Wyrzucanie milionow na lotnisko w Bydgoszczy jest bezkarnym...

Wyrzucanie milionow na lotnisko w Bydgoszczy jest bezkarnym trwonieniem pieniedzy podatnikow. Bydgoskie lotnisko
w wielkim kryzysie finansowym. Codziennie odlatuje zaledwie kilka samolotów. Likwidacja trasy do Warszawy, brak połączeń z portami przesiadkowymi w Europie. Jeszcze jedna nieprzemyslana wpadka finansowa. W Modlinie tez zadna rewelacja. Przede wszystkim ludzie musza miec odpowiednie polaczenia kolejowe i autobusowe do tych lotnisk. Robi sie odwrotnie. Kolej likwidowana a autobusy tez znikaja z pola widzenia. Dno. Kiedy w koncu ktos bedzie odwazny, wyrzuci zachlannych prezesikow i na nowo znacjonalizuje cala siec komunikacyjna kolejowa i autobusowa? Przeciez to jest podstawa funkcjonowania kraju.

12 komentarzy

george best

Latasz samolotem?jeśli nie to powinieneś siedzieć cicho .Choć te lotnisko w Bydgoszczy nie jest z prawdziwego zdarzenia ale potrzebne jest dla ludzi z Kujawsko-Pomorskiego.Ile dajesz co miesiąc na podatki że tak płaczesz?

2 2
ID:58171

?

@~george best: obronco fuszerki tuskowej. Faktycznie zamiast autobusem z Wloclawka to Bydgoszczy to samolotem tylko gdzie znalezc samolot, ktory nas zabierze z Wloclawka i jak dojechac do lotniska ? Zastanow sie co pleciesz.

2 1
ID:58172

zxxc

Z Bydgoszczy nie latam ale dlatego ze nie ma tam połączenia które mnie interesuje, za to są takie w Lodzi, Modlinie, Gdańsku, Poznaniu... Wg mnie najlepsze wrażenie sprawia lotnisko w Poznaniu, nie za duże ale po prostu działa tak jak powinno, Łódź bez szalu, Modlin tez... Za to ceny w Gdańsku - to trzeba zobaczyć - sprzedają np badziewnego burgera za 25zl... Ja wiem ze na lotniskach jest drogo ale bez przesady - parking długoterminowy ponad 20zl za dobę? :)

2 0
ID:58173

sportowiec

@george: nie żartuj. Po cholerę lotnisko w Bydgoszczy skoro z Torunia do Gdańska dojeżdża się w godzinę z Grudziądza w 45 min., a z Włocławka (za tydzień) w niecałe dwie? W życiu to badziewie nie będzie uzasadnione ekonomicznie. Kolejny po uniwersytecie i filharmonii bydgoski erzatz. Ale to tak jest, jak ma się wygórowane mniemanie o sobie.

3 0
ID:58174

24 h

@~?: Lotnisko w Bydgoszczy , a po co ? Włocławek Kowal.... autostradą i jesteś na Okęciu .

2 0
ID:58179

george best

Panowie mi chodzi o ludzi którzy mieszkaja na wyspach Tych co ich Tusk jak to pytajnik mówi wygnał za chlebem.Ja tam się ciesze że nikt mnie nie wygnał ale sam wyjechałem bo pewnie jak bym został to pracował bym za 250 euro i miał samochód zagazowany pewnie Tico albo coś do pojemności 1.3 aby opłaty miał małe.Dziecko pewnie było by jedno albo wcale .

2 0
ID:58181

peso

@~?"

A mnie się podoba to Twoje zdanie:

"Kiedy w koncu ktos bedzie odwazny, wyrzuci zachlannych prezesikow i na nowo znacjonalizuje cala siec komunikacyjna kolejowa i autobusowa?"

Głównym przewoźnikiem w kolejowych przewozach pasażerskich jest grupa PKP która jest własnością Skarbu Państwa.

Tu gwoli wyjaśnienia na użytek kol @~? pojęcie "Skarb Państwa" oznacza tu, że to Państwo Polskie jest właścicielem.

Jak więc drogi @~? jchcesz znacjonalizować, czyli przekazać na własność Państwu coś co już jego własnością jest?


@~Fiskus:

Zapraszam do dyskusji, bo chyba jesteś zdania, że PKP nie jest własnością Państwa. Jeśli masz jakieś informacje, że się mylę to poproszę. Przecież mogę o czymś nie wiedzieć.

W kwestii lotnisk.

Faktycznie dzięki autostradom mamy (lub będziemy mieli) 3 lotniska: Gdańsk, Warszawę i Modlin w odległości 2-2,5 godzin jazdy.

Faktem też jest, że przy tej siatce połączeń lotnisko w Bydgoszczy musi być dziś deficytowe.

Pytanie tylko, czy to lotnisko należy traktować jako:
- efekt "wygórowanie mniemania o sobie"
czy też
- jako inwestycję w przyszłość ?

Jak dla mnie odpowiedź nie jest wcale taka jednoznaczna.

W dzisiejszym świecie transport lotniczy nabiera coraz większego znaczenia, staje się też coraz bardziej dostępny i tanii.
Tak więc kto wie, może w jakiejś nieodległej przyszłości to lotnisko pomoże Bydgoszczy i regionowi w rozwoju gospodarczym.
Bo tam gdzie czas odgrywa rolę zaoszczędzenie 1-2 godzin to też dużo.

Kol @zxxc:

Serdecznie pozdrawiam,
ale że Ty jeżdzisz na lotnisko do Gdańska na hamburgery .... noooo to faktycznie wychodzi drogo.
Ja tam polecam hamburgery na lotnisku w Kopenhadze, no palce lizać ale ceny zabij mnie, nie pamiętam.

Jeszcze raz pozdrawiam
:D



2 0
ID:58182

fiskus

@~george best: Masz rację, żeby mieć dzieci w Polsce trzeba wyjechać !
Pozdrawiam .

1 1
ID:58187

zxxc

@peso: czasem człowiek zgłodnieje po kilku godzinach lotu to i burgera by zjadł - nie był to na pewno cel mojej wizyty na lotnisku w Gdańsku :)

Również pozdrawiam
:D

2 0
ID:58189

????

@~george best: ...koronny przykład jak codziennie POwtarzaną propagandą ,,gebelsowską ' można człowieka ogłupić ...sam wyjechał ... to aż tak ci ,,dobrze ' było POd rządami ...... że uciekłeś z tych platformerskich luksusów ,, d...y obcym POdcierać ' ?

0 2
ID:58213

ozon

Ej "pytajnik" nie odbieraj zasług Jarkowi K w kwestii emigrowania no i dołóż jeszcze zasługi tego z Torunia oczywiście nie mówię o Koperniku i trochę też zostaw hierarchom kościelnym wyPiSujesz takie półprawdy- nie ładnie orędowniku prawd wszelakich. A zapomniałem jeszcze o Antosiu M którego spojrzenie jest tak ciepłe .że lody Arktyki topnieją... !!!Jest i było przed czym uciekać.

0 0
ID:58228

fiskus

@~????: Pisanie na zamówienie , gwiazda ze spalonego teatru . Tak wszyscy pięknie śpiewali , wszyscy wyszli ale ja i tak pięknie śpiewałem .

0 0
ID:58242


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA