Ha! Wiedziałem! Rząd PO chce podwyższyć podatek wat i...

Ha! Wiedziałem! Rząd PO chce podwyższyć podatek wat i składkę rentową, żeby zmniejszyć deficyt budżetowy. A pamiętacie co Donek mówił jesienią? Kryzys miał nas ominąć. W związku z tym nie podejmowano żadnych działań prewencyjnych, żeby zapobiec ewentualnym skutkom. Skoro tak to niech łatają dziurę budżetową, ale nie moim kosztem. Bo znów rząd Tuska zafunduje nam podwyżki: żarcia, paliwa, prądu. Pewnie podniosą też akcyzę na fajki i alkohol, więc nawet nie pozostanie nam zapić tych smutków. To są jedyne podwyżki jakie weszły za rządów PO.
Ludzie, przejrzyjcie w końcu na oczy i przestańcie głosować na nich. Władzę w Polsce od czterech lat mają ludzie kompletnie nieprzygotowani do jej sprawowania.

20 komentarzy

księciunio

Przypomnę jeszcze tylko, że całkiem niedawno PO była zwolennikiem obniżania podatków. Ale Irlandia się nam szykuje na koniec kadencji...

0 0
ID:4782

forsmark

Nie ma się co podniecać,to na razie spekulacje jednej gazety.Oficjalnie nie ma żadnych tego typu propozycji w formie projektów ustaw sejmowych.

0 0
ID:4785

księciunio

Jednak szef doradców premiera min. Boni wypowiedział się już na ten temat i oświadczył, że te plany są poważnie brane pod uwagę.

0 0
ID:4786

zbuntowany_kaloryfer

mam rozumieć, że popierasz redukcję podatków a jednocześnie zwiększenie nakładów na opiekę społeczną i ogólnie zwiększenie nakładów na wszystko? Pisuarowość w najlepszym wydaniu. Gratuluję

0 0
ID:4787

Wk

POzdrawiam takich jak ,,kaloryfer",którzy lubią płacić podatki i ze zrozumieniem POdchodzą do sytuacji ,że w zamian dostana figę z makiem ,w przeciwieństwie do tych ,którzy z mordami pełnymi frazesów uwłaszczają się np w zachodniopomorskim na koszt podatników, Unii i kogo tylko się da oPOwiadając ,że robią to w interesie tych co zarabiają 800 na rękę... i jeszcze każą im na siebie glosować.....Polska to dziwny kraj....

0 0
ID:4788

księciunio

Kaloryfer, nie mów na mnie pisuarowiec, bo jest to dla mnie obelga.
Nie mam nic na przeciw wypłacaniu świadczeń socjalnych o ile wydatki te oraz świadczeniobiorcy są gruntownie monitorowani. Nygusów należy zagonić do roboty, wysłać na terapie odwykowe a ich dzieciom znaleźć konstruktywne zajęcie w świetlicach, gdzie zostaną dzięki różnorodnym zajęciom przystosowane do życia w społeczeństwie, skoro rodzice sobie nie radzą.
Jestem przeciwny zwiększeniu podatków w przypadku, gdy rząd nic nie robił przez ponad pół roku i mydlił społeczeństwu oczy, że jest dobrze. Teraz przez nieróbstwo PO ja mam łatać niedociągnięcia i dziury w budżecie? No to chyba jest coś nie tak.
Byłbym w stanie zrozumieć zaciskanie pasa przez społeczeństwo i solidarnie bym to znosił, gdyby rząd starał się zapobiegać skutkom kryzysu wcześniej. Ale nie zgadzam się być ukarany za brak inicjatywy rządowej.
Poza tym PO jest niekonsekwentna w swoich poglądach politycznych i gospodarczych. Mówili o tym, że obniżenie podatków wpłynie na rozwój gospodarki. Teraz chcą podwyższyć podatki, co w konsekwencji jeszcze bardziej spowolni gospodarkę pogrążoną w kryzysie. A przypomnę, że prof. Belka i Kołodko radzą zwiększyć deficyt, bo beznadziejnej sytuacji budżetowej trudno jest obecnie bardziej zaszkodzić, a dzięki tym zabiegom można napędzić gospodarkę, co sprawi, że deficyt sam zacznie się powoli spłacać.

0 0
ID:4789

zbuntowany_kaloryfer

Księciunio, rząd nie jest od tego, aby konkretnie Tobie albo komukolwiek zapewniać miejsce pracy. Rząd może stwarzać warunki ku temu, abyś mógł tę pracę dostać. Reszta zależy od Ciebie. Masz głowę i ch... kombinuj. A nie nie rozpaczaj na rządy i podatki. Poza tym, jak pisuary dojdą do władzy to nawet nie popiszesz spokojnie w necie. Bo i to mocno opodatkują vel ocenzurują hehe. Co na jedno wychodzi. Na pohybel moherom, ot co.

0 0
ID:4792

zbuntowany_kaloryfer

do Wk: skoro zarabiasz 800 zł to sam (sama) jesteś sobie winien (winna). System oferuje Ci możliwość zarobienia więcej. Ale jak wolisz nie korzystać to ponarzekaj dalej. Na pewno Ci przybędzie od tego.

0 0
ID:4793

sportowiec

Wk - to, że rząd nie robił nic wcześniej oznacza, że nie wydał pieniędzy, których już teraz by brakowało. A czy nie robił? Może właśnie o to chodzi, aby na t.zw. pomocy nie napasły się kolejne pasibrzuchy vide pomoc dla stoczni, szpitali, a za granicą choćby GM.Przestań wierzyć w pisowskie opowiastki o tym, że jak rząd wyda miliard na pomoc to trafi on do t.zw. ludu. Gówno! 90% przechwycą różni cwaniaczkowie - choćby od szkoleń. Ostatnio włocławski MOPR dostał 1,5 mln na dostosowywanie społeczne niedostosowanych. Zgadnij, gdzie odliczy się ta kasa.
A spadek bezrobocia i wzrost PKB też coś znaczy.

0 0
ID:4794

księciunio

Kaloryfer, już pisałem, że pis mnie nie podnieca, wręcz przeciwnie. Chyba nie przeczytałeś dokładnie mojego wpisu. nie skarżę się, że nie mam pracy, bo mam i to nie najgorszą. A psim obowiązkiem rządu jest stwarzanie dogodnych warunków dla przedsiębiorców, bo to ci tworzą miejsca pracy. Ale ten rząd i poprzedni nie potrafią tego robić. po to pis bis. Są tacy sami, no może wizualnie lepiej się prezentują. Przeczytaj to co piszę dokładniej jeśli przyłączasz się do dyskusji, bo przez nieprzygotowanie czynisz ją jałową.

0 0
ID:4795

Wk

Czy ktoś z piszących na forum jest w stanie NAPISAĆ jakie to warunki powinien stwarzać rząd by malało bezrobocie a Polacy (będący przecież w unii) mogli powiedzieć ,że są w tej Unii nie tylko na papierze -do dziś od rządu o takich warunkach nie słyszałem ,wiec to będzie informacja na wagę złota...

0 0
ID:4807

zbuntowany_kaloryfer

a ja twierdzę, że rząd jest ok. Najlepszy jaki się przytrafił najjaśniejszej Rzeczpospolitej.

0 0
ID:4810

zbuntowany_kaloryfer

Człowieku! bądź uprzejmy ogarnąć się! Nie narzekaj tylko łap okazje i zarabiaj...!

0 0
ID:4811

zxxc

Trzeba trzepać hajs, nie ma przebacz. Gospodarka wolnorynkowa. Sprzedawać co chcą kupić i zarabiać.

0 0
ID:4815

zbuntowany_kaloryfer

Sportowiec - święte słowa nt tych szkoleń!!! W ubiegłym roku firma mnie wysłała na tygodniowe szkolenie. Do Poznania. Początkowo byłem strasznie oburzony tym szkoleniem. Wszak nikt mnie nie pytał czy mam ochotę na tę eskapadę, lecz "zasugerowano" mi żebym jednak pojechał. Zezwałem zatem szefową od burych suk (oczywiście jak nie słyszała hehehe, nie mam zapędów samobójczych) i ruszyłem na wielkopolskie drogi. Tak swoją drogą to nasze kujawsko-pomorskie drogi nic się nie zmieniły przez minione lata. Przejeżdżając przez granicę województwa, można doznać szoku spowodowanego nagłym polepszeniem się nawierzchni. Ale nic to - za jakieś 500 lat będziemy mieli już na pewno extra szosy.
A wylądowawszy w Poznaniu okazało się, że będziemy mieszkać w całkiem miłym hotelu. Poza tym osobą prowadzącą szkolenie okazała się być mocno urodziwa pani psycholog. Jedna z tych, co to pozują na zimne intelektualistki, a po odpowiednim potraktowaniu okazują się gorącymi jak wulkan samicami. Pretekstu im tylko potrzeba i świadomości, że są daleko od domu i że pozostają jako tako anonimowe. I oczywiście miałem rację co do niej. Po krótkim wstępie zaprosiliśmy ją do baru i rozpoczęło się szkolenie z dziedziny integracji. Ale nie europejskiej tylko włocławsko-poznańskiej przy użyciu olbrzymiej ilości trunków wszelakich hehehe. I tak oto minął nam tydzień. Po tygodniu sympatyczna pani wypisała nam certyfikaty i rozjechaliśmy się do domów. Od tego czasu bardzo przychylnym wzrokiem spoglądam na wszelkie szkolenia hehehe. Jeszcze nikt mi w życiu nie nastawiał takiej ilości gorzały, dobrego jadła i fajek;) co firma. I nie dość, że nastawiała to mi za to jeszcze zapłaciła hehehe. Bo formalnie to ja byłem cały czas w pracy. Więc normalna stawka godzinowa plus dodatek za delegację rzecz jasna hehe. A wiecie ile sympatyczna pani miała dostać za przeprowadzenie tego szkolenia (no i dostała)? a 6500 pln. Żyć nie umierać.... Wspominała, że jedno takie szkolenie przeprowadza na miesiąc. A czasem częściej. A poza tym stwierdziła, że sympatyczni z nas, Włocławiaków faceci. Totalne i odjechane luzaki. Tak nas okresliła;))

0 0
ID:4822

bogdan

Jedynie słuszna droga to, droga jaką wytycza SLD.Prędzej czy później solidaruchy musicie na nią wrócić bo Was ludzie wymiotą pod ten dywan, pod który teraz zamiatacie.Czy on POmyleniec ,czy Pisuar to i tak solidaruch .

0 0
ID:4827

BOGDAN

Zapomniałem powiedzieć ,cześć księciunio z Koziej WÓŁKI.hA,HA,HA

0 0
ID:4832

pazdzioch

czy ty grzejniczku wiesz co to jest system? i gdzie ty go w polsce widzisz?

0 0
ID:4847

zbuntowany_kaloryfer

o czym panie Kiepski do mnie rozmawiasz??? To właśnie system pozwala nam pisać otwarcie i poglądy wyrażać! Jaki by nie był, ale system.

0 0
ID:4854

szuja

Nie zupełnie kolego baniaczku bo u sąsiadów połowa Twoich postów fiut.Zobacz też np w Onecie jak wywala się pst z forum.Moderator to nic innego jak cenzor.

0 0
ID:4862


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA