I znowu naród podzielony po połowie. Pół za chazaństwem...

I znowu naród podzielony po połowie. Pół za chazaństwem (czyli tzw. klauzulą sumienia), a pół za normalnością.Szkoda słów.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16259974,Sondaz_CBOS_po_aferze_z_prof__Chazanem__polowa_Polakow.html#BoxWiadTxt

4 komentarze

zxxc

A niech sobie podpisują co chcą, tylko jak pan Chazan wtopi w ambergoldowo podobny interes to niech nie krzyczy ze państwo ma oddać.

Dla mnie niech sobie pajac wierzy w co chce, nie chciał - miał prawo odmówić. Miał też prawny obowiązek wskazać lekarza/placówkę która taki zabieg wykona, nie wskazał - odpowiedzialność karna. Nie ma czym się podniecać - a zwłaszcza wycieraniem dupy frazesami - przez litość cytować nie będę.

A tak w ogóle to w prywatnej służbie zdrowia mógłby sobie manifestować co by tylko chciał - tylko nikt by go nie zatrudnił albo owszem zatrudnił ale na niższych warunkach płacowych (bo przecież mniej świadczeń wykonuje). Takie to proste a widać że w tym kraju przejmować się trzeba wszystkim tylko nie wszechobecnym lewactwem.

Przestańcie myśleć jak niewolnicy.

11 1
ID:62647

ozon

Polacy jak drożdże....
Za tzw "państwowe" pieniądze można męczennika udawać ... za własne- o! to już nieopłacalny interes. KCPZPR tylko ciut w innych kolorach.
Widocznie społeczeństwo lubi mieć nad sobą jakiś bat.. .. no i to z własnego wyboru . I o co w tym chodzi? o lepsze miejsce w Niebie?

4 1
ID:62654

zbuntowany_kaloryfer

Sprawę można by raz na zawsze uregulować, gdyby już na pierwszym semestrze medycyny student określał się pisemnie, że jest za deklaracją wiary czy też sumienia. Wtedy pewne specjalizacje byłyby dla niego po prostu zamknięte. Tak jak służba w armii dla kulawego, kurs prawa jazdy dla niewidomego, akademia muzyczna dla głuchego czy kurs śpiewu dla niemowy. Przecież to takie oczywiste i zwyczajnie rozsądne... Po prostu zainteresowania bądź cechy psychofizyczne wykluczają pewnych ludzi z wykonywania pewnych zawodów. Wtedy chazanopodobne ortodoksy zajęłyby się chorobami stawów, oczu czy kręgosłupa i qfa mać po problemie!
Jedna prosta ustawa w trybie natychmiastowym rozwiązałaby ogólnopolski problem i jeden z powodów wojenki polsko-polskiej, ot co.
A odmowa sprzedawania środków antykoncepcyjnych przez aptekarza? Toż to chore niczym ebola!!!

5 3
ID:62656

zxxc

@zbuntowany_kaloryfer: ale w przypadku odmowy sprzedaży środków klient glosuje portfelem i więcej jego noga tam nie powstanie ;)

3 0
ID:62661


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA