ZUS będzie musiał upaść.

ZUS będzie musiał upaść. Jest to organizacja przestępcza i piramida finansowa jednocześnie.

Obniżenie wieku emerytalnego było słuszne gdyż moment w którym wpłaciłeś pierwsza składkę to moment w którym podpisałeś umowę z państwem. Zmiana tego progu to jawne (powtórne) okradanie społeczeństwa i zmienianie zasad gry w trakcie jej trwania. To tak jakbyś podpisał umowę na internet na 36 miesięcy za 49zl/miesiąc a firma żebyś nie odszedł do konkurencji, która ma lepsze warunki, wydłużyła Ci umowę bez Twojej zgody o kolejne 2 lata ;) Brzmi komicznie? Rozszarpał byś taka firmę komentarzami i wyzywał pracowników w oddziale, a jednak pozwalasz na to "politykom" :)

Nie zmienia to faktu ze ZUS jest niewypłacalny dzięki wszystkim rządom do dnia dzisiejszego. Likwidowano fundusze rezerwy demograficznej, ukradziono pieniądze z OFE a i nadal dna tej dziury nie widać. Ujmując to żartobliwie będzie to realizacja starego komunistycznego hasła: „Emeryci ratują Partię czynem umierając przed terminem”.

PO pseudo liberałowie obiecujący obniżkę podatków w efekcie podnosząc ich dziesiątki
PIS w porównaniu przynajmniej robi to co obiecał - czyli realizuje socjalistyczna wizje państwa narodowego.

Powinno się wprowadzić prawo, które sugerował Korwin już w '92 a którego odpowiednik wprowadzono w Wielkiej Brytanii.

ZAKAZ UCHWALANIA BUDŻETU Z DEFICYTEM.

Postuluje to teraz bodajże poseł Jakubiak z Kukiz 15. Nie mamy żadnego moralnego prawa zadłużać przyszłe pokolenia naszych dzieci i wnuków. No chyba ze zakładamy ze i tak będzie wojna a podczas wojny długów się nie spłaca - wtedy aż ciśnie się na usta pytanie w czyim interesie rządy polskie przez lata działały, bo na pewno nie polaków.

Ja bym jednak wolał anarcho-capitalism i państwo minimalistyczne. Przynajmniej ludzie mieli by szanse zarządzać swoimi pieniędzmi i sami decydować czy droższe ubezpieczenie zdrowotne warte jest więcej niż inwestycja we własna emeryturę.

27 komentarzy

Gruby Rychu

Likwidacja ZUS-u, zbilansowany budżet państwa (lub z nadwyżką), państwo minimalistyczne.
Polityka odwołująca się do hasła: Nie pytaj co kraj może zrobić dla Ciebie ale co Ty możesz zrobić dla kraju.
Czemu nie, ja sobie doskonale poradzę.

Tylko co z tymi, bardzo licznymi rzeszami które uważają, że im się należy? Mieszkania, zasiłki, opieka zdrowotna, bezpieczeństwo, miejsca pracy czekające na nich z pensjami na poziomie Niemiec czy UK, itp itd. ?

6 1
ID:70226

gość-94074

Czy kiedyś ktoś rozliczy Donalda i Vincenta bez paszportu za wyprowadzenie z ZUS-u kilkanaście miliardów naszych skladek do pejsatych banków ?

4 7
ID:70228

Wolność

Mam nadzieję żeby to gówno jak najszybciej splajtowało wypłaty premie i szkolenia sobie fundują za nasze składki budynki jak kościoły a później do renty dają 3 złote i masz się kur... mać cieszyć .W Polsce złodziej na złodzieju na Państwowych wiktach

4 7
ID:70231

Wolność

@~gość-94074: Mam nadzieję że winni zostaną rozliczeni ale jak już szukać to troszkę wcześniej pieniądze z prywatyzacji zakładów pracy miały trafiać na rezerwę emerytur i rent rozkradli wszystko ale teraz będą spierdzielać na Ukrainę tam kradną teraz na każdym kroku.

5 7
ID:70233

Gruby Rychu

@~gość-94074:

Ja tam cały czas czekam aż wszystkich zamknie Super Minister Ziobro.

3 1
ID:70235

Gruby Rychu

@~gość-94074:

Tylko co, to co napisałeś ma do rzeczy jeśli chodzi o likwidację ZUS-u i koncepcję państwa minimalistycznego postulowaną przez Kol @~ancap'a?

Jesteś Za czy może Przeciw? Albo jedno i drugie łącznie?
:)

4 0
ID:70236

cichyobserwator

@~gość-94074: Masz na myśli OFE ? A kiedyż to OFE było w ZUSie ? Z OFE to był chamski numer ale od tego to chyba się nie bredzi.

5 16
ID:70238

Gruby Rychu

@~gość-94074 & @~Wolność

Okazuje się, że trzeba jeszcze wsadzić do pierdla pewną ilość przedsiębiorców polskich za złośliwe spowalnianie wzrostu gospodarczego Polski.
Nie zazdroszczę Ministrowi Ziobrze, to się chłop narobi.
A na dodatek to My przecież tylu więzień nie mamy. Obozy jakieś trzeba będzie założyć czy jak.

3 4
ID:70240

gość-94074

@~Wolność: pieniądze z prywatyzacji przemysłu i z OFE już leża na kontach pejsatych prywatyzatorów i TW Banku swiatowego . Dopilnowali tego ci agenci banku światowego zainstalowani w polskich rządach z Aronem Bucholtzem na czele .

4 12
ID:70241

gość-14112

@~Gruby Rychu: Twój komentarz byłby zabawny gdybyś nie wrzucił w niego obozów. Tak się składa ze moja rodzina miała "przyjemność" w takowych być za okupacji niemieckiej. Popytaj po swojej rodzinie, może pojęcia nie masz ze Twoja rodzina również cierpiała w przybytkach z których chciałeś sobie zrobić żart.

4 2
ID:70243

Gruby Rychu

@~gość-14112:

Chciałby się odnieść do tego co napisałeś.

Pierwszym obozem koncentracyjnym w Polsce był powstały w roku 1934 obóz w Berezie Kartuskiej. Został założony przez Polaków dla obywateli Polskich którzy nie podobali się ówczesnej władzy. Umieszczano tam bez wyroków sądowych, tylko na mocy decyzji administracyjnej. Był przeznaczony dla tych "których działalność lub postępowanie daje podstawę do przypuszczenia, że grozi z ich strony naruszenie bezpieczeństwa, spokoju, lub porządku publicznego".
Trafiło tam wielu przeciwników politycznych ówczesnych władz z ND, ONR, PSL, PPS ale też komuniści i członkowie ukraińskich organizacji nacjonalistycznych.
Historycy do dziś się spierają o to ile osób zginęło w tym obozie.

Jak patrzę jak dziś łatwo rzuca się oskarżenia na ludzi, wykorzystuje służby do celów politycznych to wcale mi nie do śmiechu.
Ja się po prostu zastanawiam kiedy będą pierwsze aresztowania.

A co do moich antenatów no cóż, zapewne mogli mówić o szczęściu bo wg mojej wiedzy uniknęli zarówno Berezy jak i hitlerowskich obozów koncentracyjnych.

Tak czy siak konteksty historyczne mogą być różne jak widzisz.

8 6
ID:70245

Wolność

@~gość-94074: Dlatego Aaron teraz pojechał do Banderowców robic im reformy dojechał Pan zegarmistrz Julia jest na miejscu jeszcze płaczka z Radomia dojedzie i będzie komplet .Jednego nie rozumiem czy do sympatyków Po nie dociera że podczas opublikowania Akt Afery Podsłuchowej gdzie każdy dobrze rozumujący Polak mógł przeczytać kto z kim gdzie i za jaką kasę doili Polskę ta Partia zniknęła ale urodził się potomek zwany Nowoczesną ale ich czas przyjdzie po Święcie 6-ciu Króli jak mawia guru.

9 5
ID:70252

cichyobserwator

@~Wolność: Od jutra będziesz miał ŻYDA, powtarzam ŻYDA , za Króla Polski !
I jak tego nie robię to tym razem sobie pofolguję : ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha.
http://bujaj-waldkiem.blog.pl/1-2/szydlo-01-11-2016/jezus-krolem-duda-18-11-2016/

5 17
ID:70255

gość-94074

@~cichyobserwator: Czy już opanowaleś statut ...kwi,kwi,kwi nowocześnie zakodowanych ...kwi,kwi,kwi ?

7 5
ID:70258

cichyobserwator

@~gość-94074: Ty się teraz ucz dworskich zachowań bo u Króla Jezusa takie głupkowate teksty u dworzan nie przejdą .

5 11
ID:70261

Gruby Rychu

@~gość-94074:

Wątek o ZUS-ie a Ty tu jakieś kwiki urządzasz.
Pozwól więc, że Cię zacytuje: "zamotaleś się"

4 1
ID:70262

zxxc

@~cichyobserwator: dla Ciebie zap*dolenie 150mld to tylko "chamski numer" ? :) komentarz w odpowiedzi do "Wolność" też żeś na temat napisał :)

ZUS nie ma prawa przetrwać. Można zakłamywać rzeczywistość jeszcze parę lat ale emerytury będą śmieciowe bądź żadne. Nawet kolejny milion zaimportowanych ukrainców niewiele tu zmieni. Żadna partia polityczna nie powie tego wprost bo żadna nie planuje dalej jak do następnych wyborów - max 4 lata ;)

Któraś następna władza w końcu powie, że albo podatki 100% w górę albo zatrzymujemy wypłatę świadczeń - i wtedy to na tych będzie wylewanie gówna a nie na te wszystkie dotychczasowe rządy. Zmarnotrawione i zdefraudowane przez lata pieniądze.

Swoją drogą popatrzyłem na wypowiedzi Jakubiaka i to nie głupi człowiek jest.

13 5
ID:70266

zxxc

O proszę, następny gadający na temat.


Wychodzi na to ze Kukiz wprowadził najbardziej merytorycznych posłów.

11 4
ID:70267

Gruby Rychu

@zxxc: "Wychodzi na to ze Kukiz wprowadził najbardziej merytorycznych posłów."

No nie wiem, Kornela Morawieckiego też w to wliczasz?

2 0
ID:70268

zxxc

Może doprecyzuje swoje stwierdzenie i zawężę merytoryczność do posłów "prawej" strony spektrum Kukiz 15.

6 2
ID:70269

Gruby Rychu

@zxxc:

OK, to zaliczamy Kornela do lewej strony
:)

1 1
ID:70270

zxxc

@~Gruby Rychu: aktualnie bliżej mu do środka niż do prawej strony, przynajmniej w moich oczach.

7 1
ID:70271

Gruby Rychu

@zxxc:

Ja myślę, że jemu to najbliżej do linii "Bezwarunkowo Popieram Syna"

3 0
ID:70272

Gruby Rychu

@zxxc:

A swoją drogą to ja nawet bym chciał aby Mateusz zrealizował ten swój plan.
Ale póki co to słabo to widzę, niestety
:/

2 0
ID:70273

Gruby Rychu

@zxxc:

Nie osobiście ale pośrednio miałem też do czynienia z aktywnością posła Kukiz 15 Pawła Skuteckiego.
Wg Twojego kryterium to ja go też zaliczam do tej grupy na lewo od prawego spectrum.

1 0
ID:70274

cichyobserwator

@zxxc: Jak teraz PIS sięgnie po resztę ( też około 150 mld ) z OFE to zap* oli czy tylko wolę suwerena spełni ? Kukiz-owców chwalisz ? To że poparli obniżenie wieku emerytalnego to jest troska o zadłużenie kraju ? Jakieś takie wybiórcze te Twoje rozumowanie.

1 18
ID:70278

cichyobserwator

@zxxc: Słówko o panu Jakubiaku:
"Homofob, nacjonalista, biznesmen - tak najczęściej definiowany jest Marek Jakubiak. Browarnik, właściciel browaru "Ciechan", poseł partii Pawła Kukiza w nowym parlamencie.

- Życzę ci mamusi z fujarką zamiast piersi. Będziesz miał co ssać - to bodaj najsławniejszy cytat Marka Jakubiaka. Właściciel Browaru Ciechan w takie niecodzienne życzenia złożył Dariuszowi Michalczewskiemu, bokserowi który zaangażował się w politykę ruchów LGBT i poparł adopcję dzieci przez pary homoseksualne."
http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/marek-jakubiak-kim-jest-majatek-jakubiaka_712870.html

" nie głupi " - może to i dobre określenie ale tylko do niektórych wypowiedzi tego " patrioty".

1 19
ID:70281


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA