Szósta porażka Anwilu Włocławek

";

Koszykarze włocławskiego Anwilu przegrali szósty mecz w sezonie. W wyjazdowym spotkaniu z Mistrzem Polski i aktualnym liderem rozgrywek Turowem Zgorzelec "Rottweilery" przegrały 89:97.

Zgorzelczanie bardzo szybko zbudowali przewagę. Po trafieniach Urosa Nikolicia i Mardy’ego Collinsa wygrywali nawet 13:4. Pod koniec pierwszej kwarty prowadzenie mistrzów wzrosło nawet do 15 punktów dzięki akcji 2+1 Damiana Kuliga. W drugiej części spotkania Anwil wziął się za odrabianie strat. Było to możliwe po rzutach wolnych Arvydasa Eitutaviciusa i akcjach Piotra Pamuły. Po późniejszym trafieniu Mikołaja Witlińskiego włocławianie tracili do rywali zaledwie trzy punkty. Rzuty Filipa Dylewicza i Michała Chylińskiego uspokoiły sytuację PGE Turowa, który po pierwszej połowie wygrywał 46:35.

Anwil w trzeciej kwarcie zanotował bardzo dobry okres w swojej grze. Nie tylko odrobił wszystkie straty, ale po kolejnych punktach zdobytych przez Deonta Vaughna i Chase’a Simona wygrywał 54:53. Jednak w końcówce tej części meczu skutecznością ponownie zaimponował Michał Chyliński, a po trafieniu Tony’ego Taylora PGE Turów prowadził sześcioma punktami. W ostatniej kwarcie zespół trenera Miodraga Rajkovicia dość szybko zdobył dziesięciopunktową przewagę, którą utrzymywał praktycznie do samego końca meczu. Ostatecznie gospodarze wygrali 97:89. To siódme z rzędu zwycięstwo PGE Turowa w tym sezonie.

W następnej kolejce (29.11, godz. 18.00) włocławianie zagraja na wyjeździe z Wikaną Start Lublin.

PGE Turów Zgorzelec – Anwil Włocławek 97:89 (26:13, 20:22, 23:28, 28:26)