Uwaga! Nadchodzi! HARACZ! który może zabić rodziny...

Uwaga! Nadchodzi! HARACZ! który może zabić rodziny pracujące na własne utrzymanie!!!

http://niezalezna.pl/56193-skok-na-kase-podatnika-zus-naklada-skladki-na-rodziny-przedsiebiorcow

14 komentarzy

1

tylko w Polsce moga wpasc na taki pomysl. A grube ryby zwolnione sa od skladek. Jak dlugo ludzie beda na nich glosowac ?

2 1
ID:62402

george best

Wolnosc i dostatek za rządów Platformy nic tylko pogratulować utrzymywania tego zdechlaka jakim jest Zus tylko niech pamiętaja o premiach dla pracownikow tego tworu.

5 2
ID:62403

zbuntowany_kaloryfer

Problem w tym, że na stronie ZUS nie ma tym nawet wzmianki, a w artykule, do którego link podał @radio nie ma ani odnośnika, ani żadnej informacji skąd "niezależna" wzięła te rewelacje wzięła. Cóż... "niezależne" media, grunt to posiać strach i namącić, i namącić jak się da.
Podstrona ZUS o ubezpieczeniach:
http://www.zus.pl/default.asp?p=3&id=3

Skoro nie podali odnośnika do źródła to sam się pofatygowałem. Oto znowelizowany tekst ustawy (i zawartą w nim definicję osoby współpracującej) z dn. 27.05.2014 znajdziecie poniżej. Artykuł. zamieszczony w tzw. "niezależnej" i straszenie oskładkowaniem to tylko luźna i nieprzychylna interpretacja przepisów. No ale jak się jest niezależnym to można interpretować dowolnie. Można nawet swoje sny uznać za prorocze i "prawdę objawioną". Straszenie oskładkowaniem "dziecka robiącego ci kanapkę"... Żałosne.
http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia-13-pazdziernika-1998-r-o-systemie-ubezpieczen-spolecznych/

6 4
ID:62404

zxxc

@zbuntowany_kaloryfer: czy widziałeś kiedyś pozytywną dla podatnika interpretację przepisów w tym opresyjnym państwie? :)

Takie przepisy nie powinny istnieć, po prostu. W Australii jakoś można było wywalić do kosza 10500 ustaw i rozporządzeń jednego dnia a u nas nowelizuje się złe prawo i daje urzędasowi jako oręż w represji obywateli.

5 1
ID:62405

ozon

no bo wybrańcy w Sejmie zajmują się sprawami natury kryminalnej, zastepują sądy, prokuraturę i zwyczajnie "biją" polityczna pianę".
Złe prawo to przecież ICH produkty.
W "mętnej wodzie najlepiej łowić ryby" - to politykom odpowiada..
Czasami założą na swój polityczny haczyk jakiegoś tłustego robaczka ,którego sami stworzyli no i zanęta czasami zadziała...
"Złota rybka" omija jak widać bo zbyt dużo życzeń jest do spełnienia.
"Kryminalne zagadki polskiego Sejmu-" serial bez końca!

3 1
ID:62406

zbuntowany_kaloryfer

Zgadza się @zxxc, że nie powinny istnieć. Ale skoro już istnieją i gdyby rozsądnie zinterpretować pojęcie "współpracownika", to za takowego powinien być uznany np. współmałżonek właściciela firmy pracujący de facto na stałe w tej firmie, nie zaś pomagający "z doskoku" w razie jakiejś tam konieczności. A tu nadgorliwy urzędas będzie mógł - jeżeli się uprze - przyczepić się do przedsiębiorcy, że np. żona pracuje na czarno. Bo posiedziała jeden dzień w zastępstwie księgowej, której nagle dzieciak się rozchorował... A będzie mógł się przyczepić, bo anonimowo doniesie jakiś "życzliwy" pracownik (haloo? ZUS? Mówi Jan Nowak z budki;) Tak, mamy tu szerokie pole do popisu jeżeli chodzi o interpretację. Oraz sprawdzian ze zdrowego rozsądku i życzliwości.

Druga sprawa, na którą chciałem zwrócić uwagę jest taka, że wszelkie "niezależne" i "wolne media" są zawsze na NIE. Wszystko co nie pochodzi od nich (tzn. od ich guru) jest wrogie, złe, nikczemne, zakłamane i potencjalnie niebezpieczne. Nieco przejaskrawiając mógłbym powiedzieć tak: gdyby nagle Matka Boska zstąpiła na Ziemie i występując w TVN powiedziała, że w wielu sprawach rząd postępuje słusznie, i że choć powoli to mimo wszystko idzie ku lepszemu... Ajajaj! Ekstrema by zawyła, krzycząc, że jest burą suką a nie Matką Boską;) Bo taki jest w uproszczeniu schemat działania ekstremy - oczywiście każdej ekstremy, nie tylko prawicowej.

4 2
ID:62407

zxxc

@zbuntowany_kaloryfer: użyłeś magicznego słowa "zinterpretować" które jest największym złem naszego prawa i wspaniałym polem do nadużyć 600tyś urzędników. Skoro istnieje złe prawo to trzeba je unieważniać a nie dokładać bzdur które czynią to gówniane prawo jeszcze bardziej gównianym.

Nie wziąłeś też pod uwagę że znakomita większość mikroprzedsiębiorstw rejestrowana jest w DOMU, gdzie rachunki wrzucane są w koszty. Co jednoznacznie powoduje że nie ma mowy o korzystnej interpretacji bo każdy domownik będzie w świetle tego bubla współpracownikiem.

Wszystkie media kłamią. Dlatego właśnie nie powinno być koncesji na nadawanie. O poziomie mediów decydował by wolny rynek. W internecie nie ma koncesji i żyją te strony które ludzie uważają za wartościowe i chcą odwiedzać.

Może warto było by znieść próg wyborczy? (by nie wyrzucać w kosz głosów setek tysięcy polaków - w myśl zasady proporcjonalności zapisanej w konstytucji).

Nie uważasz że warto było by wreszcie zacząć sprzątać ten postkomunistyczny skansen? (z litości nie wspomnę nic o władzach Włocławka)

3 1
ID:62409

Bajer

@kaloryfer , lepiej sobie poczytaj Rzepę, to ci się mózg rozjaśni jakie przekręty dzieją się w tym dziwnym kraju nad Wisłą.Przestań ćpać.

2 4
ID:62410

tym_tunie_ pier

, że można obciążyć dodatkową składką na ZUS sprzedającą w sklepie rodzinnym matkę w ciąży , bo przecież dziecko JUŻ uczestniczy w interesie.Hahaha A mówią, że w PRL-u kradli.

3 0
ID:62411

Tworki

@~ozon: Mam większy szacunek dla Domu Publicznego niż tworu obecnego wiem ,że jesteś z tej złodziejskiej partyjki w tym TWORZE, ale to co teraz się wyprawia , z tym rudym szczurem na czele, przekracza ludzkie pojęcie.Myślę, że dobrze by się stało żeby ten drugi nawiedzony wygrał wybory . Oj będzie się działo.

2 5
ID:62412

ozon

Faktycznie- Tworki.
Moge Ci zasponsorować pomalowanie ścian w szpitaliku i proponuję zielony- dobrze wpływa na mózg ( no pod warunkiem,ze tam coś jest nie sama gładż). Atakujesz mnie "ad personam" no to bedziesz tez atakowany....rękawicę podniosłem..

5 4
ID:62415

Zbyszek z POtworka

@~ozon:
A reumatyzm pozwolił ci się wyprostować dziadku. Jak tak, to się schyl jeszcze raz, załóż buty, idź w poniedziałek do kiosku , kup Tygodnik Wprost i POcztaj sobie o POtworkach.Hehehe

1 3
ID:62422

ozon

Jak sie nie chcesz zestarzec to za młodu umieraj... a tak na marginesie to ani mnie to ziębi ani parzy co kto nagrał, co opublikował bo to niestety norma w tym biednym kraju.Pierwszy i ostatni raz głosowałem w 1989 roku więc nie mam sobie nic do zarzucenia- nie maczałem w tym palców wiec się tak nie podniecam no i mam zawsze wyjście....Rozumiem Twoje rozgoryczenie ale jakie społeczeństwo taka opozycja i tacy rzadzący no z innej galaktyki nie są! O to Polska właśnie!!!!

2 2
ID:62425

fiskus

Interpretacja i wykładnia naszego prawa jest największym złem . Przyjazne państwo dla firm to armia co najmniej 600 urzędników. Znalazł się przepis prawa dla chorego, który ukradł i zjadł batonik za 0,99 zł. Nie znalazł się przepis prawa dla pirata drogowego, który złamał wszelkie zasady w ruchu lądowym.

2 0
ID:62432


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA