Rośnie liczba samobójstw, to ponad 6 tys rocznie - więcej ...

Rośnie liczba samobójstw, to ponad 6 tys rocznie - więcej niż ofiar wypadków samochodowych .
Dzisiaj, mam o jednego sąsiada mniej.

21 komentarzy

Jacek

Dzisiaj znowu w bloku przy Kaliskiej 91 mężczyzna powiesił się w swoim mieszkaniu. Kolejny nie podołał życiu.

1 1
ID:56398

????

Samo stwierdzenie tego faktu wyciszanego przez reżimowe ,,niezależne'' media niczego nie zmieni -tu trzeba wskazać przyczynę i źródło tej przyczyny .A jest nim niewątpliwie POlityczna zaraza nie dbająca o swoich wyborców tylko o własne konta w Szwajcarii i wille w we Włoszech , czy na Florydzie (Drzewiecki... ), kuPOwane za nasze podatki na babcie ciocie by ukryć swoje dochody .

4 9
ID:56403

negocjator...

to z dobrobytu Tuskowego ludzie targają się na swoje życia ... bezrobocie , brak perspektyw ! bieda ! wysokie rachunki ! drożyzna w sklepach ... co z tego że wszystko jest w sklepach jak nas na to nie stać ! dzieci chodza niedożywione , szkoła , podręczniki drogie , paliwo drogie , prąd drogi , woda droga , ogrzewanie drogie , ludzi nie stać na podstawowe produkty ! uważam że liczba samobójstw będzie rosła jeszcze bardziej bo na lepsze sie nie ma !

3 4
ID:56407

cichyobserwator

@~????: Ty na pewno znasz przyczyny i masz głos więc wyjaśnij nam bęcwałom jakie one są . I przy okazji wyjaśnij dlaczego więcej samobójstw niż w Polsce jest np.: w Szwajcarii ( tu to pewnie dlatego ,że nie mają gdzie tajnych kont zakładać a u siebie nie wypada ) , we Francji , w Hongkongu, Finlandii , w Korei Poł. , w Japonii .
http://pl.wikipedia.org/wiki/Statystyka_samob%C3%B3jstw_w_r%C3%B3%C5%BCnych_krajach
Wskaż przyczynę i zródło tych samobójstw w tych ,, reżimowych " krajach . Bieda czy rządy Tuska ?
Juz wiele razy myślałem , że już niżej nie można upaść wykorzystując ludzką niedolę ale ty jednak potrafisz i kopiesz jeszcze głębiej. Przy tych twoich 250 Euro i natury malkontenta chyba droga dołączenia do tych statystyk robi się coraz krótsza..Cel jest coraz bliżej - powodzenia.

4 6
ID:56408

Tata

@~????: czyli willa we Włoszech dla ciebie i brata za 250 euro miesięcznie, ale do sprzątania hahah.....

5 2
ID:56409

george best

Pytajnik wini wszystkich tylko nie siebie.Za robotę się weź i niech w końcu ktos wyłączy ci dostęp do Onetu bo tam siedza tacy mądrzy jak Ty.

6 1
ID:56413

????

@~george best: Gringo ,ty lepiej napisz jak sie mają te dane do porównywalnych w Meksyku ....bo tam tez ludzie z dobrobytu ,,przedwcześnie odchodzą'' ...w dość znacznej liczbie ...POdobnie jak w ,,wolnej'' POlsce -z przyczyn ekonomicznych ...

0 3
ID:56423

cichyobserwator

@~????: Znów za długi tekst wkleiłem i nie daje się przyswoić ?
Czekam na wyjaśnienie dlaczego w Szwajcarii,, we Francji , w Hongkongu, Finlandii , w Korei Poł. , w Japonii jest więcej samobójstw niż u nas . Jezeli nawet u nich tak bidnie to o co tobie kaman ?

3 3
ID:56441

fiskus

@~cichyobserwator: Krótko i do rzeczy , Twoje statystyki dla Polski i nie tylko dotyczyły 2005 roku , czy masz dane z 2012 ?

0 3
ID:56445

????

@~cichyobserwator: POnieważ opieram się na dziwnie ukrywanych przez ,,niezależne'' media danych polskiej Policji ....gdzie POdstawowym POdawanym POwodem targnięcia się POlaków w ostanich 6 latach są ,,POwody ekonomiczne!!!!!!'' .I żadne publikacje ,partyjne ,,do użytku wewnętrznego'' tu niczego nie zmienią .POdobnie jak bezwzględne dla partynej obłudy i propagandy są dane o stopie bezrobocia (tej prawdziwej) i o liczbie już POnad 3 milionów !!!!!!młodych Polaków wygnanych przez ten partyjny zakłamany reżim ,,za chlebem'' z rodzinnego kraju . Ta niewygodna wiedza chyba nie jest ci obca ?

0 3
ID:56454

zbuntowany_kaloryfer

Nawiążę do postu @cichego. Największa na świecie liczba samobójstw od lat notowana jest w Japonii. Nie zalinkuję, bo gdzieś przesiałem ale na jednej z ich wysp jest tzw. "Klif samobójców". W tej okolicy chodzą nawet patrole obywatelskie wypatrujące potencjalnych desperatów, namawiające do odstąpienia od skoku i oferujące wsparcie psychologiczne.
A jako ciekawostkę zapodam też, że Japończycy są jednocześnie najdłużej żyjącą nacją na Ziemi. W Polsce 100latek to rzadkość, w Japonii co trzydziesty. I nie jest to jakiś wrak leżący w hospicjum tylko starszy pan chodzący samodzielnie na zakupy i niepotrzebujący pomocy.
Ps. Nie chciałem nikogo urazić określaniem "wrak". Chciałem tylko wyraźnie podkreślić kogo na co dzień uznajemy za osobę niezdolną do samodzielnej egzystencji. A wspomnianych wcześniej japońskich 100latków zdecydowanie to nie dotyczy.
Jeżeli już mówimy o samobójczej śmierci Japończyków, to zazwyczaj większość ma na myśli słynny Kodeks Bushido. Ale było jeszcze coś innego, stosowane b. rzadko i przez szczególnych ludzi. Oni, ci kapłani mumifikowali się żywcem. Cały proces to nawet długie miesiące bądź lata. Ale o tym innym razem, zbyt obolały jestem aby pisać.

1 0
ID:56459

cichyobserwator

@~fiskus: Panie logiczny , twierdzi pan zatem ,że w 2005 roku w Szwajcarii,, we Francji , w Hongkongu, Finlandii , w Korei Poł. , w Japonii była większa bieda niż u nas . To w takim razie to my gonimy ekonomicznie ich czy oni nas ?
Dane światowe w statystykach zawsze mają poślizg wynikajacy z problemu zebrania ich do kupy - tak to ciężko zrozumieć ?

2 2
ID:56461

ozon

Im większa cywilizacja tym ciężej ją udżwignąć i dlatego kraje rozwinięte mają taką niechlubną statystykę o której napisał "cichyobserwator". Jedno jest pewne ,że nie koniecznie portfel ( słabo napełniony) jest przyczyną takich dramatów co usilnie stara się wmówić nijaki "pytajnik". Są ludzie wrażliwi o "cienkiej skórze " i hipopotamy jak kolega "pytajnik" i cała prawda ot co PiSać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej...

3 2
ID:56469

cichyobserwator

@~????: Zapomniałeś podać linku do tych danych Policji , chętnie je zobaczę jak pokażesz gdzie są ukryte. Nooo, chyba ,że to tylko ty potrafisz do nich dotrzeć.Pochwal się , jak ty to robisz , jak tylko tobie udaje się dotrzeć do ,,dziwnie ukrywanych przez ,,niezależne'' media danych " ? Podziel się wiedzą - czekam na linki tych ,, ukrywanych " danych .
tu masz statystyki Policyjne :

ROK OGÓŁEM MĘŻCZYŹNI KOBIETY
2011 3.839 3.294 545
2010 4.087 3.517 570
2009 4.384 3.739 645
2008 3.964 3.333 631
http://www.statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/samobojstwa

W/g ciebie jest coraz gorzej a samobójstw jest raczej mniej .Chyba że ty tylko wiesz to o czym nawet Policja nie wie. Napisz do nich niech to poprawią.

3 4
ID:56472

fiskus

@~cichyobserwator: Świat nie wierzy łzom , a co dopiero statystykom .
Według biednych egoizm to wada, a według bogatych to cnota - Siebold
Twoja statystyka potwierdza teorię , kobieta to słabsza płeć .
Pozdrawiam

0 1
ID:56479

zbuntowany_kaloryfer

"Trzymajcie w rękach mennice i pałace. Niech tłuszcza bierze resztę" Jacob Broom.
@fiskus. Świat nie wierzy łzom. Świat nie wierzy statystkom. Świat wierzy w dolara i euro i w to, co aktualnie można za nie nabyć.

1 0
ID:56490

????

@~cichyobserwator: ale tam są również dane dot 2012 roku ....możesz je wkleić ?

0 2
ID:56508

cichyobserwator

@~????: Zdecyduj się chłopie ! Nabazgrałeś przedtem o : ,,,dziwnie ukrywanych przez ,,niezależne'' media danych " a teraz zamiast odpowiedzieć kto i gdzie je ukrył prosisz mnie o wklejenie czegoś co jest pod linkiem który juz wkleiłem. W/g ciebie nikt poza tobą nie potrafi używać rozumu i myszki ? Uwierz w ludzi to może przestaniesz wciąż męczyć nas swoimi wklejankami.

2 2
ID:56517

????

@~cichyobserwator: czy obowiązkowa obecność na egzekutywach odebrała ci zdolność uważnego czytania ? Ja wiem że ,,wodza'' trzeba słuchać....dyscyplina partyjniacka , ale jednak ...przy twojej ,,dokladności'' to niedopuszczalne ...POdobnie jak POpierdywanie w rytm POlitycznych refrenów tworzonych przez POlitbiuro ...

0 2
ID:56523

ozon

Ten "pytajnik" jak stara płyta odtwarza te same teksty... nie jesteś sam sobą znudzony? Stanowczo za długo i za często słuchasz radyjka z Torunia masz tak wypaczony zdrowy rozsądek jak Antoś M.

2 0
ID:56531

fiskus

@zbuntowany_kaloryfer: " Zbyt obolały jestem aby pisać "
Pisz prawdę o naszej służbie zdrowia .
Pozdrawiam

0 1
ID:56536


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA