Rząd I strażaka RP generała Waldemara Pawlaka, wiódł...

Rząd I strażaka RP generała Waldemara Pawlaka, wiódł prym w wysprzedaży majątku wypracowanego przez wszystkich Polaków.
Lista poszczególnych rządów prywatyzujących polską gospodarkę:

Rząd Mazowieckiego UW od 12.09.1989r. rządził 16 m-cy, Przygotował ustawę o restrukturyzacji i prywatyzacji.

Rząd Bieleckiego KLD od 12.01.1991 rządził 11 m-cy i 11dni. Sprzedał 1208 zakładów.

Rząd Olszewskiego ROP od 23.XII.1991 rządził 6 miesięcy i 18 dni Sprzedał 1 zakład. Zatrzymał prywatyzacje.

Rząd Suchockiej UD od 11.07.1993 rządził 15 m-cy i 14 dni. Sprzedała obcym 21 zakładów.

Rząd Pawlaka PSL od 26X.1993r rządził 16 m-cy i 12 dni. Sprzedał obcym 2269 zakładów.

Rząd Oleksego SLD od 7.03.1995r. rządził 14 miesięcy. Sprzedał 598 zakładów.

Rząd Cimoszewicza SLD 7II.96 rządził 20 m-cy,18 dni. Sprzedał 992 zakładów.

Rząd Buzka AWS od 31.X.1997 rządził 47 m-cy 19 dni. Sprzedał 1311 zakładów.

Rząd Milera SLD od 19X.2001r. rządził 30 m-cy 15 dni. Sprzedał 548 zakładów.

Rząd Belki SLD od 2 V 2004r. rządził 17 m-cy 29 dni. Sprzedał obcym 477 zakładów.

Rząd Marcinkiewicza PIS 31X05r rządził 8 m-cy 15 dni. Sprzedał 271 zakładów.

Rząd Kaczyńskiego PIS od 14.07.2006 rządził 15 m-cy 24 dni. Sprzedał 18 zakładów.

Rząd Tuska PO rządzi od 7.XI.2007r. Sprzedał 724 zakłady do 31.12.2010.

Państwo Polskie w roku 1990 było właścicielem około 8,5 tysiąca zakładów. W latach 1990-2010, według raportu Ministerstwa Skarbu Państwa, przekształceniami objęto 5 tys. 992 państwowe przedsiębiorstwa. Władza postkomunistyczna, zaczęła od uwłaszczenia siebie samej, w latach 1988 – 1989 powstało ok. 12 tys. spółek, które były zakładane na bazie państwowego majątku przez dyrektorów zakładów. Proceder ten odbywał się przy współudziale działaczy partyjnych, urzędników czy członków rodzin. Wiele fortun ludzi, którzy są dziś na listach najbogatszych Polaków, wyrosło ze spółek nomenklaturowych. Często postkomunistyczne służby specjalne wysysały aktywa z państwowych firm poprzez firmy zagraniczne lub polonijne.

10 komentarzy

Marek Sadowski

Zdrajcy Dzalajacy na szkode panstwa. Powinni byc pociagnieci do odpowiedzialnosci karnej.

8 3
ID:67163

Moher

@~Marek Sadowski:Jeśli PIS wygra wybory, to przede wszystkim PIS musi zrobić audyt i ocenić, w jakim stanie jest polska „stajnia Augiasza” po rządach PO-PSL

7 4
ID:67165

george best

@~Marek Sadowski:
Musi wrócić KARA ŚMIERCI albo uruchomić od nowa Oświęcim .Ile można zadłużać i kraść .
Postkomuchy do Moskwy a niektórzy pod Trybunał za Klewki Amber Gold,Teczki i zabicie niewinnych osób.

5 2
ID:67167

george best

@~Moher: Daj spokój z PiS to to samo co SLD PO CZY PSL .
Dość nowa siła Ruch Narodowy Braun Stonoga Korwin

2 4
ID:67168

Dulski

@~Moher: Twoje marzenia są ulepione z tej samej solidarnej gliny co PO i PiS.To z gliny Bóg ulepił takie wynaturzenia m.in jak i Ty.
I jedni i drudzy tylko patrzą jakby tu jeszcze coś ukraść, bo wszystko to co pobudowały te wstrętne komuchy a co wymieniłeś z takim przejęciem już rozkradliście z udziałem kk.Hahaha

1 7
ID:67170

Moher

@~Dulski: Czytając twoją opinię stwierdzam z przerażeniem że jesteś pokłosiem Parady Schumana.Podałem fakty, jakie rządy sprzedały najwięcej zakładów pracy Jeśli nie przekonują Cię fakty,to lepiej poczytaj Harlekina.

5 2
ID:67171

ozon

A do czego ten ranking jest potrzebny? wyborcze chwyty dla cieniasów? "Moher" opamiętaj się! Fakty- owszem ale jakie to ma znaczenie dla zwykłego zjadacza chleba? mleko rozlane i nic się z tym nie zrobi- butelka od tego nie zostanie napełniona.
Audyt ? no i co ? z budżetu kaska na to pójdzie i piana polityczna jakiś czas będzie na powierzchni bo nikt nikogo nie posadzi za to do kryminału ani nie postawi przed Trybunałem Stanu( to tylko niestety instytucja w letargu i na papierze)- to jest tylko kiełbasa wyborcza i to nadpsuta- niewybredni mogą się nią tylko pożywić.

3 4
ID:67172

peso

@~Moher:

Wiesz, nie wiem jak to było w przypadku tych wszystkich zakładów ale mam w pamięci przykłady KZKS czy KFFiL.
Czy tamte prywatyzacje też były złe?

1 5
ID:67177

Moher

@peso: Ty masz syndrom niewolnika.

3 0
ID:67198

peso

@~Moher:

Doprawdy :) bo nie mam nic przeciwko prywatnym firmom?
Wiesz, ja doskonale pamiętam czasy przed 1989r. i to jak tamto PRL Państwo dbało o obywateli i ich wolność.
Mam rozumieć, że wtedy czułeś się wolnym człowiekiem a dziś nie, czy tak ?

0 2
ID:67228


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA