Zwycięstwo Anwilu w Dąbrowie Górniczej

W spotkaniu 11. kolejki Tauron Basket Ligi drużyna Anwilu Włocławek w wyjazdowym spotkaniu pokonała MKS Dąbrowę Górniczą 85:74. Wyróżniającymi się zawodnikami Anwilu byli Simon i Surmacz. Dzięki wygranej "Rottweilery" awansowały na 10. miejsce w tabeli.

Pierwsze minuty to skuteczna gra drużyny MKSu, którzy po kilku akcjach prowadzili 6:2. W kolejnych minutach dobrze spisywał się Surmacz, dzięki któremu włocławianie odrobili straty i wyszli na prowadzenie 7:6. W 5min pierwszej kwarty dał znać o sobie Crosariol. Po rzucie za 3pkt. Mateusza Dziemby, drużyna MKSu objęła prowadzenie 19:16. Dwa punkty dorzucił Matelski i prowadzenie gospodarzy wzrosło do pięciu „oczek”. Celne rzuty osobiste Wysockiego i punkty z akcji Crosariola pozwoliły odrobić punkty. Po 10min gry MKS Dąbrowa Górnicza prowadziła 22:20.

Drugą kwartę całkiem dobrze rozpoczęli włocławianie, którzy szybko objęli prowadzenie 25:24. Kolejne minuty spotkania upływały pod delikatne dyktando Anwilu Włocławek. Włocławianie dzięki swojej dobrej postawie powiększali przewagę. Po przerwie w grze do drużyny „Rotweillerów” wrócił Mikołaj Witliński. Na niespełna cztery minuty przed końcem po akcji Crosariola Anwil prowadził 34:28. Następne akcje dla Anwilu zakończyli Surmacz i Simon i Anwil prowadził 38:32. W końcowych sekundach kwarty po obu stronach boiska na linii rzutów wolnych stanęli Dziemba i Simon, którzy wykorzystali swoje rzuty wolne. Ostatecznie po 20min gry Włocławianie prowadzili z ostatnią w tabeli PLK drużyną MKS Dąbrowa Górnicza 40:34.

Trzecią odsłonę spotkania „trójką” zza linii 6,75cm trafił Pepper. W odpowiedzi dla Anwilu punkty zdobył Wysocki i Simon i prowadzenie wzrosło do 7pkt (44:37). Po minucie gry trzeciej kwarty z boiska zszedł Crosariol, który na swoim koncie odnotował czwarty faul.  Po rzutach wolnych McKaya punkty ładnym wsadem zdobył Simon (46:39). Włocławianie mieli szanse podwyższyć prowadzenie po przechwycie Simona, niestety Vaughn nie trafił do kosza. Po kolejnych punkach Surmacza i Simona prowadzenie włocławian wzrosło do 9pkt. (49:40). Na cztery zdobyte przez Anwil punkty, gospodarze odpowiedzieli „trójką” Piechowicza (49:43). Gospodarze nie radzili sobie z atakującą drużyną Anwilu, co włocławianie wykorzystywali. Na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty prowadzili 58:46. W drużynie MKSu Dąbrowa Górnicza dwoma akcjami popisał się Brown zdobywając łącznie 5pkt. (58:51). Po kolejnym błędzie Hajrića trzy punkty zza linii 6,75cm dorzucił Grzegorz Szymański i Anwil prowadził już tylko 4pkt. (58:54). W akcji Anwilu Seid Hajrić po podaniu Raczyńskiego nie zorientował się i minął czas 24sekund.  Na linii rzutów osobistych stanął Brown i skutecznie wykorzystał dwa rzuty. Dzięki błędom graczy Anwilu Włocławek, gospodarzom udało się zbliżyć na dwa punkty. Po 30min gry włocławianie prowadzili (58:56).

Ostatnie 10min gry rozpoczął od celnego lay-upa Vaughn. Po dwóch błędach gospodarzy, trzy punkty w ataku zdobył Vaughn i Simon co dało ponownie 10pkt. prowadzenie drużynie Anwilu Włocławek (66:56). Po chwili euforii w drużynie Anwilu w niespełna minutę podopieczni trenera Wieczorka szybko odrobili 5pkt. (66:61). Po przerwie na boisko wszedł Crosariol, który od razu zaznaczył swoją obecność trafiając dwa punkty. Trójkę dorzucił Vaughn i prowadzenie Anwilu wzrosło do 71:63. Po punktach Weavera, w akcji podkoszowej Crosariol popełnił piąte przewinienie i musiał zejść z boiska. Na 3min przed końcem spotkania punkty z wyskoku zdobył Simon i Anwil prowadził 75:69. Szybkie punkty zdobył Szymański (75:71). W odpowiedzi trzy punkty zdobył znakomicie spisujący się Chase Simon (78:71). Na 24sekundy przed końcem spotkania Konrad Wysocki stanął na linii rzutów wolnych. Wykorzystał drugi rzut (79:73). Końcowe sekundy to przenoszenie graczy obu drużyn spod jednej linii rzutów wolnych na drugą. Punkty z osobistych trafił Hajrić i Simon. Ostatecznie włocławianie wygrali 85:74.