Na NFZ w Przychodni na ul. Barskiej już do końca roku nie...

Na NFZ w Przychodni na ul. Barskiej już do końca roku nie ma zapisów do kardiologa. Niech będą wiecznie trwały Solidarnościowe ideały. Quwa chyba trzeba polskiego Kliczki.

6 komentarzy

?

Wniiosek ? W tym kraju gdzie rzadzi ksiezulek, Tusk i Komorowski masz pieniadze to przezyjesz, nie masz pieniedzy, umierasz.

4 4
ID:59603

piwo$z

Nigdy nie zrozumiem tego systemu: szpitale i przychodnie (i inne) mają sprzęt. Lekarze są zatrudniani na etat, a ludziom wciska się kit że do lekarzy są kolejki. Jak ma nie być kolejek jak nasze państwo (NFZ) ustala sobie że np. w 2014 robimy w kraju tylko milion badań na jakimś urządzeniu? To te urządzenia są tak zakodowane żeby po milionie badań przestały działać, aż do następnego roku? Kto ustala cenę badania czy zabiegu na jakimś urządzeniu? Mój prosty rozum podpowiada mi: jak kupuję sobie ciśnieniomierz, to po to że gdy źle się poczuję, będę sobie mógł zmierzyć ciśnienie (albo profilaktycznie co jakiś czas), a nie żeby leżał na półce bezużytecznie. Tak samo powinno być u lekarza: źle się czuję to idę do lekarza i jeśli ma on sprzęt który przydał by się przy moich objawach to go używa, a jeśli akurat jest dużo ludzi to przychodzę jutro albo za tydzień a nie za rok.
To jest dowód na to że liczy się KASA KASA KASA i jeszcze raz KASA! a nie nasze dobro. To jest przykład tego jak działa lobby. Ludzie stoją w kolejkach i czekają miesiącami albo latami na badania. Przez ten czas, część z tych ludzi przeczeka i przeżyje do badań/zabiegów, jednak przez czas oczekiwania ich stan zdrowia się pogorszy czym będą musieli przyjmować większą ilość leków. Ci którzy mają jakąś kasę albo pożycza- pójdą prywatnie. W ten sposób zostanie zagoniona kasa dla prywatnych konowałów. A ci którzy nie mają kasy i umrą bo nie doczekają.... nikt się nimi nie interesuje bo nie mają kasy.

0 0
ID:59617

poliszynell

@Oko
Kliczko i jego partia UDAR - następny cudotwórca po Wałęsie /heh!/
Będziesz mógł tylko zmienić specjalistę z kardiologa na neurologa - fachowca od UDARU mózgu a zapisów na NFZ i tak nie będzie:) Tak jak @piwo$z napisał : "liczy się KASA KASA..."
pzdr

0 0
ID:59622

Terefere

Ja dzwoniłam do swojej poradni ginekologicznej i wizytę mam we wrześniu.

0 0
ID:59628

sportowiec

Wytłumaczenie jest niestety proste. Na tym, aby na NFZ (bezpłatnie) wykonywać jak najmniej badań zależy przede wszystkim LEKARZOM. Gdy nie możesz inaczej MUSISZ iść prywatnie, a tam za kasę zrobią Ci w trymiga badania (często na sprzęcie szpitalnym, bo skierują cię biegiem do szpitala, przyjmą bez zbędnych ceregieli i zbadają). Biała mafia tak się rozpanoszyła, że każdy kto próbuje rozbić układ jest od razu morderczo atakowany. Przykładem Malatyński, ktory zaczął porządkować włocławski bajzel - od razu atak ze strony komucha Stanisława P. A jak we Włocławku jest i jakie standardy obowiązują pokazała ostatnia tragedia. Czy myślicie, że tylko jeden lekarz spóźnia się na dyżur? Czy myślicie, że tylko jeden na dyżurze śpi? Czy myślicie, że dokumentacja była niszczona i fałszowana pierwszy raz w tym szpitalu? A dlaczego we Włocławku nie można praktycznie zrobić specjalizacji? Jak to rozwiązać? Na pewno niewiele zmieni prokuratorskie dochodzenie, bo jakich mamy prokuratorów - wiemy choćby z niedawnego wystąpienia parlamentarzystów. Myślę, że dużo by pomogło ustawowe ograniczenie i twarde EGZEKWOWANIE łączenia pracy w kilku placówkach. Należy również zweryfikować a właściwie i usunąć przyczyny utrudniania zdobycia specjalizacji przez młodych lekarzy, którymi, co gołym okiem widać jest obawa starych przed konkurencją. Z pewnością nie zaszkodziłoby szerokie otwarcie (również finansowe) naszej służby zdrowia na MŁODE KADRY ZE WSCHODU. Od lat zachód wysysa Polskę z młodych lekarzy. Róbmy to samo, tym bardziej, że przybysze nie będą zmanierowani. Na koniec jak na liberała przystało: prywatyzować , UCZCIWIE prywatyzować.To bajki, że na prywatne szpitale nie będzie stać emerytów! Za pobyt w szpitalu i tak będzie płacił NFZ. A ja nie słyszałem, aby lekarz spóźnił się lub spał na dyżurze w prywatnej placówce. A właścicielowi USG naprawdę lata, czy za badanie zapłaci pacjent, czy fundusz.

0 0
ID:59636

tymi_tunie_pier

,sprawdziłem na Szpitalnej i do kardiologa na fundusz można się zapisać na marzec w tym roku.Jest tam jakiś kardiolog do którego nie ma pacjentów.

0 0
ID:59646


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA