Para prezydencka bardzo zajeta. Prezydent Komorowski wykazuje...

Para prezydencka bardzo zajeta. Prezydent Komorowski wykazuje ponadprzeciętną aktywnośc kulturalną. Towarzyszy malzonce w wystawach sztuki, w koncertach... Pani prezydentowa jest gospodynią w palacu: wita, żegna, przemawia. Bronisław Komorowski jest osoba towarzysząca. Polska w rozsypce, spoleczenstwo w nedzy ? Na to nie ma czasu, poza tym to takie przyziemne ...

39 komentarzy

Johan

@ Adam para prezydencka uczy dzieci robić kotyliony ,czytała Pana Tadeusza Czytał razem ze swoją żoną w Ogrodzie Saskim utwory Aleksandra Fredry
Ironia ironią, ale szkoda Fredry. Jest prawdopodobne, że i on podzieli los "Pana Tadeusza". Wygląda bowiem na to, że pomiędzy Komorowskim a minister edukacji Krystyną Szumilas jest cichy układ. To co prezydent akurat czyta, za chwilę jest z programu wyrzucane. Trudno się dziwić, z jednego są wszak pnia.
Czy moglibyśmy więc prosić Bronisława Komorowskiego by albo nie oszukiwał i zablokował stałą redukcję kanonu lektur, wymógł przywrócenie "Pana Tadeusza" i "Potopu", albo by dał już sobie spokój z tą zabawą w obrońcę polskiej tradycji. Fakty są proste: obóz rządzący nieprzerwanie i bardzo świadomie demontuje polski kod kulturowy. Jest to obóz pana prezydenta.Ciekawy jestem co poczyni nowa Minister Edukacji pani Kluzik -Rostkowska

8 8
ID:58940

GEORGHE BEST

Zapomniał wół jak cielakiem był.

5 3
ID:58941

george best

@~GEORGHE BEST: a Ty co się mi tu podszywasz swędzi Ciebie to się umyj.

3 2
ID:58944

tymi_tunie_pier

@~george best:

tylko zarejestruj się i spoko.

1 1
ID:58951

Adam

@~Johan: zgadzam sie z Toba. Teraz kultura jest nie "Pan Tadeusz", pisarze jak Kochanowski, Rej lecz takie cos jak "Ferdydurka" Gombrowicza inne idiotyzmy modne w dobie MAC donaltu, Coca coli, W zabytkowych miastach monumenty przyslonine czerwonymi parasolami z piwem, zamiast ksiazki kaze sie dzieciom ogladac filmy, mowi sie (tylko) o demokracji bombardujac i niszczac inne kraje. Super kultura.

6 5
ID:58953

sportowiec

@Adam: Polska w rozsypce? Skąd masz tę informację? Kurcze, chyba za dużo wypiłem w Sylwestra i nie zauważyłem. Daj jakieś dodatkowe info o tej rozsypce

5 5
ID:58955

Johan

@~Adam:Byłem i nadal jestem oburzony na postawę pana Prezydenta i mediów mu towarzyszących! Jak można coś takiego wymyślić by zrobić z Orła karykaturę z czekolady , potem ją zeżreć (obojętne kto)i nazwać to wesołym Swiętem!? zjedzenie też może coś nam przypomnieć z roku 1892! Tak świętować Polak nie może ! to okropne.Ten ktoś który to wymyślił niech wreszcie zacznie myśleć .

6 5
ID:58956

Johan

Zaproponowane przez prezydenta Komorowskiego nazwy autostrad: Wolności i Solidarności, chyba nie najlepiej będą się kojarzyć zarówno wykonawcom, a szczególnie podwykonawcom wielu odcinków tych inwestycji.
Wiele firm zarówno głównych wykonawców, a szczególnie podwykonawców, nie tylko nie zarobiło, realizując te inwestycje, ale często dużo straciło, ich firmy zostały doprowadzone wręcz do bankructwa.
Wielu małych i średnich przedsiębiorców budowlanych w nich uczestniczyły pozyskując dodatkowy sprzęt budowlany w drodze leasingu, albo w oparciu o kredyty pod zastaw swoich domów i mieszkań.
Nie uzyskując płatności za wykonaną pracę, teraz nie mają już tych firm ani leasingowanego majątku, a komornicy zajmują ich domy i mieszkania. Rzeczywiście ci ludzie są coraz bardziej wolni ale od całego swojego dorobku życiowego.

5 3
ID:58957

LALA20

@ Adam

Jan Kochanowski i Mikołaj Rey byli pisarzami??????
Byli wspaniałymi poetami.
Podejrzewam, że nie znasz ich twórczości.
Wstyd, wstyd, wstyd.

Czytaj ze zrozumieniem - " W zabytkowych miastach monumenty przeslonine
czerwonymi parasolami z piwem.......... "
Monumentami są wszelkie pomniki J.P. II.
Piszesz o demokracji, - ktoś kiedyś powiedział - " Pełna demokracja, to anarchia ".
Poczytaj sobie o demokratach - masonach : George Washington, Thomas
Jefferson, John Adams, John Quincy Adams itd.

P.S.
Dbaj o zdrowie - nie przyswajaj tej wiedzy od razu, pewna migrena.

5 5
ID:58958

tymi_tunie_pier

A tak swego czasu witano we Włocławku kandydata na Prezydenta :
http://i39.tinypic.com/21j0i20.jpg

0 1
ID:58961

peso

@~Johan:

Hmmm, a co było takiego w roku 1892 bo nie łapię ?

Ponadto ja osobiście bym wolał abyśmy jak najwięcej świąt i rocznic potrafili obchodzić radośnie a nie na smutno.

Zresztą dobre przykłady są, bo zarówno Wielkanoc jak i Boże Narodzenie to zwyczajowo okazja do "obżarstwa" więc jakieś tradycje już w tym względzie mamy.

Więcej pogody ducha na ten Nowy Rok życzę.
:D

3 3
ID:58966

Johan

@peso: 23 maja 1892 r krakowski kościół Ducha Świętego został wyburzony pod budowę miejskiego teatru; sprzeciwiający się tym planom Jan Matejko na znak protestu zrzekł się tytułu honorowego obywatela miasta.

4 3
ID:58969

ozon

Widać u niektórych poświąteczny "bigosik myślowy"? Od kultury po autostrady!

Myślę ,że "złego kościół nie naprawi - a dobrego karczma nie zepsuje"- dlatego każdy ma wybór co będzie czytał. Za tzw komuny ludzie chodzili sie modlić, chrzcili dzieci, pogrzeby z księżmi były sluby kościelne także.... więc co ma piernik do wiatraka "Adamie" "Johanie"?

7 8
ID:58971

LALA20

@ sportowiec

@- py - Adam,Krystyna, Ada, Oliwia i Zofia, pisząc o rozsypce, miały na myśli
posypkę na keksie, z dużą ilością bakalii.

5 6
ID:58984

peso

@~Johan:

Dzięki za odpowiedź z tym, że związku nie widzę.
:(

3 4
ID:58990

Johan

@ ozon -LALA 20 dwa w jednym? Kreujesz się na wybitnego mędrca?,

4 3
ID:58993

ozon

No co Ty "Johanie"- w mędrkowaniu nikt Ciebie nie przebije- to dyscyplina wyłącznie dla malkontentów i defetystów a ja urodzony optymista... i tego nie trawisz- ale to już nie mój problem. Cieszy mnie ,że nie jestem osamotniony i że są tacy właśnie jak "LALA20", "zbuntowany kaloryfer" czy "cichyobserwator", "Selin" bo oznacza to ,że ....jeszcze nie zginęła i nie zginie póki tacy są"- pozdrawiam

5 6
ID:59001

tymi_tunie_pier

@~LALUŚ20 i ozon: ,że nie jesteście transcendentalistycznymi filozofami jak Gobin. Hahaha ale ciumoki!

5 3
ID:59003

LALA20

@ tymi tunie pier

" Res sacra miser "
Seneka

3 4
ID:59004

ozon

Jeszcze nie możesz zejść z drzewa "tymi-tunie..."? Odważ się przybrać postawę pionową świat zupełnie inaczej z tej pozycji wygląda!

3 3
ID:59008

LALA20

@ ozon

Pretorianie stanęli przeciwko niejednemu " cesarzowi ".

3 4
ID:59012

Johan

Tak na marginesie zidiociały lalo20 -ozonie. Lansujecie się na zbawców narodu polskiego?Czy już mam zbierać podpisy i dać pod głosowanie Miejskiej Rady miasta Włocławek ,aby za wasz" trud ,oddanie i" patriotyzm" uwieńczony został przez nadanie nazwy ulic waszym imieniem? Pomyśl jakby pięknie wyglądały nazwy ulic:" Zbuntowanego kaloryfera",cichegoobserwatora " lalo-ozon"

6 5
ID:59014

Johan

@peso: Nie moja to wina. Masz ograniczone horyzonty myślenia?

5 5
ID:59015

LALA20

@ Johan

Gościu, balansujesz.

4 4
ID:59018

ozon

Fałszujesz, mylisz nuty..... nic nie ma w Tobie z Johana niestety "Johanie". Tamten miał piękną dusze ..... a Ty "walcujesz szurając odwiniętą podeszwą...."

4 4
ID:59024

Johan

@~ozon: Podsunę Ci pomysł.
Zostań doradcą prezydenta RP. zaproponuj mu aby autostrada północ- południe nazywała się autostradą Amber -Gold a nie Solidarności.

6 4
ID:59025

peso

@~Johan:

No cóż myślę, że każdy ma swoje ograniczenia. Ty ich nie masz?

Zamiast próbować mnie obrazić, mógłbyś poprostu wytłumaczyć swój punkt widzenia.

I tyle.

4 4
ID:59026

fiskus

@~Johan: Te postaci chwieją się i przechylają w różne strony , byle większy wiatr - zginają się do ziemi jak brzózki , aby za chwilę wnieść się pionowo , chyba że czubek takiej brzozy zetnie TUPolew .

3 6
ID:59027

LALA20

@ peso

PEŁEN SZACUNEK.
Pozdrawiam.

2 4
ID:59034

LALA20

@ fiskus

Ciebie, od zakrystii, przeorało śmigło Tupolewa.
Myślę, że jesteś w skowronkach.

2 4
ID:59036

LALA20

@ ozon

Jesteś w błędzie.
@ Johan, to bardzo utalentowany człowiek - multiinstrumentalista.
Najbardziej upodobał sobie grę na " miękkim flecie ".

3 4
ID:59038

george best

@~LALA20: Ty nieraz jak coś napiszesz ,to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

2 1
ID:59044

ozon

"LALA20"- nie pomyślałem o "Johanie" w ten sposób! Coś w tym jest!
I jeszcze słówko do "multiinstrumentalisty- Johana"- otóż nie skorzystam z Twojego pomysłu z dwóch powodów: ani mnie ziębi ani mnie grzeje kto i jak chce nazywać autostrady to raz a dwa - jestem lojalny wobec swojej firmy i wszelkie innowacyjne pomysły ku jej pożytkowi chcę i będę wdrażał dla obopólnej korzyści! no i mam to zapisane w kontrakcie czego nie żałuje!

2 4
ID:59055

Johan

@~ozon: Czy to nie ob jawy choroby psychicznej ,jeśli prowadzi się konwersacje z sobą? LALO 20 - ozonie (DWOJE W JEDNYM)?
Nie radzisz sobie z emocjami ,ale to skutki onany o której tak szeroko pisałeś.
Jak dokończyłeś swoje dzieło na Ukrainie?

4 4
ID:59062

Johan

@~ozon: your stupidity is shocking

4 4
ID:59064

peso

@~LALA20:

Witam i też pozdrawiam
:)

3 4
ID:59069

ozon

To już szczyt Twoich lingwistycznych możliwosci "Johanie"?.trenuj ,trenuj bo trening czyni mistrza!

2 3
ID:59078

Johan

@~ozon: Człowiek mądry więcej uczy się od swoich wrogów, niż głupiec od przyjaciół.Zapamiętaj to sobie

3 3
ID:59082

ozon

Ani Ty mój wróg ani przyjaciel- ot wirtualna postać całkiem mi obojętna .Ostatnie zdanie brzmi jak jakaś grożba.. ale spoko lodowiska nie mam soli złośliwie mi nie wysypiesz... Spokojnej nocy.

3 4
ID:59087


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA