Wyniki włocławskiej paraolimpiady
22 maja w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się Paraolimpiada, w której wzięły udział niepełnosprawne dzieci z włocławskich szkół podstawowych.
Pięćdziesięciu sportowców reprezentujących trzy placówki: Zespół Szkół nr 3, Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 i Szkołę Podstawową nr 20 rywalizowało w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III i IV – VI.
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali okolicznościowe dyplomy, a zdobywcy czołowych miejsc
w poszczególnych konkurencjach - medale.
W części artystycznej wystąpił zespół tańca nowoczesnego PULS. Odbył się także pokaz karate tradycyjnego grupy dzieci trenowanej przez Jarosława Bicza. Druga edycja PARAOLIMPIADY dostarczyła młodym sportowcom wielu pozytywnych emocji i wrażeń, a zdrowa rywalizacja wyzwoliła w nich chęć pokonania słabości i wiarę we własne możliwości.
Kategoria wiekowa – klasy I – III:
BIEG WAHADŁOWY (4 x 10 metrów) DZIEWCZĄT
1. Julia Dobrzeniecka (SP 20) – 16,06 s
2. Oliwia Słowińska (ZSI nr 1) – 16,20 s
3. Natalia Piątkowska (SP 20) – 16,24 s
BIEG WAHADŁOWY (4 x 10 metrów) CHŁOPCÓW
1. Michał Dase (ZS nr 3) – 13,08 s
2. Aleksander Budindorf (SP 20) – 13,19 s
3. Igor Gospodarski (ZS nr 3) – 14,70 s
SKOK W DAL Z MIEJSCA DZIEWCZĄT
1. Oliwia Słowińska (ZSI nr 1) - 105 cm
2. Julia Nowakowska (ZSI nr 1) – 55 cm
SKOK W DAL Z MIEJSCA CHŁOPCÓW
1. Michał Dase (ZS nr 3) – 148 cm
2. Aleksander Budindorf (SP 20) i Marcin Sudomir (SP 20) po 122 cm
3. Igor Gospodarski (ZS nr 3) – 119 cm
RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ (1 kg) W TYŁ DZIEWCZĄT
1. Julia Dobrzeniecka (SP 20) – 5,0 m
2. Natalia Piątkowska (SP 20) – 3,6 m
RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ (1 kg) W TYŁ CHŁOPCÓW
1. Szymon Łukasik (ZS nr 3) – 5,2 m
2. Mikołaj Kozłowski (SP 20) – 5,0 m
3. Marcel Wojciechowski (ZS nr 3) – 3,8 m
TOR PRZESZKÓD DZIEWCZĄT
1. Julia Dobrzeniecka (SP 20) – 14,11 s
2. Oliwia Słowińska (ZSI nr 1) – 15,08 s
3. Julia Nowakowska (ZSI nr 1) – 17,84
TOR PRZESZKÓD CHŁOPCÓW
1. Aleksander Budindorf (SP 20) – 11,44 s
2. Michał Dase (ZS nr 3) – 11,66 s
3. Mikołaj Kozłowski (SP 20) – 12,14 s
Kategoria wiekowa – klasy IV – VI:
SKOK W DAL Z MIEJSCA DZIEWCZĄT
1. Dominika Zasowska (ZSI nr1) – 130 cm
2. Ewelina Starczewska (SP 20) – 128 cm
3. Kamila Kisielewska (ZSI nr 1) – 86 cm
SKOK W DAL Z MIEJSCA CHŁOPCÓW
1. Adam Jastrzębski (ZS nr 3) – 188 cm
2. Piotr Sztuczka (ZS nr 3) – 152 cm
3. Bartosz Łukomski (SP 20) – 132 cm
SKOK WZWYŻ DZIEWCZĄT
1. Justyna Grośkiewicz (SP 20) – 85 cm
2. Natalia Brzezińska (ZSI nr 1) – 80 cm
3. Dominika Łojko (ZS nr 3) – 70 cm
SKOK WZWYŻ CHŁOPCÓW
1. Nicki Gmurski (ZS nr 3) – 125 cm
2. Patryk Romanowski (SP 20) – 110 cm
3. Bartłomiej Maliszewski (ZS nr 3) – 95 cm
RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ (2 kg) W TYŁ DZIEWCZĄT
1. Dominika Zasowska (ZSI nr1) – 4,6 m
2. Natalia Brzezińska (ZS nr 3) – 4,2 m
3. Dominika Łojko (ZS nr 3) – 3,8 m
RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ (2 kg) W TYŁ CHŁOPCÓW
1. Patryk Romanowski (SP 20) i Bartłomiej Maliszewski (ZS nr 3) po 6,8 m
2. Gracjan Gospodarski (ZS nr 3) – 6,3 m
SZTAFETA 4 x 50 m
1. ZS nr 3
2. SP 20
3. ZSI nr 1