Lewandowska 12. w Maratonie Londyńskim

Iwona Lewandowska, biegaczka Vectry Włocławek, zajęła rewelacyjne dwunaste miejsce podczas 35. edycji Maratonu Londyńskiego. Przy okazji Iwona pobiła swój rekord życiowy na królewskim dystansie, który od dziś wynosi 2:27:47.

Elitarny Maraton Londyński był dla Lewandowskiej główną imprezą w tym sezonie i jak widać podopieczna trenera Marka Jakubowskiego idealnie trafiła z formą.

12. miejsce w tym bardzo silnie obsadzonym biegu, w którym startowały gwiazdy z całego świata to kolejny sukces naszej eksportowej biegaczki, wielokrotnej rekordzistki i medalistki Mistrzostw Polski. Wśród kobiet najszybsza była Tigist Tufa z Etiopii.

W łącznej klasyfikacji Iwona ukończyła trasę na 31. miejscu, a bieg wygrał Kenijczyk Eliud Kipchoge (2:04:42).

Sukces osiągnięty w stolicy Wielkiej Brytanii to kolejny znakomity występ Iwony na uznanych maratońskich trasach. W 2011 roku Lewandowska zajęła 11. miejsce w Maratonie Berlińskim (czytaj więcej).