Kilka słów prawdy na temat utopii zwanej wspólną...

Kilka słów prawdy na temat utopii zwanej wspólną walutą.

8 komentarzy

$$$$

Cytujesz bełkot i półprawdy zarówno jednej jak i drugiej strony. Przykładem są przytaczane USA, Północno wschodnia i południowo zachodnia cześć tej gospodarki ma się dobrze a reszta ich dogania, np. taki stan jak Nevada czy Montana, mimo tego maja wspólna walutę i jedną stopę procentową.....Brytyjczycy są w systemie bardziej gospodarki światowej (os Londyn-NY) niż europejskiej i zawsze będą krytykować euro. Dyskusja toczy się na innym poziomie - równowagi towarowo-pieniężnej lub nawet pieniężno-kruszcowej oraz równowagi I=S....tego typu sprawy rozważane są w poważnych publikatorach i forach ale nie w necie lub podczas politycznych wywodów oszołomów....

2 7
ID:62673

george best

Wspólna waluta to pomysł Adolfa Hitlera podobnie jak walka z paleniem papierosów i przymusowe ubezpieczenie którymi tak delektuje się Pan Baroso i reszta czerwonych.

4 2
ID:62674

zxxc

@~$$$$: raczej ty uprawiasz bełkot, płace w USA stanęły a Obama dał plamę w każdej materii której się dotknął. Pomijasz też istotny fakt jakim jest WSPÓLNY język, kultura i WSPÓLNA historia. Dlatego Stany zjednoczone jako unia niepodległych państw jest jedyną która miała szansę przetrwać. W przypadku europy mowa jest o kompletnie różnych państwach z przeróżnymi językami - to nie ma szansy się udać, tak samo jak nie udało się wszystkim innym uniom w historii które nie posiadały wspólnych tych 3 elementów.

Zaklinać rzeczywistość możesz jak chcesz ale UKIP wygrał wybory do parlamentu EU i wygra następne w UK - a wtedy będzie to nowe rozdanie jeśli chodzi o całą unię europejską. I pomimo iż sam siedzę i pracuję na wyspach przyznaje im dużo racji bo sam widzę co tu się wyprawia na ulicach. Masa napływowej ludności nie znającej wcale języka, nie asymilująca się ze społeczeństwem, nisko wykwalifikowana i korzystająca na całego z dobrodziejstw ich systemu socjalnego.

5 2
ID:62675

$$$$

@zxxc: Braki w Twoim wykształceniu są zatrważające. Stany Zjednoczone to konfederacja mówiąca kilkoma językami, zarówno w XVIII wieku (Francuski, Angielski, Hiszpański, nie mówiąc o emigrantach praktycznie ze wszystkich możliwych kierunków) jak i w XXI w (Amerykański, Francuski, Hiszpański....) Dotykasz tematów których nie rozumiesz....ja też mam wątpliwości co do tworzenia EURO w oparciu o pieniądz dłużny...Nowy porządek stworzony w Bretton Woods faworyzowany przez JMKeynesa kończy swój żywot. Problem wspomniany w poprzednim wpisie. Ty niestety nie masz żadnej edukacji w tym zakresie jedynie opierasz swoje wywody o filmy z Discovery i frazesy opowiadane przez brytyjskiego błazna....Popatrz w lustro czy aby sam nie jesteś "czarnuchem" ze wschodu, który jeśli zachoruje (czego nie życzę) będzie korzystał z Healthcare UK.

4 7
ID:62677

george best

@~$$$$: A Ty jakie Państwo wolisz opiekuńcze czy sam sam martwić się o Swój los.I nie wyzywaj tego gościa od błazna bo dzięki takim ludziom jak on już niedługo Wielka Brytania wyjdzie z tego czerwonego tałatajstwa unijnego.

2 1
ID:62691

$$$$

@~george best: Brytyjski błazen porywa tłum populizmem i jedynie krytyką, nie ma nic innego do zaproponowania. Brytyjczycy czują się outsiderami UE i dlatego tak psioczą, nie są w stanie pogodzić się z upadkiem swojego imperium, nie są w stanie zaakceptować propozycji Paryża i Berlina. Sami jednak są wielkimi hipokrytami ich gospodarka całkowicie zniewoliła własnych obywateli, pieniądz tylko i wyłącznie oparty o dług, oś City-Wall Street decyduje praktycznie o wszystkich decyzjach na scenie politycznej i w gospodarce. Unia w Europie to przede wszystkim pokój na tym kontynencie, brak unii naraża szczególnie Polskę na "przyjaźń" z Sovietami. Socjalizm unijny jest oczywiście wielkim marnotrawstwem ale bez unii grożą nam gorsze nieszczęście. Brytole zazwyczaj czerpali korzyści z wojen na kontynencie...

0 2
ID:62694

george best

@~$$$$: Czytajac Twoje wypociny przyznaję że jestes za przeproszeniem sprawny inaczej.To Zjednoczone Królestwo najwięcej buli na ten burdel zwany Unią.Kieszeń komucha jest bez dna .Zobacz jak działała gospodarka np.Beneluxu zaczym Holandia Belgia i Luxemburg poznały smak Unii.
Twoje debilne spostrzeżenia że dzięki Unii Polska jest bezpieczniejsza sa nie do zaakceptowania jejku chłopie Ty masz siano zamiast mózgu.Módl się jeśli jesteś wierzący aby Unia pomagala Tobie i prowadziła Ciebie za rękę i nakładała kolejne idiotyczne zakazy no i oczywiście podatki.

2 0
ID:62710

george best

@~$$$$: Wiesz wolał bym aby w Polsce więcej wydawano na Policję i Wojsko i aby stworzono taką armię jak ma np Rosja niz utrzymywać debilnych urzedasów gdzie jak np chcesz wybudować garaż na swojej działce musisz pytać o zgodę debila który zerżnie od Ciebie 2 tysiaki.
Dam Tobie przykład całkiem niedawno kupiłem dom i całkiem niedawno ściołem 4 60-letnie drzewa aby miec podjazd na drugie auto nie musiałem miec na to zezwolenia.Zadzwoniłem do powiatu i poprosiłem kontyner na drzewo.
Blo0om w/g Ciebie tez tu gada bzdury tak?

1 0
ID:62712


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA