Polska wymiera w galopujacym tempie. Wedlug GUS liczba...

Polska wymiera w galopujacym tempie. Wedlug GUS liczba mieszkańców zmniejsza sie z roku na rok. W ciągu czterech pierwszych miesięcy tego roku urodziło się 121 tys. dzieci a zmarło 142 tys. osób. Tak źle jeszcze nie było. Wniosek ? Polska rzadza wrogowie Polakow stosujacy masowa zaglade ludnosci polskiej przez bezrobocie, glod, mrozy, powodzie, odebranie mozliwosci leczenia sie.

41 komentarzy

????

By to sprzwdzić wystarczy chęć zapisania się do lekarza specjalisty ....i już widać ze Zofia pisze prawdę . UPOdlenie POlaków to nagroda za dobry wybór cudotwórcy i jego cudów..na które POdobno załugujemy ''.

15 14
ID:54022

cichyobserwator

Masz rację . Pokażę ci kraje gdzie nie ma bezrobocia , głodu a służba zdrowia jest na najwyższym poziomie i dzięki temu rodzi sie najwięcej dzieci :

,,Za najpłodniejszy region na świecie można uznać niewątpliwie Afrykę Subsaharyjską. Na jedną kobietę przypada tam ok. pięcioro dzieci, co oznacza, że jest on dwukrotnie wyższy niż średnia światowa. Drugie miejsce pod względem wysokości tego wskaźnika zajmuje Azja Południowa (Indie, Nepal, Bhutan, Bangladesz, Sri Lanka i Malediwy), gdzie wynosi on ok. 2,7. Niewiele niższy poziom płodności występuje na Środkowym Wschodzie i w Afryce Północnej, czyli krajach zdominowanych przez wyznawców islamu - również ok. 2,7. "
,,Jeżeli weźmiemy pod uwagę poziom TFR w Polsce możemy zauważyć, że o ile jeszcze na przełomie lat 90. i 80. XX wieku wynosił on 2,05, o tyle od 1992 roku zaczął on gwałtownie spadać i w 2003 osiągnął swój dołek w wysokości 1,22. Dla porównania sąsiednie Niemcy, podawane często jako przykład szybko starzejącego się społeczeństwa, miały w tamtym roku współczynnik dzietności na poziomie 1,35. Na szczęście polska tendencja odwróciła się i od tego czasu dzietność w Polsce wzrasta (jest to pokłosie wejścia w wiek rozrodczy pokolenia przełomu lat 80. i 90."
http://www.prognostic.pl/-/wspolczynnik-dzietnosci-na-swiecie

Tak zle jeszcze nie było ale udaj się do lekarza, pokaż mu co wypisujesz a na pewno cię przyjmie i coś ci przepisze .A jak cię nie będzie stać na wykupienie recepty to po przeczytaniu twoich tekstów da ci coś z własnej apteczki.

10 18
ID:54028

Napoleon

A tymczasem we Francji ............ hahaha

5 0
ID:54029

zbuntowany_kaloryfer

"Masowa zagłada ludności" - horror normalnie. Zosia, ja cudem uniknąłem zagłady, bo schowałem się w kanałach jedząc upolowane szczury. Czasem wynurzyłem się z kanałów i udało mi się złapać wronę;) Szczur Zosiu nie jest taki zły w smaku; Trochę królika przypomina. Poza tym w pewnych rejonach Azji uchodzi za przysmak. Oczywiście nie możemy zapomnieć o psach i kotach. Jeżeli Zosi na serio zagrozi śmierć głodowa, to stawiam wirtualną stówę, że ta przemiła kobieta zagustuje w psinie i kocinie;)

8 14
ID:54031

cichyobserwator

@~????: Podaj jeszcze nazwę specjalisty od ,, mrozów " i ,, powodzi " bo rodacy nie będą wiedzieli gdzie się zapisać na te dolegliwości.

Czytając te wasze ,, rewelacje " pewne jest jedno - pomocy specjalisty wymaga wielu ,, prawdziwych Polaków " !

7 13
ID:54032

Radio_Moskwa

Do 2100 roku zostanie nas garstka około 16 mln!!! Jeżeli to was zadawala to.....
I możecie wszystkich wyzywać od oszołomów, ale tak naprawdę to wy jesteście tacy, jacy jesteście:) Dane są wasze a więc co one oznaczają??? Że nas przybywa??? Ja sam mogę od siebie powiedzieć, że te 16 mln to są optymistyczne prognozy! Tu w tym kraju nic nie ma! Prawie wszystko, co można było sprzedać to sprzedano. Facet, który w sejmie jest w komisji obrony z wyksztalcenia profesor od robaków karze żreć szczaw ludziom głodującym. Energetyka leży i za 3 lata zaczną wyłączać prąd, nie liczcie też na emerytury, bo niby, kto będzie na was pracował? Dotację z unii przyjdą jak bóg da może za 2 lata! Ale na pewno nie w tej ilości jak sobie wyśnił najlepszy magik pod słońcem Peru. Zresztą zobaczymy czy w ogóle kasa będzie gdyż unia jest w poważnym kryzysie i zawsze mogą powiedzieć, że dość już dali kasy Polaczkom na stadiony, kostkę brukową czy inne bzdety! A Polaczkowie tego nie umieli racjonalnie wykorzystać! Tak naprawdę unia potrzebuje rozwoju nowoczesnych technologii by móc konkurować ze Stanami i nie tylko. Jedyną technologią, jaką Polaczkowie obecnie posiadają to dobrze poukrywane długi. Jednak nikt tego w cywilizowanych krajach już nie potrzebuje! Śmiejmy się wszyscy do bólu, bo na razie możemy się śmiać.
Jednak za chwileczkę śmiech zniknie a ból na długo razem z długami pozostanie! A w lombardach Europy i Świata nie będzie już, co zastawiać! Pozdrawiam wszystkich Uśmiechniętych i zadowolonych z siebie:) Cieszcie się jak długo możecie:)

16 12
ID:54037

wadera

@~Radio_Moskwa:
Brednie piszesz.

5 9
ID:54039

Radio_Moskwa

@wadera: Udowodnij to :) w którym miejscu są te brednie ?

13 3
ID:54043

????

@~cichyobserwator: Twoje ,,wyjaśnienia'' wala na kilometr propaganda POlitykierska więc są niewiarygodne ...lepiej ,,wyjaśnij '' gdzie POdziały sie nasze składki emerytalne z ZUS i OFE ....ale bez POlitycznego mydła i ściemy w stylu idola ...to mamy na codzień w ,,niezależnych '' mediach . Na zlocie POlitycznych kłamców byłeś ....? Czy zaPOmnieli zaprosić ?

8 10
ID:54045

fiskus

Kierownik US z Sieniawki został niesłusznie oskarżony o wzbogacenie ( jacht, kopalnia diamentów ) . W toku postępowania okazało się , że dobra te nabył za kasę uzyskaną z rozbicia skarbonki córki, a za szkody moralne uzyskał od Skarbu Państwa - 6 mln. zł.

10 0
ID:54046

Turysta

Główna ulica Włocławka, o co chodzi. Bardzo zaniedbane i brudne miasto. Przykro patrzeć.

4 1
ID:54047

cichyobserwator

@~????: To nie są moje wyjaśnienia tylko światowe dane o demografii na świecie. Czy ty już oprócz własnego fiksum - dyrdum juz nic nie przyswajasz ?
Masz zestawienie państw o ujemnym przyroście jak Polska ( współczynnik poniżej 2.0 ) http://www.pierwszyportal.pl/teksty,spoleczenstwo_html,16,1,liczba_urodzen_dzieci_na_swiecie,8531.html
i np.
137 United Kingdom (Anglia) 1.91
141 Iceland 1.84
155 Netherlands 1.78
157 Australia 1.77
164 Finland 1.73
171 Sweden 1.67
177 Canada 1.59
189 Switzerland 1.47
197 Germany 1.41
209 Poland 1.31

W tych krajach też z biedy obywateli ubywa ? Czy tam nasi rządzą ?

Co do ZUS i OFE to ,że przyswoiłeś te skróty to już i tak ponad normę twoich zdolności poznawczych więc tłumaczenie czegokolwiek poszłoby w pustkę.

7 10
ID:54048

cichyobserwator

@~Radio_Moskwa: Niech se ,, Polaczek " przeczyta: http://biznes.onet.pl/czolowi-polscy-inwestorzy-zagraniczni,18858,5542025,14545914,fotoreportaze-detal-galeria

to może ocena rodaków mu sie zmieni . Z tak niską samooceną musisz mieć niezłą jazdę codziennie przy goleniu widząc tego Polaczka pierdołę .Może jakiś śmieszny plakat chociaż nalepić to może nie będzie śmiechu przez łzy.

4 11
ID:54049

????

@~fiskus: To zupełnie jak POciecha Tuska ...z kieszonkowych oszczędności kupiła za gotówkę mieszkanie ....w Warszawie ...jak oni POtrafią oszczedzać ....na koszt podatników .

9 4
ID:54051

Zofia

@~cichyobserwator: Mowimy o Polsce obronco liberalow. Ludnosci coraz mniej a nasze wladze dwoja sie i troja zeby takie byly wlasnie tendencje. Jest jeden mankament. Na czyj koszt beda zyc jezeli zabraknie ludzi w wieku produkcyjnym a pracy NIE MA.

10 2
ID:54054

poliszynell

@Zofio a słyszałaś o kradzieży na raty? Jeśli nie to proponuję przejażdżkę po Alei Jana Pawła II w Warszawie - wysyp banków:

-Getin Bank
-Alior Bank
-BNP Paribas Bank
-Bank Ochrony Środowiska S.A.
-Lukas Bank
-Bank Pekao SA
-ING Bank itd, itd

oraz mnogość sex shop'ów i burdeli pod wezwaniem tego trzeciego - po Reaganie itp, którego nazwano drugim:) /heh!/

3 0
ID:54056

Radio_Moskwa

@~cichyobserwator: Samoocena rodaków:) Przykro mi to mówić, Ale jako naród straciliśmy jaja pewnie, dlatego że mieszkają tu już tylko starcy:) Nie będę odpowiadał na twe zaczepki personalne do mnie i innych. Gdy się kończą argumenty zaczyna się rzucać łajnem! W twych jakże i tak niekorzystnych statystykach zapomniałeś dodać z pewnością przez roztargnienie ile osób z Polskiego dobrobytu uciekło za granicę na potworną emigrację! Zapomniałeś też uwzględnić oczywiście nieistotny fakt, że to w większości ludzie młodzi i oczywiście zapomniałeś, że ucieczka z kraju mlekiem i miodem płynącym trwa w najlepsze! Cóż takiego się stało, że po wojnie nie uciekło z kraju tyle osób, co teraz w tym okresie jak to niektórzy gazetowi mędrcy określają najlepszym dla Polski od 1000 lat! Dlaczego to młodzi Polacy uzupełniają niże demograficzne w krajach, które tu przytoczyłeś w tej swojej tabelce? Dlaczego z tak prężnie działającego kraju, w którym nawet prostej autostrady nie można wykonać dobrze ludzie uciekają? Do 2100 roku ma być 16 mln takie są prognozy! Pytam czy to oznacza, że dobrze jest w kraju nad Wisłą czy źle?

10 9
ID:54059

????

@~Zofia: krętacz zawsze POzostanie krętaczem i tylko strach o wlasna du.... moze zmienić jego POglądy , POgadamy ja skonczy sie era POkretnego obiecywacza ...wtedy śpiew cichegoagenta PO zmieni się ....jak wiatr zawieje ...

8 7
ID:54063

cichyobserwator

@~Radio_Moskwa: Przede wszystkim tematem przewodnim jest ujemny przyrost naturalny i jest to tendencja całego cywilizowanego świata więc co ma do tego nasza emigracja . Jeżeli byłoby jak napisałeś ,,młodzi Polacy uzupełniają niże demograficzne w krajach, które tu przytoczyłeś " to oznaczałoby ,że wszystkie kraje cywilizowane odeszły od bzykania bo przyjadą Polacy ? W statystykach podane są urodziny obywateli a nie przybyszy z innych krajów i nie powtarzaj po innych d...ch ,że są to moje dane i moje tabelki bo są to dane podawane przez poszczególne kraje . A już ten argument: ,,po wojnie nie uciekło z kraju tyle osób, co teraz " to mistrzostwo logiki . Po wojnie do kraju to ludzie wracali a nie uciekali więc tego twojego wywodu nie ogarniam zupełnie.
Pytasz : ,,dobrze jest w kraju nad Wisłą czy źle? " więc wytłumacz mi dlaczego w Finlandii, Canadzie czy Australii - w krajach o najwyższym standardzie życia obywateli - przyrost naturalny jest tez ujemny. Czekają na przyjazd Polaków czy nie zdejmują prezerwatyw bo u nich też taka bida i oszczędzają ?
Co do - jak to określiłeś - personalnych zaczepek to jeżeli ktoś w kółko powtarza o swoich rodakach ,, Polaczki " i to zawsze w pejoratywnym kontekście zasługuje na odpowiednie traktowanie i tyle .

7 10
ID:54065

wadera

@~Radio_Moskwa: Proszę bardzo. Napisałeś ,że nic nie ma. A bieda,a tłuściutkie księża, a jeden okręt wojenny, a czołgi przywiezione ze złomu z Niemiec itd. Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej. I uważaj co piszesz bo cię radny Bieńkowski powiesi. Hahaha

5 2
ID:54067

cichyobserwator

@~????: A propos ,, obiecywacza " - czemu nie komentujesz co mówił na zjezdzie Jarosław Polskezbaw ? To co mówił to pewnie fakty były a nie obiecanki ?
To pewnie Tusk powiedział ,, jak mój brat bedzie prezydentem to ja nigdy nie będę premierem " ? Dobrze ,że jeszcze są tacy którym obiecanki i kłamstwa nigdy przez gardło nie przejdą ; no, przesadziłem - taki jest tylko jeden .

4 6
ID:54070

Radio_Moskwa

@~cichyobserwator: Jeżeli jesteś tak mocno powiązany z tą tabelką i widzisz tylko ją to pewnikiem zauważyłeś, że Polska jest na 208 miejscu, czyli??? 70 Miejsc niżej niż np. UK a więc co to oznacza??? Podpowiem:) Jest ujemny przyrost a w Polsce jest ujemny przyrost razy, 2 co oczywiście wynika z... I tu cytuję jedną z gazet "najlepszej koniunktury, jaką Polska miała od 1000 lat" A prognozy???
Przypomnę do 2100 roku 16 mln. I Amen:), Ale tak w ogóle, po co się złościć:) jest dobrze a będzie jeszcze lepiej:)

8 5
ID:54071

Radio_Moskwa

@wadera: Byle by nie za "jaja" bo nie będę mógł zasiedlać tej krainy:)
I w tabelkach znowu spadniemy:)

6 1
ID:54072

fiskus

Egipcjanie mają jaja , nie to co Polacy.

5 0
ID:54078

wadera

@~fiskus:
Bo jak był Egipt ,to ...............................u nas dopiero Bóg Lecha stworzył.

1 0
ID:54082

????

@~Radio_Moskwa: do agenta PO takie dane nieprzpuszczone przez egzekutywę nie docierają -u nich nie ma rozumu tylko ....dyscyplina partyjna .

6 8
ID:54084

cichyobserwator

@~Radio_Moskwa: Panie logiczny , współczynnik dzietności określa ilość dzieci na jedną kobietę . I tak Uk - 1,91 a my 1,31 co robi 70 miejsc różnicy i 0,6 dziecka na kobietę . Te 0,6 dziecka to może główka albo dwie lewe rączki ale na pewno nie dwa razy jak piszesz. Może najwyższy czas wziąć się za jakość a nie za ilość - bo idąc twoim tokiem rozumowania to tylko Chiny i Indie mają przyszłość lub narody z jajami jak arbuzy a główką jak orzeszek.

6 8
ID:54089

cichyobserwator

@~????: Do matematyki na poziomie podstawówki rozum jest potrzebny ?
To dlaczego tobie ze wszystkich działań zawsze wychodzi 250 ?
To efekt działania rozumu ?
Z tych danych jak od 1,91 odejmiesz 1,31 to też ci wyjdzie 250 ?

Nie odpowiadaj na te pytania jednocześnie , wystarczy jedno dziennie . Żeby ci nie eksplodował od nadmiaru operacji w tak krótkim czasie.

4 6
ID:54093

Radio_Moskwa

@~cichyobserwator:W świecie zawsze liczyła się ilość, pięść i technologia. Sam sobie zaprzeczasz i gubisz się we własnym rozumowaniu! Ale cóż wybaczam ci kolejne obelgi i przyjąłem do wiadomości i właściwie już zrozumiałem i poczułem ten dar, jaki nas wszystkich spotkał, czyli powtarzam za gazetowym mędrcem Żyjemy w najlepszych czasach Polski od 1000 lat! I tak na koniec nie wyjeżdżaj z tekstami w stylu Jarosław Polskę zbaw, bo już ci napisałem jak brak argumentów to posługujemy się głupotami:) Nie będę stosował tu w dyskusji Erystyki, bo to jest tylko mydlenie oczu prawda jest jedna i wszyscy dobrze wiemy, jaka ona jest!

7 9
ID:54105

poliszynell

@ cichy - "ujemny przyrost naturalny i jest to tendencja całego cywilizowanego świata"
- to cóż jest wart ten "cały cywilizowany świat, " / /którego tak bronisz/ skoro dąży do unicestwienia?

a w Polsce było tak:

"Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi" - no i zstąpił... bóg Mamon

3 1
ID:54107

cichyobserwator

@~Radio_Moskwa: Ty mi tu z Erystyką nie wyjeżdżaj bo czy w/g Schopenhauera czy Kotarbińskiego z Tobą czy Pytajnikiem to nie przejdzie . A dlaczego ? Bo do was żadne argumenty nie trafią , bo u ciebie 1,91 od 1,31 różni się 2 razy a u Pytajnika zawsze wychodzi 250 . Jezeli prosta matematyka nie ma u was szans to jakie inne argumenty zdołają do was dotrzeć ?
Nie podoba ci sie Jarosław Polskezbaw a jedziesz jego cytatami:,, bo to jest tylko mydlenie oczu prawda jest jedna i wszyscy dobrze wiemy, jaka ona jest! "
Do tej pory tylko on wiedział jaka ona jest - teraz juz wiem ,że jest was dwóch.

8 11
ID:54115

Radio_Moskwa

@~cichyobserwator: Nie przeinaczaj faktów i wypowiedzi! Bo to nie ładnie:) Zapytam ciebie. Te 208 miejsce w świecie to, co według ciebie oznacza???
Ja napiszę ci, co to oznacza według mnie! Za 2-5 lata totalną zapaść w emeryturach!
Brak młodych ludzi w konsekwencji doprowadzi do jeszcze większej fali uchodźctwa z naszej idylli. System opieki społecznej dramatycznie się osłabi, choć i tak stoi już na żenującym poziomie! Polska nie tylko się wyludnia, ale również przestała być innowacyjna technologicznie! Rozrost Pasożytującej administracji zadusi naszą gospodarkę! Ale ja ci nie muszę o tym pisać, bo to wszystko każdy widzi czuje i wie!
2100 i 16mln Polaczków! Bo Polak zawsze mądry PO szkodzie! I na koniec Nie porównuj wypowiedzi Kaczora (nie będę premierem.) Bo jego konkurencja mówiła o obniżce podatków! Pamiętasz 3X15??? O kłamstwach jego konkurenta szkoda się wypowiadać! To za Kaczora obniżono Podatki ja to pamiętam i ja to dostrzegłem jak zostało mi więcej w portfelu. Gwarantuje ci, że młodzi nie będą spłacać długów Tuska! Wolą uciec z tej zielonej wyspy, jaką im zafundował na kredyt, który oni będą musieli spłacać, dlatego uciekają i uciekać będą! Nikt nie chce być frajerem płacącym za cudze zegarki garnitury kiecki czy cygara:)

7 11
ID:54122

zxxc

@~Radio_Moskwa: fakt za kaczora instalowano podgrzewane chodniki wokoło pałacu prezydenckiego :)

A co do tej obniżki podatków to rozumiem że jesteś wśród tych 342 tysięcy podatników o dochodach powyżej 85,5 tyś zł rocznie (ok 1,4% podatników) bo oni faktycznie odczuli tę obniżkę ;) Ponad 90% zjadaczy chleba poczuło - ok 11zł w portfelu miesięcznie więcej :) Jedyne co zrobiła ta zmiana w tym kształcie to zatroszczyła się o NAJLEPIEJ zarabiających - pogłębiając tym samym różnice w zarobkach.

http://c.wrzuta.pl/wi4789/97b20d1300144e5e4d20acb1/0/pis_po_sld_pkb :)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Fakty-i-mity-ws-obnizki-podatkow,wid,12380870,wiadomosc.html?ticaid=110e20 :)

I na tym proponuję zakończyć peany na temat "obniżki" podatków przez "kaczora" :)

Ludzie z tego kraju uciekają przez system, który nie jest w stanie w swoim obecnym kształcie "produkować" dobrego jakościowo prawa DLA OBYWATELA i go egzekwować, zamiast tego wszystkie rządy po kolei dążą do represjonowania swoich wyborców co i rusz dokładając kolejne daniny na rzecz państwa.

A młodzi ludzie liczą na to że kiedyś w ich kraju jednak dojdzie do normalności i że będąc w urzędzie w Polsce urzędnik będzie chciał pomóc rozwiązać problem a nie problemy piętrzyć i traktować Cie jak złodzieja ;)

Ja liczę już tylko na to że postępujące wyludnienie kraju okaże się zbawienne w skutkach. Bo każdy następny rząd stanie już przed takimi problemami pokroju /prawie naszych/ emerytur że będą MUSIELI reagować i czy tego chcą czy nie reformować wszystko po kolei - a nie zamiatać pod dywan tak jak wszystkie rządy do tej pory. Jestem pewny że PO doskonale o tym wie i wcale nie chce wygrać a PIS w razie ewentualnej wygranej nie zrozumie że siedzi na bombie i ją własnoręcznie odpali :)

16 5
ID:54128

cichyobserwator

@~Radio_Moskwa: O podatkach to zxxc ci chyba wyłożył dość jasno ale żebyś to przyznał to raczej szans nie ma bo te sto parę złoty na rok wtedy rzeczywiście pozwalało żyć w luksusach .
Wciąż powtarzasz ,,Polska nie tylko się wyludnia, ale również przestała być innowacyjna technologicznie " ale ciekaw jestem skąd czerpiesz te informacje .Zgadzam się , że innowacyjność w Polsce ma bardzo dużo do nadrobienia ale się poprawia a nie spada .
Znasz może nazwy : Solaris, Pesa, Flaris ? A o grafenie słyszałeś ? To ,że ,,Zygmunt Łuczyński, Włodzimierz Strupiński i Jacek Baranowski wynaleźli i opatentowali tanie metody otrzymywania tego materiału. Ich Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME) jest wśród 13 prominentnych światowych centrów badań nad grafenem."
http://www.forbes.pl/moze-grafen-pomoze-polski-przemysl-rozkwitnie-dzieki-grafenowi-,artykuly,155970,1,1.html
Poczytaj sobie o Audioteka.pl : http://www.forbes.pl/audiobooki-rodem-z-polski,artykuly,138794,1,1.html
Albo : ,,Szejk ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich buduje dom w oparciu o technologię wymyśloną w Zduńskiej Woli" a predzej ta technologia była stosowana już w 27 państwach. http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/polski-dom-arabskiego-szejka,31064,1
Poczytaj sobie o innowacyjności w :
ICN POLFA RZESZÓW SA
GDAŃSKA STOCZNIA REMONTOWA IM.J.PIŁSUDSKIEGO SA GRUPA KAPITAŁOWA
FAKRO PP SP. Z O.O.
UNIZETO TECHNOLOGIES SA
ELEKTROMONTAŻ RZESZÓW SA
DAMEL SA
IBM POLSKA SP. Z O.O.
ZAKŁAD PRODUKCJI AUTOMATYKI SIECIOWEJ SA
i wielu innych , gdyby chciało ci się poszukać.

Ten tekst : ,, Ale ja ci nie muszę o tym pisać, bo to wszystko każdy widzi czuje i wie! " - zawsze mnie bawi do łez . Czemu piszesz ,, każdy " a potem swoimi wywodami próbujesz dowieść ,że się wszyscy - oprócz ciebie - mylą.
Koniec na dziś , czas na zabawę mi się skonczył - do jutra ( wymyśl coś co już wszyscy wiedzą )

5 7
ID:54132

Radio_Moskwa

@zxxc: Po co kłamiesz!? Realna obniżka to 100 zł PIS obniżył składkę rentową o 7%. Spowodowało to wzrost płac o 5% i obniżenie kosztu pracy po stronie pracodawcy o 2% Dla niektórych to nic nie było natomiast dla małych przedsiębiorców to było coś! Ja też mam nadzieję, że postępująca destabilizacja kraju doprowadzi do ograniczenia do minimum rzeszy pasożytniczej! I realnego uszanowania wszystkich tych, którzy prowadzą firmy i pracują na ten pseudo kraj! Jeżeli chodzi o emerytury to jedynym wyjściem z obecnej sytuacji są Emerytury obywatelskie w wysokości 1200-1500 zł dla wszystkich i tak będzie, bo nie da się utrzymać obecnego systemu. Osobiście ze strategicznego i czysto wojskowego punktu widzenia Najlepiej nie przejmować obecnie władzy. Za 2- 5 lat gruntownie wszystko się zawali! Wtedy na gruzach z 80 % poparciem można robić to, co powinno być zrobione dawno temu! Najgorsze tylko jest to, że przez ten okres wszystkie pieniądze z Unii, które powinniśmy wykorzystać na modernizację gospodarki zostaną wywalone w błoto i do tego dojdą jeszcze większe długi!

4 15
ID:54133

????

@~cichyobserwator: o POstęPOwa wyrocznio .... jak my niewyksztalceni....nieodkszatłceni (?) ...POlitycznie robaczki możemy ci dorownać? Twoja wiedza matematyczna i ...inna (z egzekutyw) jest tak ogromna że nie śmiemy jej oceniać ale prosimy cię o ,, POstęPOwo wykształcony '' nie naśladuj Tuskowatego i ...nie kłam więcej ,bo niedługo to będziesz musiał odkłamywać ...

4 14
ID:54139

xzy

@~Radio_Moskwa: Zarzucając komuś kłamstwo nie mając podstawowej wiedzy to arogancja do n -tej potęgi . Mowa jest o podatkach czyli Polak powinien wiedzieć ,że :
,,
Podatki
W Polsce wyróżniamy następujące rodzaje podatków:

bezpośrednie
podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT, ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne),
podatek dochodowy od osób prawnych (w Polsce obowiązuje 19% stawka podatku CIT),
pośrednie:
podatek od towarów i usług VAT (w Polsce obowiązują 4 stawki podatku VAT 23%, 8%, 5% i 0%),
podatek akcyzowy,
podatek od gier,
majątkowe:
podatek od spadków i darowizn,
podatek od czynności cywilnoprawnych,
podatek rolny,
podatek leśny,
podatek od nieruchomości,
podatek od środków transportowych.

