600 mln zł dla "byłych właścicieli" nieruchomości....

600 mln zł dla "byłych właścicieli" nieruchomości. Wiadomo z naszych podatkow. Tylko gdyby spoleczenstwo nie placilo na remonty, odnawianie i modernizacje to nie byloby co odbierac. Te wszystkie koszty powinny byc odciagniete. Niestety Zydzi rzadza w naszym kraju. W kolejce czeka 3,5 tys. wniosków o zwrot, które idą już w miliardy złotych.

24 komentarze

cichyobserwator

Kto rządzi w naszym kraju ? Żydzi ? To wytłumacz mi te dane :
,,Zgodnie ze "Sprawozdaniem z działalności Komisji Majątkowej w latach 1989-2011" Komisja Majątkowa przekazała kościelnym osobom prawnym rekompensaty i odszkodowania w wysokości 143 534 231,41 zł[17] oraz ponad pół tysiąca nieruchomości[18] (wartych ok. 5 mld zł[19]). Miały one obszar 66 tys. ha[17]. Tymczasem według Agencji Nieruchomości Rolnych przekazała ona Kościołowi katolickiemu na mocy decyzji Komisji 76 tys. ha, a Lasy Państwowe przekazały 4 tys. ha["
http://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_maj%C4%85tkowa
Pewnie dajesz na tacę a oprócz tego jeszcze twoje podatki rozdają . Toż to szoook !
To ci nie przeszkadza ?

4 4
ID:58193

george best

Ja tez czekam na wypłatę odszkodowania w Warmińsko-mazurskim po pradziadkach a nie jestem żydem .Ale to było ich przed wojną więc niech teraz bulą wraz z odsetkami .I tak się nie gorączkuj ile dajesz rocznie tego podatku królowo?

6 4
ID:58197

????

@~cichyobserwator: twoja agenturalna działalność na tym forum nie zmieni faktu że żydostwo wyciąga łapę PO nie swoje ni nie do tych co trzeba ...nie odwaracaj uwagi od dzialalnosci staroazkonnych krętaczy ...cichyagenciePO ...napisz lepiej o głosowaniu nad kradzieżą naszych pienędzy z OFE ...przez twoich idoli ...specjalistów od ACTA ...

3 8
ID:58198

Bogdan

@~george best: Do którego pokolenia sprawdzałeś?

1 3
ID:58200

peso

Taaak,

No bo jak Ci nasi Rodacy którzy do tej pory nie dostali godziwej rekompesaty za mienie pozostawione na wschodzie mają czelność domagać się pięniędzy z podatków @~Oliwii.

A Ci nasi Rodacy którzy chcą odzyskać np. na Litwie swoje dawne majątki, kamienice, etc. No przecież to by się odbyło kosztem podatników litewskich.
A przecież wg @~Oliwii tak nie może być bo byłby to przecież skandal.

Taaaak, wg logiki @~Oliwii Polacy którzy są "byłymi właściwielami" kamienic w Warszawie, gospodarstw i domów na Litwie czy Ukrainie. Nie powinni domagać się zwrotu majątku lub rekompensaty.

Brawo @~Oliwia

4 1
ID:58208

fiskus

@~cichyobserwator: Kto rządzi oddając majatek Kościołowi rzędu ...nie do ogarnięcia i bez kontroli nie wiem . Nie piszę bez kozery bo " hybrydowa " regulacja zabezpieczeń w formie hipotek przymusowych na majątku Polaków jest nagminna i też nie wiem czemu słuzy , przewłaszczeniu mienia przez kogo ???

2 2
ID:58209

peso

@~fiskus:

Bez kozery powiem też mam hipotekę ma swoim majątku.

0 0
ID:58216

fiskus

@peso: Wszytko pięknie i ładnie , nasi Rodacy na wschodzie wywożeni w bydlęcych wagonach - zabrali dokumenty NIE ! Logika " byłych właścicieli " kamienic w Warszawie i gdzie indziej musi opierać się na dokumentach ....jakich ????

1 3
ID:58218

Oliwia

@~cichyobserwator: zgadzam sie co do kosciola, ze niezasadnie zagarnal tyle majatku. Jak rowniez jestem przeciw konkordatowi. A na tace to daje kto chce i to w kosciele. le ogolnie z tym odbieraniem "wlosci" to jest przesada. Najpierw oproznili banki wyjechali przed wojna a teraz chca odbierac majatki ?

1 5
ID:58223

ozon

Matko kochana! zupełnie jak bolszewicy piszą co poniektórzy.... Zazdrość i zawiść to bardzo destrukcyjne emocje...

6 2
ID:58226

Bogdan

I tak wszyscy umrą. Przyjdzie walec i wyrówna.

3 0
ID:58232

george best

@~Bogdan: sprawdziłem aż pod sam czubek i wyobraź sobie że w mej famili nie ma ani jednej osoby pochodzenia izraelskiego .Ale sa niemcy i to mnie podbudowało .

3 1
ID:58235

peso

@~fiskus:

Od tego właśnie są księgi wieczyste.

Pozdrawiam
:)

1 1
ID:58236

fiskus

@peso: Czy innym są księgi wieczyste zakładane pod kredyt , czym innym jest wpis hipoteki do księgi wieczystej za niezapłacenie daniny w postaci mandatu czy podatku . Takie wpisy bez zainteresowania stron mogą skutkować tym , że bez własnej woli i wiedzy staniesz się spadkobiercą długów po np. pradziadku , wujku ha ha ha

1 2
ID:58240

peso

@~fiskus:

Pomieszanie z poplątaniem.

Księgi wieczyste to oficjalne zapisy, gdzie rejestruje się dane dotyczące nieruchomości. Jedną z podstawowych informacji jest to kto jest właścicielem oraz dane identyfikujące nieruchomość (np. numer działki).

Mogą tam być oczywiście inne wpisy jak obciążenia hipoteczne właśnie kiedy to nieruchomość staje się zastawem pod pożyczkę (niekoniecznie bankową).

Mogą tam być też tak zwane służebności np. prawo przejazdu dla sąsiada.

Natomiast nie słyszałem aby wpisywano zobowiąznia podatkowe czy mandatowe.

Co do dziedziczenia dugów, Jeśli nasz przodek miał długi zabezpieczone hipoteką, nie spłacał długów a dług jest większy niż spadek to możesz nie przyjąć spadku i nikt Cię nie zmusi do regulowania cudzych długów.

Jeśli jednak przyjmiesz spadek z takim obciążeniem, to tak faktycznie zobowiązujesz się również do uregulowania długów przodka.

To tak zwane przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza.

1 0
ID:58273

fiskus

@~cichyobserwator: Polecam czytanie ze zrozumieniem : TK umorzył w 2013 postępowanie dotyczące Kościoła katolickiego i uznał konstytucyjność zapisów o trybie zwrotu mienia dla Gmin Żydowskich . Gimnazjaliści u nas przodują w Unii ,

a tu taki lapsus polskiego prawnika . Art 64 ust 3 Konstytucji RP- ochrona praw majatkowych i ingerencja państwa w ich treść jest niedopuszczalna - wyrok TK z 08 -10 - 2013. Obecna interwencja w prawa własności Polaków jest dopuszczalna i bez ograniczeń !

0 5
ID:58277

fiskus

@peso: Przepraszam peso , ale tylko urzędasy wiedzą co to jest wpis na hipotekę .

0 2
ID:58279

cichyobserwator

@~fiskus: Sorry , ale co ma piernik..... ? Czego to ja nie zrozumiałem ? To ,ze Kościół ,, odebrał " wielokroć razy więcej niz gminy żydowskie ? Co tu jest do rozumienia oprócz zwykłych cyfr ?

2 2
ID:58296

peso

@~fiskus:

Abstrachując od tego, że urzędnik też człowiek.

To wiedzę o tym co to jest wpis na hipotekę może mieć np. :

- każdy przeciętny człowiek, który na studiach miał wykłady prawa i nie spał na nich,
- ktoś kto kupił mieszkanie/dom na kredyt,
- ktoś kto nie jest urzędnikiem ale zawodowo ma do czynienia z obrotem nieruchomościami,
- i wielu innych,

0 0
ID:58319

Bogdan

@~george best
Czego się wstydzisz ? Prostej odpowiedzi czy przodków. A może nie znasz swoich przodków tak jak człowiek nie zna swojej godziny i minuty.

0 0
ID:58327

fiskus

@peso: Dokładnie ! Pozdrawiam

1 0
ID:58330

fiskus

@~cichyobserwator: Nie ma cwaniaków od warszawiaków . Dokładnie -co tu jest do zrozumienia oprócz zwykłych cyfr . Pozdrawiam

0 0
ID:58334

peso

@~fiskus:

Też pozdrawiam

0 0
ID:58338

????

@~cichyobserwator: taki mądry ....,,a nie rozumi' ....albo nie chce ..rozumić' ?

0 5
ID:58360


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA