Coś o ZUS-ie na...

Coś o ZUS-ie na poważnie

#t=93

19 komentarzy

Moher

Macie pieniądze w ZUS? Liczycie na emeryturę? To możecie już przestać liczyć, bo jak wynika z wyliczeń ekspertów ZUS zbankrutuje przed 2020 rokiem. Pieniądze z OFE też tu nie pomogą - liczby są nieubłagane. Informuje o tym Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

W perspektywie średnio i długoterminowej nie jest możliwe wypłacanie obecnie gwarantowanych świadczeń emerytalnych bez strukturalnych reform systemu emerytalnego, bądź bez zwiększonej presji fiskalnej, co w efekcie zabija polską gospodarkę powiedział Marcin Chłudziński, Prezes Fundacji Republikańskiej. Rząd mija się z prawdą w swoich oficjalnych prognozach, twierdząc, że system jest wydolny, a wypłaty możliwe. Wprowadza obywateli w błąd, czyniąc następujące, nierealne wręcz, bajkowe założenia. Jak czytamy w Raporcie, są to:

- stabilny wzrost gospodarczy, aż do 2060 roku i nieuwzględnienie cykli koniunkturalnych,
- stały wzrost płac realnych,
- stały spadek, a następnie utrzymywanie się na niskim poziomie stopy bezrobocia,
- mechanizm waloryzacji świadczeń,
- brak uwzględnienia ryzyka migracyjnego jako czynnika pomniejszającego bazę płatników.

Brak realizmu w założeniach powoduje, że w zależności od sytuacji gospodarczej i przy istniejących progach zadłużenia, bilansowanie systemu może stać się niemożliwe w perspektywie 5-8-letniej.

Jaka jest łączna kwota obciążenia finansów publicznych?

Łączna kwota obciążenia finansów publicznych systemem emerytalnym to ponad 130 mld zł rocznie, co stanowi niemal 30% wszystkich wydatków publicznych. Mimo przejęcia aktywów z OFE, w budżecie na 2014 rok również zaplanowano 40 mld zł dotacji i nieoprocentowanych pożyczek z budżetu państwa. Dotacja do systemu rośnie z roku na rok.

Polska więc stała się wreszcie drugą Japonią.

Eksperci szacują zadłużenie państwa wraz z długiem ukrytym na około 200% PKB. Należy ono do największych w Europie. Rząd nie podejmuje żadnych realnych działań, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo wypłacenia Polakom tych pieniędzy w perspektywie ponad 5-letniej.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców nie tylko krytykuje, proponują też własne rozwiązania -między innymi wzrost płac.

Aby zwiększyć wydolność systemu, należałoby zwiększyć liczbę odprowadzających składki, zwiększyć podstawy (np. wzrost płac) lub zwiększyć składki. Żadna z tych opcji nie wchodzi w grę w obecnej sytuacji przekonuje Mariusz Pawlak, Główny Ekonomista ZPP.

Oznacza to wielki kryzys i upadek systemu emerytalnego w Polsce - z OFE czy bez niego. Najgorszy kryzys dopiero przed nami.

9 5
ID:62322

ozon

... a więc głosować na "kryzysowstrzymywacza"- Jarosława prezesa!

6 5
ID:62329

cichyobserwator

@~Moher: Grunt to ,,eksperci" szczególnie tacy wybiórczy jak Ty .Tematy poruszone ważne i niełatwe do rozwiązania ale po co kłamać ? Zadłuzenie nasze jest duze ale czemu je jeszcze potęgujesz ? Co do Europy i Japonii to wygląda tak :

najbardziej zadłużone państwa na świecie
Ranking portalu 24/7Wall Street
10. Wielka Brytania
Dług publiczny - 80,9 proc. PKB
Bezrobocie - 8,4 proc.
Dług publiczny nominalnie wyniósł 1,99 biliona dolarów
9. Niemcy
Dług publiczny - 81,8 proc. PKB
Bezrobocie - 5,5 proc.
Dług publiczny nominalnie wyniósł 2,79 biliona dolarów
8. Francja
Dług publiczny - 85,4 proc. PKB
Bezrobocie - 9,9 proc.
Dług publiczny nominalnie wyniósł 2,26 biliona dolarów
7. Stany Zjednoczone
Dług publiczny - 85,5 proc. PKB
Bezrobocie - 8,3 proc.
Dług publiczny nominalnie wyniósł 12,8 biliona dolarów
6. Belgia
Dług publiczny - 97,2 proc. PKB
Bezrobocie - 7,2 proc.
Dług publiczny nominalnie wyniósł 479 miliardów dolarów
5. Portugalia
Dług publiczny - 101,6 proc. PKB
Bezrobocie - 13,6 proc.
Dług publiczny nominalnie wyniósł 257 miliardów dolarów
4. Irlandia
Dług publiczny - 108,1 proc. PKB
Bezrobocie - 14,5 proc.
Dług publiczny nominalnie wyniósł 225 miliardów dolarów
3. Włochy
Dług publiczny - 120,5 proc. PKB
Bezrobocie - 8,9 proc.
Dług publiczny nominalnie wyniósł 2,54 biliona dolarów
2. Grecja
Dług publiczny - 168,2 proc. PKB
Bezrobocie - 19,2 proc.
Dług publiczny nominalnie wyniósł 489 miliardów dolarów
1. Japonia
Dług publiczny - 233,1 proc. PKB
Bezrobocie - 4,6 proc.
Dług publiczny nominalnie wyniósł 13,7 biliona dolarów
Pewnie ci twoi to eksperci ale warto może jeszcze tych ,,głupszych " poczytac:
http://www.pb.pl/2820817,29747,10-najbardziej-zadluzonych-panstw-ue
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Najbardziej-zadluzone-spoleczenstwa-swiata-2895152.html
Wskaż - nam głupcom - który dług ; w Europie, w Unii czy na Świecie ? - mamy największy czy tylko jeden z największych w stosunku do kogo ? Cyfry to nie polityka ale szkoda ,ze niektórym wszystko sie miesza !

4 8
ID:62332

Moher

Mimo, że media głównego i jak to zwykle bywa w Polsce, mętnego nurtu starają się jak mogą implementować propagandę sukcesu, staje się coraz bardziej jasne, że nasz kraj bankrutuje. Na dno ciągnie nas upadający system emerytalny i zadłużenie, które jest głównym osiągnięciem kilku rządzących nami band zwanych politykami.

Jak mówi stare porzekadło, nie ma takiej niegodziwości, do której zdolny jest liberalny rząd, gdy brakuje mu pieniędzy. A lewacki rząd? Bo chyba nikt nie powie, że mamy liberalny rząd. Ludziom wmówiono, że w Polsce upadł komunizm, podczas gdy on tylko wyewoluował w kierunku systemu socjalistyczno-kolesiowskiego i tkwimy w tym do dzisiaj

Po chwilowym okresie wolności gospodarczej zapoczątkowanym ustawą Wilczka, w kolejnych sejmach ciężko pracowano, aby jak to nazwano uszczelnić cały system, czyli powrócić do poziomu prawnego z czasów poprzedniego ustroju. W takim systemie interesy mogą robić tylko znajomi tak zwanego królika. I udało im się, obecnie, jak za PRL liczą się znajomości, a jak na kogoś jest urzędnicze zlecenie, to biurokraci zaczynają działać jak rój atakujący intruza.
Psucie polskiego prawa osiągnęło już taki poziom, że coraz więcej młody Polaków stwierdza, że szkoda czasu na życie w Polsce. Jeśli nie ma się majętnych rodziców, którzy mogą pomóc w życiowym starcie, to egzystencja w tym państwie staje się uciążliwa. Upadająca służba zdrowia, postępująca pauperyzacja społeczeństwa i gigantyczny eksodus Polaków za granicę to namacalny dowód, że w naszym kraju dzieje się bardzo źle.

.Wystarczy popatrzyć dookoła. Urzędnicy poczuli władzę i to oni będą teraz decydować kto nadaje się na bycie rodzicem. Rośnie liczba przypadków, gdy system zabiera dzieci z rodzin i umieszcza je w domach dziecka. Coraz częściej dzieje się tak, że urzędnicy uznają, że rodzice są zbyt biedni, aby mieć dzieci. Oczywiście to socjalizm i horrendalne opodatkowanie spowodowało, że ludzie są tak bardzo biedni, ale ogólne zidiocenie powoduje, że na problemy wywoływane przez socjalizm jedyną odpowiedzią tych biurokratycznych chochołów może być tylko więcej socjalizmu.
Gdy słucha się bełkotu lewicowych polityków, ( czyli w naszym kraju praktycznie wszystkich) można dojść do wniosku, że jedynym rozwiązaniem na problemy powodowane przez wszechobecny w Polsce socjalizm jest więcej socjalizmu. Ludzie są biedni? No to znaczy, że trzeba zabrać pieniądze tym, którzy jeszcze nie są biedni, zatrudnić dodatkowych darmozjadów pierdzistołków, którzy rozkradną 70% tego haraczu, a z 30% pozostałych gasić pożary w ogołoconych podatkami budżetach domowych nędzarzy, rozdając pańską ręką ochłapy kasy wyciągniętej bynajmniej nie ze swojej kieszeni

Przecież nie trzeba być specjalnym geniuszem, aby zrozumieć, że jeśli kilka milionów ludzi, przeważnie młodszych, wyjechało z tego kraju, a pozostali raczej niechętnie mają dzieci, to upadek polskiego systemu emerytalnego jest tylko kwestią czasu i to niedługiego. Może wytrzyma jeszcze 10 lat, ale to jest nierealistyczne, żeby ZUS nie zbankrutował. To dlatego robi się te wszelkie świństwa w stylu ogałacania naszych oszczędności z Funduszu Rezerwy Demograficznej i z OFE. To już nie ma znaczenia co będziemy robili, bo system emerytalny na 100 % wkrótce zbankrutuje
Jak można jednocześnie twierdzić, że jako rząd będzie się tworzyć nowe miejsca pracy (co jest oczywistym absurdem, chyba, że stworzą miejsca w urzędach) i na jednym wydechu stwierdzać, że trzeba zlikwidować te złe umowy śmieciowe, które są po prostu normalnymi umowami. Nasi rządzący albo są chyba w większości niepełnosprawni umysłowo, bo wygląda na to, że naprawdę wierzą w to, że dobrobyt powstaje od zwiększonego opodatkowania

Pracodawcy śmieją się z idiotyzmu naszych władców, ale pomysły wedle których to urzędnik będzie decydował co jest kosztem dla prowadzącego działalność gospodarczą, mogą szybko zmyć uśmiech z twarz prawdziwych wytwórców polskiego PKB. Okazuje się, że nasi okupanci stwierdzili, że teraz nastąpi uznaniowość decyzji aparatu fiskalnego w kwestii co można traktować w kategorii unikania opodatkowania. Jak wiadomo według socjalistów podstawowym celem prowadzenia działalności gospodarczej nie jest zarabianie, tylko płacenie podatków, najlepiej jak najwyższych.

Jednak są złe wieści dla siepaczy obecnego reżimu, to już nie te czasy co kiedyś. Jeśli fiskus będzie zbyt agresywny w stosunku do przedsiębiorców, a na to się zanosi, to znacznie się nasili i tak już poważny wypływ firm z Polski. Obecnie nie jest dużym problemem, aby mieszkać w Polsce, a firmę mieć zarejestrowaną w Hong Kongu, albo nawet w Londynie. Na przykład na Wyspach Brytyjskich urzędnicy są po to, aby pomagać w funkcjonowania biznesu, a nie po to aby go zniszczyć, co przyświeca fiskusowi polskiemu.

Po co zatem się męczyć i denerwować, że pazerne i bankrutujące państwo nie chcąc iść na dno spróbuje w niegodziwy sposób okraść swoich obywateli? Lepiej od razu pomyśleć i założyć firmę gdzieś gdzie jest i kwota wolna od podatków na normalnym poziomie i nieopresyjny aparat państwowy. Postawa rządzących względem pracodawców przypomina tę jaką prezentowali średniowieczni feudałowie w stosunku do swoich chłopów pańszczyźnianych. Różnica polega tylko na tym, że coraz więcej osób rozumie, to w jakiej znalazło się pozycji i duża część z nich może podjąć jakieś kroki, których nie mogli wykonać chłopi pańszczyźniani, czyli wyjechać do normalnego kraju.

Już wkrótce do mieszkańców Polski dotrze, że cudowne fundusze unijne doprowadziły do katastrofalnego zadłużenia państwa. Z systemu emerytalnego już nie będzie co ukraść. Oba te czynniki wkrótce się skumulują i wybuchną nam w twarz poważnym kryzysem. Rządzący już dawno to zrozumieli i jeszcze udają, uśmiechają się do złej gry, ale pokerowe sprawdzam jest coraz bliżej i nie wystarczy zaklinać, że jest dobrze mimo, gdy się doprowadziło do takiego stanu w jakim jest obecnie nasz nieszczęsny kraj.


Po chwilowym okresie wolności gospodarczej zapoczątkowanym ustawą Wilczka, w kolejnych sejmach ciężko pracowano, aby jak to nazwano uszczelnić cały system, czyli powrócić do poziomu prawnego z czasów poprzedniego ustroju. W takim systemie interesy mogą robić tylko znajomi tak zwanego królika. I udało im się, obecnie, jak za PRL liczą się znajomości, a jak na kogoś jest urzędnicze zlecenie, to biurokraci zaczynają działać jak rój atakujący intruza.

Psucie polskiego prawa osiągnęło już taki poziom, że coraz więcej młody Polaków stwierdza, że szkoda czasu na życie w Polsce. Jeśli nie ma się majętnych rodziców, którzy mogą pomóc w życiowym starcie, to egzystencja w tym państwie staje się uciążliwa. Upadająca służba zdrowia, postępująca pauperyzacja społeczeństwa i gigantyczny eksodus Polaków za granicę to namacalny dowód, że w naszym kraju dzieje się bardzo źle.Wystarczy popatrzyć dookoła. Urzędnicy poczuli władzę i to oni będą teraz decydować kto nadaje się na bycie rodzicem. Rośnie liczba przypadków, gdy system zabiera dzieci z rodzin i umieszcza je w domach dziecka. Coraz częściej dzieje się tak, że urzędnicy uznają, że rodzice są zbyt biedni, aby mieć dzieci. Oczywiście to socjalizm i horrendalne opodatkowanie spowodowało, że ludzie są tak bardzo biedni, ale ogólne zidiocenie powoduje, że na problemy wywoływane przez socjalizm jedyną odpowiedzią tych biurokratycznych chochołów może być tylko więcej socjalizmu.

Gdy słucha się bełkotu lewicowych polityków, ( czyli w naszym kraju praktycznie wszystkich) można dojść do wniosku, że jedynym rozwiązaniem na problemy powodowane przez wszechobecny w Polsce socjalizm jest więcej socjalizmu. Ludzie są biedni? No to znaczy, że trzeba zabrać pieniądze tym, którzy jeszcze nie są biedni, zatrudnić dodatkowych darmozjadów pierdzistołków, którzy rozkradną 70% tego haraczu, a z 30% pozostałych gasić pożary w ogołoconych podatkami budżetach domowych nędzarzy, rozdając pańską ręką ochłapy kasy wyciągniętej bynajmniej nie ze swojej kieszeni.

Przecież nie trzeba być specjalnym geniuszem, aby zrozumieć, że jeśli kilka milionów ludzi, przeważnie młodszych, wyjechało z tego kraju, a pozostali raczej niechętnie mają dzieci, to upadek polskiego systemu emerytalnego jest tylko kwestią czasu i to niedługiego. Może wytrzyma jeszcze 10 lat, ale to jest nierealistyczne, żeby ZUS nie zbankrutował. To dlatego robi się te wszelkie świństwa w stylu ogałacania naszych oszczędności z Funduszu Rezerwy Demograficznej i z OFE. To już nie ma znaczenia co będziemy robili, bo system emerytalny na 100 % wkrótce zbankrutuje.

Jak można jednocześnie twierdzić, że jako rząd będzie się tworzyć nowe miejsca pracy (co jest oczywistym absurdem, chyba, że stworzą miejsca w urzędach) i na jednym wydechu stwierdzać, że trzeba zlikwidować te złe umowy śmieciowe, które są po prostu normalnymi umowami. Nasi rządzący albo są chyba w większości niepełnosprawni umysłowo, bo wygląda na to, że naprawdę wierzą w to, że dobrobyt powstaje od zwiększonego opodatkowania.

Pracodawcy śmieją się z idiotyzmu naszych władców, ale pomysły wedle których to urzędnik będzie decydował co jest kosztem dla prowadzącego działalność gospodarczą, mogą szybko zmyć uśmiech z twarz prawdziwych wytwórców polskiego PKB. Okazuje się, że nasi okupanci stwierdzili, że teraz nastąpi uznaniowość decyzji aparatu fiskalnego w kwestii co można traktować w kategorii unikania opodatkowania. Jak wiadomo według socjalistów podstawowym celem prowadzenia działalności gospodarczej nie jest zarabianie, tylko płacenie podatków, najlepiej jak najwyższych.

Jednak mam złe wieści dla siepaczy obecnego reżimu, to już nie te czasy co kiedyś. Jeśli fiskus będzie zbyt agresywny w stosunku do przedsiębiorców, a na to się zanosi, to znacznie się nasili i tak już poważny wypływ firm z Polski. Obecnie nie jest dużym problemem, aby mieszkać w Polsce, a firmę mieć zarejestrowaną w Hong Kongu, albo nawet w Londynie. Na przykład na Wyspach Brytyjskich urzędnicy są po to, aby pomagać w funkcjonowania biznesu, a nie po to aby go zniszczyć, co przyświeca fiskusowi polskiemu.

Po co zatem się męczyć i denerwować, że pazerne i bankrutujące państwo nie chcąc iść na dno spróbuje w niegodziwy sposób okraść swoich obywateli? Lepiej od razu pomyśleć i założyć firmę gdzieś gdzie jest i kwota wolna od podatków na normalnym poziomie i nieopresyjny aparat państwowy. Postawa rządzących względem pracodawców przypomina tę jaką prezentowali średniowieczni feudałowie w stosunku do swoich chłopów pańszczyźnianych. Różnica polega tylko na tym, że coraz więcej osób rozumie, to w jakiej znalazło się pozycji i duża część z nich może podjąć jakieś kroki, których nie mogli wykonać chłopi pańszczyźniani, czyli wyjechać do normalnego kraju.

Już wkrótce do mieszkańców Polski dotrze, że cudowne fundusze unijne doprowadziły do katastrofalnego zadłużenia państwa. Z systemu emerytalnego już nie będzie co ukraść. Oba te czynniki wkrótce się skumulują i wybuchną nam w twarz poważnym kryzysem. Rządzący już dawno to zrozumieli i jeszcze udają, uśmiechają się do złej gry, ale pokerowe sprawdzam jest coraz bliżej i nie wystarczy zaklinać, że jest dobrze mimo, gdy się doprowadziło do takiego stanu w jakim jest obecnie nasz nieszczęsny kraj.

5 3
ID:62335

zxxc

ZUS jest bankrutem, prędzej czy później padnie na pysk - pytanie tylko jak długo uda się to ukrywać. Sam sposób umocowania tej instytucji w polskim systemie prawnym jest dyskusyjny.

To ciekawe ze konstytucja RP mówi:

"Obywatel ma prawo do zabezpieczenia społecznego w razie niezdolności do pracy ze względu na chorobę lub inwalidztwo oraz po osiągnięciu wieku emerytalnego"

A ustawa robi z tego obowiązek - przegięcie?

Podobnie sytuacja ma sie z progiem wyborczym.

"wybory do Sejmu są powszechne, równe, bezpośrednie i proporcjonalne oraz odbywają się w głosowaniu tajnym"

Ustawa natomiast pozwala sobie precyzować coś zwanego "progiem wyborczym".

Niemcy znieśli próg wyborczy 3% gdyż został uznany za niezgodny z konstytucja.
http://www.theguardian.com/world/2014/feb/26/germany-abolish-quota-european-elections

W tej chwili na świecie chyba jedynym państwem w którym robi się coś w kierunku obywatela i robi się to znacznie jest Australia. Tamtejszy rząd w ciągu jednego dnia uchylił 10 500 ustaw i rozporządzeń oraz likwidują miejsca pracy urzędników.

Tymczasem w Polsce wprowadza się prawo działające wstecz, zwiększa presje finansowa z roku na rok a ludzie są tak dymani ze już nie wiedza w która jeszcze stronę dupę wystawiać.

10 1
ID:62336

ozon

... a propos wyborów to od dawna mówię,ze Ordynacje Wyborczą należy zmienić i mogą to zrobić OBYWATELE!! bo partią odpowiada to co jest... Jeśli jakakolwiek ustawa nie jest zgodna z Konstytucją to należy ją zaskarżyć do Trybunału ale jakoś nie słyszę aby zrobiły to jakieś partie ze nie wspomnę o społeczeństwie.
Zresztą co tu dużo mówić.. dotowanie z budżetu też jest "usprawiedliwiane" korupcją.. politycy widocznie nie wierza sobie sami...
I jeszcze coś; otóz napisane jest ,ze obywatel MA PRAWO a to nie znaczy ,że jest obowiązek.. tak jak z pracą- ma prawo do pracy ...

2 2
ID:62337

zxxc

@~ozon: tak, ale żyjemy w kraju w którym konstytucja jest "nadpisywana" przez debilne ustawy i z PRAWA DO robi się OBOWIĄZEK.

Rząd w majestacie prawa podpartego nieprawdopodobnym wręcz wyrokiem trybunału konstytucyjnego zainkasował z naszych kont emerytalnych 153mld zł.

A tymczasem "minister Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnił, że przeniesienie środków z OFE do ZUS nie jest ich konfiskatą. Państwo zobowiązuje się bowiem do ich wypłaty w postaci emerytur. Dodał, że zmiany są podyktowane dobrem emerytów i budżetu."

No oczom nie wierze. Jeżeli środki w OFE wg tego samego trybunału były własnością ubezpieczonego a w przypadku ich wyprowadzenia ze OFE (które sam wybrałem) do ZUS gdzie już moja własnością nie są (TK orzekł tak w odniesieniu do składek zgromadzonych w ZUS) to kogo w tym kraju pop******?

Dodatkowo rozczula mnie troska pana ministra o "budżet".

Budżet = pieniądze zabrane podatnikom z których te wszystkie 600tys biurw i klauni z wiejskiej żyją. Wiec jeśli ktoś zabiera ci pieniądze, a potem kradnie jeszcze 153mld zl to jak tych ludzi nazwać?

6 2
ID:62340

zxxc

Hahahaahaha, lohohohoho, no nie mogę... A gdzie nasze media? Dziwnie przemilczały temat?

http://www.wipler.pl/2014/06/zus-bedzie-wyplacac-emerytury-ofiarom-ii-ws-mieszkajacym-za-granica/

4 1
ID:62341

cichyobserwator

@~Moher: Dlaczego czyjeś teksty wklejasz jako swoje ?
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polska-bankrutuje-naszych-oczach-czy-juz-czas-ewakuacje?page=6
To ja ci wkleje jeden z komentarzy tego tekstu :
,,Ten artykuł mógł napisać tylko człowiek ograniczony umysłowo."
Jezeli wierzysz w to co wkleiłeś to podaj adres a wyślę 3 metry porządnej linki i wszystkie twoje problemy załatwisz jednym kopnięciem.

4 6
ID:62342

Radio_Moskwa

@~cichyobserwator: No to podyskutujmy! Japonia ma, z czego spłacić swoje zadłużenie! Niemcy również! Nawet Grecja ma wyspy turystykę i sporą flotę morską! A co mają Polacy? No zostały im jeszcze organy na sprzedaż i pewnie teraz dla dobra kraju każdy żyjący odda nerkę lub serce dla dobra przerośniętego i wiecznie nienażartego aparatu urzędniczo pasożytniczego!:)

5 4
ID:62343

Moher

@~cichyobserwator: Bo twoja partyja czyści w necie niesprzyjające jej artykuły i komentarze .Dobrze że zadałeś sobie troszkę trudu i odszukałeś to.Jeśli jest artykuł autoryzowany to dlaczego nie mam prawa w to wieżyc?
Cichy ty natomiast podajesz link i co z tego? ale bez autoryzacji.Przypomnę Ci że odpowiedzialność to ma swoje imię i nazwisko
Weż Relanium 5 i się uspokoisz .Już Ci kiedyś pisałem ,że masz prawo podać mnie do prokuratury.Robię to dla dobra ogółu ,wiadomości o Polsce nigdy nie za wiele.Podaj swoje namiary to kupię Ci praliny, tak jak twój przewodniczący Sejmowej Komisji Hazardowej, pan Sekuła ,co przeprowadzał głosowanie z pustymi krzesłami .Życzę Ci spokojnej nocy

5 3
ID:62346

fiskus

WSA. SO, SA, SN ma możliwość odstąpienie od stosowania normy prawnej ustawodawczej RP z uwagi na jej niezgodność z konstytucją, pomimo że formalnie przepis ten pozostaje w obrocie prawnym np. w O.p. , ZUS OFE.......Wystarczy powołać się na dany wyrok TK ...a sądy bo sądy przeciągną sprawę w nieskończoność.....

3 1
ID:62350

Moher

@~cichyobserwator: informatyczne dla ZUS. - Konkurs nie gwarantował dotrzymania zasad uczciwej konkurencji - stwierdziła NIK. Oba kontrakty warte prawie miliard złotych przypadły firmie Asseco Poland. NIK poinformowała prezesa ZUS, że przebieg postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, przeprowadzonego przez ZUS w 2013 r. na usługę wsparcia, eksploatacji i utrzymania Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI), nie gwarantował dotrzymania, wynikających z prawa zamówień publicznych zasad uczciwej konkurencji oraz równego traktowania potencjalnych wykonawców. ZUS nie zapewnił potencjalnym wykonawcom, innym niż firma Asseco Poland SA (realizująca usługi związane z utrzymaniem KSI od 1997 r.), realnej możliwości zapoznania się z dokumentacją dotyczącą przedmiotu zamówienia - piszę w komunikacie NIK. Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła dwa przetargi NIK zauważyła, że już w 2010 r. ZUS w zaniechał stosowania trybów konkurencyjnych, udzielając zamówienia na wsparcie i utrzymanie KSI z wolnej ręki firmie Asseco Poland SA. ZUS wybór trybu tłumaczył wówczas brakiem możliwości zapoznania się przez innych, potencjalnych wykonawców z dokumentacją dotyczącą przedmiotu zamówienia, oceniając, że potencjalny wykonawca musiałby się zapoznawać z nią przez co najmniej 12 miesięcy. Prezes Urzędu Zamówień Publicznych (UZP), ocenił, że wspomniane postępowanie z 2010 roku zostało przeprowadzone z naruszeniem prawa, a Krajowa Izba Odwoławcza (KIO), podtrzymała jego stanowisko. NIK podziela opinię przedstawioną w uchwale KIO, według której ZUS dopuścił się w 2010 roku nieuprawnionego zaniechania stosowania przepisów dotyczących trybów konkurencyjnych przy udzielaniu zamówienia.

3 1
ID:62354

cichyobserwator

@~Radio_Moskwa: To podyskutujmy ; znasz kogoś normalnego kto ma kasę na dobre i dostatne życie a idzie po pożyczki do banku ? Po co ? żeby stracić na spłacie ? Tzn. że w Japonii,w Niemczech czy Grecji to debile mieszkają ? Czy ty kupując samochód i mając na niego pieniądze kupisz go na kredyt ? Fakt - twoje pieniądze - twoja strata , ale czemu przy okazji ktoś chciałby być idiotą ?

2 4
ID:62355

cichyobserwator

@~Moher: Wierzyć możesz sobie w co tylko zechcesz ale jeżeli wklejasz coś nie swojego nie informując o tym tzn. że ty bierzesz za to odpowiedzialność. Jezeli robisz to dla ,,dobra ogółu " to moze wypadałoby czasem sprawdzić czy to co tobie pasuje jest prawdą czy tylko twórczością podobnego tobie malkontenta dla którego ważne jest narzekanie na wszystko a nie prawdziwe liczby i fakty.
Ja też robię to dla dobra ogółu i mój ogół jest ważniejszy od twojego bo prawdziwych wiadomości o Polsce nigdy nie za wiele ! Dobre ? Co ?

3 4
ID:62356

zbuntowany_kaloryfer

@cichy: kradzież cudzych tekstów to praktyka stosowana przez @mohera od dawna, tzn. ja już dawno temu zauważyłem uprawiany przez Niego proceder i pisałem o tym nie raz. Ale do mohera przemawiać to jak groch o ścianę;)

3 2
ID:62358

Moher

@zbuntowany_kaloryfer: dlaczego przywłaszczyłeś nazwę zespołu ,i używasz jako swój nick .Co nie jest to przestępstwo?
Zbuntowany Kaloryfer polski zespół punkrockowy powstały jesienią 1987 roku w Słupcy. Na datę swojego pierwszego koncertu muzycy ironicznie wybrali 70. rocznicę rewolucji październikowej.@Cichyobserwator ruszaj z odsieczą dla zbuntowanego kaloryfera,
.

3 0
ID:62361

Radio_Moskwa

@~cichyobserwator: Ja nie :) Fakt faktem że ekonomia obecnie jest postawiona na głowie! Ty o tym wiesz ja też :)

3 0
ID:62364

ozon

O matko kochana! Podobno jakieś pismo było wydawane o nazwie "Ozon".
Jak dobrze ,ze piszę swój nick z małej litery bo musiałbym bulić odszkodowanie.. chyba Polikotowi a to cwana bestia.

1 3
ID:62368


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA