Jest głęboka mądrość w teorii Marksa, zwłaszcza jeśli...

Jest głęboka mądrość w teorii Marksa, zwłaszcza jeśli się ją czyta jako opis socjologiczny. Marks nie twierdzi, że burżuazja to cwaniacy, którzy wszystkich oszukali i w ten sposób się dorobili. Oni potrafili opleść świat siecią kolei żelaznych i zmieniać świat.Nic się nie zmieniło.
Przykład pierwszy z brzegu: nasza największa firma odzieżowa L** szyje w Bangladeszu i jest tam jedną z brutalniejszych firm, długo nie chciała się przyłączyć do porozumienia, które miało poprawić warunki bhp i spowodować, że hale nie walą się robotnikom na głowy. Byle taniej. I dzięki temu ciuchy R****** są kupowane przez Polaków słabszych finansowo, nawet ubogich.
Gdzieś w Bangladeszu 12-latek pracuje za dolara przez 12 godzin. Bez prawa do urlopu, przerwy i drugiego śniadania.
Takie tam drobne przykłady kapitalizmu jak piszecie o komuchach.

14 komentarzy

Moher

Firma R****** to firma wychwalana przez @ cichego obserwatora

1 3
ID:62183

george best

W Polsce jest podobnie jak piszesz zapierdziela tylko za 5-7 złotych na godzinę.A co Tobie się podobało za komuny dług Gierka czy że większość ludzi kradła?załatwiała to i tamto

4 3
ID:62184

$$$$

System państwowy czy ustrój, czy jakakolwiek umowa międzynarodowa to stek banalnych komunałów zredagowanych czy poukładanych przez hipokrytów, którzy zniewalają narody. Należy jednak zadać sobie pytanie: Czy jest inna droga rozwoju cywilizacji, społeczności, narodu. Ta która podążamy jako naród, Europejczycy czy biali ludzie bazuje na doświadczeniach kilku tysięcy lat gdzie jedne grupy chcą dominować nad innymi. Założenia systemu są jednak niewzruszone: chcemy mieć i konsumować więcej, chcemy generować zyski (prawa mikroekonomii - niezależne od naszej woli), nikt nigdy tego nie zmieni, nie ma innej drogi!!!!

3 1
ID:62186

jozef_ziolkowski

@~george best:
Chętnie poczytam twoje wątki na forach w Holandii. Zapoznam się jakich to rad udzielasz w nowej Ojczyźnie. Mam nadzieję, że podasz też adres do Meksyku, bo na pewno też tak korzystają z Twoich wskazówek. Bardzo proszę.

4 1
ID:62189

george best

@jozef_ziolkowski: Dam Tobie dwie rady Whisky pij tylko wieczorem codziennie z tonikiem .Wszelkie wyroby do palenia tylko naturalne.Rano wstajesz i dopóki nie przyjdzie wieczór chodzisz jak na bombie.

1 4
ID:62193

memle

@~george best: jest taki Holender jak z waginy gwóźdź..Napisz chociaż gdzie żeś się bratku ulągł ?

1 0
ID:62196

zbuntowany_kaloryfer

Podczepię się pod ten temat, bo po jaką cholerę zakładać nowy z tak błahego powodu. Jak powiada Brzytwa Ockhama - nie należy mnożyć bytów ponad potrzebę;)
Ofiaruję Ci @ozon pewien utwór. Może trafię w gust, może nie. Wnioskując z wpisów mógłbyś być pewnie moim ojcem gdybyś się postarał. Mojemu ojcu ten utwór (i teledysk) nie przypadł do gustu.
Był taki klub przy ul. Wienieckiej, Negative. Tego typu muza tam była puszczana. A muzą królującą były oczywiście przeboje Nirvany. Ewenement jak na Włocławek.
Aaaa.... ten kawałek zapewne spodoba się @dżordżowi. Różnimy się z dżordżem tym, że ja słuchałem takiej muzy dla zabawy i tylko dla zabawy.

0 0
ID:62200

korei

@zbuntowany_kaloryfer:
A tobie znowu na oczy maryśka wlazła. Gdzie ty tu @ozona zobaczyłeś. Hahaha

2 0
ID:62201

ozon

Wielkie dzięki "zbuntowany kaloryferze". Co do wieku mojego to nie jest żle- mam 20 lat i..od cholery miesięcy.
Ostra muza ma swoje miejsce u mnie ale nigdy mnie nie inspirowała ...
Brzydota i piękni, zło i dobro- zawsze towarzyszyło ludzkości- sztuka polega na dobrym wyborze a to nie kazdemu się udaje co nie znaczy ,ze się nie uda nigdy.
Pozdrawiam

2 1
ID:62204

george best

@zbuntowany_kaloryfer: Zawsze jak puszczę sobie dymka ten teledysk jest bombowy i dzieciaki go lubią i teściowa .


POZDRAWIAM .

0 0
ID:62208

zbuntowany_kaloryfer

po tym co zobaczyłem zaczynam @dżordż na serio lubić moje główne źródło dochodów.

1 0
ID:62213

george best

@zbuntowany_kaloryfer: nakupywałeś tych dziewczyn z Ukrainy erotomanie.

0 1
ID:62216

zbuntowany_kaloryfer

Nakupowałem dziewczyn? Odwaliło Ci już całkiem?

1 0
ID:62218

ozon

A czy Wy Panowie musicie sobie tak "wrzucać"?Po co? życie jest chwilą i nie ma co sobie go zatruwać. Wyluzujcie trochę OK?

2 0
ID:62224


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA