Latawcowe Mistrzostwa Aeroklubu Włocławskiego

27 września na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Aeroklubu Włocławskiego Latawców w Klasach FLP i FLS 2014.

W klasie FLP, rywalizowało 23 zawodników i zawodniczek z Włocławka i okolic.

Pierwsze miejsce w klasie FLP zajęła Sara Kowalska, reprezentantka Modelarni Kikół. 2. Miejsce w klasie FLP zajął Piotr Lewandowski, reprezentujący również Modelarnię Kikół. 3. Miejsce w klasie FLP zajął Mateusz Świercz z Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie. Najlepszy z reprezentantów Aeroklubu Włocławskiego, Wiktor Kaczmarek, uplasował się na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Do rywalizacji w kategorii FLS, stanęło pięciu zawodników. Tutaj nie do pokonania okazali się trzej reprezentanci Gminnego Ośrodka Kultury Bądkowo, którzy zajęli następujące miejsca na podium: Piotr Domański - 1. miejsce, Kamil Nowicki - 2. miejsce, Krystian Piotrowski - 3. miejsce. Pozostali zawodnicy startujący w tej kategorii, to reprezentanci Aeroklubu Włocławskiego. Zajęli oni następujące miejsca: 4. miejsce - Wiktor Kaczmarek i 5. miejsce - Arek Chaberski.