A który z maruderów, krytykantów pomyślał przez chwilkę...

A który z maruderów, krytykantów pomyślał przez chwilkę jak mówi o betonowym starym rynku? Kto widział wizualizację skończonej a nie rozpoczętej przebudowy? Stuknijcie się w głowę bo już na wiosnę 2014 będziecie sami się dziwić ile zieleni jest na starym rynku! Popatrzcie na wizualizację i się w końcu zamknijcie!

9 komentarzy

Radio_Moskwa

Popatrz na tą wizualizację co widzisz???



(tylko do cenzury:) nie brońcie sprawy, która jest przegrana, chociaż jestem w stanie was zrozumieć:))

6 4
ID:53843

Nowy

Parzę i widzę niedor....ę, który ten filmik zamieścił bo nic mądrzejszego nie mógł wymyślić, referendum, ha ha, ale gały wyjdą nieudacznikom, jak te 9500 podpisów dla "grupy hamującej rozwój" będzie nieosiągalne. Do 5-6 tyś będzie łatwo, bo tylu maruderów pewnie jest w mieście a później - STOP, panika itd...! Kogo chcecie na prezydenta - Zbonia? To zamiast zegaru słonecznego na zielonym rynku będzie pewnie jak sobie wyobrażam pomnik ś.p. mał. Kaczyńskich - o taka reklama miasta!

5 9
ID:53845

Radio_Moskwa

A widzisz coś jeszcze? Nie? To może ci wytłumaczę, bo wy z postrzeganiem realnej rzeczywistości macie trochę nie tego:) Otóż widać tu jeszcze niedor....ę, który 7 lat remontował starówkę i widać ile zrobił za setki milionów! Za ten przewał Niedor....a popłynie kajakiem z Włocławka razem ze swoimi niedor....mi!!!

3 2
ID:53858

Nowy

Tylko Niedoro....a nie widzi ile się zmieniło na lepsze przez te 7 lat, wejdź sobie na stronę UM i popatrz jak się zmieniał Włocławek od 2007 roku, FAKTY a nie mity! A referendum nawet nie dojdzie do skutku, bo tych 9000 głosów "grupa referendalna" w zyciu nie zbierze, bo niewiele osób chce odwołania Pałuckiego, który w zeszłych wyborach o 10 000 głosów wyprzedził Zbonia!

2 5
ID:53868

zxxc

@~Nowy: grupa hamująca rozwój? Jaki rozwój skoro miasto się stale ZWIJA?

Jakkolwiek nie przepadam za pisuarami bo tak samo jak peowcy są zakłamani, to nie można powiedzieć że całe to nygusostwo które liczy na przejęcie posadek i teraz najgłośniej krzyczy nie ma częściowo racji.

9000 podpisów to są sami ludzie młodzi, którzy wyjechali z Włocławka bo nie mieli żadnych szans na normalnie płatną pracę - czy jakąkolwiek.

Napiszesz mi zaraz że prezydent nie tworzy miejsc pracy? To po co inkubator który za siatką stworzył nisko opodatkowaną konkurencję działającym już i tak ledwie w mieście firmom zamiast obniżyć podatki w mieście i pozwolić lokalnym przedsiębiorcą zachować kilka złotówek w portfelu za które dadzą pracę kolejnym ludziom? I TAK DOPŁACAMY DO INTERESU.

Przecież to strzał w kolano. Dorzuć do tego poziom bezrobocia + masową emigrację ludzi młodych do innych miast i zobacz sobie kto będzie spłacał te kredyty za "ładne" bulwary :) Przecież ten projekt nie był nawet średni...

Wiesz już kto będzie za to bulił? TY. W kolejnych podatkach od nieruchomości (bo Włocławianie tacy bogaci), za wodę, śmieci, ciepło :) Może jak masz mieszkanie to cie to nie rusza tak bardzo, ale jak masz puste hale magazynowe o powierzchniach po 900m2 - a takie stoją bo drobny przemysł wymiera a władze są mocno nieprzychylne małym firmom - to weź zapłać od tego podatek od nieruchomości :)

Ludzie którzy czekali na lepsze czasy przespali i budzą się teraz kiedy zaczyna brakować co do gara włożyć albo bo nagle tracą pracę i się oczy szeroko otwierają - reszta pouciekała do większych miast. Znam sam kupę osób które pouciekały do Wawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi, Torunia i Bydgoszczy. I wiesz co widzą jak wracają raz na jakiś czas rodzinę odwiedzić? Że dworzec jak się rozpadał tak się rozpada, że w niedziele miasto umiera bo ludzie nie mają za co do knajpy pójść czy nawet "browar" w ogródku wypić. Że jedynka nadal rozgrzebana, że główne ciągi komunikacyjne np. Al. Kazimierza Wielkiego, Kruszyńska są nie ruszone i w opłakanym stanie, trasy wjazdowe/wyjazdowe z miasta są coraz bardziej obciążone bo zaczynają do nas dojeżdżać ludzie z powiatu licząc że cokolwiek zarobią i pracują za psie pieniądze.

Gościu otwórz oczy.

Aktualny Pan Prezydent gdyby miał choć trochę przyzwoitości i spojrzał by na to miasto przez pryzmat ludzi między 20 a 30 rokiem życia to sam podał by się do dymisji. Bo wierz mi - Ci z młodych którzy zostali w tym mieście zagryzają zęby tak że aż zgrzyta. Biorąc pod uwagę aktualny sposób zarządzania miastem + trwałą i stale przyspieszającą tendencję do wyludniania się - wieszczę Włocławkowi za 10 lat conajmniej kolejne 15-20tyś mniej mieszkańców - nadal się będziesz cieszyć jak kolejny prezydent podniesie ci lokalne podatki o 20% bo nie wyrobi spłacać zaciąganych teraz kredytów?

No?
I co za fakty mi pokażesz?
No dawaj przekonaj mnie, chętnie merytorycznie podyskutuję W JAKI SPOSÓB przystań, stadion i słynne Skrzypkowe oświetlenie sprzedane po cenie złomu a nowy właściciel odsprzedał je za grubą kasę czy też badziewny i za drogi projekt bulwarów na których kibel na jedną osobę jest droższy od wybudowania normalnej ubikacji i zatrudnieniu osoby do pilnowania/sprzątania.

No powiedz mi czemu zamiast wywalania kasy pod takie badziewne populistyczne inwestycje nie wytyczano nowych terenów przemysłowych i nie uzbrajano ich, czemu nie obniżano podatków poniżej średniej rejonu żeby biznes i firmy same chciały tu być i mieć siedziby? Czemu nie wyremontowano i nie poszerzono wszystkich głównych arterii w mieście? Czemu nie wybudowano kolejnych dwóch pasów do końca michelina skoro jest to chyba najbardziej obciążona droga lokalna przez osiedle? Takimi działaniami i relatywnie tanią siłą roboczą ściągnęlibyście o wiele więcej firm, poziom bezrobocia zaczął by spadać, pensje rosnąć. PRAWA RYNKU - tylko trzeba mieć jakąś wiedzę a nie tkwić ze łbem w PRL.

Kategorycznie nie jestem za żadną opcją polityczną w tym mieście, uważam że większość polityków tak rządzących obecnie jak i tych którzy na ich cieplutkie posadki chętnie by wskoczyli to zwyczajnie ludzie... skrajnie niekompetentni - żeby nie pisać wulgaryzmów.

Jestem zwykłym szarym obywatelem, który codziennie rano wstaje i się najzwyczajniej w świecie wk****** na to co widzi.

6 1
ID:53871

szuja

Mimo ,że we Włocławku rządzi SLD a w Polsce PO, to wsio rawno. Jak przyjdzie PiS będzie jeszcze większy zgryz.Zębów nie ma ,proteza nie chce się trzymać bo dziąsła się rozlazły a na implanty nie ma pieniędzy bo resztę trzeba oddać na księży.

2 1
ID:53876

Raport

"NOWY" wcale nie jest nowy.
IP: 77.91.56.xxx.
Numer IP użytkowników Internetu Satfilm jest stały.Numery te są przypisane i archiwizowane.

https://www.google.pl/search?q=Ip%3A77.91.56.xxx.&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

Przypadek?Nie wierzę w przypadki.
Słyszałem o sponsorowanych artykułach.Czyżby byli też sponsorowani komentujący? A jak z podatkiem w takiej kwestii?



Pozdrawiam.

1 0
ID:53895

Nowy

A kogo to obchodzi, czy komentuje 1 czy 100 razy w ciągu miesiąca czy roku. Jak prawie każdy, kto się tu wpisuje jestem żywo zainteresowany komentowaniem wydarzeń w tym mieście i tyle!!! Takie odkrycia to żenada, hahahahahaha

1 1
ID:53908

zxxc

@~Nowy: szkoda że nie odniosłeś się do tego co napisałem - więc albo w duchu się zgadzasz albo zwyczajnie boisz się zmiany (tez bal bym się rządów Wojtkowskiego czy Zbonikowskiego) - ale aktualny pan prezydent już wystarczająco udowodnił że nadaje sięna burmistrza conajwyżej - i niestety Włocławek z wyludnianiem się w tym kierunku właśnie zmierza.

Gdyby wymeldowali się z włocławka tylko Ci którzy wyjechali do pracy do innych miast czy wogóle z kraju - liczba mieszkańców już znalazła by się pewnie poniżej 100tyś.

3 0
ID:53926


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA