I co można? Można. A wy dalej słuchajcie reżimowej...

I co można? Można. A wy dalej słuchajcie reżimowej telewizji i dwóch pozostałych na jej usługach za pieniądze z reklam.

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/523485,1126708-Australia-znosi-podatek-od-CO2-i-obniza-ceny-energii.html

10 komentarzy

skull

Chyba jestes rodzina z zbuntowanym kaloryferem.

3 3
ID:62860

????

Podatek od CO2 to pomysł starozakonnych bankierów . Przez ich banki płynie ta cała kasa i doją z niej procenty . Islandia juz ich pognała razem z zapachem czosnku ...teraz kolej na Australię , ciekawe kto zmądzreje następny ?

2 5
ID:62870

peso

A Witam Kol @~wolnościowieca

To ja jeszcze poproszę o piękne wytłumacznie jak UE i limity CO2 podnoszą ceny węgla w Polsce.

https://www.wloclawek.info.pl/wloclawianie_pisza,comments,11989.html

2 3
ID:62875

peso

A tak przy okazji to @~wolnościowcu drogi to co włąsciwie masz na myśli pisząc "Można" ?

Bo treść przytocznonego przez Ciebie artykułu nie jest jednoznaczna.

"Rząd natomiast argumentuje, że podatek był szkodliwy dla australijskiej gospodarki oraz dla konsumentów. Premier podkreślał, że Australia jest uzależniona energetycznie od elektrowni węglowych i zapewniał, że nowy podatek wcale nie pomaga w zmniejszaniu emisji CO2.

Jednak z raportu Australian National University wynika, że podatek działał, ponieważ w ciągu ostatnich dwóch lat udało się zmniejszyć emisje CO2 w sektorze elektrycznym o 17 mln ton."

I dalej"

"Podatek ma zostać zastąpiony funduszem o wartości 2,55 mld dolarów australijskich (2,39 mld dolarów amerykańskich), z którego firmom wypłacane byłyby subwencje i zachęty do korzystania z czystej energii."

Pieniądze na ów fundusz jak zgaduję bedą z budżetu państwa, czyli sfinansuje to kto ..... ?

Czyli podatnicy australijscy zamiast finansować to bezpośrednio (np. w cenie energii) będą finansować to pośrednio w ramach podatków.

To Twoim zdaniem sukces ?
Czy Twoim zdaniem winniśmy wprowadzić takie rozwiązanie w Polsce?

1 3
ID:62876

wolnosciowiec

@peso: użyłem zbyt dużego skrótu myślowego a ty chełpisz się wyciągając mi błąd.

A gdybyś przeczytał też coś ponad ten artykuł to dowiedziałbyś się że ewentualne utworzenie tego funduszu ma dopiero zostać poddane dyskusji.

Likwidują podatek od CO2, podatek od górnictwa, zlikwidowali 10 500 niepotrzebnych ustaw jednego dnia [źródło: http://goo.gl/TAmVo4 ] , a teraz likwidują 440 rady i komitety komentując: "Prawda jest taka, że wiele z tych rad i komitetów wyrosło jak w eksperymencie chemicznym przez dziesiątki lat i nadszedł czas, aby się im przyjrzeć i stwierdzić, czy są konieczne - powiedział Jay Weatherill, premier rządu stanu Australia Południowa. Proszę, dyskutuj z tym.

2 1
ID:62883

peso

@~wolnosciowiec:

"użyłem zbyt dużego skrótu myślowego a ty chełpisz się wyciągając mi błąd."

"Chełpisz się", skąd taki pomysł ?
Porostu grzecznie pytam co masz na miałeś na myśli. Nie wyciągaj niepotrzebnie zbyt daleko idących wniosków.

Zgodnie z Twoją sugestią chętnie podyskutuję o Australii a tym czasem muszę szybko wciągać śniadanie i lecieć do roboty ale napisz mi jeszcze proszę jak to jest z tym podnoszeniem cen polskiego węgla przez UE i limity CO2.

1 1
ID:62884

Bajerant

@~wolnosciowiec: TY MASZ TYLKO SAM SKRÓT MYŚLOWY I W TYM JEST PROBLEM

2 3
ID:62889

$$$$

Nie ma sensu, "wolnościowiec" nic nie kuma....

3 2
ID:62898

zxxc

@~$$$$: Kuma czy nie kuma ale Australijski senator Bob Day chce, aby stan Australia Zachodnia stał się specjalną strefą ekonomiczną, w której bezrobotni mieliby prawo do zrezygnowania z przepisów prawa pracy i mogliby negocjować warunki pracy bezpośrednio z pracodawcami.

Tak więc są gdzieś na świecie wprowadzane idee prawicowe, wystarczy chwile poczekać i zobaczyć kto ma rację ;) Nic prostszego ;)

5 1
ID:62899

ozon

Prawica polska nie znaczy to samo co australijska . Tak na prawdę to co stoi za słowem ,nazwą "prawica" tu u nas? ramię w ramię z Kościołem,? wyższość prawa bożego nad stanowionym... no co to jest ta polska prawica?

2 1
ID:62904


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA