Wataha już dorżnięta czy jeszcze nie???

Co teraz zrobi Kaczka- Dziwaczka i Maliniak na 4 litery?
Do jakich rzeczy posuną się teraz po niekorzystnym wyroku TK?

15 komentarzy

ben Jacov

Jeszcze trochę i będziemy mieć polski majdan... Nadzieja, że może nie... Jako Polacy nie mamy zwyczaju strzelać do siebie...

2 3
ID:68206

Gruby_Rychu

Może nakazy aresztowania dla sędziów TK którzy wydali taki wyrok

1 3
ID:68208

george best

W poprzednim Trybunale siedziało trzech sedziów którzy orzekali w PZPR w tym dwóch z SB więc dajcie spokój nie mówiąc ilu w ekipie panującej było garbatych nosów .Skończyło się rabowanie Polski a złodziejom niestety nie podoba się to .Ale jak ktoś żyje zgodnie z prawem i nie kradnie nic mu nie będzie .Cały czas podtrzymuje aby ten ustrój spuścić kiblem moje marzenie rządy Korwina i aby Unia Europejska została zniszczona .
Kraje Unii Europa zachodnia to zgnilizna zgnilizna gdzie za parę lat jak się nie obudzimy będzie rządził islam....
I nie ma co się denerwować czy to PO czy PIS jedno i to samo.

4 4
ID:68209

Moher

Ozon vel LALA20 - Trybunał Konstytucyjny uznał, że uchwalona w czerwcu ustawa o TK, która była podstawą wyboru przez poprzedni Sejm pięciu nowych sędziów TK, jest częściowo niezgodna z konstytucją. Według Trybunału, ustawa jest niezgodna z konstytucją w zakresie, w jakim umożliwiła poprzedniemu Sejmowi wybór dwóch sędziów TK w miejsce tych, których kadencja upływa w grudniu. Zgodny z ustawą zasadniczą był natomiast wybór pozostałej trójki - w miejsce sędziów, których kadencja minęła w listopadzie.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-trybunal-konstytucyjny-ustawa-o-tk-przeforsowana-przez-po-ps,nId,1932412#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

3 5
ID:68210

ozon

"Moher" nie dopisuj mi jakiś nicków OK?
Faktem jest ,ze PO zachowała się nie tak co do 'przepchnięcia" 2 sędziów i to niekonstytucyjny manewr.
Ja przerażony jestem butą polityków pisowskich a szczególnie prezydenta.
Jeśli kraj chce się zmienić jeśli naganne były działania poprzedników ( a były) to nie należy tego powielać .
Przerażająca jest ta buta, bo póki co prezydent, powinien stać na straży TEJ Konstytucji , tych praw... nocne podchody- tak zachowuje się właśnie wataha i z przykrością to stwierdzam.
Czy będzie majdan? trudno przewidzieć bo na razie 500+ zaćmiewa myślenie.

7 3
ID:68212

senator

@~george best: Co Ty piszesz za głupstwa i że redakcja innym kasuje byle słowo a tobie pozwala obrażać sędziów pisząc takie pierdoły o esbekach. To mi się w głowie nie mieści.żeby tylko moderator się nie poślizgnął.

1 2
ID:68215

Gruby_Rychu

@~Moher:

To kiedy Prezydent przyjmie ślubowanie od tych trzech sędziów?

2 2
ID:68216

Moher

@~ozon: TK powinien zbadać konstytucyjność niepłacenia przez sędziów składek ZUS i pobierania przez nich emerytur 3-krotnie wyższych od reszty społeczeństwa!
edną z naczelnych zasad Konstytucji RP jest równość wobec prawa. Zdaje się jednak, iż zasada ta nie dotyczy sędziów. Nie muszą oni bowiem płacić składek ZUS, tak jak robi to reszta społeczeństwa. Mimo, iż tego nie czynią ich emerytury są jednak kilkukrotnie wyższe od przeciętnych emerytur zwykłych ludzi. Może warto, aby sprawą zainteresował się Trybunał Konstytucyjny i orzekł czy jest to zgodne z obowiązującą w Polsce Konstytucją? Byłbym bardzo ciekawy rozstrzygnięcia w tej sprawie...
Artykuł 2 Konstytucji RP stanowi, że "Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej". Artykuł 32 Konstytucji dodaje: "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne". Powstaje pytanie - jak dwa powyżej cytowane artykuły Konstytucji mają się do art. 91 Prawa o ustroju sądów powszechnych, który de facto zwalnia sędziów z obowiązku płacenia składek ZUS? Czytamy w nim bowiem, że: "Od wynagrodzenia sędziów nie odprowadza się składek na ubezpieczenie społeczne". Co więcej - mimo, iż przeciętny Kowalski wyłożył przez całe swoje zawodowe życie setki tysięcy złotych w składkach na ubezpieczenia społeczne, a przeciętny sędzia nie zapłacił z tego tytułu ani jednej złotówki, to obecna przeciętna emerytura sędziowska stanowi wielokrotność emerytury przeciętnego Kowalskiego!

Jestem ciekawy, co by było gdyby ktoś odważył się zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego cytowany powyżej art. 91 Prawa o ustroju sądów powszechnych i zawnioskował o zbadanie jego zgodności z Konstytucją RP, szczególnie z przytaczanymi powyżej artykułami 2 i 31? Czy sędziowie TK orzekliby o jego niekonstytucyjności? Czy potwierdziliby, że zwolnienie środowiska sędziowskiego z obowiązku płacenia składek na ubezpieczenia społeczne stoi w sprzeczności z naczelną zasadą równego traktowania wszystkich obywateli przez władze publiczne?





3 5
ID:68218

Gość

dobrze pis robi pogonić w końcu tych komuchów, tych złodziei, tych sbeków i te całą sitwę
w końcu będzie porządek, jeszcze ich porozliczac, pozabierac majątki jak były lewe i pozamykac :)
myslalem ze nie dozyje tej chwili

3 3
ID:68219

PZPER

@~Gość: niech żyje prokurator Piotrowicz z PiS. Hahaha

3 2
ID:68223

ozon

"Moher" nie tylko sędziowie... kler ( Konkordat ważniejszy od Konstytucji i to konstytucyjne??), posłowie ze swoimi apanażami , nieopodatkowani... wiele by wymieniać.
Jeśli naprawa państwa to zgoda pod warunkiem ,ze nie wybiórczo.
Słuchać ludzi- zgoda ale suwerenem jest 30 milionów Polaków i partia wygrana ma służyć WSzYSTKIM nie tworzyć państwa na wzór i podobieństwo swoje.
Powtarzam arogancja i bezczelnośc polityków PiS jest gorsza od tego co robiła PO.
Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa i jeśli PiS zacznie szanować pozostałe miliony Polaków to czapka z głowy niech reformują ale póki co obowiązuje ta Konstytucja - na nią przysięgali. Zmiana przepisów i praw nie musi odbywać się w takim stylu bo ubliża to Polakom.
Pan Kaczyński o 25 lat spóznił się. Nie po to polała się swego czasu krew aby on teraz zawłaszczał państwo w sposób jakiego SB by się nie powstydziło.
Bolszewizm w najgorszym wydaniu.

7 3
ID:68225

cichyobserwator

@~Moher: Jadąc Twoim genialnym tokiem rozumowania iż Konstytucja daje równość to powinna zagwarantować wszystkim jednakowe zdrowie , rozum, zarobki, wyuzdany seks ,itd,itd. Kurde ! A niektórzy twierdzą ,że mamy złą Konstytucję , barany jedne.

4 4
ID:68226

Moher

@~ozon: Magister Jerzy Stępień, profesorowie Zimmerman, Zoll, jak również ta część Rady Wydziału Prawa i Administracji UJ, która poparła dramatyczny list do Prezydenta RP z niepokojem o zagrożoną przez niego konstytucję - wszyscy oni stracili wszelkie moralne prawo do wypowiadania się dzisiaj w kwestii tego zagrożenia. Stracili je w świetle wyroku Trybunału Konstytucyjnego, na którego świętość i nieomylność się powołują. Trybunał orzekł, że większość sejmowa PO ustawą z czerwca tego roku złamała konstytucję. Gdzie wtedy była większość Rady Wydziału Prawa i Administracji UJ, gdzie wymienieni profesorowie i magister? Nie wiem. Wiem, że milczeli. Dziś także powinni - ze wstydem. Bo przecież albo okazują się w świetle werdyktu TK kompletnymi nieukami, albo złymi, fałszywymi obywatelami - fałszywymi, to znaczy obdarzonymi w wykorzystywaniu swych kompetencji i swego obywatelskiego prawa do protestu mentalnością Kalego. PO łamać konstytucję - dobrze. PiS - źle. Wielki wstyd.
Zaozonowana lalo - wyobraź sobie co się będzie działo jaki będzie jazgot jak PIS weźmie się za media

3 7
ID:68227

cichyobserwator

@~Moher: Spróbuję zobrazować twój charakter i sposób rozumowania krótką opowiastką:

Przyszedł do Mohera Anioł i powiedział : spełnię twoje życzenie ale pod warunkiem ,że twój sąsiad dostanie je dwa razy.
Moher poprosił o dzień zastanowienia a gdy Anioł zjawił się z pytaniem oświadczył :
" Wydłub mi jedno oko "
Taki właśnie jesteś i PIS dusie również . Kali przy Was to Anioł.

5 5
ID:68228

ozon

"Moher" czort swoje i Pop swoje. Dlaczego nie myślisz samodzielnie?
Nie napisałem ani jednego zdania w którym gloryfikuje łamanie Konstytucji przez PO a na stos kładę PiS!
Ja cały czas mówię,że jeśli PiS chce być praworządny to powinien szanować prawo obowiązujące bo NICZYM nie różni się w takim razie od PO .
szubrawiec będzie szubrawcem bez względu na to jaką legitymacje partyjną ma.
Polacy to nie tylko Ci co słuchają radia Maryja...
I jeszcze jedno- nerwy Cię opuszczają ,ze zaczynasz atakować mnie?
Jazgot będzie masz rację i mam nadzieję ,ze pozostałe miliony Polaków nie tylko wyborcy PiSu dadzą wyraz swemu niezadowoleni z autorytarnych rządów- to tylko kwestia czasu ...
Mały słaby tchórz Jarosław K. leczy swoje kompleksy ale miernotą był, jest i pozostanie ...

7 2
ID:68230


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA