Włocławek miasto ogólnej szczęśliwości.Bo jak inaczej...

Włocławek miasto ogólnej szczęśliwości.Bo jak inaczej nazwać miasto w, którym Spółdzielnia w administracji na Kolskiej zatrudnia pracownika, którego największym problemem są koty. Tak na to są pieniądze. Rozpoczął on wojnę z kotami w bloku przy ul. Plnanty, nawet rozesłał ankietę w tej sprawie do mieszkańców. Generalnie zjawisko "koty w miastach" jest wcześniejsze jak chrześcijaństwo i będzie nawet po tym człowieku. Może następna ankieta na temat "czy jesteś za 21% tlenu w powietrzu", generalnie jak ktoś płaci to bawić się można do woli, prawda. Koty nie kosztowały nic Spółdzielnie i spółdzielców, walka z nimi to etat, ciekawe ile to kosztuje ?? I jeszcze aspekt ludzki, jak się trzeba czuć walcząc z bezbronnymi ??

10 komentarzy

ula-misia

No cóż.... Myślę,że warto byłoby pomóc tym kotom przetrwać najtrudniejszy czas w ich życiu-zimę. Nakarmić i dać schronienie przed mrozem. Napewno się One odwdzięczą. Piszę One bo czasami mam wrażenie,że te zwierzęta jednak/smutno to pisać/ są mądrzejsze od ludzi, którzy chcieliby mieć decydujący głos we wszystkich sprawach i wiedzą wszystko najlepiej i nawet wiedzą co jest dobre a co nie dla zwierząt. Pracownik na ul. Kolskiej gdyby miał choć odrobinę wyobraźni, to starał by się nawiązać kontakt chociażby z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami i tam dowiedziałby się jak pomóc tym zwierzakom, nie wspomnę o tym,że wolontariusze udzielili by napweno pomocy. Panie Administratorze-pozdrawiam i życzę więcej wyobraźni i inwencji.

8 1
ID:57825

peso

No cóż, co do zasady masz oczywiście rację.

Też mi się nie podoba taka walka z kotami.

Natomiast po jakiego grzyba tak generalizujesz:
"Włocławek miasto ogólnej szczęśliwości"

Krytykuj poprostu Tę konkretną Spółdzielnię, bo jak rozumiem nie ma dowodów, że inne też tak robią.

Jak we Włocławku jakiś kierowca potrąci pieszego na pasach to uznałbyś za zasadne nazywanie Włocławka miastem piratów drogowych?
Po jednym przypadku ?

2 3
ID:57828

24 h

Koty to tylko narzędzie pana prezesia do walki o stołek radnego. Przecież to najlepszy gospodarz domu dba o czyste piwnice i karaluchy łażące po naszych mieszkaniach począwszy od sezonu grzewczego .

4 1
ID:57830

Adam

@peso: Nie chodzi mi o generalizowanie. Tylko o to, że jak znajdują się pieniądze na etat dla człowieka walczącego z kotami to znaczy, że ważniejszych problemów już nie ma. A w tym kontekście to to zrozumiałe, iż żyjemy w mieście bardzo szczęśliwym, nie ma innych urzędniczo - administracyjnych problemów. A 24h dobrze zauważył, bo zatrudniony Pan to były radny z "sercem po lewej stronie". Może nie za wielkim ale bardzo po lewej stronie.

0 0
ID:57847

ula-misia

Nieoficjalnie się dowiedziałam,że mieszkańcy dokarmiają te koty a co najważniejsze i godne podziwu i polecenia -zbudowali dla nich piękny drewniany domek piętrowy w ramach "programu rodzina na swoim". Panie Administratorze
proszę obejrzeć dzieło lokatorów i zaakceptować,że na tej planecie nie jesteśmy sami. Pozdrawiam

2 0
ID:57850

peso

@~Adam:

Rozumiem Twój punkt wiedzenia i jak zaznaczyłem mnie też się nie podoba ta sprawa (sam posiadam kota).

Niewątpliwie masz też masz rację, że jest we Włocławku bardzo wiele problemów do rozwiązania.

Natomiast to co mnie po prostu razi, to jak ktoś (nawet jeśli ma dobre intencje) pisze , że Włocławek to .... i tu jakaś negatywna ocena miasta, czy też pisanie, że Polska jest chorym krajem.

Zarówno Włocławek jak i Polska to nie tylko lokalni czy krajowi politycy, urzędnicy a przede wszystkim My wszyscy, miejsce gdzie mieszkamy, mamy rodziny znajomych i przyjaciół. Miejsce gdzie się wychowaliśmy i gdzie czujemy się u siebie. I choć to zabrzmi patetycznie Włocławek to nasz mała ojczyzna.

Więc nie dziw się proszę, że tak reaguję.

Pozdrawiam

1 0
ID:57860

Adam

@~ula-misia: Dzięki Ulu za te słowa, przyda się taki głos rozsądku w czasie kiedy emocje się nieco rozhuśtały. Mało czasu się zrobiło kiedy administracja zamknęła okienko do pomieszczenia z którego korzystały koty a nadejściem mrozów. Peso, każde zdanie wyrwane z kontekstu i dopasowane do z góry założonej tezy, nazywa się manipulacją i wciskaniem komuś czego o czym nawet nie pomyślał. Ci, którzy mnie znają wiedzą, że jestem tak lokalnym jak i Polskim patriotą i nie trzeba mnie do tego nakłaniać. Trafiasz kulą w płot, mnie zawsze duma rozpierała z tego że jestem Polakiem i mieszkam we Włocławku. Miałem wielokrotnie okazje do udowadniania tego czynem a nie tylko słowem.

2 0
ID:57871

peso

@~Adam:

No cóż, napisałem:

- że rozumiem Twój punkt widzenia,
- że masz rację w kwestii kotów,
- i masz też rację w kwestii problemów w mieście.

Napisałem też o swoich odczuciach pisząc ogólnie a nie donosząc tego imiennie do Ciebie i tyle.

Prześledź wątki na tym portalu to bez problemu znajdziesz wpisy o Wieśławku, polaczkach i chorym kraju, mnie takie wpisy rażą. I mam do tego prawo.

Często atakujesz ludzi którzy się z Tobą zgadzają?

Uff strach pomyśleć co byś napisał/zrobił jak bym sie z Tobą nie zgadzał.

Pozdrawiam

0 0
ID:57879

24 h

@~Adam: Mój wpis o prezesie jest aktualny ponieważ ponownie ów pan zabiega o funkcję radnego miasta . A jak nazwać brudne i niepomalowane klatki schodowe od trzydziestoleci , to dopiero manipulacja naszymi opłatami czynszowymi . Są ogromne pieniądze na termomodernizację budynków, nie ma na 5 litrów farby ,kredy ,czy wapna na pomalowanie wejścia do klatki schodowej .
A może my mieszkancy podobnie jak koty nie mają nic do powiedzenia ?
Najgorsze w tym wszystkim jest wyszydzanie kazdego , który mówi otwarcie jak Ty , że jestem polskim patriotą .

1 0
ID:57883

ZIBI

GARGAMEL marzy nie tylko o stołku radnego ale o prezydenturze. Ale kto na niego będzie głosował ?

0 0
ID:57908


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA