Godzicie się na takie życie?

Chyba tylko d**** nie podzieli zdania autora tejże smutnej prawdy .Mimo ze zapewniają nas o wolności dalej jesteśmy niewolnikami.
"Dzień z życia podatnika:
6.30 - Budzę się we własnym domu. Powierzchnia 150 m2 za którą płacę podatek 111 zł/rok. Wybudowany został na mojej działce 30a za którą płacę podatek 414 zł/rok. Urzędnik pozwolił mi nawet garaż wybudować!
6.40 - Włączam telewizor/radio za które płacę podatek 21,50 zł/miesiąc.
6.50 - Śniadanie, poranna toaleta za którą płacę VAT zużywając wodę i odprowadzając ścieki. Dodatkowo segreguję śmieci i płacę 32 zł/mies.
7.30 - Odwożę dzieci do szkoły używanym samochodem, za który zapłaciłem podatek przy kupnie 300 zł.
7.50 - Jadę z żoną do pracy. Gdy braliśmy ślub, wujek z USA podarował nam 12 000 zł. Zapłaciliśmy 874,48 zł podatku.
7.51 - Zatrzymuję się na stacji paliw, napełniam zbiornik Pb95 za 300 zł. Płacę podatek 165 zł.
8.00 - Jestem w pracy. Zarabiam miesięcznie 3000 zł brutto, płacę podatek i zostaje mi 2156 zł "na rękę". Mój szef płaci za moje miejsce pracy 3513 zł.
16.00 - Wracam do domu, robię zakupy za 80 zł i płacę podatek VAT 18,4 zł.
17.30 - Reguluję rachunek za energię elektryczną i płacę podatek 40 zł.
19.00 - Wieczorem pijemy ze znajomymi 4-pak piwa za 14 zł, zapłaciłem 5 zł podatku.
22.00 - Idę spać by mieć siłę na Państwo dać.
Rok 2050
Mam 70 lat, pracowałem 45. Dzieci w Wielkiej Brytanii mają wnuki i odwiedzą nas w Boże Narodzenie.
Czekam 6-ty miesiąc na operację w państwowym szpitalu. Powinienem zdążyć się zobaczyć z nimi i w tym roku.
Razem z pracodawcą płaciłem obowiązkowe składki (ZUS, FP, FGŚP) 900 zł miesięcznie. Miałbym teraz 2500 zł emerytury. Niestety ZUS upadł w 2022 r. Przez resztę życia próbowałem oszczędzić na lokacie Miałbym 175 tys. na koncie, ale... Zapłaciłem podatek Belki 9 tys. zł.
Niemal za wszystko co kupiłem w ciągu życia zapłaciłem 23% VAT.
Jednak zbytnio martwić się nie muszę. Przecież mam już 70 lat... Żałuję tylko, że nie miałem czasu dla żony i dzieci. Może dlatego, że z 45 lat etatu oddałem 30-ści pracując tylko na Państwo i podatki?
Jadę do naczelnika urzędu skarbowego zapisać spadek. Inaczej moje dzieci przedostatni raz zapłacą podatek od tego co po mnie zostanie.
Jeszcze podatek za trumnę i mam święty spokój.
Godzicie się na takie życie?"
Autor Rafał Kadlof

18 komentarzy

Gruby Rychu

@~1331-1331

Kup sobie trochę ziemi, wybuduj dom, ziemiankę, cokolwiek, hoduj zwierzęta, uprawiaj rolę, sam produkuj żywność, ubrania, obuwie, meble etc. Bądź samowystarczalny, nie posyłaj dzieci do szkół, ucz je sam, stosuj tylko medycynę naturalną, to się da zrobić, są ludzie którzy tak żyją.

Alternatywnie:

zostań kloszardem z wyboru, przemierzaj świat, nie przywiązuj się do miejsc i dóbr materialnych,

lub wstąp do jakiegoś zakonu, przyjmij świecenia,

albo .... tu wpisz sobie inne opcje.

To po prostu kwestia Twojego wyboru.

9 5
ID:69586

cichyobserwator

Mógłbym punkt po punkcie skomentować te naciągane komentarze ale ograniczę się do jednego. Dzieci nie płacą podatku od spadku po rodzicach a formalność złożenia zgłoszenia SD-Z2 to kwestia kilku minut. Na całym świecie istnieją prawne formalności spadkowe a to ,że jakiś tłumok zapłacił podatek od spadku po babci ( wiesz o kim piszę ? ) bo był tłumokiem to teraz niech nie wciska innym jakie to nasze państwo straszne . Ktoś kto ma wiedzę ogólną i IQ od 80 w górę wie ,że podatki ( VAT, czy od sprzedaży jak w USA ,dochodowe ) istnieją na całym świecie ( wyjątek - Emiraty ) i tak świat właśnie funkcjonuje a rozumując jak autor wpisu : świat składa się z samych debili..
Nie ważne gdzie mieszkasz , wszędzie są jakieś zasady , których trzeba przestrzegać ( praca,podatki,itp. ) więc jedyna rada dla pana Rafała Kadlofa to przeprowadzić się do 1331-1331 a tam żadnych zasad nie będzie tylko lenistwo i świętowanie.

5 7
ID:69587

darkbreaker

Rafał Kadlof to napisał ??? To ten przydupas Korwina ??? 70 lat w 2050 roku będzie miał ... Pogratulować wyobrażni. Jest ten gostek poważnym zagrożeniem dla jasnowidza z Człuchowa -Jackowskiego, jak również dla kolejnych obietnic swego Pana !!! A ja mały Pikuś myślałem że będę wtedy wiódł spokojne życie na Marsie, w małym domku z ogródkiem, na działce przydzielonej przez Kórwina Mikke...

8 4
ID:69589

gość-76693

Zapomniałeś dodać że jest taka część społeczeństwa która pochłania połowę płaconych przez nas podatków - to partie polityczne i ich ,,elyty'' .

2 2
ID:69590

1331-1331

@~cichyobserwator: Zamknij już się bo albo pochodzisz z rodzinki postkomuchów albo obciągasz gałę w Brukseli ..Dla mnie jesteś ***** bo ludzi na tym portalu widzę- dark ,Rysiek ale Ty jesteś **** ludzkim jak mówił Korwin dymanym bez wazeliny .***** ludzki to taki człowiek który dymany jest przez swoje życie bez wazeliny zabierają mu połowę wypłaty a on cieszy się że może kupić niby w promocji cookolwiek.***** ludzki to człowiek który cieszy się że wybudowano mu to i tamto ale nie wie że będzie to sam spłacał .Długo powstrzymywałem tą opinię ale Ty będziesz płakał jak płacze Bruksela Nicea i inne miasta .Takiego durnego lewaka nie widziałem już od dawna ..

2 14
ID:69595

1331-1331

@~gość-76693: Które powinny nam służyć i dbać o Rzeczpospolitą .Tymczasem od 26 lat kradną sprzedają a nas Polaków traktują jak bydło zarobkowe.Postulatem Magdalekowym było nie dopuścić aby władze przejęła prawica jak na razie prikaz KISZCZAKOWY ma się dobrze a imprezę zacznie się jak wyjedzie Franciszek .Polsko Przestań Traktować Polaków Jak dojne Krowy Wiejsko 3 wiem że tam ludzi myślących jest 3% reszta źre dyma i chla za nasze podatki a kiedy brakuje podnosi je .Kiedy ta komuna się skończy ?Kiedy przestaną kraść kiedy ENTLICZEK PENTLICZEK CZERWONY STOLICZEK KISZCZAKOWY POSTKOMUNISTYCZNE PRZESTANIE ISTNIEĆ.

3 13
ID:69596

1331-1331

@~cichyobserwator: Dark Rusiek nawet gość-76693 ale Ty obserwatorze jeszcze pewnie cyca ciągniesz albo sponsoruje Ciebie mama z tatą .Dam 100 euro że mieszkasz pewnie dalej razem za czynsz nie płacisz napijesz się browca z bezdomki i tak bronisz tej demokracji .Niestety ale Demokracja już ledwie dycha zadłużenie Unii i Stanów Zbiednoczonych prowadzi tylko do jednego wojny .Także szykuj mandżur i za ojczyznę a nie pierdzielisz 3 po 3 i modlisz się do Ewki z Radomia .

3 13
ID:69597

1331-1331

@~Gruby Rychu: Znam rodzinkę Polsko-Holenderska mieszkajacą w wagonie kolejowym pod Utrechtem całkiem spoko całkowicie wyłączyli się z systemu korporacji .Pier... rząd i politykę dzieci sami wychowują sami zadecydowali są wolni .Choć na początku były schody obecnie od 3 lat mają wolność .Chyba po wyjeździe do Chin też się wyłączę z tego burdelu dlatego namawiam żonę aby kupić coś w Meksyku i tam spokojnie dożyć starości w Europie pachnie wojną i to coraz bardziej .

4 14
ID:69598

1331-1331

@~cichyobserwator: Zacznij normalnie myśleć co będziesz miał za kilka lat a nie żyj chwilą lata mijają ....

1 11
ID:69599

1331-1331

@~darkbreaker: Czekaj aż napisze Tobie coś Petru lub może któraś z Pań Szydło lub Kopacz.

3 4
ID:69600

1331-1331

Jak myślicie ile w tym prawdy?

1 9
ID:69601

cichyobserwator

@~1331-1331: Napisałeś do Rycha : "Pier... rząd i politykę dzieci sami wychowują sami zadecydowali są wolni .Choć na początku były schody obecnie od 3 lat mają wolność"
Do mnie napisałeś :" Zacznij normalnie myśleć " i jako myślący pytam ?
- od 3 lat nie pracują ? Bo jeżeli pracują to płacą podatki
- od 3 lat nie jedzą ? Bo jeżeli kupują żarcie to muszą na nie zarobić i zapłacić podatki
- od 3 lat żyją nie używając wody ? Jeżeli używają to muszą zapłacić
- od 3 lat żyją bez prądu ? rewelka - wolność całą gębą
- od 3 lat nie potrzebują ubrań,butów ,leków, mydła , itd.
Wolność ? Głodują, śmierdzą , po ciemku co wieczór, dzieci miłością i wolnością żyją - przeszczęśliwe muszą być.
A Ty do mnie piszesz " zacznij normalnie myśleć " , to znaczy ,że Ty już zacząłeś ? Nie sądzę.

5 5
ID:69602

darkbreaker

@~1331-1331: Widzę że do grona swych idoli dołączyłeś , jak widać Brauna - dlaczego mnie to nie dziwi... Czekamy na nastepnych brunatnych patriotów - Winnickiego , Zawiszę... Ale zrozum w końcu George, gdyby tacy "panowie" mieli wpływ na politykę Holandii, to w życiu tyłka byś tam nie przytulił, czaisz ??? Zapewne wtedy zgniła UE bardziej by ci się podobała, ale za praca musiałbyś udać się do Meksyku...

7 2
ID:69603

cichyobserwator

@~1331-1331: Albo przegapiłem albo Admin długo myślał nad puszczeniem twoich wypocin z przed dwóch dni , ale wykropkował twój wyraz inteligencji i go puścił.
Robisz wycieczki do mojej rodziny więc spróbuję prostym językiem żeby do prostaka dotarło.
Moi rodzice nie żyją ale nawet gdyby żyli dostał byś po pysku za nazwanie ich postkomuchami. W promocji to może Ci się trafił nieużywany mózg i dlatego wydaje Ci się ,że miewasz opinie a zdolny jesteś tylko do powtarzania głupot po innych. Nazywasz mnie lewakiem ,żeby co ? Żebym poczuł się obrażony ? Myślisz ,że ktoś taki jak TY jest mnie wstanie obrazić używając języka z pod budki z piwskiem ( nie z piwem) .
Nie należałem i nie należę do żadnej partii a tylko walka z prostacką głupotą prowokuje mnie do komentowania Twoich " opinii " i dopóki bedziesz jej propagatorem , dopóty ja będę je komentował . Taki już jestem - głupocie nie odpuszczam !

4 4
ID:69609

1331-1331

@~cichyobserwator: Ty jesteś leniem ja mówię wprost bogaćmy się ale pracą nie zasiłkami .Cichy powiedz tak teraz na Nowoczesną czy na Razem będziesz głosował?

3 13
ID:69613

cichyobserwator

@~1331-1331: Tobie ten zasiłek zabrali, czy co ? Nigdy nie byłem na zasiłku w przeciwieństwie do Ciebie . Zagłosuję na każdego ,kto będzie w stanie usunąć obecnie rządzących nawiedzonych szkodników.
Wez się do jakiejś roboty bo na tym forum nikt Ci jej nie da , a z Twoich wpisów wnioskuję ,że na każdej rozmowie kwalifikacyjnej polegniesz po pierwszym zdaniu.
A teraz , leń ( tak mnie nazwałeś ) idzie coś obejrzeć i wypić "4 latka " Artezana za 8 zeta ( wygoogluj sobie żebyś wiedział jakie Polacy piją piwo ) bo typowych siuśków jakie tam masz u siebie już nie pijam.

5 5
ID:69616

gość-34623

,, Zagłosuję na każdego ,kto będzie w stanie usunąć obecnie rządzących nawiedzonych szkodników.''.....byle tylko byli z PO -czy tak chciałeś to zdanie zakonczyć ?

2 4
ID:69666

cichyobserwator

@~gość-34623: Ty chciałeś użyć własnego rozumu i znów nie wyszło ? Ile razy już próbowałeś ? Może skup się na tym co Ty myślisz to może pójdzie lepiej niż zgadywanie myśli innych.

4 4
ID:69667


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA