włocławian, rozpoczęli prowadzeniem 5:0. W drugiej częsci I kwarty goście nieco uspokoili swoją grę i zaczęli dotrzymywać kroku naszym zawodnikom. Ostatecznie pierwsza kwarta pada łupem zawodników Noteci 13:12. Druga odsłona to znakomita obrona i fantastyczne, szybkie ataki w wykonaniu TKM-u, który w tej części gry nie tylko zniwelował przewagę z pierwszej kwarty, ale wyszedł na 17-to punktowe prowadzenie. Trzecia kwarta to kontorolowanie tempa przez nasz zespół i dokładanie punkcik po punkciku do istniejącej już przewagi. Ostatnia ćwiartka toczyła się kosz za kosz, a ostateczny wynik spotkania to 75 do 51 dla TKM.

TKM Włocławek - Noteć Inowrocław 75:51

TKM: Jankowski 27(3x3), Wronkowski 9, Zych M 8 (1x3), Marchlewski 8, Barański 6, Ręgocki 6, Warszawski 5, Kijewski 4, Chojnacki 2