Ostatnio zostałem zaszczycony wyciągiem z nowej taryfy...

Ostatnio zostałem zaszczycony wyciągiem z nowej taryfy prowizji i opłat PKO BP. Od zawsze mam tam swoje konto, ale podejrzewam, że to się zmieni. Kilka przykładów z wyciągu:
- przelew w oddziale - 9,99
- przelew przez internet - 7,99(!)
- zlecenie stałe - 3,00
- przelew predefiniowany przez internet - 7,99(!)
- wypłaty z rachunku oszczędnościowego - 9,99(!!)
Jakiś koszmar. Swoją drogą, ten ostatni punkt jest najciekawszy - nie ma rozbicia na wypłaty w oddziale i na wypłaty z bankomatów... Aż strach pomysleć o konsekwencji takiego zapisu
Opłaty dotyczą zwykłego konta zwanego SUPERKONTEM (hehe), opłaty dla kont złotych i platinum sa oczywiście dużo niższe, w granicach 0,00 - 1,00
Pierwsza operacja gotówkowa lub bezgotówkowa w miesiącu jest gratis (normalnie ludzkie pany), płatne są każde kolejne. Jak mniemam PKOBP pragnie pozbyć się ze swoich szeregów zwykłych zjadaczy chleba, a zająć się firmami i nieco bogatszymi klientami, ale trudno - pracują tam pewnie mądrzy analitycy, więc swoje wiedzą.

W związku z tym moja prośba - napiszcie jaki bank byście polecali, chodzi mi o bank mający swoją placówkę we Włocławku, nie o konto internetowe. Posiadam takowe i nie chcę go zmieniać (na razie)

Pozdrawiam

13 komentarzy

maniek

Daj sobie spokój z tym PKO, to są banki dla starszych, nieświadomych rzeczywistości osób. Ja polecał bym Tobie mbank, bo jeśli chodzi o warunki prowadzenia konta to są najtańsze a jedynym mankamentem jest kiepskie oprocentowanie lokat

0 0
ID:4008

eurobanklient

polecam Ci eurobank, ma jedną karteczkę z opłatami z którym jeszcze wiele cie w życiu nie będzie dotyczyć, jak masz wpływy na konto to masz tylko 1 zł opłat na miesiąc, brak wpływów to 4 złote, przelewy internetowe za darmo, konto oszczednosciowe masz dodatkowo, idz sobie albo na plac wolnosc albo do reala, zobaczysz, ze inna kultura, tak samo zabezpieczenia konta internetowe sa takie jakich nie maja inne banki, jezeli wyplacasz w obcych bankomacie to nie placisz jak u innych 5 zeta albo 3,5 % zalezy co wiecej, ale zawsze tylko zlotowke, wiec oplate jak masz wplywy na konto minimum 800 zeta to zlotowka, i jak wybierzesz nawet raz na tydzien w obcym bankomacie to masz w miesiacu razem 5 zeta, przejrzystosc i bank czynny dlugo i w niedziele np. w realu, masz wplatomaty nawet, mbank jest gorszy, mialem i nie polecam, kiedys tak, jezeli chcesz grac na gieldzie to polecam jak najbardziej wtedy mbank, aha konto w eurobank ROR oprocentowanie obecnie internetowe to 5 %,

0 0
ID:4009

adam

Również polecam mbank, sam mam e-konto (najlepsze konto 2008 roku wg rankingu Rzeczpospolitej) i jestem w pełni zadowolony i co najważniejsze w pełni darmowe (przelewy, prowadzenie konta).

0 0
ID:4010

maniek

eurobanku nie znam, ale z tego co wiem to nie prowadza rachunków na działalność gospodarczą a to dziwne

0 0
ID:4011

elmirek46

ja proponuje SKOK Stefczyka wszystkie przelewy bezplatne a ewentualne koszty sa dla POLSKIEGO kapitalu

0 0
ID:4012

pazdzioch

PKO to bank dla rencistow i emerytow ktorzy daja sie okradac w bialy dzien, fatalna obsluga i biurokracja, mBank the best:)

0 0
ID:4013

bogdan

Getin bank.Zero opłat. Dwa konta. Oszczędnościowe-7%. Lokaty do 12%.

0 0
ID:4017

Q

Znasz-li ten kraj w którym banki OKRADAJĄ swoich klientów za to ,że ci pozwalają im obracać swoimi pieniędzmi -TO POLSKA WŁAŚNIE-współczesna kolonia w UNII Europejskiej.

0 0
ID:4019

Oliwia

Nie tylko banki nas okraja ale jeszcze rzad daje im dotacje bo kryzys !

0 0
ID:4021

AntekKowalski

To jest prosta manipulacja.Podnoszą opłaty tak wysoko aż większość klientów przeniesie się gdzie indziej,a bank zrobi się nie rentowny.Wtedy można go sprzedać za grosze obcym.

0 0
ID:4025

Saurus

Zmień bank, to jeden w Polsce jest ?

0 0
ID:4030

pazdzioch

do tego characz zwany podatkiem Belki :(

0 0
ID:4031

chasm

Saurus - oczywiście, że zmienię bank, po to przecież napisałem posta :)
Natomiast doczytałem jeszcze jedną ciekawostkę - kolega ma złote konto, i tak - przelew internetowy do innego banku 0,30 PLN, przelew internetowy na inne konto w PKOBP - 7,99 PLN... Ktoś to w ogóle rozumie?

0 0
ID:4043


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA