Mamy już obiecywany oddział onkologii ?

Czekałam razem z mamą ...Radioterapia we Włocławku – pierwsi pacjenci za półtora roku

Ruszyła budowa włocławskiego zakładu teleradioterapii bydgoskiego regionalnego Centrum Onkologii. W wyniku wartej 51 milionów inwestycji, której zakończenie przewidziano na koniec przyszłego roku, powstanie jednostka która znacznie ułatwi pacjentom mieszkającym w rejonie Włocławka odbywanie takiego leczenia. Plac budowy wizytował 18 sierpnia marszałek Piotr Całbecki.

Zakład radioterapii uzupełni funkcjonujące we Włocławku Centrum Diagnostyczno-Lecznicze, które jest filią bydgoskiego ośrodka onkologicznego. Placówka świadczy zaawansowaną technologicznie diagnostykę obrazową (rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, badania techniką USG, mammografia), posiada też zespół poradni przyjmujących pacjentów w trybie ambulatoryjnym, salę zabiegową z chirurgią jednego dnia oraz ambulatorium chemioterapii.

Na potrzeby jej nowej jednostki, w której będzie się leczyć nawet tysiąc pacjentów rocznie, powstaje przy ul. Łęgskiej 55 trzykondygnacyjny budynek z dwoma bunkrami na stosowane w leczeniu nowotworów akceleratory wysokoenergetyczne. Same prace budowlane pochłoną blisko 20 milionów złotych, specjalistyczne wyposażenie medyczne będzie kosztować 30 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu państwa (26 mln złotych, konkretnie z Narodowego Programu Walki z Chorobami Nowotworowymi), Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego (ponad 16 mln złotych dotacji) i zasobów własnych CO (blisko 9 mln złotych).

- Cieszę się, że to przedsięwzięcie może dojść do skutku, pacjenci z tej części regionu bardzo tego potrzebują. Dostęp do medycyny onkologicznej – zarówno diagnostyki, jak i terapii – powinien być jak najłatwiejszy – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. Podczas wizytacji placu budowy towarzyszyli mu członek zarządu województwa Sławomir Kopyść i radny województwa Stanisław Pawlak.

Obecnie trwają prace ziemne związane z przygotowaniem inwestycji. Prace budowlane zakończą się w czerwcu 2015, zakład przyjmie pierwszych pacjentów w styczniu 2016.

Mama nie doczekała .

4 komentarze

gość-16645

Pamiętasz Bogusława Spańskiego ? kandydował jako kandydat niezależny do Senatu z naszego okręgu, obiecywał,że jeśli zostanie senatorem ustawi producentów tego sprzętu tak ,że będą sami zabiegać o kontrakt dla Włocławka. Jednak wyborcy włocławscy nie chcieli zmian. Bydgoszcz , Toruń mają już taką aparaturę.

0 1
ID:69509

gość-28235

No jest członkiem zarządu sejmiku pływak Kopyść nic nie potrafi załatwić, a Włocławek do tej pory nie dostał *obiecane 8 milionów na przystań wioślarską. Już na pewno społeczeństwo Włocławka nie będzie głosować na Pływaka, P.O już tonie i nie ma dla nich koła ratunkowego.

2 0
ID:69516

gość-61455

A starzy ludzie z poważnymi chorobami hematologicznymi pochodzący z Włocławka i ościennych powiatów muszą się trudzić i jeździć do Torunia lub Bydgoszczy ...... Przykre to. ;((((

1 0
ID:69561

gość-38399

@~gość-61455: A może zapytać tych co tak zapewniali i obiecywali ? A teraz ich to wszystko,,wali'' razem z chorymi włocławskimi wyborcami ?

0 0
ID:69565


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA