Z trudnościami ale udało się ! W Szwecji nie trzeba mieć...

Z trudnościami ale udało się ! W Szwecji nie trzeba mieć przy sobie ani gotówki, ani karty płatniczej ani telefonu aby zapłacić rachunek. Wystarczy położyć dłoń na specjalnym skanerze i ...gotowe.
Mam nadzieję,ze po testach (a te odbywają się na południu kraju) sposób ten zostanie pozytywnie przyjęty przez Szwedów.
Wtrąciłem w to "swoje pięć groszy" i bardzo ciesz mnie ,ze "słowo ciałem się stało".

7 komentarzy

Oliwia

Pewnie w Polsce tez skopiuja ten system i zaproponuja nawet bezdomnym ten nowy system platnosci tak jak z internetem proponowanym ludziom bez dachu nad glowa. Niewazne czy to zda egzamin czy nie.

4 3
ID:61029

ozon

Droga "Oliwio". Nie da się zatrzymać cywilizacji, postępu .Świat się zmienia .Są na świecie społeczeństwa biedne nawet bardzo biedne ale to nie zatrzyma rozwoju.
Nie wszyscy z dobrodziejstw postępu muszą korzystać- tak to już jest.
Gdyby było inaczej no to nadal bylibyśmy w jaskiniach no i nie "pogadalibyśmy" sobie na forach....

4 2
ID:61039

zbuntowany_kaloryfer

Ale za to @ozon można by uderzyć Oliwię kijem w głowę, ogłuszoną zawlec do własnej jaskini i trzymać do woli "używając" Jej wedle uznania wraz z innymi jaskiniowcami. Nie dość, że nikt by za to nie aresztował, to jeszcze szacunek u pobratymców z hordy by się zdobyło;)) Tak... życie w czasach prehistorycznych miało swoje zalety. Choć wszawica do nich nie należała rzecz jasna;)
Heh, aż mi się od razu wyraziście przypomniał film "Walka o ogień".

4 2
ID:61045

ozon.

..W rzeczy samej, w rzeczy samej Szanowny "zbuntowany kaloryferze"- jak mało ówczesnym było potrzeba do szcześcia... ( poza wszawicą oczywiście).

2 1
ID:61048

Oliwia

@zbuntowany_kaloryfer: Twoi kumple czekaja na Ukrainie zebys pomogl im walic palka (z wyrzezbiona swastyka) w Rosjan tak jak bylo w Kijowie. Nie chcesz czasem byc samozwanczym prezydentem jak ten z Ukrainy ? Jeszcze musimy w tej chwili ich utrzymywac.

0 4
ID:61055

george best

@~ozon: zawsze jak piszesz o Szwecji to cały czas mam w głowie film kostiumowy Szwedki w Bawarii

1 1
ID:61063

ozon

Nie znam filmu . Szkoda ,ze nie z Abbą czy ekologią ,ze nie wspomnę o nagrodzie Nobla!

1 1
ID:61072


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA