Praca we Włocławku jest, ale tylko dla tych co mają...

Praca we Włocławku jest, ale tylko dla tych co mają znajomych na dobrych posadach. Przykład Anwilu, gdzie był wakat na 7 miejsc. Jak sie okazało, miejsca przed rozmowami kwalifikacyjnymi już były zajęte. Była mocna grupa nacisku np. jedną posadę otrzymał syn kierowcy prezydenta Włocławka. Po co tylko ludziom zawracają głowę rozmowami kwalifikacyjnymi.

12 komentarzy

keypaks

Niby tacy przejrzyści i uczciwi,a jednak ręka rękę myje i powracają stare metody i systemy...
A poza tym,czy młodzi i bez znajomości mają coś do powiedzenia w tym mieście?

0 0
ID:85

kk

stanowczo i pewnie twierdze, że nie. Niestety nie. Tylko potem się dziwią, że miasto zaczyna umierać, że młodzi uciekają- ale jaka nas młodych czeka tu przyszłość- żadna.
Konczysz studia, wyślą cię z łaski na staż za grosze, a nie mając znajomości po stażu zostajesz bez pracy i znaleźć jej nie możesz.

0 0
ID:86

NEGOCJATOR

MOJA ŻONA SZUKA PRACY.. WYKSZTAŁCENIE WYŻSZE.. JUŻ ZŁOŻYŁA TYLE PODAŃ O PRACE W WIELU RÓŻNYCH MIEJSCACH ŻE SZOK... NAWET JEDNEGO TELEFONU ! A SKŁADAŁA ZGODNIE W KWALIFIKACJAMI ! RĘKA RĘKE MYJE ! W TYM MIEŚCIE SIE NIE DOSTAJE PRACY W SWOIM ZAWODZIE BO SĄ ZAJĘTE PRZEZ SWOICH MOICH ...

0 0
ID:87

Chasm

Gadasz głupoty xl.
Najwięcej gadają ludzie, którzy są z daleka tematu i opierają się na plotkach.
Pracuję w Anwilu i wiem, że ciągle są ptzyjęcia i nie tylko swoich-moich. Piszesz jedną z posad - a resztę? Może sam prezydent zatrudnił się w Anwilu?

A do kk - w innym poście pisałaś, że zrobiłaś magistra - a może powiesz jakiego magistra i po jakiej szkole? Nie sądzisz, że to też jest ważna?

0 0
ID:89

kk

skoro pytasz od odpowiem:) mgr z zarzadzania zasobami pracy obroniłam po 5 latach studiów dziennych na UMK w Toruniu na ocenę 5, mam jeszcze tytuł technika ekonomisty po naszym ekonomiku z wynikiem celujący. robie dodatkowo kursy z rachunkowości ale jakoś mimo wysłania mnóstwa ofert pracy brak.

0 0
ID:91

kk

jeszce jedno popieram przedmówcę co do Anwilu- jest on jedną z lepszych firm w miście i wiadomo nie od dziś że chętnych do pracy tam jest wielu, więc do pracy przyjmowani sa tylko ci których wykształcenie i kwalifikacje odpowiadaja dokładnie wymaganiom danego stanowiska pracy i znajomości nie są wyznacznikiem.

0 0
ID:92

@

Przestrzegam przed zatrudnieniem w firmie ochroniarskiej
P.......-hamstwo i wykorzystywanie.

0 0
ID:94

Joanna K

Święta prawda, ze prace dostaje sie tylko po znajomości, takie też rozmowy prowadzi sie jak są wakaty w UM i wybór jest z góry zasądzony, nie kwalifikacje a znajomosci sie liczą.

0 0
ID:95

Chasm

Do kk - skoro odpowiedziałaś, to też odpiszę :)
Mgr inż. Chemik, specjalność technologia chemiczna na renomowanej Politechnice, technik elektronik po naszej włocławskiej szkole i dodatkowo inżynier informatyk, już nie po bardzo renomowanej uczelni, ale zawsze :)
Naprawdę, uwierz mi, że przyjęcia po znajomości to margines, a jeżeli nawet zdarzają się (tak jak wszędzie - ideał to piękna rzecz...) to kandydat MUSI mieć odpowiednie wykształcenie.
Tak więc nie bierz tego do siebie i po prostu próbuj.
Pozdrawiam

0 0
ID:97

kk

do chams:)
nie biore nic do siebie- pytałes więc odpisałam:) mam tą świadomość jak wygląda nobór. Niestety pracodawcy w naszym cudownym mieście ponad wszelką wiedzę i wykształcenie biorą za podstawowe wymaganie doświadczenie - a tego niestety nie jestem w stanie zmienic- bo nikt nie daje szansy nam młodym tego doświadczenie zdobyc. Dopoki nie zmieni się mentalność pracodawców to niestety młodzi włoclawianie będą pracować i dorabiąc inne miasta i tam przyczyniać sie do ich rozwoju. A w naszym miescie zaostaną sami ludzie mało wykształceni lub emeryci i rencisci. Ja juz szukam pracy gdzie indziej i jesli tylko dostanę propozycje(nawet gdybym miała codziennie dojeżdzac) to z niej skorzystam.-niestety.

0 0
ID:99

Beata

Gratuluję wiedzy syn kierowcy prezydenta ma 4 lata, prace w Anwilu może i ma szansę otrzymać, ale conajmniej za 20 lat

0 0
ID:101

xl

Widocznie to syn byłego kierowcy Skrzypka, ja nie wiem jak oni często sie zmieniają. Pewnie każdy woli swojego człowieka.

0 0
ID:103


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA