W Polsce mamy niebezpieczne pociągi. Rozbior kolei na spolki...

W Polsce mamy niebezpieczne pociągi. Rozbior kolei na spolki przez przypomina rozbior Polski. Kolej w koncu zniknie. Ostra zima zatrzymuje "nowoczesne" pociagi w szczerym polu. Ale moze lepiej. Stojące pociągi są bezpieczniejsze od jadących. Pomimo wielu otrzezen, informacji i sagnalizacji na torach maszynisci kierujacy pociagami wprowadzani sa w blad. Pociąg do Żyrardowa utknal pod semaforem wjazdowym na "modernizowanej" trasie. W koncu wyświetlił się sygnał zastępczy !!! informujący, że trzeba jechać po torze niewłaściwym dla kierunku jazdy. Maszynista niepoinformowany, dzwoni do dyzurnego. Brak odpowiedzi. Dobrze, ze biedak nie wjechal na ten tor bo pojawil sie na nim pociag jadacy 120 km. Za chcwile dyzurny pyda sie maszniste czy pojedzie... Obraz calej Polski. Nic dodac, nic ujac. Minister transportu ma sie dobrze. Kiedy odsuniemy liberalow od rzadu i znacjonalizujemy na nowo kolej ?


Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/kraj/1569203,1,niebezpieczne-pociagi-w-najnowszej-polityce.read#ixzz2rxZ7DVD0

11 komentarzy

tymi_tunie_pier

niech dalej bdą wcielane idee SOLIDARNOŚCI i niech je błogosławi Kościół. Hahaha

1 1
ID:59714

Oliwia

Zrobili bagno teraz pomagaja zrobic to samo w Ukrainie.

2 2
ID:59723

zbuntowany_kaloryfer

Kocham Cię Oliwio. Odwzajemnij moje uczucie, a obiecuję że żonę wywalę z domu! Ty o najmilejsza zostaniesz moją panią! Oświadczam Forumowemu Gremium, że kocham @Oliwię.
Oliwia, co będziesz gotowa zrobić za torebkę od Prady? A butki od Dolce? Oferuję Ci dość wygodne życie i bardzo przyzwoite kieszonkowe. Bardzo. Co dostanę w zamian? Aaaa, jakby co to nie jestem żaden sado-maso! Nie będę więc Cię bił... chociaż z moją obecną małżowiną bijemy się czasem. Tak w ramach treningu. Przy czym to ja generalnie obrywam. No jakoś nie jestem w stanie przywalić takiej kruszynie. Już lepiej w mordę wyłapać. Raz się zdarzyło gdy Ją sięgnąłem (w uczciwej walce!). Z zemsty poodbijała młotkiem płytki w kuchni. Prawie wszystkie. Te na podłodze tez potłukła. Chrzanić to, i tak były do wymiany.
No więc Oliwko miła, życie ze mną nie należy do łatwych. Jedno mogę zagwarantować - ze mną nie będziesz się nudziła.

1 1
ID:59738

tymi_tunie_pier

@zbuntowany_kaloryfer: ,że to już nie marycha.To już crack a może dron

1 1
ID:59742

peso

@~?:

"W Polsce mamy niebezpieczne pociągi."

Źle identyfikujesz problem, przecież maszynista zachował się prawidłowo i to zapewne jemu zawdzięczamy, że nie doszło do trageii.
To dyżurny ruchu odpowiada za tę sytuację.

Za prowadzenie ruchu na koleji oraz infrastrukturę odpowiada PKP PLK. Dyżurni ruchu kierujący ruchem pociągów to właśnie pracownicy PKP PLK.

Trafniejsze było by więc postawienie pytania czy PKP PLK kieruje ruchem pociągów bezpiecznie ?

"Kiedy odsuniemy liberalow od rzadu i znacjonalizujemy na nowo kolej ?"

Cała Grupa PKP jest w dalszym ciągu własnością Skarbu Państwa (PKP PLK też). Nawet w PKP Cargo Skarb Państwa ma w dalszym ciągu 51% akcji.

Jak więc ma w praktyce wyglądać owa nacjonalizacja?

Zresztą, przyjmijmy na moment, że coś co jest państwowe zostanie w cudowny sposób znacjonalizowane:

i przestanie podlegać pod ministra transportu,

za to jako znacjonalizowana kolej zacznie podlegać pod ... ministra transportu.

Taaaaaak, nie no doprawdy, taka zmiana jakościowa napewno poprawi sytuację.


1 0
ID:59749

fiskus

@peso: Potwierdzasz tym wpisem tezę " masło maślane ", chyba że ...

Znacjonalizowana służba zdrowia FNZ podlega ....czy nie podlega ministra zdrowia .

0 1
ID:59754

Krystyna

@peso: Jezeli sa spolki i akcjonariusze to kolej jest rozparcelowana i nie jest panstwowa.

0 1
ID:59755

peso

@~fiskus:

Ja potwierdzam .... ?

Czy może raczej Kol @~? pospołu z Krystyną, Zofią, Adamem, Adą i Oliwią ?

Ich zdaniem nacjonalizacja jest lekarstwem na wszystko a ja poprostu pytam co niby miałaby zmienić skoro kolej dalej będzie podlegać pod ministra?

0 0
ID:59756

peso

@~Krystyna:

A jak jedynym akcjonariuszem jest Skarb Państwa, to spółka też nie jest już państwowa ?

"PKP S.A. powstała 1 stycznia 2001 roku w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe. Jej jedynym akcjonariuszem jest Skarb Państwa"

0 0
ID:59758

peso

@~Krystyna:

No i tak, przy okazji

PKP S.A. oznacza Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna

zwróć, proszę uwagę na słowo "Państwowe" w nazwie.

0 0
ID:59759

fiskus

Aha to znaczy , że słuzba zdrowia jest rozparcelowana i nie jest państwowa .

0 0
ID:59760


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA