PIS zemścił się na żonie prezesa Trybunału.

Działająca w ramach CBA Rada Konsultacyjna została z dnia na dzień zlikwidowana. W jej sześcioosobowym składzie zasiadała m.in. prof. Irena Rzeplińska, żona prezesa Trybunału Konstytucyjnego. To przypadek, że szef CBA rozwiązał tę instytucję?

W Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Rada Konsultacyjna działała od 2011 roku. Powołał ją były szef CBA Paweł Wojtunik, a w jej składzie zasiadało sześciu członków, w tym m.in. prof. Irena Rzeplińska, żona prezesa Trybunału Konstytucyjnego, sędziego Andrzeja Rzeplińskiego. W środę 9 marca w Dzienniku Urzędowym zostało opublikowane zarządzenie szefa CBA Ernesta Bejdy likwidujące Radę. Jakie były powody tej? Tego na razie nie wiadomo.

11 komentarzy

Gruby_Rychu

Po wielu latach do nieba trafili prezydenci: Putin, Castro i Kaczyński. Siedzą sobie na niebieskiej łące i płaczą. Pan Bóg to dojrzał i pyta o powód ich żalu.
- Nie udało mi się do końca stworzyć wielkiej Rosji - powiedział Putin.
- Nie martw się, pokazałeś im drogę. Dalej pójdą sami...
- Trzymałem naród za mordę, nic ode mnie nie mieli - ubolewa Castro.
- Nie martw się, za rok na Kubie znajdą ropę i będą mieli dobrobyt - uspokaja Bóg.
Następnie Bóg spojrzał na Kaczyńskiego, przysiadł się i ... też zapłakał.

5 10
ID:68942

Moher

Panie Boże, spuść nogę z nieba i kopnij w ten głupi łeb, .

12 6
ID:68943

Gruby_Rychu

@~Moher:

Na Twoim miejscu byłbym ostrożny z prośbami do Pana Boga, bo jeszcze Ci się ziści i co wtedy
:)

4 9
ID:68944

Moher

@~Gruby_Rychu: Ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony, a zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał..." z listu św Apostoła do Polan.Nic nie jest wspomniane o Kaczyńskim .Jak chcesz błyszczeć ,to obsyp się brokatem ,Gruby Rysiu

8 7
ID:68947

cichyobserwator

@~Moher: Myślisz ,że kopnięcie Ci pomoże ? A zanim to nastąpi polecam :
" Działacze i koledzy PiS dostali 100 stanowisk w 100 dni! "
http://www.fakt.pl/politycy/oni-dostali-fuche-od-pis-lista-nazwisk,artykuly,617833.html
Jakie były powody ? Tu akurat wszystko wiadomo !

5 10
ID:68948

Moher

@~cichyobserwator: Tak rzad Donalda Tuska zmniejszał administrację. http://natemat.pl/32551,dodatkowe-10-miliardow-na-urzednikow-tak-rzad-donalda-tuska-zmniejsza-administracje

9 5
ID:68949

Gruby_Rychu

@~Moher:

" Ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony, a zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał..." z listu św Apostoła do Polan. Nic nie jest wspomniane o Kaczyńskim"

I słusznie, słusznie, że tam nic nie jest wspomniane o Kaczyńskim, bo w kwestiach zarobków czy dochodów indywidualnych wyrocznią jest Pani profesor Pawłowicz.

Pani Profesor była uprzejma napisać ostatnio do emerytki uskarżającej się na niskie emerytury:

"Nie zaimponuje mi pani, ja pracuję 40 lat, i jeszcze -jak Bóg da - długie lata pracy przede mną. Długimi okresami pracowałam na dwu i trzech etatach.

Trzeba było pani też sobie życie organizować, uczyć się i studiować nieustająco, nie stać z boku i starać się poprawiać życie wokół. Zazdrości mi Pani? Ciężkiej pracy całe życie? Wyczerpującej pracy poselskiej?

Z zazdrości chce Pani bym była biedna, chora i zdana na dobroć i łaskawość innych? Jest Pani zwykłą zazdrośnicą. Leniwą? Proszę wziąć się też jeszcze za jakiś zajęcie, to i zazdrość Pani minie"

Jeśli więc dobrze rozumiem Panią Profesor, to wg niej jeśli ktoś się uskarża na niskie zarobki może mieć o to pretensję tylko do siebie.

Chwalmy Pana
:)

3 11
ID:68950

cichyobserwator

@~Gruby_Rychu: Nie pisz o tym babsztylu " pani profesor" bo pouczyła troche na uczelni ( nie wiem kto ją zatrudnił ? ) i przez tę chwilę była profesorem uczeni i nic poza tym. Takie tytułowanie może być formą grzecznościową ale na pewno nie w tym przypadku bo chociażby uwłacza to tym prawdziwym profesorom.

5 12
ID:68951

LALA20

@ Moher

Ty jednak miałeś trudne dzieciństwo, spadłeś z nocnika.

2 5
ID:68981

Moher

@~LALA20: zaozonowany człowieku.Wczoraj u ciebie było do dupy,dzisiaj też jest do dupy,jutro pewnie też będzie do dupy Czyżbyś miał upragnioną stabilizację?

4 1
ID:68995

gość-94786

A ktos zadal sobie wogole trud aby zapytac po co utworzono te rade w pierwszej kolejnosci?

2 0
ID:69015


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA