Mam pytanie do was .Czy cieszycie się z wejscia Polski do...

Mam pytanie do was .Czy cieszycie się z wejscia Polski do Unii?Bo ja jako juz obywatel Holandii z pochodzenia Polak NIE.Mimo tego że w Holandii ludzie nie mają depresji jak w Polsce i obietnic idiotów.Chciałbym zapytac się was co się zmieniło na lepsze ?Wyzsze podatki?,dziurawe drogi?,więcej urzedasów?dalsze trawienie kasiory na świątynie,spoty i inne głupoty?pochody?

29 komentarzy

????

Czyzbyś zaczoł dostrzegać unijnych oszustów i partynych POlskich sprzedawczyków-przydu....sów którzy sprzedali polski przemysł , banki , ziemie a ostatnio nasze emerytury ?

10 9
ID:61569

Bajerant

Naród zgłupiał do reszty.

0 9
ID:61571

peso

Hmmm, niech no pomyślę ....

Dziś swobodnie mogę mówić i pisać, na przykład, że ten czy tamten polityk jest taki i owaki,
a kiedyś za to miałbym zapewniony wikt na koszt państwa,

Dziś mogę policjanta opieprzyć od góry do dołu,
a kiedyś milicjant to naprawdę był Pan Władza i generalnie MO się bano,

Dziś mogę bez problemów jeździć praktycznie po całej Europie i Świecie,
a kiedyś loterią było otrzymanie paszportu i trzeba było koczować pod ambasadami aby zdobyć wizy,

Dziś ok. 50% młodzieży idzie na studia,
a kiedyś dostanie się na studia było sporym wyzwaniem

Dziś mogę legalnie pracować w krajach dawnego "Zachodu", np. we Włoszech,
a kiedyś nawet praca na czarno była marzeniem wielu,

Dziś jak pisze Kol @???? Polaków się zmusza się aby pracowali za 400 EUR/miesięcznie,
a ja kiedyś zarabiałem 13 USD/miesięcznie czyli jakieś 10 EUR

Dziś większość z nas ma samochody,
a kiedyś było to dobro luksusowe, na talony dla wybranych a samochód używany był droższy od nowego w salonie,

Dziś moje dziecko właśnie kupiło sobie własne cztery kąty w ramach Mieszkanie dla
a kiedyś jak zostałem pełnoletnim to obiecano mi w SM, że już a kilkanaście lat dostanę klucze do własnego M.

Dziś to co kupuję ogranicza tylko zasobność mojego portfela,
a kiedyś żeby zobaczyć (ale nie aby kupować) jak wygląda dobrze zaopatrzony sklep to szło się do Pewexu,

Hmmm, no nie wiem ...

8 12
ID:61573

Bajerant

@~????: Kiedy wyjeżdżasz do Pacanowa? Weź kopyta. Hahaha

1 5
ID:61574

zxxc

Hmmm.. ja bym to ujął tak: http://www.polskabieda.com/img/polskiepodatki12.png

4 4
ID:61581

george best

@~????: A jest w Holandii na razie druga co do wielkości partia .Ale chce wyrzucać nielegalnie przebywajacych obywateli bez zameldowania i pracy.Dość mam już Rumunów,Polunów czy Litwinów żebrajacych na ulicach ,pijanych zaczepiajacych dzieci.To co sie teraz dzieje to wolna amerykanka śpią w parkach gdzie tylko można

3 9
ID:61582

zadowolony komuszek

@peso: najgorsze jest to, że ty przestałeś też myśleć napisałeś ,że dzięki Unii możesz swobodnie pisać te pierdoły. Hahaha A co ma z tym wspólnego Unia szanowny ciumoczku. Jak już, to Solidarność i to ta pierwsza.

7 2
ID:61585

Ada

Zadowoleni z Unii sa wylacznie ci, ktorzy sa przy korycie, politycy na zoldzie Unii to znaczy na naszym utrzymaniu.

8 6
ID:61586

zbuntowany_kaloryfer

@Dżordż, urodziłem się Polakiem, ale uważam się za obywatela Ziemi. Mieszkam na tej planecie i tu mój dom.

2 2
ID:61588

Moher

@peso: "Dziś siła polskiej gospodarki odpowiada 68 proc. unijnej średniej. Lecz mimo tego wielu Polaków nie chciało czekać, aż ich kraj osiągnie zachodnie standardy. Po roku 2004 dwa miliony Polaków wyemigrowało z reguły do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Emigracja młodych Polaków doprowadziła do tego, że w wielu wsiach zostali tylko starzy, dzieci pozostały bez rodziców albo są wychowywane przez dziadków, że rozpadły się rodziny. Od tej ludzkiej strony Polacy zapłacili bardzo wysoką cenę za nową wolność".

13 6
ID:61589

peso

@~zadowolony komuszek:

Faktycznie, pozwoliłem sobie raczej na refleksję jak było kiedyś a jak jest dziś, tak więc masz rację, że większość z tego co wymieniłem zawdzięczamy Solidarności.

@~Moher:

To wyobraź sobie, że jutro Polska występuje z Unii.
3 mln polskich emigrantów traci prawo do legalnej pracy i większość z nich wraca do Polski gdzie są ich rodziny ale nie ma dla nich pracy.
Zaś brat @~???? kupuje za ostatnią włoską pensje bilet do RPA.

Czy ktoś Ci obiecał, że po wejściu Polski do Unii Polacy zaczną zarabiać jak w krajach dawnego Zachodu? Jeśli tak to Cię okłamano.

Ja pamiętam, że od samego początku ekonomiści twierdzili, że uzyskanie takiego standardu zajmie Polsce dekady.

4 6
ID:61591

cichyobserwator

@zxxc: Ja bym to ujął tak :
Jeden baran nie doczytał i namęczył sie z bzdurnym wykresem a drugi baran bezmyślnie go wkleił .
Przede wszystkim UE nie daje nam kasy do budżetu tylko na konkretne rzeczy a te 0,8 % w 2011to jest kasa dana w 2005 roku na płynność budżetową i dostosowanie granicy w latach 2010-2011 do traktatu w Schengen. Do sprawdzenia : Mały Rocznik Statystyczny 2012 , strona 442, tabela 24 i komentarz pod literką ,,d ".
Poświęć czasem chwilę na sprawdzenie rewelacji ,, błyskotliwych prawdziwych Polaków " i dopiero wklejaj a tak to ośmieszasz sam siebie.

5 11
ID:61593

Moher

@peso: W odniesieniu do realiów niemieckich nasza średnia krajowa jest na poziomie tamtejszej pomocy społecznej (uwzględniając opłaty, jakie robią gminy za bezrobotnych i wykluczonych).

7 3
ID:61594

Moher

@peso: Co powiesz gdyby UE się rozpadła?nie takie kolosy padały .Zostaniemy bez niczego,kompletne dno to mało powiedziane ,5 m mułu.
Z tym wystąpieniem Polski z UE daj sobie luz

4 6
ID:61596

peso

@~Moher:

"W odniesieniu do realiów niemieckich nasza średnia krajowa jest na poziomie tamtejszej pomocy społecznej"

A Niemcy osiągnęli ten poziom w ciagu ilu lat .... ?
Zaś poziom jaki Niemcy mają obecnie został im dany czy go sobie wypracowali ?


"Co powiesz gdyby UE się rozpadła?nie takie kolosy padały "

Dlaczego nie, historia pokazuje, że nie ma nic trwałego a jak mówi przysłowie pewne są tylkośmierć i podatki.

"Z tym wystąpieniem Polski z UE daj sobie luz "

Znaczy, mam rozumieć jesteś przeciwny występowaniu Polski z UE?
.
Mam wrażenie, że niektórzy uważają, że za jak ktoś machnie cudowną różdżką to Polska stanie się krajem miodem i mlekiem płynącą.

Siłę gospodarek narodowych i związany z tym dobrobyt społeczeństwa buduje się latami

2 8
ID:61602

george best

@zbuntowany_kaloryfer: zgadza sie ale jak już jest na tym zachodzie to niech trzyma fason.A nie zaczepia mi tu córke łapie za rękę i prosi o 1 euro .Nie wolno dawac dasz raz wexmie nierób drugi raz.

1 4
ID:61605

donperchino

@peso: akurat jeżdzenie nie zawdzięczasz uni tylko Strefie Schengen.

4 1
ID:61606

peso

@donperchino:

Jeżdzenie bez paszportu tak, zawdzięczam Schengen

ale zanim weszlismy do Schengen to swobodnie jeździłem pom całej Unii bez potrzeby posiadania wizy (tyle, że musiałem mieć paszport).

Więc pozwolę się z Tobą nie zgodzić

Pozdrawiam
:)

2 3
ID:61612

zxxc

@~cichyobserwator: pomimo iż bylem za przystąpieniem do unii (z bardzo przewrotnego powodu) i nadal uważam ze pod lewicowymi władzami nic lepszego spotkać nas nie mogło z uwagi na warunki geopolityczne to śmiem twierdzić że powinniśmy wyssać unie do cna tak żeby się wzmocnić, a nie naiwnie uznawać ze Niemcy będą za nas ginąć jak ruski zapukają do naszych granic :) Tak, wiem, mamy NATO, należymy do UE itp itd. Ale co z tego? USA i Rosja gwarantowały integralność granic Ukrainy i co?

W tym kraju szczyt przewidywania polityków kończy się na następnych wyborach. Poza tym twór zwany parlamentem europejskim to wynaturzenie. Albo wszystkie kraje członkowskie rezygnują ze sporego fragmentu suwerenności i wprowadzają unie fiskalną i scentralizowany rzad albo unia w takim kształcie nie daje nam żadnych gwarancji. Ponieważ to się nie stanie - a chcemy mieć spokój - powinniśmy szykować się do wojny i to nie po to żeby jakąś wszczynać tylko dlatego że jak to wszystko się rozdupczy to ruski będą pierwsze żeby sytuację wykorzystać.

7 4
ID:61613

????

@peso: jednak myślisz tak jak ci POleca propaganda partyjna .ZaPOmniałeś jak POlaków okradziono podnosząc o 1000% odsetki od pożyczek , jak zafundowano im prywatyzację majątku narodowego bonami PO 20zł , jak zniszczono PGR-y i znane w całej Europie zakłady przemysłowe zostawiając ludzi na łaskę losu i wreszcie jak zrobiono Polaków w balona przymusowo wprowadzając do Funduszy emerytalnych które w założeniu już były zlodziejskie , a teraz jak te ludzkie pieniądze (PO napasieniu kolesi) znacjonalizowano? Twoje ,,przemyślenia' są na POziomie cichejagenturyPO która na tym forum udaje filozofów i mędrców a w gruncie rzeczy to sprzedajni agenci -matołki partyjnej propagany tuskomatolskiej . Pajaca z siebie nie rób i POatrz na fakty a nie na papkę medialną preparowaną na egzekutywach przez partyjnych osłów wyszkolonych na urbanoPOdobnej propagandzie !!!

9 4
ID:61628

peso

@~????:

Każdy kto myśli inaczej niż Ty, "robi z siebie pajaca", słucha POleceń partyjnych z egzekutywy, itd, itp takie osoby traktujesz niemal jak osobistych wrogów.

Nie dopuszczasz myśli, że inni ludzie nie muszą się z Tobą zgadzać?
Ba, że maja do tego prawo.

Potrafisz prowadzić dyskusję bez próby obrażania oponenta?

Czy to nie Ty sam pisałeś kiedyś, że jak ktoś w dyskusji obraża drugą stronę to jest to przejaw braku argumentów i bezsilności?

Odpowiedz mi na pytanie:

Jeśli UE się rozpadnie jak taj to napisał Kol @Moher to gdzie Ty i Brat będziecie pracować po utracie prawa do leglanej pracy we Włoszech?

1 10
ID:61633

!!!!

@~????: Brat dzwonił,żebyś nie przyjeżdżał.Nie chce pyskatego darmozjada. Hahaha

2 5
ID:61634

ciekawy

@~????: Jestem ciekawy jak to było z tą podwyżką odsetek o 1000 % . Ile to jest w/g ciebie " o 1000 % " ? Oświeć mnie w tej kwestii ; bo jeżeli odsetki podaje się w skali roku to jezeli pożyczyłem 1000 zł na 10 % to oddałem 1100 zł a ile to będzie przy 1000 % ? Zgaduję ,że to też " fakt " a niektórzy go przegapili więc wytłumacz tym " agentom - matołkom " ile spłacali bo bez ciebie nie damy rady tego ogarnąć.

5 6
ID:61642

donperchino

@peso: Ech Ciebie to nie można zagiąć ale strefa trochę to ułatwiła. Uważam, że jesteś na prawdę inteligenty gość i nie doszukuj się żadnych przytyków, mówie poważnie jak myślę ;)

2 2
ID:61643

peso

@donperchino:

Strefa Schengen faktycznie jest ułatwieniem.
Możemy się w wielu kwestiach niezgadzać ale możemy się nawzajem szanować.
Dziękuję za ciepłe słowa.
U Ciebie podba mi się to, że nie trwasz uparcie przy swoim ale jestes otwarty na argumenty.
Pozdrawiam
:)

1 3
ID:61646

donperchino

@peso: Czasami trzeba umieć przyznać się do błędu jak się głupot człowiek naczyta a późniuej ktoś mądrze wskarze, że jest inaczej.

3 0
ID:61648

sportowiec

Nie jestem przy korycie, nie uwłaszczyłem się na państwowym majątku, a właśnie prawie wróciłem z wypoczynku na Wyspach Kanaryjskich (trochę jeszcze posiedzę w Skandynawii). Pamiętam przeżycia jakie towarzyszyły mi w latach siedemdziesiątych, gdy pierwszy raz jechałem za granicę. Te książeczki walutowe, te limity koron czy forintów, ten szok gdy zobaczyłem Budapeszt. Nie wiem czy bardziej to co jest dzisiaj zawdzięczam Unii, czy pierwszej Solidarności, ale wiem jedno. Zawdzięczam to temu, że komunę szlag trafił i z niecierpliwością czekam na dobicie tej francy w Naszym Mieście.

3 1
ID:61651

Moher

@peso: Gigantyczny transfer kapitału na Zachód, wykup za bezcen sektora bankowego czy masowa likwidacja przemysłu wytwórczego - to tylko niektóre efekty stosowania w stosunku do Polski polityki postkolonialnej. Niestety dopuściły do tego "elity" polityczne III RP - począwszy od PZPR, a skończywszy na PO-PSL. Spójrzmy prawdzie w oczy: bardzo wielu Polaków rachunki za telefon płaci francuskiej firmie, a rachunki za internet - niemieckiej. Sporo z nas konta posiada we włoskim banku, kredyty spłaca w austriackim, a ubezpieczenie mieszkania wykupuje w brytyjskiej ubezpieczalni. Zakupy spożywcze najczęściej robimy w supermarkecie portugalskim, niemieckim lub francuskim. Do pracy jeździmy niemieckimi autobusami, a prywatnie mamy 10-letnie auta wyprodukowane w Niemczech, we Francji lub Włoszech. Nawet, gdy chcemy się napić piwa, to na sklepowej półce do wyboru mamy jedynie marki należące przeważnie do duńskiej lub holenderskiej firmy. Przeciętny Polak musi pracować w ciągu roku o ponad 66 dni roboczych dłużej, aby otrzymać 4-krotnie mniejsze wynagrodzenie niż przeciętny Niemiec. Taka sytuacja jest charakterystyczna dla obywateli państw będących gospodarczymi koloniami. Według danych OECD w 2012 roku przeciętny Polak spędził w pracy 1929 godzin. Z kolei przeciętny Niemiec w pracy spędził jedynie 1397 godzin. Według danych Eurostatu - przeciętne wynagrodzenie brutto polskiego robotnika pracującego w sektorze przemysłowym w 2012 roku wynosiło około 938 euro. Dla porównania - przeciętne wynagrodzenie brutto niemieckiego robotnika pracującego w sektorze przemysłowym w 2012 roku wynosiło 4.149 euro. Wynika z tego, że Polak musi pracować o 1/4 dłużej, aby otrzymać 4-razy mniejsze wynagrodzenie niż Niemiec. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co to tego, że nasz kraj jest gospodarczą kolonią? Z roku na rok firmy i instytucje działające na terytorium Polski coraz więcej pieniędzy transferują z naszego kraju do swoich zagranicznych central. W 2010 było to 54 miliardów zł, w 2011 - 63 mld zł, a w ubiegłym roku aż 70 miliardów zł. Nie trzeba być wytrawnym ekonomistą, aby stwierdzić, że gdyby te pieniądze pozostały w Polsce, to nasza gospodarka wyglądałaby o wiele lepiej, nasze płace byłyby o wiele wyższe, emerytury też, a perspektywy rozwoju bardziej optymistyczne. Wspomniane miliardy zł, gdyby pozostałby w kraju, mogłyby nadal "pracować" na rzecz polskiej gospodarki. Niestety sytuacja jest zupełnie inna!!! Polska, tak jak większość państw w regionie, stała się ekonomiczną kolonią, dostarczycielem kapitału i taniej siły roboczej dla innych państw. Taka jest prawda! Uzależnienie widać szczególnie w przynoszącym wielomiliardowe zyski sektorze bankowym. Zdecydowana większość banków działających na terytorium Polski należy dziś do zagranicznych właścicieli, którzy lwią część dochodów transferują do swoich central pod postacią np. "opłat za używanie loga banku-centali" czy opłat za "know-how", zaś ich pracownicy zarabiają 3-4 razy mniej niż koledzy po fachu zza Odry (to tylko taki przykład). Też udział naszych firm w krajowych zamówieniach publicznych wciąż maleje. Po prostu zarabia zagranica!!!

10 1
ID:61694

Moher

@peso: niech Hose Barroso przebierze się za zwykłego Polaka weźmie dokumenty na nazwisko Jan Kowalski i niech idzie do Urzędu Pracy znaleźć pracę, oczywiście bez znajomości i niech zobaczy co ci ,,europejcy' urzędasy mu zaproponują za 1200 zł a potem niech przeżyje za tę sumę wraz z niepracującą żoną i trójką dzieciaków w wieku szkolnym
Co nie wiesz o tym,tak piejesz z zachwytu jaka ta UE jest dobra

8 0
ID:61776


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA