W nowej szacie...po staremu. Nie będę się odnosił do...

W nowej szacie...po staremu.

Nie będę się odnosił do spraw merytorycznych poruszanych na rozpoczętej w poniedziałek 27 sesji Rady Miasta Włocławek z kilku powodów. Po pierwsze to dlatego, że nie opieram się na medialnych artykułach tylko na materiale źródłowym, którym jest protokół z sesji zamieszczony na stronie internetowej. Czasami korzystam z cytowanych w nich wypowiedzi. Po drugie to niewiele tej merytoryki w tej części było. Pan przewodniczący momentami tracił panowanie nad przebiegiem. Po trzecie to momentami można się było poczuć nie jak na naradzie decydentów dotyczącej losu kilkuset milionów złotych naszych pieniędzy ale w maglu, na jarmarku czy konkursie blagierów w Wąchocku.
Sala po remoncie. Spodziewałem się czegoś rzeczywiście nowego. Czegoś charakterystycznego, przystosowanego do roli jaką ma spełniać. A tu nic. Projekt robiła jakaś osoba z Bydgoszczy. Więc nie ma nawet komu podziękować za ten socrealistyczny styl, bo pewnie w Bydgoszczy nie oglądają tej strony.
Ale to nie znaczy, ze nie było niczego interesującego. Informacja o sesji wraz z projektem porządku obrad pojawiła się w Internecie 16 marca. Przypominam, że porządek obrad ustala przewodniczący Rady Miasta ( § 27 i § 35 Statutu Miasta Włocławek ) . Do 30 marca to wystarczający okres aby zapoznali się z nim radni i ewentualne zmiany uzgodnić na Konwencie Rady przed sesją. Sesja rozpoczęła się z wyjątkowym poślizgiem bo dopiero o godzinie 9.18 i tylko po to aby ogłosić 20 minut przerwy. Po przerwie, która trwała do 9.40 PiSprawica z upoważnieniem WWS w osobie radnego Kalinowskiego przystąpiła do ataku na porządek obrad. Głównie chodziło o zdjęcie z porządku obrad punktu 10. dotyczącego uchwały w sprawie emisji obligacji Miasta Włocławek .... Nie wiem czy to jest śmieszne czy żałosne, ze przewodniczący najważniejszej komisji w radzie, komisji budżetu, jest dyletantem ekonomicznym. Chociaż jest szansa, że za kilka miesięcy zmieni podejście do obligacji. Czytałem w mediach, że chodził na korepetycje finansowe do prokuratury a teraz już do sądu. Później podobnego laika rżnął poseł Zbonikowski, który jednak o swoje interesy finansowe potrafi zadbać. Nasuwa się pytanie: na jakiej zasadzie poseł Zbonikowski zabierał glos z mównicy?
Po przystosowanej do obrad sali spodziewałem się lepszego wyposażenia technicznego.
1. Nagłośnienie w tym mikrofony – fatalne.
2. Nie rozwiązano problemu liczenia głosów podczas głosowań. Opis takiego taniego urządzenia do wykonania w ZSE dałem do Urzędu, ale po co coś takiego robić? Przecież mieszkańcy mimo jawności głosowań nie muszą wiedzieć jak głosowali poszczególni radni. Mogli by ich potem nie wybrać! Ale my, mieszkańcy nadal domagamy się takiej informacji, kto jest przeciw rozwojowi miasta i kto jak chce wydawać nasze pieniądze?
3. Oczywiście pozostał jeszcze problem liczydła. Też go nie rozwiązano a jak widzieliśmy jest potrzebne. I to błąd wystąpił w najważniejszym na ten moment głosowaniu. Jak długo to ma się jeszcze powtarzać? Co prawda wśród śmiechu usłyszałem wytłumaczenie za plecami. Jedna z uczennic zasłaniająca transparent powiedziała, że najtrudniej jest liczyć do dwudziestu pięciu. Tego uczyli najdawniej i dlatego najtrudniej jest sobie przypomnieć.

8 komentarzy

pazdzioch

rzeczywiscie sala moze i ladnie odnowiona ale samo wyposazenie szalu nie robi, licho panie i panowie, licho.

0 0
ID:3846

Ada

Zeby glosowac trzeba wiedzec na co. Czy sa jakies konkretne propozycje ?

0 0
ID:3848

Marek

Dionizy ( Panie Stanisławie), miał Pan okazję przez cztery lata stworzyć takie warunki dla obrad, że dziś byłby Pan dumny. Swoją drogą będąc na emeryturze, nie potrzebnie jest Pan złośliwy i zacietrzewiony. Część mieszkańców pamięta Pana zasługi, więcej pogody i życzliwości.

0 0
ID:3853

Wloclawiak

Obligacje to temat, byc moze ostatni w tej turze wybranych ludzi, ktory moga oni sprzedac. Temat, ktory zapewne w zakulisowych dyskusjach jest juz negocjowany. W zwiazku z tym, iz nie ma ludzi duzego formatu w tym miescie rzecz, ktora obciazy nas jako mieszkancow na lata (odsetki obsluga) zostanie przenegocjowna za srubki.
Pieniadze, ktore dostanie Palucki i o ktorych tylko on bedzie decydowal i sposobie ich wydania (pkt. 7 proponowanej uchwaly), zostana przejedzone na Plac Wolnosci (cel tej renowacji nie jest jasny, nie zmienia ona charakteru centrum, nie zmienia otoczenia spoleczego czesto patologicznego, utrudnia jedynie komunikacje), co ciekawe Palucki jest zdeterminowany zrobic to bez dotacji unijnych czyli wyda 20-30 mln, kiedy moglby wydac 5mln plus dotacje (nie chce mi sie wyliczac dokladnie ale chodzi o bezsens realizacji takich inwestycji tylko ze srodkow wlasnych).
Szopki pod media, poziom dyskusji na radzie (Palucki szczegonie) jest zenujacy.

0 0
ID:3854

Wloclawiak

A zapis tej dyskusji jest tu:










0 0
ID:3855

zdziszek

Dionizy czy Stanisław? Jakieś rozdwojenie jaźni? Kto mi wyjaśni?

0 0
ID:3866

pazdzioch

hmm, wiec Dionizy to Wawrzon?

0 0
ID:3870

Pechoza

Wiesz co jest najgorsze Pazdzioch, ze pewnie jakbysmy w rzeczywistosci sie spotkali to pewnie wszyscy sie znamy z widzenia lub osobiscie. Wloclawek jest takim miastem, ze ta garstka aktywnych, narzekajacych, ktorych interesuje los miasta z punktu widzenia danej partii czy opcji jest bardzo mala.
Reszta spi, i dlatego na zawsze Komuchowem, Paluchowem a pewnie niedlugo zmienia nam nazwe Stanislawowo ku czci honorowych obywateli. Hold wladzy juz jest wiec, na radzie przyklepia zmiane nazwy miasta i tyle. Proste. I co najgorsze mozliwe :-)

0 0
ID:3875


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA