Poprzyj budowę drugiego stopnia wodnego na Wiśle

Trwa akcja społeczna zorganizowana przez  Związek Gmin Ziemi Kujawskiej z siedzibą w Aleksandrowie Kujawskim. Inicjatywa polega na zbieraniu podpisów popierających budowę II stopnia wodnego na rzece Wiśle w miejscowości Siarzewo oraz budowę kolejnych stopni w ramach kaskadyzacji Wisły.


W ramach akcji, w Urzędzie Miasta Włocławek, do końca pierwszego kwartału można składać podpisy na listach poparcia. Podpisy są zbierane w budynkach Urzędu Miasta, w następujących miejscach:

- Zielony Rynek 11/13 – Biuro Obsługi Mieszkańców – hol główny
- ul. 3 Maja 22 – sekretariat Wydziału Gospodarki Miejskiej – pok. 30/31
- ul. Kościuszki 12 – sekretariat Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego, pok. 20/21
22 komentarze

gość-12546

Popieram, choc znajac zycie trzeba poczekac az nasza zapora runie :)

4 10
ID:68870

Bolo

I co z tego, że poprę? Będzie taki wyraz na literkę G.

2 0
ID:68875

nici będą

I ile w ten sposób zbierzecie podpisów, z 1000 chociaż? Trzeba zbierać efektywnie, jakby się podpisało z 90 tysięcy osób to coś jest plus cała władza lokalna i wybrani z regionu, ekspertyzy naukowcy, biznes!

1 3
ID:68881

gość-20101

Tym razem dużo wczesniej przed wyborami samorządowymi zaczęli rozrabiać mydło na oczy wyborców . A kto jest w kumitecie zbierającym podpisy ? Może ci którzy stali na tamie obok naczelnego kłamcy tuskomatoła i hrabiego Bredzislawa ?

0 2
ID:68885

gość - 458562

populizm jak ch...

3 0
ID:68889

gość-87770

Poprzyj - dziwne aczkolwiek poprawne słowo. Zaliż nie ma innego?

0 1
ID:68897

Ark

Jaki jest aspekt ekonomiczny i przyrodniczy powstania takiego tworu?

7 1
ID:68899

paola

Chętnie podpiszę, że NIE POPIERAM

15 1
ID:68900

Ark

Na budowę takie stopnia wodnego w zależności od przetargów, potrzeba kilkuset milionów do kilku miliardów złotych, czy tych pieniędzy nie można na jakieś słuszne rzeczy przeznaczyć?

6 2
ID:68901

tama

po co Wam ta tama? poprzyjcie budowę kanału prosto do Bałtyku aby odprowadził całą wodę z tego kraju. nie będzie powodzi, zapewniam.

6 1
ID:68903

gość

nie popieram, totalna bzdura budować zapory na rzekach nizinnych, to tak bzdurny pomysł jak odwrócenie biegu rzek syberyjskich

11 3
ID:68904

Elmer

Popieram

1 2
ID:68905

gość-37760

Nie

5 2
ID:68906

MaciekZnadWisły

To kolejna bzdura tak jak zbiornik Włocławski. Nic nikomu nie da, a trzeba się będzie narodowo do tego dołożyć. Jakie korzyści ma Włocławek? Żadnych, a powodzie w cofkach robiły już swoje. Stopień nie ma znaczenia ani dla energetyki (produkuje o rząd wielkości mniej prądu niż średnie elektrownie węglowe), a potem pojawią się oczywiście problemy typu obsunięcia gruntów. Do tego to kolejny gwóźdź do trumny dla ryb migrujących na tarło w górę Wisły (cenne gospodarczo trocie i łososie, parę innych gatunków), które kiedyś były ważnym elementem rybactwa na Wiśle w tych okolicach. Rekreacja? A jaka jest na Włocławskim? Większe zagęszczenia ludzi są nad pobliskimi jeziorami. Jedynie kto odniesie korzyść to inwestor. Taka prawda. Za to powstanie kolejny osadnik, który z czasem się wypłyci i zmieni w bagno, zamiast rzeki. Chcecie mieć lepiej, to się domagajcie budowy oczyszczalni i ich sprawnego funkcjonowania w dorzeczu Wisły. Wtedy i Wisła koło Torunia będzie przyjaźniejsza. Zresztą, każdy kto we Włocławku bywał wie, że żadem zbiornik nikomu nie pomoże, bo problemy ludzi są głównie w bezrobociu (dla dociekliwych polecam sprawdzić, jakie to nieprzebrane tłumy mają zatrudnienie w związku ze stopniem). W wielu krajach zaczęto takie przeżytki jak zapory likwidować, bo nie są ekonomicznie uzasadnione i więcej z nimi kłopotu. Ludzie, nie dajcie sobie ciemnoty wciskać!

15 5
ID:68907

Wędkarze mówią nie

Bezsens nie będzie ryb nie zgadzamy się wedkarze

12 1
ID:68909

poldek

Popieram rozebranie zapory.
Gdzie można się podpisać.

11 3
ID:68910

Robert K. Filipkowski

Nie popieram. Brak uzasadnienie ekonomicznego i przyrodniczego. Na świecie odchodzi się od takich rozwiązań. Popieram rozbiórkę tamy we Włocławku.

8 3
ID:68911

keczup wloclawek

Wloclawek.info.pl, czy bedzie organizowana akcja zbierania podpisow w sprawie likwidacji istniejace ziemnej zapory?

4 2
ID:68912

gość-76955

Do ,,popieraczy'' - czy wiecie jak wyglądały powodzie spowodowane wylewem Wisły na terenie Kujaw przed pobudowaniem zapory ? Nie wiecie ? To zapytajcie rodziców albo dziadków a dopiero wypisujecie te brednie o rozbiórce zapory .
Albo porozmawiajcie z mieszkańcami Stalowej Woli , Annopola - oni was ,,odtumanią '' - tumany niedoświadczone .

2 4
ID:68915

maniks

@~gość-76955: Pamięć ludzka jest zawodna i mało kto pamięta , że od czasu wybudowania stopnia wodnego Włocławek nie było zimowej powodzi z zatorów lodowych

2 3
ID:68921

Tomasz znad Wisły

@~MaciekZnadWisły: @~MaciekZnadWisły:
1. Poproszę o jeden przykład rozbiórki stopnia wodnego na rzekach żeglugowych w Europie Zachodniej, na co się pan "powołuje"
2. Lustro wody Zalewu Włocławskiego wydatnie stabilizuje poziom wód gruntowych całej okolicy. Tu nie ma problemu ani z wysychaniem lasów ani z wysychaniem pól.
3. Migrację ryb można zapewnić projektując i wykonując równolegle ze stopniem wodnym odpowiednie przepławki, to nie jest żaden problem
4. Argument o rozwiązywaniu problemu bezrobocia za pomocą wygenerowanych stanowisk obsługi zbiornika i stopnia jest całkowicie wyssany z palca. Nikt tego nie podnosi. Może jedynie w zakresie niskokwalifikowanej siły roboczej do prac ziemnych i budowlanych podczas budowy tego stopnia
5.Generator wodny nie jest konkurencją dla turbozespołu na parę ( np. ze spalania węgla) natomiast jest wyjątkowo użyteczny w zakresie dostarczania energii w okresach szczytowego zużycia. Tak np. pracuje elektrownia w Dębe na Narwi zapewniając Warszawie dodatkową porcję energii w szczycie.
6. Odkładanie się rumoszu dennego jest procesem naturalnym czy stopień będzie czy też nie będzie rumosz odkładany, Proszę podjechać powyżej zapory włocławskiej i spróbować własną nogą w lecie czy tam jest bagno.
7. Odpowiednie przygotowanie terenu stopnia podniesie również bezpieczeństwo przewciwpowodziowe. to szczególnie istotne, gdy zalanie jednego domu pół wieku temu generowało znacznie mniejsze straty materialne niż zalanie domu teraz.
Pozdrawiam
Tomasz znad Wisły (z Urzycu)

2 1
ID:68950

gość-38812

@~MaciekZnadWisły: Zaczeli rozbierac w innych krajach bo juz sie dawno zwróciły. W ich miejsce powstaja nowe w nowych lokalizacjach. Produkcja czystej energii na Stopniu we Włocławku splacila Stopien po ok 15 latach a przecież stoi juz ponad 40 lat.

0 0
ID:70108


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Rada oceni pracę prezydenta. Obniżą pensję włodarzowi?

Od 1 lipca zacznie obowiązywać rozporządzenie Rady Ministrów, zmniejszające o..

Impas w sprawie mieszkań. Radni SLD chcą porozumienia

Dzisiaj odbyła się konferencja Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, której..

Klub Radnych PiS chce budowy mieszkań we Włocławku

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości, podczas której..

Jest kolejny kandydat na stanowisko prezydenta miasta

W środę odbyła się konferencja radnych niezależnych na której przedstawiono..

SLD chce zwiększenia środków na transport zbiorowy

Dzisiaj na placu Wolności odbyła się konferencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej,..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..