TKM zagra w finale Mistrzostw Polski

Po dwóch zwycięstwach i zajęciu drugiego miejsca w grupie I półfinału Mistrzostw Polski U-20 drużyna TKM Włocławek awansowała do najlepszej ósemki w kraju i w marcu powalczy o medale.

W weekend we Włocławku, Bydgoszczy, Gdańsku oraz Lublinie rozgrywane były turnieje półfinałowe mistrzostw Polski U20 mężczyzn, z każdego awans do turnieju finałowego wywalczyły po dwie najlepsze drużyny.

Piątek:
Pierwszy mecz z Wisła Kraków nie był łatwy, ale nikt z sztabu trenerskiego nie wierzył w łatwe zwycięstwo nad teoretycznie najsłabszą drużyną naszej grupy. Gdy po pierwszej połowieTKM przegrywał 10 punktami po bardzo dobrej grze Wisły, każdy się zastanawiał czy włocławianie będą w stanie zatrzymać tą dobrze "działającą" drużynę. Kluczem do zwycięstwa okazała się dużo lepsza gra w obronie w II połowie i zdobycze punktowe Bartosza Jankowskiego. To "Jankes" wziął na siebie odpowiedialność za wynik po kontuzji Adriana Warszawskiego, Dominika Olejniczaka (możliwe wykluczenie z dalszych gier) i 5 faulach Mikołaja Witlińskiego. Solidność takich graczy jak: Maciej Bojanowski czy Damian Zawalski, punkty Patryka Spojdy doprowadziły nasz zespół do zwycięstwa

TKM Włocławek - TS Wisła Kraków 71:64 (19:29, 15:15, 21:13, 16:7)
TKMi
: Bartosz Jankowski 18, Mikołaj Witliński 14, Dominik Olejniczak 13, Maciej Bojanowski 7, Damian Zawalski 6, Patryk Spojda 5, Adrian Warszawski 5, Juliusz Barański 2, Stefan Marchlewski 1

Trefl Sopot - WKS Śląsk Wrocław 59:53

Sobota:

Pierwsza kwarta meczu ze Śląskiem była zdecydowanie pod dyktando naszego zespołu. Dobra gra obronna i niezła celność rzutowa pozwoliła na objęcie prowadzenia 20:13. Z każdą następną minutą meczu zawodnicy Śląska Wrocław grali coraz to lepiej w obronie, wychodzili na pozycje rzutowe i je wykorzystywali. II kwarta 14:11 dla naszych przeciwników i tylko 4 punktowa strata punktowa do TKM-u zapowiadała duże emocje dla kibiców w II połowie meczu. Na 1 minutę i 51 sekund przed końcem trzeciej kwarty 50 punkt zdobył Adrian Warszawski i przewagaTKM zaczęła drastycznie maleć. Przestój wykorzystali przeciwnicy i po 30 minutach gry objęli prowadzenie 51:50. Po następnych 3 minutach Śląsk Wrocław już prowadził 58:50. Do cięzkiej pracy wziął się Mikołaj Witliński (26 punktów i 21 zbiórek), który dwoił i się i troił by przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Celne rzuty za 3 punkty Julka Barańskiego pozwoliły wrócić do gry. Dobra gra w obronie spowodowała liczne błędy Śląska i zdobyte jedynie 3 punkty w ciągu ostatnich 7 minut meczu. Ostatecznie TKM Włocławek pokonał WKS Śląsk Wrocław.

TKM Włocławek - WKS Śląsk Wrocław 69:61 (20:13, 11:14, 19:24, 19:10)

TKM: Mikołaj Witliński 26, Adrian Warszawski 12, Maciej Bojanowski 11, Juliusz Barański 8, Bartosz Jankowski 6, Stefan Marchlewski 2, Kacper Wronkowski 2, Damian Zawalski 2

Trefl Sopot - TS Wisła Kraków 72:46

Niedziela:
TKM Włocławek - Trefl Sopot 48:75
TKM:
Mikołaj Witliński 13, Patryk Spojda 8, Bartosz Jankowski 5, Maciej Bojanowski 5, Rafał Komenda 4, Staefan Marchlewski 3, Adrian Ręgocki 3, Juliusz Barański 3, Damian Zawalski 2, Kacper Wronkowski 2

TS Wisła Kraków - TS Wisła Kraków 70:64

Końcowa kolejnośc:
1.  Trefl Sopot  3  6
2.  TKM Włocławek  3  5
3.  TS Wisła Kraków  3  4
4.  WKS Śląsk Wrocław  3  3

W dniach 11 - 15 marca o medale w tej kategorii wiekowej rywalizować będą Trefl Sopot SA oraz TKM Włocławek (grupa I), Asseco Gdynia i Biofarm Basket Junior Poznań (grupa II), Poundout Politechnika Gdańska i KS Rosa Sport Radom (grupa III), a także WKK Wrocław oraz MKS Dąbrowa Górnicza S.A. (grupa IV). Z grona ośmiu finalistów trzech musiało rywalizować w turniejach ćwierćfinałowych, pozostali jako zwycięzcy stref dołączyli do rywalizacji dopiero teraz. Źródło: PZKosz, TKM