Nie wiem i zastanawiam się czy warto coś swięcić jak to...

Nie wiem i zastanawiam się czy warto coś swięcić jak to było wczoraj.Tak zastanawiam się co mamy wspominac wojny zabijanie człowieka polaną krew ?Mogę sobie świętować np urodziny ale nie morderstwa które nakręcane sa przez wszystkie religie czy wy tego nie widzicie czy dalej myślicie że jest niebo .Halo czas się zastanowić .

9 komentarzy

peso

@~george best:

Hmmm, jak się tak zastanowić to wczorajsze święto odnosi się do daty która raczej oznaczała koniec zabijania niż początek.

Z drugiej jednak strony Rada Regencyjna symbolicznie przekazała władzę człowiekowi który ma na sumieniu śmierć wielu Polaków.

Tak więc szczerze mówiąc z racji na osobę Piłsudzkiego wybór tej daty na Święto Niepodległości też budzi moje wątpliwości.

Ja bym raczej wybrał dzień 26 grudnia jako rocznicę przemówienia Ignacego Paderewskiego w Poznaniu. No i czy dziś u kogoś Paderewski budzi negatywne emocje?

Tak to już jest z oceną postaci historycznych, że Ci którzy dla jednych są bohaterami dla innych mają krew na rękach.

Jednak każdy ma prawo do swojej oceny.

1 1
ID:57574

ozon

"george"- trochę spłycasz temat ale wiem ,że nie robisz tego z nienawiści- raczej z niewiedzy.Wiesz, polana krew sprawiła,że możesz teraz mieszkać tam gdzie mieszkasz i to całkiem oficjalnie. Ci którzy ginęli w przeszłości i w najnowszej historii ( choćby kopalnia Wujek)- walczyli właśnie o wolność, godność i nie zawsze myśleli tylko o portfelu. Są ofiary które trzeba uszanować, pamiętać i nie sprowadzać tego do czystej polityki. Tak to jest ,że politycy te ofiary depczą, są dla nich tylko pustosłowiem. grą na emocjach co mamy właśnie teraz i dlatego jest to ohydne. pomyśl o tych dzieciakach z powstania warszawskiego- oni nie myśleli o polityce tylko o Ojczyżnie dlatego należy się tym wszystkim dobra pamięć rodaków i szacunek. Nie trzeba akurat tego dnia wykorzystywać do demonstrowania niechęci do rządzących- jest 365 dni w roku przecież i dlatego jest to wstrętne. Czym innym jest słuszny gniew...A co do mordów religijnych ... zbyt długo by pisać. Mam nadzieję,że tak jak napisałeś o swiętowaniu np urodzin- tak podejdż i do tego święta- to przecież były URODZINY wolnej Polski.Jak to w życiu bywa i w rodzinie zamiast świętować urodziny Mamy można zrobić też zadyme ,że np jednemu dała więcej drugiemu mniej... zależy kto jaką porę do pretensji wybierze i tej mądrości wielu nie posiada a politycy robią swoje- smutne ale prawdziwe. Myślę,że ciut zastanowisz się nad tym. Pozdrawiam

4 2
ID:57579

$$$$

Zaprzestań pisać tych Twoich głupich złotych myśli!!! Wstyd przynosisz swojej całej rodzinie. Jak widać twoja rola życiowa ogranicza się do defekowania i użyźniania....

2 2
ID:57580

dzonny_killer

@~$$$$: odnośnie głupich myśli... ciebie cholernie ciężko przebić... :p

0 0
ID:57607

george best

@~$$$$: napisz i oświeć mnie czymś mądrym .Pół mojej rodziny w Polsce bardziej przynosi wstyd mi niz ja im.Jak mozna kłamać że istnieje ktoś w niebie kogo nie widać,jak mozna kłamać dzieci że jest mikołaj i daje prezenty.Tylko głupie narody dają się ciągnąć za sznurki religii.A wracając do Święta Narodowego to jak już to nawet tego nie potrafią polacy świętować.Wstyd mi że urodziłem się tu w Polsce i że będąc tu z rodziną odwiedzając jak tylko czas pozwoli piękne miejsca w Polsce ludzie patrzą na moją zonę jak by była z kosmosu zastanawiam się co by było jak była by czarna a nie mulatka.
$$$$-Napisz coś od siebie bo mi nie przeszkadza jak Ty czy iksiński cos skomentuje a jak nie chcesz czytać to nie czytaj.

2 1
ID:57613

george best

@~ozon: wiesz w pewnym sensie masz rację .Ja jestem przeciwnikiem wszystkich wojen i nie ważne czy walczyli o to bym żył sobie lepiej czy gorzej.Święto Narodowe mozna nazwać Dniem Zadymy i tak pewnie bedzie co rok.

1 1
ID:57614

????

....no i się dogadali - gringo z azorkiem - czyżby POżyczali sobie ksiażeczki do szkoleń wewnątrzpartyjnych ?

1 4
ID:57616

ozon

Dużo w Tobie goryczy "george" . Jak tak zastanowić się to masz racje ,że 11 listopada to dzień zadymy i że odpowiadają za ten stan rzeczy dwie największe partie w Polsce- wart Pac pałaca a pałac Paca. Interesy polityczne ponad wszystko- tak było w przeszłości tak jest i teraz - widać jesteśmy do tego stworzeni i tym wyróżniamy się w Świecie. Piszesz o tym ,że Żona Twoja wzbudza niezdrowe zainteresowanie... widzisz lata za tzw żelazną kurtyną zrobiły swoje i prymitywne myślenie jeszcze długo będzie tu gościło. Moja żona w zabawny sposób kaleczy język i też jest często na "cenzurowanym" . Nie przejmuj się bo mimo wszystko to mniejszość .I jeszcze coś : pielęgnowanie tradycji ( św Mikołaj był, żył i rozdawał biednym- no póżniej zrobiono Go świętym bo pojęcie filantropa wtedy nie istniało) pomogło Polakom przetrwać historyczne burze ... powiem Ci też ,że większość wierzy właśnie tradycyjnie niż z głębokiego przekonania i Kościół o tym wie!Nie trzeba być wierzącym ,żeby być uczciwym, dobrym etyka to "świeckie nakazy" do złego nie namawia przecież. No to kończę. trzymaj się zdrowo i bądż bardziej tolerancyjny ok?!

1 1
ID:57628

????

@~ozon: a ty ciągle jak ten dzwon ,,dlatego jest głośny bo w środku pusty '...

0 0
ID:57741


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA