Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50...

Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem.

38 komentarzy

JA

może i zamieszczę, może i wkleję ,ale pod warunkiem,że podasz definicję prawdziwego Polaka

7 1
ID:56159

????

w tym momencie wystąpiłeś przeciwko POstęPOwej koalicji utrzymywanej przez Bank Światowy POłączony z ze światowym starozakonnym neokolonializmem ...zaraz cię namierzą i ...odetną internet .

5 7
ID:56160

LALA20

@ negocjator

..............., i obudziłeś się o 09:27:50, a co to byłby za horror, gdybyś obudził się o
12:11:45?

2 4
ID:56161

LALA20

@ cichyobserwator

Hilfe, hilfe, ratunku, ratunku.
Kolejny statystyk.

4 5
ID:56162

ozon

Jedni klepią kobitki po tyłeczkach inni biedę a jeszcze inni głupoty na klawiaturze jak na "prawdziwego Polaka" przystało. Sami ekonomiści i znawcy wszelakich dziedzin życia - że też tak się marnują.

5 3
ID:56172

Krystyna

Zgadzam sie w 100 % z Negocjatorem. To co robi sie z Polska i Polakami przekracza wszelkie granice. Kompletna zaglada kraju i jego mieszkancow W rzadzie mamy naszych wrogow.

2 5
ID:56174

fiskus

@~LALA20: Nie hilfe , hilfe , ratunku , tylko o chodzi o polski przemysł . Wyjechałeś i teraz tamta gospodarka zapewnia Ci byt , a u nas wszystko w porządku ?

2 6
ID:56178

LALA20

@ fiskus

Czy ja jestem winien tej sytuacji?
W Polsce trwa kryzys od śmierci ostatniego Piasta - Kazimierza Wielkiego.
Pokochaj historię.

5 1
ID:56181

peso

@~negocjator

Czy Irlandia czy Grecja przytoczone prze Ciebie były zawsze bogatymi krajami?
Nie, kiedyś były to kraje tak biedne, że ludzie z nich masowo emigrowali, stąd na przykład spora irlandzka diaspora w USA.

Co ciekawe w czasch biedy nie było w tych krajach krwawej wojny o której piszesz, chyba, że o czymś nie wiem więc proszę o konkretne przykłady z przeszłości Irlandii i Grecji,

Bogactwo krajów buduje się całe pokolenia i trzeba na to mozolnej pracy wszystkich a nie tylko polityków.

Oczywiście najłatwiej powiedzieć, mnie się należy wszystko dziś, tu i teraz, ja nie musze kiewnąć palcem, za to wszystko ma być mi dane.

Bo nie w tym rzecz co Twój Kraj zrobił dla Ciebie ale co Ty zrobiłeś dla niego.

7 1
ID:56186

zbuntowany_kaloryfer

Kurde @LALA, dokładnie;)

7 2
ID:56188

????

@peso: wystarczy popatrzeć na poziom zarobków relatywnie do cen i już twoje wywody pachną cichąobserwacją i azorkowem . A POzatym przed POwstaniem tworu POmysłu sprytnego żyda zwanego błędnie Unią jakoś nikt nie bankrutował w Europie bo nie musiał napędzać przymusowo miliardowych zysków żydowskiemu Bankowi Światowemu ....to chyba potrafisz zaobserwować ?

2 5
ID:56193

LALA20

@ peso

" Nie pytaj co Twój kraj zrobił dla Ciebie, ale co Ty zrobiłeś dla kraju "
J.F.K.

P.S.
@ negocjator, zapewne zapomniał m.in. o takich faktach, jak duże uzależnienie
Irlandii od Anglii, i o bardzo tragicznym zjawisku dla tego kraju. Mam tu na myśli
wydarzenie z 1822 roku, mianowicie, zarazę ziemniaka, który stanowił podstawę
diety Irlandczyka.
To wydarzenie wygnało setki tysięcy Irlandczyków za Ocean

P.S.
Pozdrawiam.

5 1
ID:56197

Bogdan

@~ozon: Czy to twój dziadek czy krytykant dziadka?

3 1
ID:56203

????

@zbuntowany_kaloryfer: nie zastanowiły cię sprzeczności jakimi operuje pan Bugaj uzasadniając tragicznie niskie zarobki w ,,unijnej '' POlsce ? Choćby w odniesieniu do porównania kosztów pracy w Niemczech i w POlsce ....pracując legalnie u Niemca wykonywałem taka samą pracę jak w POlsce w takim samym czasie i na podobnym poziomie technicznym , tak samo potrącano mi podatki i ubezpieczenie ,a i tak zarabiałem 8 razy więcej niż na zielonej wyspie ... Obecnie mój brat(inżynier mechanik) pracujący legalnie we Włoszech też nie może zrozumieć dlaczego za taką samą pracę(serwis dźwigów ) tam otrzymuje prawie 2,5 tysiąca Euro(+ dodatek wakacyjny!!) a w POlsce we Włocławku proponowano mu jałmużnę w wysokości 2 tyś zł brutto ..... a może w POlsce dożywiamy ukrtytego pasozyta-tasiemca ?

0 8
ID:56206

peso

@~LALA20:

A witam, witam Waszmości

:)

1 0
ID:56216

peso

@~????:

"A POzatym przed POwstaniem tworu POmysłu sprytnego żyda zwanego błędnie Unią jakoś nikt nie bankrutował w Europie"

Nie wiem kogo masz na myśli, czy bankructwa krajów czy przedsiębiorstwo ale zarówno jedne jak i drugie zdarzały się przed powstaniem Unii.

Zobacz na przykład:
http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/Wydarzenia/historia-wielkich-bankructw--hiszpania-prowadzi,29200,1

Funkcjonujący poza Unią Enron wg Ciebie też zapewnie zbankrutował z winy starozakonnych


Napisz proszę co zrobi Twój brat kiedy zgodnie z Twoim życzeniem Unia się rozwiąże (lub Polska z niej wystąpi) i Polacy stracą prawo do legalnej pracy w Unii.

Bo wtedy spora cześć Polaków pracująca za granicą powróci do Polski gdzie Twoim zdaniem co zrobią i jaką pracę dostaną?

6 1
ID:56218

Bogdan

@Ozon ja nic nie mam przeciwko Żydom ,więc nie masz co się wstydzić.Pan profesor w tym przypadku jednak słusznie krytykuje.

0 1
ID:56222

fiskus

@peso: Nie wszystkie dyrektywy Unii są przyjmowane przez kraje członkowskie.

Niemcy , Anglia, Francja nie przyjmują takich dyrektyw , bo mogą zagrozić wystąpieniem z Unii . Za cara była większa swoboda i można wyjeżdzać na zachód bez amerykanskich wiz .

2 1
ID:56227

LALA20

@ Krystyna

Wiesz co, takich słów nie wypowiadali nawet Japończycy w sierpniu 1945r.
Jesteś cienka jak " Alweys "

P.S.
Czy Ty w ogóle wiesz o czym ja piszę?

4 1
ID:56228

????

@peso: mozesz przytoczyć przykład bankructwa jakieś europejskiego państwa przed POwstaniem ,,RWPG-bis'' POmyslu sprytnego żyda ?

1 4
ID:56230

peso

@~????:

"mozesz przytoczyć przykład bankructwa jakieś europejskiego państwa przed POwstaniem ,,RWPG-bis'' POmyslu sprytnego żyda ?"

Ty sam lubisz wklejać linki. I mnie na przykład zdarzało się do nich zagladać i wykorzystywac zawarte tam informacje w dyskusji z Toba.
Natomiast jak widze ja nie moge liczyć na to samo z Twojej strony, no cóż szkoda.

Wrzucę więc wersję dla leniwych czyli fragment tekstu z linku:

"Polska spędziła w stanie niewypłacalności jedną trzecią czasu od momentu uzyskania niepodległości w 1918 r. W sumie bankrutowała trzy razy. O pięć razy mniej niż Niemcy, którzy od 1618 r. zbankrutowali 15 razy.

Stan niewypłacalności przydarzał się europejskim krajom 73 razy. Rekordzistami są Grecy, którzy od momentu uzyskania niepodległości w 1829 r. połowę czasu spędzili w stanie bankructwa i restrukturyzacji.

Z kolei Hiszpanie są liderami pod względem liczby bankructw. Od uzyskania niepodległości w 1476 r. osiągali stan niewypłacalności sześć razy w XVIII. i siedem razy w XIX wieku."

@~fiskus:

Hmmm, a czy ja mówię, że tak nie jest. Nic nowego, kraje strefy Euro też starają się w ramach Unii wywalczyć sobie inne zasady. Czyli są równi i równiejsi.

Mimo to, ja nie mam problemu aby przyznać, że jestem zwolennikiem Unii. Za dobrze pamiętam jak się czułem przed 1989r.

Ciekawe jest też, że kol @~???? który jest na tym forum jednym z najbardziej zażartych przeciwników Unii chętnie korzysta z tego co daje członkowsko w Unii i nabiera wody w usta kiedy go o to spytać.

Jak więc byś określił taką postawę?

No ale cóż, On nie jest w tym odosobniony, jest przecież wielu polityków którzy głośno deklarowali swoją niechęć do Unii a potem chętnie startowali do Europarlamentu i już branie eurodiety nie było takie ohydne.

4 2
ID:56232

????

@peso: bo właśnie tak wyglada scenariusz : najwpierw doprowadzenie do bankrudztwa a POtem ,,bratnia pomoc '' Banku Światowego powiązanego z POlitykami ,,więzami nierozerwalnymi'' bo polegajacymi na wykonywaniu poleceń w zamian za .....i tu lista jest długa .A prezydent Niemiec pokazał ( za dużo) jak to się robi .

1 4
ID:56236

fiskus

@peso: Teraz już wiem dlaczego Bronek pojechał do Ameryki i jest taki uśmiechnięty . Jeden nieostrożny krok i wszystko wyjdzie na jaw ...

Pozdrawiam

2 1
ID:56239

????

@~fiskus: POdobnie jak wcześniej Tusk POjechał obiecać krewnym w jarmółkach kolejny zastrzyk gotowki z POdatków POlskich POdatników ...złośliwi twierdzą że zapewniał rownież pejsatych kolegów o programowym wzroście produkcji czosnku i gęsiny w POlsce oraz o cichych zamiarach wprowadzeniu do urzędów języka hebrajskiego ......ale może to tylko taki dowcip ....

1 4
ID:56244

ozon

"Bogdan" chłopie tyle mnie obchodzi to czy coś masz czy nie masz jak zeszłoroczny śnieg. Takim jak Ty to wypadałoby mózg obrzezać no ale najpierw trzeba go mieć- na razie chlupie w głowisi bagienko i bije fetorek...pozdrawiam

3 2
ID:56250

peso

@~fiskus:

Też pozdrawiam
:)

0 0
ID:56253

Bogdan

@~ozon:
Zawsze uważałem Twój naród za kulturalny.Co z Tobą i moderatorem,że pozwala niektórym osobnikom na więcej.Czy ja adminowi np do głowy zaglądam,że jednym pozwala postawić kropkę a drugim nawet przecinka???
Czy to ja w twoich wątkach @ozonek piszę bzdety? Nie, to ty .Więc jak cię teraz coś uwiera, to jedź na wycieczkę np rowerową do Grzywna.

3 3
ID:56258

zbuntowany_kaloryfer

@ozon, o co chodzi temu facetowi? Wiem, że Twoja żona jest Szwedką, ale jak to się ma do Ciebie? Pzdr.

1 1
ID:56268

ozon

Niestety nie wiem o co chodzi.. Jeśli facet chce napisać moją biografię to możemy się spotkać i pogadać o tym . To co "Bogdan" uważa, co myśli nie robi na mnie wrażenia bo jest On dla mnie postacią wirtualną, anonimową. Ma prawo dywagować na różne tematy ani mnie to parzy ani ziębi. O swoich włościach nie będę z Nim rozprawiał bo ze złości biedaczysko zwinie się w precelek.. O jednym zapewniam: "Bogdanie" jeśli jesteś lub będziesz w potrzebie na pewno Cię wesprę, pomogę- słowo- mam bardzo dużo empatii... co do ujęcia Ciebie w testamencie to jeszcze pomyślę o tym- spoko. A tymczasem pozdrawiam baw się dobrze . , internet wszystko wytrzyma- jak papier!! "zbuntowany kaloryfer' doceniam Twoją troskę i jeśli po tamtej stronie jest paru takich jak Ty - a są to nie tracę wiary w ludzi!Pozdrawiam

3 1
ID:56297

????

@~ozon: ....podobnie jak ty dla innych jesteś tylko wirtualnym azorkiem który usiłuje zszpanować szwedzkimi majtkami z chińską gumką ... kij ma dwa końce azorku ...

0 4
ID:56307

ozon

Ano ma dwa końce i uważaj bo bywają kije samo- bije. A Ty jak widzę chcesz być w kilku osobach? - nie uważasz ,że to świętokradztwo?To teraz jesteś "Bogdan" "Antydziałkowiec" ?Plenipotencje masz tych innych? Jakoś musisz się dowartościować....Powodzenia bazyliszku.

2 0
ID:56314

Bogdan

@~ozon:
To nie ja zacząłem przygrywkę do tego tanga tylko ty z @georgiem.
@kaloryfer
Lepiej zapytaj się co chodzi bliźniakowi?

0 1
ID:56317

fiskus

@~ozon: Spolegliwość , kalka z niemieckiego " zuverlassig " . Spolegliwość to nie uległość , to ktoś niezawodny pewny , oddany drugiemu człowiekowi .
Lenistwo mgr chemii , czy co ?

0 1
ID:56321

LALA20

@ Bogdan
@ ????

Czasami, zastanawiam się.
Czy waszymi idolami nie są Adolf Eichman i Josef Mengele?

2 0
ID:56322

LALA20

@ ????

Chadzasz w przepasce biodrowej?
Południowoafrykański pisarz Wilbur Smith, w niektórych swych powieściach,
w ciekawy sposób opisuje Buszmenów.

P.S.
Staw czoła tym lekturom. Polecam.

1 0
ID:56326

zbuntowany_kaloryfer

Ja również szanowny Ozonie pomimo przeciwności nie tracę wiary w ludzi. A wierz mi, miałem i mam powody.

1 0
ID:56330

Bogdan

@~LALA20:
Cały czas zastanawiam się jak można być nauczycielem nic sobą nie reprezentując.Nawet di szewca nie chodzisz.

0 1
ID:56351


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA