wybór szkoły ponadgimnazjalnej

Ja wybrałam II lo im. Mikołaja Kopernika. Co sądzicie o tej szkole? Chodzi mi głównie o profil technologiczny (mat-fiz) ale milewidziane są informacje ogólne tj. Ludzie, nauczyciele, sposób nauczania, organizacja i czy w ogóle warto.

5 komentarzy

gość-95395

Przez 3 lata chodziłam do tej szkoły i wiem, że to będą piękne wspomnienia. Byłam na biol-chemie, ale miałam czas na rozwijanie zainteresowań pozaszkolnych (może nie jakoś szczególnie dużo tego czasu, a na pewno nie w ostatnich miesiącach 3 klasy, ale lepszy rydz niż nic). Miałam też fantastycznego wychowawcę, który nie chował głowy w piasek, gdy był jakiś problem, tylko starał się go rozwiązać. Wiem, że co do wychowawcy miałam duże szczęście, bo nie każdy nauczyciel w kopcu jest tak ogarniętym człowiekiem, ale wydaje mi się, że z większością nauczycieli można się dogadać. Nie spodziewaj się wielu wycieczek, a nawet wyjść do kina, bo na to pani dyrektor pozwala niemalże tylko klasom humanistycznym. Poważnie, w kinie z klasą nie byłam nigdy - i to nie z winy wychowawcy, bo parę razy próbował nam coś załatwić, ale pani dyrektor biol-chemowi pozwoliłaby iść tylko na film "o zwierzątkach". W zamian za to organizowane są bezbłędne wycieczki do Londynu - serdecznie polecam. Cudowny przewodnik - zawsze ten sam - i świetni angliści w rolach opiekunów. Tylko zgłaszać się trzeba bardzo szybko, bo jest dużo chętnych.
W pierwszej klasie dostaliśmy świetnych nauczycieli, ale w drugiej część z nich nam zabrano - na rzecz kolejnych klas pierwszych. Wyszło tak, że przez 3 lata miałam trzech różnych polonistów (a maturę ustną zdawałam u polonisty, który uczył mnie w 2 klasie - taki mały plus sytuacji). Za to z tymi nauczycielami, którzy uczyli nas przez 3 lata mieliśmy nawet wspólne anedgotki i żarty.
Według mnie warto przyjść do tej szkoły. Z większością nauczycieli można pożartować, ale też przycisną kiedy trzeba. Chciałabym tam jeszcze wrócić :)

2 0
ID:69368

gość-63265

Wybrałam ta szkołę i decyzji żałuję :)

1 0
ID:69374

gość-81973

@~gość-63265: dlaczego żałujesz? :)

0 0
ID:69382

go�-42568

No cóż,nie jest to szkoła przy ul.Mickiewicza ani Bechiego.Ale jeżeli chcesz się uczyć i trafisz na dobrych nauczycieli przedmiotów maturalnych,to będą z Ciebie "ludzie".Wolny wybór i do dzieła.

0 0
ID:69398

gość-37690

Najgorsza szkoła we Włocławku. Nauczyciele faworyzują innych uczniów, wybierają kogo lubią a kogo nie. Fajnych było może z dwóch. Nie reagowali gdy jedni uczniowe dokuczali drugim. Nauczyciel biologii zamykał drzwi na klucz i jeżeli ktoś się spóźnił automatycznie był karnie odpytywany. Serdecznie nie polecam. Dopiero na studiach udało mi się odetchnąć i stanąć na nogi psychicznie. Wraca do mnie czas liceum w koszmarach.

2 0
ID:79301

Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

• Najczęściej komentowane (7 dni)

• Najczęściej czytane (7 dni)