Oglądając i słuchając relacji POlskich ,,niezależnych''...

Oglądając i słuchając relacji POlskich ,,niezależnych'' mediów na temat przyczyn niepokojów na Półwyspie Arabskim można wywnioskować że to konflikty religijne . A tymczasem ....egipski ,,fellach ''(robol) zarabia dziennie 2 ! dolary !!!! Na nieczytelnych dla nas transparentach podono są napisy ,,chleba i pracy'' A jego ,,właściciel'' powiązany z zachodnim kapitałem lokuje milionowe zyski w starozakonnych pejsatych bankach . Tak wynika z wypowiedzi Polaków pracujących na kontraktach w krajach arabskich i chyba im trzeba bardziej wierzyć niż sterowanej propagandzie . Czy w POlsce przypadkiem nie jest realizowany POdobny globalny scenariusz POmysłu starozakonnych kanciarzy ? Islandia się z tego scenariusza wyłamała ...i pognała walących czosnkiem ,,specjalistów'' do ,,Israela'' .

29 komentarzy

fiskus

Obama : Kierujemy się interesem narodowym !
Szwajcaria : mamy świetną armię !

5 0
ID:55388

zbuntowany_kaloryfer

Bractwo Muzułmańskie (czyli tamtejsze Moherowe Berety, odmiana najbardziej radykalna) wszczyna rozruchy i protestuje przeciw obaleniu przez armię prezydenta-islamisty Mursiego. A czego chce Bractwo Muzułmańskie? Ano przede wszystkim wprowadzenia "prawa Szariatu" i utworzenia państwa całkowicie wyznaniowego, krótko mówiąc chcą teokracji. No więc armia stanęła na wysokości zadania i pogoniła tę "moherową" hołotę.
Turyści za to zaczęli omijać Egipt, a przecież turystyka to jeden z fundamentów ich gospodarki. Teraz "fellah" nie będzie zarabiał nawet tych 2$ dziennie, bo:
- NIE MA TURYSTÓW=NIE MA PRACY. Teraz "fellah" zajmie się żebraniną, albo zacznie wynajmować nieco zamożniejszym innym "fellahom" żonę i córkę na minuty bądź godziny;) Jeżeli będzie to robił niedrogo być może przyczyni się do rozwoju turystyki innego rodzaju haha.
A że "fellah" ma transparent z napisem "chleba i pracy"...? No cóż, coś musi trzymać, a slogan trzeba przyznać jest chwytliwy, wpadający w ucho i u czytającego ma wzbudzić litość i sympatię. Oraz przekonać o pokojowych zamiarach. Już niedługo "fellah" zacznie tęsknić za noszeniem bagaży turystów czy sprzedawaniem kebabu za 2$ dziennie i będzie wspominał to jako "stare, dobre czasy", bo przynajmniej nie chodził głodny spać;)

12 12
ID:55393

Zyga

Dziwne , że u nas turystów jest sporo a bezrobocie potężne, ale jak platwusi stracą władzę będzie lepiej.

6 4
ID:55395

pietreq

@~Zyga: jak platfusi stracą władzę, to powrócą w nowych garniturach.
Już kiedyś rządzili Polską jako Unia Wolności, potem sporo ich było w AWS-sie.
Jaka będzie następna nazwa? Nie wiadomo. Może Europa Plus. Zobaczymy.
Może od razu władzy nie odzyskają, ale będą skuteczną opozycją mając w rękach największe media w Polsce. Będą krytykować nowy rząd, który nie ma szans w krótkim czasie odbudować polskiej gospodarki niszczonej przez ostatnie 20 lat. Mając w rękach bardzo skuteczne narzędzia i wparcie lewackich liberałów z zachodu doprowadzą do obalenia nowego rządu i pod nową nazwą obejmą władzę.
I to, co piszę, to nie czarnowidztwo, lecz realne zagrożenie, którego nie można lekceważyć. Jeśli Polacy nie będą mądrzejsi niż dotychczas i nie będą czujni, to pogrążymy się na wiele lat w niewoli, a może i na trwałe.
Pozdrawiam.

9 3
ID:55402

????

@~pietreq: Masz racje farbowane lisy ,,ciągną się'' w tym kraju od Magdalenki a (przepraszam) głupi wyborcy udają ze to nie lisy-krętacze tylko gołąbki POkoju...

11 6
ID:55403

????

@zbuntowany_kaloryfer: sugerujesz że arab -robotnik (fellah) z czystej przyjemności i dobrobytu nadstawia się by sprawdzić na sobie skuteczność kalibru 7,62...? Nie czujesz tu smrodu propagandy żydowskiej sterowanej z USA , ktora pod róznymi pretekstami chce pozbawić Iran sojuszników ? To chyba oczywiste tak jak ta broń chemiczna w Iraku ...?

13 6
ID:55409

jackal

pamietacie dwa lata rzadow PiS, ktore zawiazalo koalicje z LPR i Samoobrona kiedy to kraj nasz opuscilo okolo 2 mln mlodych osob,ktore dzisiaj pracuja poza granicami Polski-powinno to Wam dac do myslenia podczas najblizszych wyborow parlamentarnych. ten maly klamczuszek, ktory obiecywal ze nie bedzie premierem jesli jego brat zostanie prezydentem rwie sie do wladzy aby rozpetac nowy konflikt z Rosja za wypadek lotniczy w Smolensku nie pozwolmy mu na to!!!!!

13 13
ID:55415

zbuntowany_kaloryfer

@jackal, ja pamiętam aż za dobrze horror tych dwóch nieszczęsnych lat. Kiedy to byliśmy wyśmiewani i opowiadano o Polakach dowcipy nawet w Gabonie;) Ale pamięć większości ludzi jest bardzo wybiórcza i nie pamiętają (nie chcą pamiętać) co im pisuary zafundowały. A ja pisowskiej padlinie nie wybaczę gigantycznych szkód poczynionych Polsce przez owe dwa lata. Do końca moich dni. Amen;)

12 14
ID:55418

pietreq

@~jackal: PIS chciał oczyszczenia władzy z korupcji. To źle?
Wojnę z nim prowadzili ci, którym to się nie podobało, podobnie jak obalili rząd Olszewskiego, który chciał przeprowadzić lustrację w Polsce.
Młodzi nie wyjechali dlatego, że rządził PIS, lecz dlatego, że granice się otworzyły. Donald natomiast obiecał, że powrócą. Pamiętasz? Mówił, że będziemy mieli Irlandię w Polsce.
W Smoleńsku nie był wypadek, lecz poważna katastrofa samolotu rządowego do tej pory nie wyjaśniona. Czy wg Ciebie chęć wyjaśnienia jej przyczyny jest tym samym, co rozpętanie konfliktu z Rosją?

11 9
ID:55419

zxxc

@~pietreq: nie chodzi o chęci ani zamiary tylko konkretniej o to CO zrobił i W JAKI SPOSÓB.

Mi się metody dochodzenia do konkretnych celów za rządów PIS nie podobały i nigdy podobać się nie będą. Za to PO nie robi nic poza kosmetyką i publiczką więc w sumie i tak lata stracone i tak.

PIS chce rozdawać, PO mówi że nie a i tak rozdaje :)

JKMa temu krajowi trzeba - by się przewietrzyło trochę towarzycho ;)

Żeby było normalnie trzeba by:

- Zlikwidować senat i zmniejszyć sejm do 160 nierobów.
- Wybory do sejmu bezpośrednie.
- Zredukować o 30% zatrudnienie w urzędach i zlikwidować 13tki.
- Zlikwidować zus zanim sam padnie i nie będzie co zbierać oraz zlikwidować przymus posiadania ubezpieczenia dla jednoosobowych działalności.
- Sprywatyzować całkowicie służbę zdrowia, zrobić z NFZtu tylko zarządcę a nie twór który wymyśla i decyduje ilu może być chorych na daną chorobę w tym roku do leczenia...
- Zlikwidować całkowicie podatek dochodowy od osób fizycznych.
- Brak podatku dochodowego dla firm do 5 pracowników i nie przekraczających np 50tyś dochodu netto. (stymulacja i podtrzymanie małych przedsiębiorstw, sklepów etc.)

Przydałby się też cyfrowy sposób oddawania głosów w wyborach/referendach - obniżenie kosztów i zwiększenie frekwencji po to aby organizować je można było znacznie częściej i taniej.


...takie tam moje gdybanie o tym co się nigdy nie wydarzy...

14 1
ID:55420

pietreq

@zxxc: podoba mi się to, co piszesz. Wszyscy marzymy o normalnym wolnym kraju. Niestety po okrągłym stole, jak się okazało, wolność nie nastała, bo III RP, to rządy elit postkomunistycznych i tych, którzy się z nimi układają.
PIS na pewno nie działał w rozsądny sposób, to była nowa formacja bez doświadczenia, mająca problemy ze współkoalicjantami. Nie mieli takiej władzy, możliwości i wsparcia medialnego jak obecna partia rządząca. Poza tym nasze wyobrażenie tego, co robił PIS kiedy sprawował władzę jest dalekie od rzeczywistości ponieważ oparte jest o przedstawiane nam stronnicze informacje, przesadnie wyolbrzymione przez politycznych przeciwników w PO i SLD za pomocą posłusznych im mediów. O wiele bardziej kompromitujące rzeczy miały miejsce w obecnym rządzie i przeszło to im płazem, a media były bardzo powściągliwe w stosunku do obecnej ekipy.
Osobiście jestem przeciwnikiem istnienia jakiejkolwiek partii i zwolennikiem likwidacji ustroju parlamentarnego w Polsce, ale to już osobny temat.
Ale skoro jest jak jest, muszę wybierać pomiędzy lepszym i gorszym złem.
Nie będę głosował na przeciwników lustracji i oczyszczenia władzy z korupcji, a tego bardzo się boi PO i SLD.
Pamiętam jak w 2004 roku czytałem artykuł w gazecie Urbana, że nie można dopuścić, by Kaczyńscy wygrali wybory, bo to będzie katastrofa, że będą ich rozliczać. Nie znałem Kaczyńskich, ale pomyślałem sobie, że właśnie na nich będę głosował, skoro ich się boją.
Teraz też się trzymam tego, że nie oddam głosu na żadnych ludzi, których nie boją się postkomuniści i skorumpowani politycy, oraz skorumpowani biznesmeni i duchowni.

8 3
ID:55423

Ewa J

@zxxc: Do tego jeszcze dopisze
Opodatkować zagraniczne supermarkety, zmniejszyć renty, emerytury do 700 zł Panią i Panom z poprzedniego systemu, z jakiej racji mamy na nich płacić. Zlikwidować UP niech powstaną prywatne, to nie jest takie sobie gadanie, ostatnio chodzi plotka po całej Polsce, że drobne firmy na znak protestu chcą przez 1,2 miesiące nie zapłacić na czas ZUS i innych podatków, jak do tego dojdzie sama się przyłącze, zrobili sobie z nas skarbonki i nic w zamian nie mamy, samorządy też nas nie oszczędzają, bo, po co we Włocławku 3 wiceprezydentów ?Jeden kompetentny wystarczy .Niestety nikt wcześniej nie pomyślał, że pieniądze z nieba nie spadają myśleli, że zawsze będziemy zaciskać pasa, a oni sobie będą podwyższać pensje i wypłacać niesłuszne 13 pensje. To nie jest gdybanie ,w ludziach zaczyna się już gotować .

6 4
ID:55425

Ewa J

@zbuntowany_kaloryfer: za dużo niektórzy palą cygar, win, kupują sobie garniturki i swojej zonie sukienki za pieniądze podatników!!! Jak chciał sobie żyć w luksusie to niech otworzy własną firmę?
Ty się zajmij lepiej podatkiem 3x15, bo mam VAT 23% ,jak tam twój złoty zegarek ?

7 4
ID:55426

fiskus

Pieniądze z nieba nie spadają , ale zawsze można je dodrukować co czyni USA i tak nie może wyjść z pułapki zadłużenia .

3 0
ID:55430

george best

Ale ciśnie jeden z drugim .Ten wspomina jeszcze Smoleńsk inny chce wymieniać różaniec co miesiąc a jeszcze inny o korupcji.Odkąd pamiętam każdy polak ma we krwi kombinować i kraść .Więc nie mówcie o rządzie że kradnie bo sami kradniecie .To na fakturkę niedługo jeszcze srajtaśmę na fakturkę będziecie brać.Moja rada katolicy zacznijcie najpierw od siebie a później odstawcie od koryta kościół.W jakim innym kraju na świecie obok Prezydenta czy Premiera ,Króla czy Królowej stoi obok darmozjad?

2 2
ID:55436

????

@~pietreq: Dziwnym trafem ....Magdalenkowa klika ,vel nocna zmiana wmawia Polakom cały czas że to tylko oni mają prawo nas okradać ....a inni to już są złodzieje ? może dlatego na demonstracjach w Warszawie najczęstszym ,,komplementem'' POd adresem tego rządu są okrzyki ...,,złodzieje , złodzieje '' , a oni na to ,,musimy mieć co zawłaszczać więc tyrajcie na nas do 67 roku życia ...

2 4
ID:55439

Johan

@~????: Czy to hasło jest jeszcze aktualne ? "Ludzie nie kradnijcie, rząd nie lubi konkurencji"

1 1
ID:55448

????

@~Johan: Jak nigdy dotąd !!!! -http://emerytury.onet.pl/agencyjne/tusk-pod-koniec-sierpnia-propozycja-zmian-w-system,1,5571702,artykul.html - planowana krzdzież naszych-nienaszych(?) prywatnych składek jest ciagle doskonalona i ulepszana z udziałem światowych doradców w jarmółkach ...Bo jak tu 40 milionowemu narodowi wytłumaczyć że jego składki emerytalno -rentowe i zdrowotne są już mnie jago a bardziej Rostowskiego , Tuska i innych ,,akcjonariuszy'' aPOratu partyjnego ? To sie nazywa PO POlsku ,,prywatna własność'' ...

1 3
ID:55460

poliszynell

@????
-"farbowane lisy ,,ciągną się'' w tym kraju od Magdalenki"
-"Magdalenkowa klika"

Nie zapominaj, że do tych farbowanych lisów z Magdalenkowej kliki należał również L. Kaczyński:)

@~pietreq
"platfusi stracą władzę, to powrócą w nowych garniturach. Już kiedyś rządzili Polską jako Unia Wolności, potem sporo ich było w AWS-sie."

ja Ci powiem tak: zmiana garniturków nie jest wyłączną domeną platfusów:
PC+UD+KLD => AWS+UW => PO+PiS /heh!/

Piotr Gliński - kandydat PiS na premiera był również członkiem Unii Wolności

na pohybel POPISdzielcom

pzdr

4 1
ID:55465

pietreq

@~poliszynell: Kogo w takim razie byś popierał? Widzisz jakąś alternatywę? bo ja nie. JKM i Nowa Prawica ma znikome szanse, jak zwykle z resztą.

0 0
ID:55471

????

@~poliszynell: To znaczy ze masz ochotę POdzielić się przymusowo swoją przyszłą emeryturą z partyjną zarazą , albo starozakonnym bankierem (t chyba zresztą jedno i to samo )?

0 1
ID:55479

peso

@~pietreq:

"PIS na pewno nie działał w rozsądny sposób, to była nowa formacja bez doświadczenia"

Znaczy Kaczyńscy, Macierewicz, Kurski, Dorn i inni to Twoim zdaniem tacy politycy którzy w 2007 dopiero zaczynali kariery polityczne?
Dośc ciekawa i odważna teza. :D

@~????: Ty jak widzę cały czas udajesz, że Kaczyńscy nie brali udziału w obradach okrągłego stołu i spotkaniach w Magdalence.

A tak w ogóle to właśnie się zastanawiałem kiedy to przekażesz nam prawdziwe powody zamieszek w Egipcie, no i proszę są.

@zxxc: JKM ma mój głos jak będzie kandydować,

Pozdrawiam


3 0
ID:55481

pietreq

@peso: Masz rację, PIS to dawne PC. Jednak PIS po raz pierwszy byli wtedy u władzy i nie mieli doświadczenia w tym zakresie.
Pamiętajmy, PC głosowało przeciwko odwołaniu rządu Olszewskiego, podobnie jak JKM.
Ja będę głosował raczej na PIS, bo ta partia skupia najwięcej ludzi po tzw. prawej stronie. Chyba, że wyłoni się się jakaś nowa ciekawa formacja.

1 1
ID:55490

peso

@~pietreq:

"Ja będę głosował raczej na PIS,"

OK, Twoje prawo jako wyborcy, ja niestety dziś nie widze na scenie politycznej nikogo komu chciałbym oddać swój głos.

Pozdrawiam

1 1
ID:55493

peso

@zbuntowany_kaloryfer:

Mam takie wrażenie, że naszego kolegę @????? ktoś wpuścił w kanał. Bo wg jego źródeł fellachowie mają wypisane na transparentach "chleba i pracy" a przecież jeśli mówimy o Egipcie to winno być" Pity i pracy".
Coś mi się zdaje, że owe źródła kol @????? to jego znajomi który urlop spędzali w Hurgadzie a informacje mają z hotelowej restauracji.
Jak myślisz?

1 0
ID:55494

poliszynell

@pietrq również nie widzę alternatywy, nie popieram POPisdzielców a w tej mętnej wodzie gdzie ryby łowią nie dam się złapać na haczyk JKM:)
@???? - "partyjną zarazą albo starozakonnym bankierem (t chyba zresztą jedno i to samo " - zgadza się to jedno i to samo jak PO z PiS:) /heh!/
pzdr

0 0
ID:55527

????

@peso: Czy możesz wskazać choć jeden mój tekst w którym z tej ,,zarazy'' PiS jest jednoznacznie wyłączony ?

0 0
ID:55540

peso

@~????:

Ależ prosze Cię bardzo.

Niemal zawsze kiedy piszesz o rozmowach w Magdalence sugerujesz, że stoim za tym POtajtane POlitykierstwo, czyli PO itp. itd.

Biorąc pod uwagę, że to Kaczyńscy a nie Tusk brali udział w obradach okrągłego stołu i spotkaniach w Magdalence to jaki jest sens przypisywać to PO.

1 1
ID:55565

fiskus

Chiny szykują się do lądowania na księżycu : 2013 - 08 28

Wiarygodność Obamy jest żadna , trudno wyczuć czy mówią prawdę czy kłamią .

Lepszy prezydent dyktator , niż doświadczenia naszego prezydenta . Jaki kraj taki prezydent . Prezydent byłej Jugosławii dyktatorem ????

Prokuratura umorzyła postępowanie , śledztwo ws. działań skarbówek wobec Amber Gold .

Taki to kochany / umiłowany kraj , żyć nie umierać .

0 0
ID:55674


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA