Hanna Gronkiewicz-Waltz zostaje. Hip hip hurrraaa! Referendum...

Hanna Gronkiewicz-Waltz zostaje. Hip hip hurrraaa! Referendum nieważne, frekwencja ujemna: -27,2. Miejmy nadzieję, że podobny scenariusz powtórzy się we Włocławku. Wstępne wyniki wynoszą:
- za odwołaniem 93,8%
- przeciw 6,2%
Co to oznacza? Ano oczywiście to, że w referendum uczestniczyli głównie niechętni HGW.
Do przeciwnych odwołaniu p. Pałuckiego: niech to Wam da do myślenia. Idąc na referendum i głosując przeciw odwołaniu możecie niechcący zrobić przysługę referendystom. Idźcie na spacer albo na grzyby. Zapomnijcie o referendum i nie dopuśćcie aby zebrali 3/5 głosów! I nie słuchajcie ich ględzenia o m. in. zmniejszeniu bezrobocia oraz podobnych farmazonów. Nie mają ani możliwości, ani umiejętności żeby zrobić cokolwiek. Mają tylko dobre chęci. A wiadomo, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. I jeszcze coś mają - ogromny, niepohamowany apetyt na władzę. Jedyne co na 100% by mieszkańcom naszego miasta zafundowali to przemianowanie jakiejś większej ulicy/ulic na np. "Lecha i Marii Kaczyńskich", "Katastrofy smoleńskiej" itp. I oczywiście postawiliby pokaźnych rozmiarów pomnik śp. parze prezydenckiej, pod którym rokrocznie 10 kwietnia odbywałyby się uroczystości odprawiane z pompą większą niż we wszystkie pozostałe święta razem wzięte. Oczywiście każdego 10go paliliby znicze i składali wiązanki - jako że lubują się w takich mrocznych praktykach. I WC24 może załapałaby się na jakąś miejską dotację;)))
Tymczasem radujmy się z porażki pIs!

41 komentarzy

stary grzejnik

Hmm, prawo do radości z wygranej/przegranej HGW ma każdy...Ale odnoszę wrażenie, że Ty wiesz lepiej od samych organizatorów kampanii referendalnej, co zamierzają zrobić po ewentualnym odwołaniu AP...Skąd to wiesz? Piszesz o apetycie na władzę? A co w tym dziwnego, że polityk/politycy mają apetyt na władzę? To chyba normalne, prawda? I do tego posługują się metodami dozwolonymi przez prawo, więc o co chodzi? Obiektywizmu w Tobie za grosz...

20 11
ID:56686

fiskus

Wygrała demokracja jak na Białorusi, przegrał suweren czyli lud .
NIEMOŻLIWE I TAK STAŁO MOŻLIWE .

17 14
ID:56687

Johan

@zbuntowany_kaloryfer - do demokracji trzeba dorosnąć.
Pamiętam jaka była frekwencja w 1966r o uwłaszczeniu obywateli, frekwencja wyniosła około 32% Można śpiewać .Polacy nic się nie stało,Polacy nic się nie stało.

12 9
ID:56688

antyPała

Porównaj bezrobocie w Warszawie a we Włocławku dopiero wtedy oceniaj słuszność referendum we Włocławku

16 11
ID:56690

?

Ta niezalezna dama pod patronatem Tuska moze dalej uzywac sobie bez zadnej kontroli na koszt biednych podatnikow.

10 6
ID:56693

Radio_Moskwa

Padły serwery ? Dlaczego? Może dla tego że ruscy szkolili specjalistów w Moskwie?
Ostatnio przecież ekipa PKW była i szkoliła się u naszych braci Rosjan!
A wystarczyło 2% głosów które wyparowały z serwerów :)

http://niezalezna.pl/47130-z-ostatniej-chwili-padly-serwery-pkw-nie-wiadomo-kiedy-poznamy-wyniki

14 9
ID:56695

dzonny_killer

kaloryfer: głupoty pleciesz... szkoda, że nie rozumiesz, jakie masz prawa i obowiązki jako Polak i Włocławianin... :p

ale narzekać i marudzić to być później chciał co?

16 8
ID:56697

Bogdan

Hahaha

4 14
ID:56699

Johan

Poprawiam błąd jaki popełniłem w redagowaniu komentarza dotyczy referendum o uwłaszczeniu to był rok 1996, a nie jak napisałem pomyłkowo1966
Przepraszam.

7 3
ID:56702

sportowiec

@zbuntowany.. ostatnią zmianą nazwy ulicy, było nadanie kawałkowi Placu Wolności nazwy 20-go Styczni., związane z uczczeniem początku sowieckiej okupacji Włocławka. Autorem pomysłu z entuzjazmem popartego przez postkomunę, był znany miejscowy intelektualista dr. inż. Władysław Skrzypek. Kropka po skrócie dr - nieprzypadkowa.

11 2
ID:56703

zbuntowany_kaloryfer

Ależ Szanowny Dzonny! Świetnie rozumiem swoje prawa i obowiązki i jako Polak i jako rodowity Włocławianin.
Ale do rzeczy: żadne referendum NIE JEST RÓWNOWAŻNE wyborom. Zdecydowanie nie można postawić między nimi znaku równości. O ile wybory można określić jako "obywatelski obowiązek" (nie opuściłem żadnych od 1989r.) to referendum ma raczej charakter akcji zorganizowanej i popieranej przez niezadowolony % społeczeństwa. Dlatego uczestniczenie w referendum obywatelskim obowiązkiem zwyczajnie nie jest. To akcja niezadowolonych i ich święte prawo uczestniczyć w niej! W każdym kraju i pod każdą szerokością geograficzną znajdą się grupy ludzi, którym z jakichś powodów nie odpowiada aktualna władza.
Pisząc powyższy post starałem się tylko uświadomić dobitnie przeciwnikom odwołania p. Pałuckiego, że pójście na spacer zamiast na referendum będzie właśnie ich głosem przeciwko odwołaniu! Wszak wiadomo, że (podobnie jak w Wawie) głosować pójdą zwolennicy referendystów i uzyskają miażdżącą przewagę. Więc jedyną szansą na powstrzymanie ich i spowodowanie nieważności referendum jest rezygnacja z uczestnictwa w nim;)

16 15
ID:56704

zbuntowany_kaloryfer

I jeszcze jedno @dzonny: czy widziałeś żebym kiedykolwiek marudził i narzekał? To absolutnie nie w moim stylu;)

12 14
ID:56705

zbutowany_grzejnik

@zbuntowany_kaloryfer: Przecież cały czas narzekasz na to, że nadal musisz kąpać się z tatą.

10 12
ID:56706

????

Jak widać ,,POlak przed szkodą i PO szkodzie głupi '...

8 13
ID:56707

cichyobserwator

@~????: Pierwszy raz napisałeś coś o sobie i do siebie. Gratuluję.Lata pracy nie poszły na marne a w dzisiejszym święcie Edukacji Narodowej satysfakcja nawet większa.

11 13
ID:56708

ozon

Jak zwykle pisiory spieprzyły wszystko! Gdyby Kaczorek nie zrobił z tego polityki to kto wie jak by to się skończyło. Z obywatelskiej inicjatywy zrobiono wojnę polityczną z literą "W" na czele no i kij ma dwa końce. Jaką bronią walczą od takiej giną.Wychodzi na to ,że warszawiacy ( no poza moherami oczywiście) nie chcą KRZYŻA ANI POMNIKA Lecha tudzież zmian nazw ulic, placów , parków. Zwyciężył zdrowy rozsądek i bardzo dobrze. A co do referendum we Włocławku no to cóż... w tym przypadku dobrze byłoby gdyby przecięto to mało efektywne zarządzanie miastem. Obawiam się tylko ,że wybór jest ograniczony ...jeśli PiSowiec no to co miasto zyska? Parę pomników Lecha? ..Reszta...reszta jest milczeniem!

10 5
ID:56709

Moher

@~cichyobserwator: Wreszcie się odezwałeś ,ale nie odpowiedziałeś skąd wziąłeś te kwoty na referendum,czy lizałeś rany po tym kłamstwie na biegunach.

3 7
ID:56715

????

@~cichyobserwator: Propaganda sukcesu z czasów Gierka przy tym cyrku PO to żart...95 % głosujacych odwołało Gronkowca a on(a) z Tuskiem ogłaszają trzodzie swoje zwycięstwo !!!! To można POrównac tyko do handlu Inflantami przez siekiewiczowskiego Zagłobę ....albo do kabaretowych teorii prof Stanisławskiego ...

3 9
ID:56716

tymi_tunie_pier

@zbutowany_grzejnik:
bo kol ma rację.

2 4
ID:56721

fiskus

@~cichyobserwator: Gratuluję elitom , którzy dzisiaj świętują i są sowicie wynagradzani przez PO . W ten sposób pozostaje elita współpracująca z reżimem .
Wszyscy , którzy nie idą na współpracę , podlegają eliminacji - MIŁOSZ
To samo dotyczy milionowych rzesz urzędasów , którzy nie poszli na referendum.
Architekt sukcesu - Niesiołowski - " dostali pałką w głowę " , to skala rozpasania elity politycznej . Ikonowicz stawi się do odbycia kary !

5 4
ID:56723

Wpyskgo

~do ozon, nie tylko, nie tylko. Szykuje im się święty nieboszczyk...też do pomnika...

0 3
ID:56724

Don Vito

PO tej przegranej HGW chce jeszcze podwyższyć próg frekwencji.Ale skoro w wyborach nie ma żadnych progów frekwencji to po co wprowadzono go dla referendum?Jeżeli obywatele "zielonej wyspy"są tak leniwi,albo nie dorośli do europejskich standardów demokracji to w Polsce nie powinny obowiązywać żadne progi-nawet 5 % w wyborach do Sejmu.

4 5
ID:56729

cichyobserwator

@~????: Widzę że w procentach też jesteś dobry .To jak by poszedł do referendum sam Pytajnik a reszta by olała to byłoby 100 % . Ty kandyduj do każdych wyborów bo z takim liczeniem wygrasz wszystkie i będziesz Prezydentem wszystkich ,,prawdziwych Polaków " i Prezydentem wszystkich miast jednocześnie . Normalnie to zobaczyłem - toż to Raj na ziemi .
A tak na prawdę to wynik tego referendum nie cieszy mnie tak - jak te wasze jęki skrzywdzonych Ratlerków , które jeszcze wczoraj ujadały jak Brytany. To do następnych wyborów - wprawę juz macie a ja chętnie znów się pośmieje.

5 7
ID:56733

Moher

@~cichyobserwator: Hej lemingu nie trać wiary Rzekł profesor bardzo stary. Chcesz być sławny, oraz wielki Wpieprzaj szczaw i mirabelki A jak przeżyć ci się uda To zobaczysz inne cuda. Z Amber Gold-u złote sztaby Chłopów przerobionych w baby. Dwa kasyna na cmentarzu Śluby gejów przy ołtarzu. Za Madonnę zwrot kasiory Bezrobocia spadek spory. Sprawną kolej ekspresową Sól drogową bardzo zdrową. Dach zamknięty na stadionie Tunel który w wodzie tonie Dla Małgosi suknie nowe Za pieniądze PO składkowe Ze związkami cud debatę I niewinną S. Beatę Oraz to co się już zdarza Los z loterii do lekarza.

4 5
ID:56734

????

@~cichyobserwator: nie obrażaj kolegów azorka ... on się też ,,idyntyfikuje' tak jak ty ...

2 5
ID:56736

zbuntowany_kaloryfer

Do @moher:
Lepeszy leming
Wolny, dziki
Niż pisuar
A w nim siki;)))

8 4
ID:56739

????

@zbuntowany_kaloryfer: a tak bliżej ...co to oznacza ,,lemning wolny , dziki ' Nie zaPOmniałeś o dyscyplinie partyjniackiej ? czyli wyborca ...w du...e bo ważniejszy rozkaz ,,partyjnego kumyndata ' ....to jest POlska rzeczywistość a referendum ... Jedno referendum już zostało zmielone a nie uczesniczenie w innym ,,el kumyndante PO ' nazwał przejawem patriotyzmu ? Czyli w ,,ty dymokrancji ' dobry wyborca ...to głupi wyborca ?

4 8
ID:56741

ozon

"Leming" - tak określa się osoby z wyższym wykształceniem ,dobrym statusem materialnym- przynajmniej w dużych miastach. Nie są lubiani no bo mają więcej , lepiej.... takich przecież nie można lubić przynajmniej w kraju nad Wisłą.. przykre ale i małostkowe. Gdyby jednak nie tacy to jak wyglądałby budżet...?

5 3
ID:56748

Bogdan

Ja gratuluję SLD.Teraz Miler awansuje na pewno na portiera w Urzędzie Rady Ministrów. Hahaha

1 2
ID:56751

Moher

@~ozon: Śmieszny jesteś lemingu.

1 5
ID:56753

????

@~ozon: chyba celowo nie dodaleś najważniejszego określenia chrakteryzującego takie gryzonie występujące w każdym systemie .....POlitycznym ...

1 4
ID:56755

Johan

@~ozon: Nie chwal się tak bardzo swoim życiem,bo za chwilę okaże się,że jest ono tylko zwykłym złudzeniem-tak,jak wasza wiara w Tuska i Szechtera.Zdziwiłbyś się jak wielu spośród nas żyje podobnie.Różni nas tylko jedno.Ja nie mogę spać spokojnie wiedząc,że jest taka bieda naokoło,ja nie mogę spać spokojnie,kiedy widzę głodne,samotne(rodzice np.ciężko harują za jakiś nędzny grosz) niedouczone dzięki fikcyjnym reformom dzieci.Nie mogę spać spokojnie,kiedy ktoś rozkrada państwowe pieniądze(rozumiem,że ciebie to nie obchodzi) Sen z powiek spędza mi oddawanie suwerenności(to trudne słowo,którego nigdy nie zrozumiesz-rodzice na pewno kochali braci Rosjan i życia sobie nie wyobrażali bez ich Opieki-Bezpieki)mojego kraju.Nie mogę patrzeć na wyrachowaną i sterowaną przez" Słoneczko Peru" premiera tysiąclecia i krwiopijcę Rostowskiego eutanazję ludzi starszych(drogie leki i opłaty,urągające ludzkiej godności renty i emerytury.Napisałeś,że n ie wyglądacie na biednych i sfrustrowanych ludzi.Tak,dla was wygląd zewnętrzny i tzw.pozory to podstawa w ocenie bliźniego.Biedny-to znaczy,że na "przyjaciela" się nie nadaje.A co zrobicie,jeśli ci tzw.wasi "przyjaciele" zbiednieją?Ja odpowiem-pokażecie im drzwi i nazwiecie ich "frajerami".Dziękuję,ale takich "przyjaciół" jak wy,to nie chciałabym nawet w pakiecie z DVD.Ja naprawdę wam współczuję,tak jak współczuje się ludziom niepełnosprawnym umysłowo i emocjonalnie.

4 5
ID:56756

????

@~Johan: Marnujesz czas azor i tak tego nie POjmuje ..taki azor i cichy za luksus POsiadania chinskiej gumki w majtkach z lumpeksu sprzedaliby nas bez mrugnięcia ....a POtem napisaliby na forum że to dla naszego dobra ...tak samo tlumaczy swoje klamstwa ich zakłamany idol - specjalista od ACTA , wieku emerytalnego i zaborca naszych składek na ZUS ,NFZ i ostatnio OFE

1 2
ID:56775

ozon

Ja się niczym nie chwalę to Wy macie kompleksy i to Wasz problem!Nic na to nie poradzę ,że 24 lata są w pewnym sensie stracone ale takie są elity jakie jest społeczeństwo. Po drugie "Johan" na swoje życie zapracowałem sam i żadna ekipa polityczna tu wPolsce nie miała na to wpływu na moje szczęście,. Zawdzięczam wiele rodzicom i dziękuje Im ,że byli!Piszesz ,że nie możesz spać spokojnie bo i wyliczasz powody. Ja spię spokojnie bo daję pracę paru osobom i to nieżle płatną to raz a dwa wspomagam różne instytucje pożytku publicznego. Robię wiele dla innych dlatego mam zdrowy ,spokojny sen . Jedni narzekają, INNI NIE SYPIAJĄ a ja robię to co robię i jestem zadowolony z życia. Nie oceniam nikogo nie moja to rola i nie mam takiego nawyku- Ty zaś jesteś bardzo skory do ocen nie znając wogóle człowieka... ale rozumie- to taka polska maniera .Spokojnych snów życzę!

2 3
ID:56778

????

@~ozon: azor ....zaraz się zapłaczę ...od kiedy możemy zbierać w półrocznej kolejce do kardiologa na twój POmnik i na POmniki dla innych nadętych fałszywych ideologów którzy na tym forum prowadzą kryptoreklamę zakłamanej koalicji która likwiduje bezrobocie przez mnożenie LUMPEKSÓW na zielonej wyspie ? A złodziejską dziurę budżetową łata naszymi składkami emerytalnymi .Pisz prawdę !!!! Nie pajacuj i nie wybielaj .....chińska gumkę w majtkach widać u ciebie na kilometr .

2 3
ID:56781

Johan

@~ozon: Powiedz jak można traktować poważnie forumowicza jeśli pisze jak robi sobie" onanę ".Domyślasz się kogo mam na myśli.

2 2
ID:56784

ONI

@~ozon: Wydaję mi się , ze jesteś na liście najbogatszych Polaków , albo wyjechałeś z tego kraju i piejesz teraz wszem i wobec jaki jesteś szczęśliwy
i jak wspomagasz biednych. Wymień instytucje którym pomagasz , my też pomożemy . Słynne hasło pomożecie? - pomożemy .
Moje gdybanie nie ma sensu - ozon uwierzył " przebierańcom " !

4 2
ID:56787

ozon

Nie muszę podawać Wam nazw instytucji bo są dostępne w necie- wystarczy zainteresować się i mieć chęć i tyle. Z kraju wyjechałem bardzo dawno temu ( na szczęście!!!) i teraz od 2 lat jestem tu.Dlaczego wielu uważa ,że bycie zadowolonym z życia jest czymś złym? Cały czas staracie się "upolityczniać" każdą wypowiedż i wszystko sprowadzacie do sympatyzowania z jakąś partią? Skąd to się u wielu bierze- nie rozumiem tego.Nieszczęściem tego kraju jest właśnie takie myślenie, te ciągłe podziały i ta jakaś irracjonalna wiara wielu forumowiczów ,że jakaś partia sprawi cud, da więcej.. Jakakolwiek partia będzie rządziła- podatki są nieuniknione jak śmierć i płacić je będą wszyscy jedni więcej inni mniej i tak to już jest ! Już pisałem tu ,że nigdy nie skorzystałem z prawa wyboru mimo iż mam też polski paszport bo uważałem ( i nadal uważam) że nie mam moralnego prawa wybierać jeśli ten wybór nie dotyczy mnie... no ale tzw "polonusi" uważają inaczej- wolno im. Mnie w tym sensie nikt nie oszukał ! Do wyborów jeszcze trochę czasu jest o ile nic się nie wydarzy ale już dzisiaj wyrażnie deklaruje ,że nie zagłosuje na żadną prawice ani lewice wybiorę mniejsze zło i zagłosuje na PO- o! nawet rym powstał.Jestem wolnym człowiekiem , mam prawo wyboru a Wam może się to nie podobać- macie prawo do swojego zdania. Jedno wiedzieć powinniście ,że mając takie roszczeniowe poglądy zawsze będziecie się czuć oszukani. A i jeszcze jedno. na liście najbogatszych Polaków nie jestem ale kto wie jak mnie zakwalifikowali Szwedzi- to moi pracodawcy .Jeszcze słówko do "Johana"- trywialny jesteś i może uważasz też ,że dowcipny?- dla mnie dno - drzyj szaty dalej uprawiaj malkontenctwo jak lubisz- nic mi do tego. To wolny kraj> Pozdrawiam

3 3
ID:56792

Johan

@~ozon: Człowiek pyszny skupiony jest na swoich plusach i minusach, którym buduje złoty ołtarz i pisze święte księgi mitów na ich temat. Zachowanie takie prowadzi do fałszywego obrazu siebie i innych. Człowiek na tym szczeblu pychy zaciera granicę między prawdą a fikcją, bajką a rzeczywistością. Takiego człowieka rozpoznajemy szybko. Potrafi opowiadać godzinami, jak wiele dokonał, gdzie on to nie był i jak wiele od niego zależy. Potrafi snuć piękne marzenia o sobie jako głównym bohaterze.

3 3
ID:56797

ozon

Zawiść, zazdrość- w każdym są takie uczucia tyle tylko ,że u jednych dominują a inni nad takimi złymi emocjami panują . Stać mnie na osobistego psychoanalityka a nawet mam takowego w rodzinie więc daruj sobie te "pseudopsychologiczne" gadki bo na mnie nie robią wrażenia. Szukaj w życiu pozytywnych stron i ciesz się każdą chwilą wszak życie to chwila i "drugi raz nie zaproszą nas wcale..."Pozdrawiam

6 3
ID:56805

fiskus

@~ozon: Moim osobistym psychoanalitykiem jest tylko i wyłącznie moja rodzina .
Wersja tymczasowa - szukaj psychoanalityka . Ciepłe powietrze napływa .
Pozdrawiam .

0 0
ID:56937


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA