Wielu z was napisze że się powtarzam że to nie przejdzie...

Wielu z was napisze że się powtarzam że to nie przejdzie .Ale mogę się założyć z jednym z was że jeżeli utzryma się w Polsce to co jest teraz przez następne 5 lat wyjedzie z Polski około 8 milionów Polaków .A przecież jest szansa na uczciwe życie wiem że do złodzieja to nie dotrze ale do uczciwych ludzi zawsze .
Posłuchajcie tego człowieka .Tutaj Polonia w Holandii Utrecht i okolice jest za nim dlaczego dlatego że wesoła czwórka wyrzuciła wielu z Polski bo kto będzie robił za 1300 pln na miesiąc .

48 komentarzy

1

Nalezaloby zeby ten pan podal konkretny program i propozycje. Jak do tej pory to mowil same bzdury. Zgadzam sie z niektorymi uwagami. Poddanie sie Ameryce, niepotrzebne zadarcie z Rosja. finansowanie kosciola, wydawanie pieniedzy na Ukraine kiedy w Polsce dzieci gloduja, ale on tez jest za zbrojeniem.

3 8
ID:65780

george best

@~1: Ty masz w mózgu nie wiem co ?Jakie same bzdury dla Ciebie bzdura jest to że dzieci nalezą do Państwa? to że w Polsce jest banda urzędasów ,podniesienie wieku emerytalnego też?to że lek w aptece musisz kupić na receptę?,to ze pracując jesteś skarcony podatkiem dochodowym ?ej kolego to Ty pewnie zasiłek chciałbyś mieć większy a może Państwo ma Tobie dawać .I przestań z tą ameryka.
Zobacz co dzieje się w Polsce tego chcesz ?


Nastepne morderstwo.Dajcie wreszcie ludziom wolność

4 11
ID:65781

cichyobserwator

@~george best: W jakim to wspaniałym kraju w aptekach sprzedają leki bez recepty ? No i gdzie podatków nie ma ? Napisz bo nie wiem gdzie mam jechać !

Moze do Holandii ?
,,Imigranci z Polski zatrudnieni przy budowie tunelu na autostradzie A2 koło Maastricht w Holandii zostali wykorzystani przez pracodawcę. Twierdzą tak przedstawi­cie­le holenderskiej Federacji Związków Zawodowych (FNV).
Zdaniem związkowców z FNV łącznie zaległości przekraczają już ponad 1 mln euro
Tak jak Polaków, potraktowano też robotników z Portugalii.
http://www.sfora.pl/swiat/Polscy-robotnicy-oszukani-w-Holandii-To-wyzysk-a61925

Moze do Niemiec ?
,,Według sekretarza IGBau Holgera Vermeera próba oszustwa wobec polskich pracowników w Essen to "tylko wierzchołek góry lodowej". - O wielu podobnych przypadkach w ogóle się nie dowiadujemy, bo ofiary podobnych nadużyć nie wiedzą, u kogo szukać pomocy - przyznał Vermeer"
http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,67527,12309546,Oszukani_Polacy_otrzymali_zalegle_wynagrodzenia.html

Tego chcesz ? Tak wygląda ten twój raj poza granicami naszego piekiełka? Skąd u Ciebie ta zajadłość która wykańcza szare komórki ?

7 9
ID:65785

Mk

Co by dostał za zawartość tego woreczka "zawiasy" ale może chłopak miał plany (studia, dobra praca) i nie chciał popsutej opinii. Ponoć takich zgonów podczas interwencji policyjnych jest kilkanaście w ciągu roku. To potworny stres i niektórzy mogą też tego nie wytrzymać. Nie chcę oceniać , nie wiem jak było. Wczoraj jakiś 23 latek zmarł nagle po przewiezieniu przez policję na izbę wytrzeźwień. A ZOMO było takie bandyckie.

4 3
ID:65786

george best

@~cichyobserwator:Po to są ubezpieczenia żeby je wykupywać podejrzewam że Ci pracownicy na budowie połowa z nich pracowała na czarno.
Pytasz o kraj bez recepty Meksyk,Chiny ,Japonia może troszkę bliżej Turcja.
Nie wiem czy wiesz ale również i Holandia za Anglikami chce wyjść z eurochołchozu.
Pasuje Tobie że w Twoim kraju rząd odbiera dzieci rodzicom?Pasuje Tobie że morderca i gwałciciel zamiast byc skazany na karę śmierci za Twój podatek odpoczywa w sanatorium?Pasuje Tobie ten lewacki system ?To że dwóch młodych ludzi straciło życie mając przy sobie narkotyki Legionowo i Sosnowiec na moje każdy powinien decydowac o sobie nie Państwo.
Człowiek ma być dorosłym a nie czekać na Państwowe czy Unijne datki.Podatek dochodowy to zło to haracz dla ludzi pracujących..
Na koniec mała podpowiedź kupuj dolce albo złoto żebyś w razie ucieczki miał przy sobie coś na rozruch.

4 8
ID:65787

george best

@~Mk: Masz rację dodam tu że jeżeli chodzi o wolność to chyba chodzi o tych pedofili którym dają wyroki w zawiasach .Nie mówię tu o tych z Dominikany bo oni mają jak wszystkie czarne sukienki zniżkę czyli są bezkarni .
Dwóch młodych ludzi zabitych w Legionowie i SOSNOWCU .

5 4
ID:65788

Selin

george best
Wiesz, bardzo Ci współczuję, naprawdę, zawsze mi było żal infantylnych ludzi.
Jest takie fajne przysłowie "nigdy nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

5 4
ID:65789

cichyobserwator

@~george best: Na czarno u Holenderskiego anioła pracodawcy ? Nie bluznij !
Leki w Meksyku bez recepty , pewnie aspiryna bo ,,Zabiegi za nawet dwunastokrotnie niższą cenę niż w ojczystym kraju sprawiają, że Meksyk jest dla Amerykanów i Kanadyjczyków głównym kierunkiem turystyki zdrowotnej. Leki na receptę są tam średnio o 50% tańsze niż ich amerykańskie odpowiedniki"
,,Każdy, kto chce się zaopatrzyć w leki na receptę, musi spotkać się z miejscowym lekarzem. Aby recepty były honorowane w Meksyku, muszą być wystawione przez doktora z krajowym dyplomem"
http://www.farmacjaija.pl/wsrod-nas/apteki-swiata/meksyk-pacjent-i-farmaceuta-w-kraju-majow.html
Chiny - genialny przykład, chłopie czy ty jarzysz na jakim świecie żyjesz ? Co ty wypisujesz?
A dzieci - co w/g ciebie robi w Holandii Kinderbescherming albo Biura ds. Opieki nad Młodzieżą (Bureau Jeugdzorg BJZ) lub do AMK (Advies en Meldpunt Kindermishanteling) www.amk-nederland.nl
http://www.haga.msz.gov.pl/pl/c/MOBILE/informacje_konsularne/polacy_w_nl/zycie_i_praca_w_nl/system_opieki_maloletni/

Idz zapal jointa i przestań bredzić !

7 9
ID:65790

george best

@~cichyobserwator: I jeszcze jedno skoro liczysz na pomoc Państwa a nie wolisz sam decydowac o sobie swoich wydatkach ubezpieczeniu i odkładaniu kasy na starość nie jest to dorosłe.Państwo nie powinno dawac ani złotówki nierobą ale też nie zabierać osobom pracującym ponad 45% wynagrodzenia.
Nikt kto zarabia 1300 złotych przy dwójce dzieci nie może sobie odłożyć bo z czego tak działa w Europie system lewaków oni się bogaca ludzie nie.
I nie wklejaj mi lewackich artykułów z którymi walcza normalni ludzie zobaczysz we Francji daj zdrowie wygra prawica Le Pean w Holandii trzymam kciuki i za wyjście z Unii i za zwycięstwo prawicy trzymam kciuki za Farage w Anglii inaczej za kilka lat muslimy pokażą nam drogę a Ty dalej zyj czekaj aż Tobie da 30pln podwyżki bo jeśli wejdzie euro w Polsce to zobaczysz co się będzie działo.

4 6
ID:65791

george best

@~Selin: Świetne słowa ale taka jest prawda utrzymujemy pedofili i morderców w więzieniach w Polsce to chyba 2500 tysia co miesiąc dlaczego ?Bo zniesienie kary smierci to krew na rękach tych co to zrobili.
Gdyby ktoś zabił Tobie dziecko i dostał 12 lat zadowolony byś był ?ja nie śmierć za śmierć.

6 2
ID:65792

ozon

Oklepane to co napiszę ale jakże na czasie..."cudze chwalicie- swego nie znacie...." a co do wyjścia Anglii z Unii no to niestety za szeroko te drzwi uchylili i mają problem z "napływowymi" a przecież Anglik to też podatnik.
"george" wyluzuj człowieku bo ta Twoja troska o Rodaków jest tak fałszywa jak uśmiech Dudy ..
!O tych zarobkach to też bzdurzysz... my swojej Pani Krysi płacimy 2500 i to netto ...

4 6
ID:65794

cichyobserwator

@~george best: I znowu te idiotyzmy typu : ,,zabierać osobom pracującym ponad 45% wynagrodzenia." Kup sobie więcej tych leków bez recepty bo chyba wciąż za mało ich bierzesz .
Gdzieś ty wyczytał że ja na pomoc państwa liczę, albo lewackie artykuły - niby które - te o lekach ? Albo to ,,z którymi walcza normalni ludzie" - u nas w Tworkach sami tacy normalni się leczą.
Myślałem że Pytajnik był miszczem yntylektu ale jesteś na najlepszej drodze żeby go pokonać.

5 9
ID:65799

george best

@~cichyobserwator: Lewackie to co masz w linkach .
45% a ile pracodawca musi płacic na p-racownika ?Składki składki i haracz zwany podatkiem dochodowym.
Zostawmy to jesli dobrze Tobie jak jest teraz to życze zdrowia kup sobie jeszcze flagę Unii i oglądaj te tabliczki dofinansowane z ...
Pozdrawiam zdrówka zyczę.

3 6
ID:65801

george best

@~ozon: Ozon bez przesady jak doszło by do wojenki a wszystko idzie ku dobremu to walczył bym ale tu powstaje pytanie Holandia podda się pewnie pierwszego dnia .Broń by trzeba było zdobyc ale pierwszych na odstrzał tych Ukraińskich faszystów od Bandery.
Cieszy Ciebie to że morderca i pedofil za wasze podatki odpoczywa w sanatorium .Bo dla mnie powinien dostać 25 lat temu kule w łeb i po krzyku.
Mam nadzieję że nie masz socjalistycznych poglądów ?
Anglia codzień wpłaca do Brukseli 53 czy 55 milionów funtów a Brukselka rozdaje na głupoty .

3 4
ID:65802

george best

Ozonie i t cichyobserwatorze gratuluje że podoba wam sie obecna władza która robi to


Tak trzymajcie .
A Ty ozon nie porównuj mnie do Dody bo ja nie porównuję Ciebie do np.Godzkiego

4 5
ID:65804

cichyobserwator

@~cichyobserwator: Nie potrafisz liczyć - to raz ,ale że dane z Meksyku albo oszustwa w Holandii i w Niemczech ( ich własne dane ) są lewackie to już szczyt głupoty.Skończmy ,tu masz rację , bo Ciebie nikt do niczego nie przekona , 2 razy dwa równa się 5 - Twoja racja !

4 11
ID:65805

cichyobserwator

@~george best:
,,Policja w Holandii zabiła 22-letniego Polaka! "
http://www.fakt.pl/22-letni-polak-zginal-zastrzelony-przez-policje-w-holandii,artykuly,424245,1.html

,,Holandia: Raport z demonstracji skloterskich
19-to letnia Ruby zostala uderzona wielokrotnie poilicyjna palka w glowe, ma on peknieta czaszke na dlugosci 10 centymetrow (!). Jej adwokat zlozyl juz doniesienie do prokuratury o probe zabojstwa jej przez policjantow."
http://poland.indymedia.org/pl/2010/11/52346.shtml
Pewnie znów Lewackie linki, co ?
Patrz, kurde ! Nasi policjanci do Holandii pojechali rozpierduche robić .To tam nie ma miejscowej Policji ?

4 6
ID:65806

ozon

Ej ej ja nie porównuję do Dody tylko do Dudy kandydata troszczącego się o Polaków tak jak ty. I on i ty nie jesteście szczerzy w swoich wypowiedziach- to napisałem a co do Grodzkiej to w wielu sprawach podzielam jej poglądy ... nie wściekaj się bo nie masz powodu Trzymaj się ciepło .

1 7
ID:65807

zxxc

@~cichyobserwator: a ile wynagrodzenia wg ciebie zabiera państwo?

Zarabiając brutto 1.750 zł do reki dostaniesz 1.286,16 zł a to ile kosztujesz pracodawce to 2.112,96. Wynika z tego ze dostajesz tylko 60% tego co płaci pracodawca na rzecz twojego wynagrodzenia. Pracodawcy wszystko jedno komu płaci bo musisz zarobić dla niego przynajmniej 2.112,96zl inaczej Cie nie zatrudni.

Proszę bardzo tu masz rozbicie:
http://www.wskazniki.gofin.pl/8,223,2,przyklad-obliczenia-wynagrodzenia-netto-i-jego-obciazen.html

Wiec na dzień dobry masz 40% opodatkowania,.

Do tego dochodzi 23% VATu wiec w uproszczeniu płacisz 63% tego co zarabiasz* (*bo pracodawce kosztujesz nie tylko to co masz na umowie ale i to co wymusza na nim państwo a równie dobrze mógłby płacić Tobie). Jeśli masz czelność posiadać samochód to musisz kupić paliwo. W paliwie oprócz VAT znajduje się 2,87% oplata paliwowa oraz 34,15% wiec dodatkowe 37% podatku. Wiec w zależności od tego ile jeździsz może się okazać ze oddajesz ponad 70% w podatkach i 'składkach' które są para podatkiem bo pieniądze gromadzone w ich zakresie nie są wykorzystywane 'celowo' tylko 'na co rządowi się podoba'.

Tyle twardych faktów, wejdźmy w sferę hipotetyczna i załóżmy program Korwina w formie MAX.

Załóżmy ze podatek dochodowy (PIT i CIT) zostanie zniesiony oraz ubezpieczenia wraz ze wszystkimi kosztami po stronie pracodawcy zniesione lub nieobowiązkowe. Ty zarabiasz natychmiast tyle ile masz na umowie (kwotę brutto) a twój pracodawca oszczędza swoja część którą może przeznaczyć na podwyżki lub jeśli biznes mu się opłaca to natychmiast zatrudni dodatkowych ludzi i tak właśnie znika bezrobocie.

Do polski zaczynają walić koncerny z całego świata rejestrując u nas spółki i przenosząc pieniądze. Zaczyna się migracja rejestracji spółek z innych krajów UE do Polski. Spółki te oszczędzając miliony zaczną u nas również inwestować i przenosić swoje centra rozwojowe. Łącznie z tym wzrośnie dramatycznie zapotrzebowanie na pracowników i fachowców co spowoduje ze pensje pójdą w gore a Polska stanie się krajem który zacznie zasysać pracowników z całej europy.

I mówimy tylko o kilku zmianach gospodarczych. Oczywiści będzie to wymagało zredukowania kadr urzędników (no bo po co tyle urzędów skarbowych skoro wystarczy jeden na cały kraj?) i kwestia emerytów którzy w systemie są teraz na co trzeba będzie utworzyć fundusz zasilany podatkiem celowym - jest to złe rozwiązanie, ale zdecydowanie lepsze niż podtrzymywanie ZUSu, bo o ile zrobi się to teraz to będzie to podatek malejący lecz jeśli będziemy odwlekać kolejne 10 lat wtedy będzie to podatek rosnący. Na poczet tego funduszu można by zacząć od sprzedaży wszystkich siedzib ZUS.

Nie wiem w jakim wieku jesteś ale ja nie liczę na emeryturę, robię wszystko by na starość mieć wystarczająco środków by moc utrzymać siebie i rodzinę.

Nie da się? Australia właśnie zmierza w tym kierunku, Chiny tworzą mega aglomeracje (42 mln ludzi). Chińska wioska rybacka Shenzen ktora 50 lat temu liczyła kilka tys mieszkańców jest teraz centrum produkcyjno-dystrybucyjnym posiadającym prawie 9mln mieszkańców - okowa kapitalizmu w komunistycznym państwie.

12 8
ID:65810

george best

@~cichyobserwator:
Sprawa morderstwa w Venlo .Chłopak w ręku trzymał nóż i nie chciał go wyrzucić rzecz normalna zagrożenie życia .
Ale nie chłopak co miał grama marychy .
Oj obserwatorze Ty chyba z rodu Ormo ?Cieszysz się że Unia daje na drogi i inne rzeczy ale to że trzeba będzie to wszystko oddać nie dociera .Niestety i ja choc ja mam więcej wolności ale oboje jesteśmy niewolnikami komuchów z Brukselki.

7 4
ID:65812

fiskus

@zxxc: Dodaj żywność kupowaną z vat-em podstawą egzystencji każdego człowieka tu i teraz i w unii. W uproszczeniu płacimy 90 % tego co zarabiamy.

Do Polski już dawno dotarły koncerny albo koncerty z zachodu, chodzi tylko oto aby nasz rząd i nie rząd ustawami w parlamencie zablokował odpływ kapitału zagranicznych spółek w formie podatku. Cud gospodarczy Chin, nie wiem ja się ma okowa kapitalizmu w komunistyczny państwie i bez podatku vat.

4 6
ID:65813

ozon

Wychodzi z tego ,ze Polska to fiskalny gnębiciel ultratyran można powiedzieć.
I to nie tylko w Europie ale i na całym swiecie większego gnębiciela nie znajdziesz..
Korwinada story....

3 7
ID:65815

Brighella

@ zxxc - cichyobserwator nie potrafi liczyć do czego sam się przyznaje. W trzecim poście nad Twoim pisze sam do siebie i co ciekawe sam siebie próbuje przekonać, że dwa razy dwa równa się pięć

8 5
ID:65816

cichyobserwator

@~george best: W/g ciebie Policja holenderska zawsze mówi prawdę a nasza kłamie .Udowodnij mi to ale nie swoim widzimisię tylko faktami. Nie napisałeś co trzymała w ręku ,,19-to letnia Ruby " jak robili jej głowę pałkami .

4 7
ID:65825

cichyobserwator

@~Brighella: Pomogę ci bo sama tego nie przeskoczysz :

Sarkazm - rzeczownik, rodzaj męskorzeczowy

(1.1) szyderstwo, spotęgowana ironia, używana zazwyczaj jako sposób wyrażenia negatywnego nastawienia do czegoś lub kogoś; złośliwość,

Ale to ze się z odbiorcą walnąłem to masz rację.

5 8
ID:65827

cichyobserwator

@zxxc: dolicz jeszcze podatek za psa, śmieci ,itd,itd i okaże się że płacimy 120 % podatku. Cud !

4 12
ID:65828

george best

@~cichyobserwator: Ja nie mówię że Policja Holenderska mówi zawsze prawdę ale w przypadku tego zajścia w Venlo tak.

3 2
ID:65829

george best

@~Brighella: Podejrzewam że cichy jest obywatelskim socjalistą PO-cichu

5 5
ID:65830

george best

@~ozon: A do Dudy to to samo co Komorowski .Gratulacje ze zdobycia Mistrza Anglii juz chyba was nie dogonimy.
A z jakim poglądem Grodzkiej sie zgadzasz ?

2 2
ID:65832

george best

@~cichyobserwator: Idź tam oglądac rezimową telewizję może powiedzą Tobie że za rok dostaniesz 20 złotych więcej do wypłaty i pojedziesz sobie za to do Ciechocinka wypić krystynkę.

4 4
ID:65833

fiskus

USA rozważa także wprowadzenie Vat-u. GMO w polsce.....

1 1
ID:65834

ozon

Raczej UM nas tzn Chelsea nie dogoni to fakt. Za gratulacje dziękuje.

Pytasz z jakimi poglądami się zgadzam? no to pierwszy z brzegu: każdy człowiek zasługuje na szacunek bez względu na płeć, poglądy czy wyznanie.Wystarczy?
Powiem Ci "george" jeszcze coś nie małpuj "pytajnika"- bądż sobą bo a nuż zastrzegł "prawa autorskie" do pisowni wyrazów w których pojawia się "po" i będziesz bulił za plagiat!

3 2
ID:65836

cichyobserwator

@~fiskus: To w/g twoich wyliczeń w tym miesiącu państwo zabrało mi 190 % podatku bo za wypłatę ( 100 % )kupiłem sobie nowy telewizor a oni mi jeszcze 90 % zabrali. Dzięki Tobie matematyka nabiera dla mnie całkiem nowych aspektów.
Ciekawe czy kiedyś dotrze do Ciebie że zagraniczne firmy za granicę to mogą wywozić zyski a nie podatki ?

3 4
ID:65841

fiskus

@~cichyobserwator: <br />
Dostajesz pensję brutto 100%, do ręki 30 % netto, kupujesz telewizor a oni zabierają 23 % od ceny tego telewizora.Siano w postaci podatku transferowane jest od firmy córki do firmy matki np. za logo ( przykład Orange) do Hiszpanii, Japonii ... i wychodzi na to że firma tu nic nie zarobiła więc nie ma od czego zapłacić podatku. Takim sposobem wywozi się wszelkie podatki.<br />
Problemem jest to, że urzad skarbowy szuka pieniędzy tylko u naszych, taki kraj to nie matematyka.

3 5
ID:65845

cichyobserwator

@~fiskus: Geniusz , genialny geniusz - wprost brak mi słów.
Przy kandydaturach do Nobla masz moje poparcie. Toż to epokowe odkrycie - nasz polski VAT ( za 2014 wpływy z VAT po wrześniu wyniosły 93 mld 102 mln 980 tys. zł, co stanowiło 80,5 proc. z planowanych w tym roku wpływów z tego podatku w wysokości 115,7 mld zł.) to cud , wszyscy transferują go za granicę ( wszak polskich firm już nie ma ) a tu zostało jeszcze ponad 100 mld.
A co mi tam - postawię Ci kapliczkę obok monitora - zasłużyłeś.

4 7
ID:65850

fiskus

@~cichyobserwator: Powiedziała Aniela, Donald klepany i w ogóle byłby faszyzm i ten, jak mu tam - antysemityzm !
Zostało jeszcze ponad 100 mld.....a dziura budżetowa rośnie i rośnie i tylko nagroda Nobla dla takiego miliardera ja nasz ją uratuje.

1 2
ID:65867

ozon

Pół ręki księżniczki i całe królestwo temu kto przetłumaczy to co napisała "fiskus"
Konopie dojrzały czy co ???

2 4
ID:65872

fiskus

I rozpoczęła się debata polityczna co napisała/napisał fiskus.
Zbiera się forum: ozon, konopie, i całe królestwo.

0 2
ID:65873

Brighella

@cichyobserwator : regułki znasz, wiedzę teoretyczną niby masz ale w praktyce to ani przeskoczyć, ani obejść, ani wyczuć nie potrafisz mojego sarkastycznego wpisu powyższego. Commedia dell'arte

@ozon: przetłumaczę ale najpierw chcę zobaczyć księżniczkę, całe królestwo i spotkać się z tobą u notariusza

2 2
ID:65874

cichyobserwator

@~Brighella: zauważyłeś mój błąd - fakt, ale gdzie tu sarkazm.
Jeżeli tak rozumiesz Fiskusa to może wytłumacz mi dlaczego skarbówki to dla niego spółki S.A lub z o.o. , a podatek dochodowy zawiera VAT i koszty pracodawcy.
Pokaż swoją moc w praktyce , potraktuj mnie jak swojego przyjaciela Arlekina i wytłumacz skąd takie bzdury ludzie biorą. Nie mam księżniczki ale liczę na pomoc bo widzę u Ciebie wielki potencjał do walki z podobnymi głupotami .

2 6
ID:65880

fiskus

@~cichyobserwator: Piszesz po myśli PO, ale nic o mnie beze mnie !<br /><br />
Pewnie chcesz udowodnić, że u nas na zielonej wyspie żyje naród ciemny i nie kumaty, twoim zdaniem głupi. Tylko Arlekinem możesz wytłumaczyć bzdurne to tam podatek dochodowy i VAT. Zabawne chcesz prowadzić walkę z podobnymi głupotami. Tymi głupotami wg ciebie nie jest nałożony podatek za wodę którą dała nam natura, oraz podatek za świeże powietrze - pakiet klimatyczny. Daruj sobie.<br /><br />

2 2
ID:65887

cichyobserwator

@~fiskus: Jaki urażony ?! Jak będziesz sobie wodę z Wisły nosił to nie musisz płacić . Opłata klimatyczna to nie pakiet klimatyczny- główka się zagotowała.Opłata klimatyczna istnieje ,,Ze względu na ochronę środowiska status miejscowości uzdrowiskowej wiąże się z pewnymi ograniczeniami np. w rozwoju przemysłu i właśnie ta opłata ma rekompensować ograniczenia nakładane na gospodarkę obszarów uzdrowiskowych. "- mój ty malkontenciku. http://www.psur.pl/a.aspx?id=193
A Pakiet klimatyczny to plan przeciwdziałania zmianom klimatycznym w UE .
http://www.ure.gov.pl/pl/urzad/wspolpraca-miedzynarod/2829,dok.html

Sobie już darowałem ale ,że naród ,,ciemny i nie kumaty " potwierdziłeś tym swoim tekstem jak na tacy i właśnie takiej ciemnoty nie daruję ; choć czasem wydaje mi się ,że Syzyf przy tych moich mękach to luzik miał.

2 6
ID:65888

ozon

"Birghella"- do notariusza a i owszem tylko co zapiszemy ? rękę księżniczki czy wszystko w pakiecie?
A tak awansem nie możesz przetłumaczyć?
Gwarantuję ,ze księżniczka w żaden sposób nie przypomina ani Ani Fotygi ani Beatki Kempy- bliżej Jej Wysokości do Madzi Ogórek....Pozdrawiam

0 0
ID:65892

Brighella

@cichyobserwator. @ozon

Sliby chyby a głupiemu radość?
Praktycznie rzecz biorąc - jeśli nie ma księżniczki, królestwa nie ma tłumaczenia.

Hasta luego chłopcy!

0 0
ID:65900

fiskus

@~cichyobserwator: Woda, takiej ciemnoty nie daruję.

1 1
ID:65904

fiskus

Woda,takiej ciemnoty nie daruję ;@~cichyobserwator: woda w Irlandii.

1 1
ID:65905

cichyobserwator

@~fiskus: Może Ty potrafisz siebie przetłumaczyć ?

1 5
ID:65912

fiskus

@~cichyobserwator: Przetłumaczone, mój wczorajszy post do moderatora ze sprzeciwem za wybiórcze wpuszczanie do opinii publicznej - po sygnale " opinia niedozwolona" kolejnych moich moich postów, potem pisanych w wielkim skrócie jest niezgodna z prawem.

1 0
ID:65935


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA