Porażka Anwilu na zakończenie sezonu

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego Anwil Włocławek przegrał na własnym parkiecie z AZS Koszalin 63:84. "Rottweilery" zakończyły sezon na 12. miejscu i po raz pierwszy w swojej historii ekstraklasowych występów nie awansowali do fazy play-off.

Goście świetnie weszli w to spotkanie – po pięciu minutach i trafieniu Qyntela Woodsa AZS wygrywał 12:5. Później przewaga zespołu z Koszalina wzrosła nawet do 11 punktów po trójce Devona Austina. W drugiej części spotkania ekipa trenera Kostasa Flevarakisa zanotowała serię 12:0 i dzięki akcji Gorana Vrbanca było już 35:17. Anwil starał się odpowiadać akcjami Hrvoje Kovacevicia i Chase’a Simona, ale ostatecznie to koszalinianie po pierwszej połowie wygrywali 40:29.

W trzeciej kwarcie AZS powiększał swoją przewagę. W pewnym momencie zanotował serię 12:0 i po trafieniu Artura Mielczarka wygrywał nawet 62:36. Ostatnia część meczu była już bardziej wyrównana, ale nie zmieniała wyniku, bo ekipa z Koszalina praktycznie od początku kontrolowała przebieg rywalizacji. W końcówce trener Marcin Woźniak zdecydował się wpuścić na plac gry juniorów:  Bartosza Jankowskiego, Adriana Warszawskiego oraz debiutującego w ekstraklasie Juliusza Barańskiego. Ostatecznie AZS Koszalin pewnie wygrał 84:63.

Anwil Włocławek - AZS Koszalin 63:84 (14:23, 15:17, 18:27, 18:17)

Anwil: Simon 19, Kovacević 16, Raczyński 8, Wysocki 8, Surmacz 5, Witliński 4, Krajniewski 3
AZS: Radenović 15, Austin 14, Vrbanc 13, Woods 12, Mielczarek 8, Stelmach 6, Swanson 6, Dąbrowski 5, Pacocha 3, Szubarga 2