Włocławianie na czele tabeli III ligi

Kolejne swoje spotkania wygrały koszykarskie ekipy ze stolicy Kujaw walczące o mistrzostwo III ligi. AKM wysoko pokonał KK Świecie, a TKM wręcz zdeklasował Katarzynkę Toruń. Po czterech kolejkach włocławianie z kompletem punktów na koncie wspólnie liderują w tabeli.

Mecz AKMu otworzyli zawodnicy ze Świecia trafiając jeden rzut osobisty i trafiając z kontry. Nasi zawodnicy atakowali ale kolejne trzy z rzędu akcje nie dawały żadnych punktów. Pierwsze 3  punkty dla AKM zdobył kapitanMateusz Krawiec po ładnym wejściu pod kosz i trafieniu z faulem.Pierwsza i druga kwarta to dobra gra koszykarzy ze Świecia,  a w naszym zespole brak skuteczności i nietrafiane rzuty z łatwych pozycji. Próbowali akcji dwójkowych nasi wysocy, Grzegorz Szepczyński i Grzegorz Sołtysiak ale piłka wykręcała się z kosza. Dobrze że obrona funkcjonowała na w miarę dobrym poziomie co pozwalało być wciąż w grze. W drugiej kwarcie dobrą zmianę dał Łukasz Szląskiewicz, którzy rzucił w tym czasie 5 punktów, dobry press na piłkę i przeciwników  stosował Bartek Wasielewski, pozwoliło to utrzymać się w grze i po drugiej kwarcie zespół AKM Włocławek przegrywał tylko jednym punktem (38:39)

Po przerwie włocławianie zmotywowani przez trenera Marcina Piekarskiego pokazali w końcu potencjał tego zespołu. Dobrze dzielił piłkę nasz rozgrywający Marcin Szperling, dogrywał do Mateusza Krawca (ładna trójka) do wysokich. 4 Punkty w dwóch kolejnych akcjach rzucił Grzegorz Sołtysiak, Damian Zawalski dzielnie walczył o zbiórki i dorzucił swoje punkty a Maciej Wieszczak po wejściu był faulowany i rzucał celnie osobiste. Silny fizycznie i bardzo skoczny Mateusz Piekarski  siał spustoszenie pod obydwoma koszami i był dużym problemem dla przeciwników w walce o zbiórki. 3 kwartę zakończył celnym rzutem za dwa z półdystansu zakończył Łukasz Szląskiewicz ustalając wynik na 69:53 dla naszego zespołu. Ostatnia kwarta to kontrola tempa gry w ataku, dobra obrona i powiększanie przewagi przez zespół z Włocławka. Ładnymi rzutami z dystansu popisał się nasz środkowy, Grzegorz Szepczyński, który w 4 kwarcie dwa razy celnie rzuciła za 3 punkty.  Ostatecznie zespół AKM Włocławek wygrał 91:71.

AKM Włocławek - KK Świecie 91:71

AKM: Krawiec 28, Grzegorz Szepczyński 17, Łukasz Szląskiewicz 13, Maciej Wieszczak 10, Grzegorz Sołtysiak 10, Marcin Szperling 4, Damian Zawalski 4, Mateusz Piekarski 3, Bartłomiej Wasielewski 2