Gdzie tu masz składki emerytalno - rentowe? Z całą resztą taka sama logika jak ze zrozumieniem słowa ,, podatek ".

13 5
ID:54141

Radio_Moskwa

@~xzy: Ach ta Erystyka:) oczywiście można i tak:) przyznaję i przepraszam, że nie sprecyzowałem, co miałem na myśli, ale potocznie składka ZUS, w której zawiera się kilka różnych składek dla mnie jest podatkiem niektórzy nazywają to haraczem i tu faktycznie nie sprecyzowałem tego, co chciałem napisać, co nie zmienia rzeczy było 100 zł mniej. Platforma chciała to przebić i mówiła o zmniejszeniu administracji o Bizancjum o 3X 15 itp. jak to się skończyło nie będę opisywał, bo mówiąc szczerze zaczęła mnie nudzić ta dyskusja. Jeżeli sądzicie, że się wyludniamy, bo jest u nas tak dobrze, że ludzie nie mogą już tego wytrzymać i z nudów emigrują do gorszych miejsc i że ta sytuacja nie wpłynie na dalsze losy gospodarki i kraju to wasze prawo i nie mam zamiaru wam zmieniać sposobu postrzegania rzeczywistości. Pozdrawiam i kończmy to:)

6 11
ID:54150

Radio_Moskwa

@~cichyobserwator: Nie 100 zł na rok tylko, co miesiąc! Za Platformy i jej obietnic 3 X15? ZUS, które było po 900 zł za PIS zrobiło się teraz 1100zł A z tymi wielkimi firmami technologicznymi proszę to są jednostki. No naprawdę my drogi porządnie wybudować nie potrafimy i nawet w tych waszych rankingach europejskich, jeśli chodzi o innowacyjność spadamy! Proszę dajmy sobie spokój już z tym tematem pewnie podroczymy się za jakiś czas jak wyjdą na jaw dalsze sukcesy naszego "kraju"

6 11
ID:54153

cichyobserwator

@~Radio_Moskwa: Ach ta matematyka . Jak ty to robisz pojecia nie mam .
Żeby nie było ,że sam wymyślam to masz wyliczenie dziennikarzy :
,, Przy najniższej pensji 1000 zł, którą wzięliśmy do naszych wyliczeń, daje to dodatkowe przeszło 40 zł miesięcznie. Przy 3000 zł łączny zysk na obu etapach cięcia składki rentowej to już ponad 120 zł, przy pensji netto w wysokości 6000 zł - 250 zł, a przy 10 000 zł - ok. 400 zł miesięcznie."
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,4791499.html
To jeżeli - minimalne wynagrodzenie od 1 stycznia 2008 r. było 1126 zł a w/g ciebie najmniej zarabiający zyskali 100 - kę to musieli zarabiać prawie 3000 ( nie tak tragicznie ) a zyskali najwięcej najbogatsi. Rzeczywiscie - PIS skupia sie na pomocy głównie tym ,, najbiedniejszym " .
Jak napisałeś do xzy - kończmy to -bo bogini Eris nawet nie da rady tego czytać.
Pozdrawiam , i do następnego tematu ;)

4 6
ID:54155

Radio_Moskwa

@~cichyobserwator: Na Koniec:), Ale zyskali czy stracili??? Dzięki temu zrobił się bum konsumpcyjny! Tak dzięki takiemu małemu zabiegowi, bo 15 mld zł trafiło do ludzi a nie w "kosmos" wiem, co pisze! Kupowali wtedy dużo na raty, bo te marne parę broszy jak im zostało w kieszeni to mogli wydać na coś dla siebie a nie na haracz dla urzędników! Temat haraczu, jaki społeczeństwo musi teraz płacić jest tak niekorzystny dla rządzących, że... Podroczymy się następnym razem;)

4 7
ID:54162


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA