Niezależne media ?

Podobno w Polsce są niezalezne media ?
Klub Jagielloński przedstawił wyliczenie pokazujące, do których mediów poprzednia władza skierowała strumień pieniędzy. Z danych uzyskanych z 12 ministerstw (5 odmówiło informacji) wynika, że w latach 2010-2014 Agora - wydawca "Gazety Wyborczej", będącej jednym z głównych bojowników o wolność i demokrację - otrzymała 5 mln. zł., Gremi Media (wydawca "Rzeczpospolitej") - 3,5, Axel Springer (Newsweek Polska) - 3,2 mln. zł, Polskapresse ("Polska The Times") - 2,6 mln. zł, Inforbiznes ("Dziennik Gazeta Prawna") - 1,7 mln. zł, "Polityka" - 764 tys, zł. Dla porównania sympatyzująca z PiS "Fratria" (tygodnik "W Sieci") - 27 tys. zł. Kiedy dorzucimy do tego jeszcze, że tygodnik "Wprost" ujawnił w tym tygodniu, że Narodowe Centrum Kultury finansowało w serwisie Tomasza Lisa Na temat.pl utworzenie istniejącego działu kultury, to wyłaniają nam się prawdziwe motywacje obrońców demokracji. Nie o wolność tu idzie, ale o pieniądze .
To ma być mdialny ,,wolny rynek'''' ? Chyba przedszkolaki w to mogą uwierzyć ?

48 komentarzy

Gruby Rychu

@~wyborca

A jak te strumienie wyglądają obecnie?

2 0
ID:70354

gość-51824

@~Gruby Rychu: no cóż , po POszczekiwaniu , wyjcach i ajwajach można wywnioskiwać że kierunek strumienia się chyba zmienił . Albo moze nawet strumień wysechł .
No bo skoro Aaron jeździ po Polsce i nawołuje do kupowania swoich przemyśleń w GW , wyzywa od s...ów młodzież która prosi go o pozdrowienie brata w Szwecji to z,, gazetą wybiórczą '' musi byc naprawdę niewesoło .

0 13
ID:70355

cichyobserwator

Napisałeś : " Klub Jagielloński przedstawił wyliczenie pokazujące" więc nie będziesz miał problemu pokazać na ich stronach ( pyknij adresik ) gdzie to zamieścili . Troche Ci ułatwię : http://kj.org.pl/
Takie małe sprostowanie bo chyba zapomniałeś o tym napisać : te kwoty były za drukowanie ogłoszeń i reklam instytucji państwowych a takie drukuje się w najbardziej poczytnych gazetach ( a Ty z tygodnikiem " w sieci " wyjeżdżasz - żart ? )

3 3
ID:70357

gość-34894

@~cichyobserwator: ale skoro wybiórcza po odcięciu strmyka zaczyna podupadać do tego stopnia że Aaron musi osobiście ją reklamować po wsiach to znaczy ze to był życiodajny strumyk .

0 13
ID:70359

gość-34894

@~cichyobserwator:

koment .

0 19
ID:70362

Gruby Rychu

@~gość-51824:

Nie o to pytałem. Kiedyś informacje o przetargach publicznych można był znaleźć w Rzepie.
Stąd zapewne źródło znacznej części tych strumieni.
To gdzie mam teraz szukać takich informacji?

Jak nie potrafisz odpowiedzieć merytorycznie, to oszczędź mi proszę tekstów jak wyżej.

6 0
ID:70363

ben Yacoff

"Klub Jagielloński" jest "firmą" na usługach nowej siły przewodniej (czytaj - pislamistów), według niego dochód z reklam instytucji i spółek, gdzie państwo ma pakiet kontrolny jest dotacją. To znaczy, że teraz "dotację" będą miały takie tuzy prasy "niezależnej jak "Gazeta Polska" , "Nasz Dziennik" i temu podobne.
Antysemitom przypominam, że od przynajmniej dwóch tygodni Żyd jest królem Polski - powołanym na tron w Łagiewnikach...

15 1
ID:70364

Gruby Rychu

@~gość-34894:

Tak z ciekawości spytam, który z braci Kurskich jest ten dobry a który zły?

1 0
ID:70365

cichyobserwator

Panowie numerkowi !
I WY innym zarzucacie cokolwiek ? Poziom tych waszych wypocin świadczy jaką wiedzą na cokolwiek dysponujecie . Prokurator PRL Piotrowicz w obecnym Sejmie pluje Wam w oczy a wy o bracie Michnika w kółko ?

3 3
ID:70367

cichyobserwator

Panowie numerkowi - może o tym krótki komentarz - wszak tacy moralni i prawdomówni jesteście :
"Prokurator w PRL, dziś twarz "dobrej zmiany". Jego obniżka emerytury nie dotknie (http://www.tvn24.pl) "
http://www.tvn24.pl/stanislaw-piotrowicz-nizsza-emerytura-go-nie-dotyczy,696503,s.html
ŚMIAŁO...

2 2
ID:70368

gość-34894

@~Gruby Rychu: Przepraszam ale nie wiedziałem że Kurski ma coś wspólnego z gazetą Szechtera ?

0 7
ID:70369

Gruby Rychu

@~gość-34894:

To sprecyzuję pytanie. Który z braci Kurskich, Jacek czy Jarosław, jest tym złym a który dobry?
A może wg Ciebie obaj są źli lub dobrzy?

1 0
ID:70370

Gruby Rychu

@~cichyobserwator:

Przyznam się, że też nie rozumiem, czemu PRL-owscy prokuratorzy są wyłączeni z obniżki emerytur dedykowanej tym którzy gnębili opozycję.

8 0
ID:70371

gość-89511

Ale o które chodzi o te pejsiate czy te na smyczy zawsze ekipy rządzącej ?

0 7
ID:70372

gość-89511

@~gość-34894: Może braciszek ze Szwecji podeśle troszkę kasiory zresztą papier toaletowy teraz jest tańszy więc dupę ma się czym podcierać zwykły Kowalski

0 7
ID:70373

Gruby Rychu

@~gość-89511:

O jakie "które"chodzi, bo nie załapałem?
:/

0 0
ID:70375

gość-39486

@~cichyobserwator: a wyroczni to przeszkadza ? Przeszkadza że np. młody student poprosił Aarona o przekazanie pozdrowień dla braciszka-kata ? Jest zastanawiajace jak cichawyrocznia nerwowo reaguje nawszelkie PRAWDZIWE informacje na temat POMAGDALENKOWYCH OSZUSTÓW ? Bo raz twierdzi ze na tych oszustów nie głosowała a drugi raz piana na ustach po wklejeniu prawdziwej informacji na temat Tuska albo Szechtera .... zdecyduj się agencie , niedługo wybory i tak jak przy dwóch ostatnich mafijny układ dostanie czerwoną kartkę na aut a ty zostaniesz ponownie z kocią nowoczesną gębą ?

0 11
ID:70376

cichyobserwator

@~gość-39486: Jak napiszesz coś dużymi literami to staje się prawdą ? Kto Ci taki kit wcisnął ? Pogadamy po wyborach,bo obecni rządzący kłamstwami wygrali a po wyborach dostaną nie czerwoną kartkę tylko prawomocne wyroki .
Daj sobie na wstrzymanie , bo taki intelektualista co do prawdy musi wielkich liter używać nie jest w stanie obrazić nikogo a jedynie ośmiesza ogólne pojecie inteligencji. Pewnie na drzwiach wejściowych do chałupy masz MGR. przed nazwichem a dalej czcionką w poprzek drzwi żeby się zmieściło. MUSISZ BYĆ WIELKI .

3 3
ID:70378

Gruby Rychu

@~gość-39486:

Biorąc pod uwagę, że Kaczyńscy brali udział w obradach Okrągłego Stołu i rozmowach w Magdalence to wspomniany przez Ciebie układ ma się doskonale

5 0
ID:70380

gość-39486

@~Gruby Rychu: hmmmm...... to dlaczego część nierogacizny POkwikuje jakby ich żywcem skóry POzbawiano ? Przecież stado owiec z folwarku demokratycznie odsunęło od koryta dotychczasowe ryjki partyjne . A podobno na folwarku demokracja wszystkich obowiązuje ? Tak przynajmniej odsunięte ryjki zapewniały stado jeszcze wiosną 2014 roku .

0 9
ID:70384

cichyobserwator

@~gość-39486: To jak demokratycznie wybrana władza ogłosi ,że łeb masz na dole a dupę u góry to rozumiem ,że zaczniesz dupą gadać a głową defekować bez słowa sprzeciwu ? Demokracja nie oznacza ,że można jednych sekować a uprzywilejować innych ( ustawa o demonstracjach i handlu ziemią - pierwszeństwo ma władza i Kościół ) bo to oznacza ,że władzy uderzyła sodówa i trzeba jej to uprzytomnić. Co jeszcze muszą zrobić ,żeby to do Ciebie dotarło ? Jak beatyfikują wszystkie kaczki i ogłoszą ,że teraz rządzą pomazańcy boży to dalej będziesz o demokracji bredził ? Mam to napisać dużymi literami żeby dotarło ?

3 3
ID:70385

gość-39486

@~cichyobserwator: to znaczy że ten pan przed ucieczką do pejsatych w Brukseli z trybuny w Knessecie ,,gadał dupą '' do wyborców ?

0 13
ID:70388

Gruby Rychu

@~gość-39486:

Na innym portalu przeczytałem wpis internauty @kiop'a. Jak myślisz czy gość ma rację?

Cytuję:
"BOLSZEWICKA DUDOPISOWA SZULERNIA OKRĄGŁOSTOŁOWA RODEM Z MAGDALENKI
Oto jest spuścizna zdrady z 1989 roku..... Cały majątek narodowy Polski rozkradziony, całkowicie zniszczony polski przemysł i handel, 8 milionów Polaków wygnanych z Ojczyzny za chlebem na tułaczkę po świecie, tysiące Polaków się wiesza z nędzy, 6 bilionów zł długu, 800 tysięcy głodnych polskich dzieci, bieda bezrobocie bezdomność?.
SYF I MIERNOTY w polityce. Wszystkie drogi prowadzą do .... Israela?.Poświęcili jednego swojego w ofierze... To się wszystko łączy...dlaczego wybrano Wawel...ano by raz na zawsze pokazać kto tu rządzi...wszystko zaczęło sie od obowiązku noszenia mycek, przez polskich prezydentów i premierów, obchody DNI JUDAIZMU w KK, obowiązek świętowania Chanuki w sejmie i pałacu, następnie były już obrady Knesetu w Krakowie...wprawdzie dopiero połowa, ale od czegoś trzeba zacząć.
Mossad też już jest zainstalowany?..ponad 40 tysięcy agentów legalnie z ostra bronią, Izraelskie samoloty z izraelskimi kodami tez już są. Broń kupuje się tylko izraelską. Teraz poparcie dla Ukrainy. To się wszystko wiąże w jedną całość. Drobnymi kroczkami do Judeopoloni-POLIN.
Zaproszone przez chanukową dudę i majdaniarza kaczyńskiego obcych wojsk Bundeswehry i ludobójców z USA...i to NA STAŁE !
Dwie ustawy antypolskie do tłumienia ew. zamieszek i strzelania do Polaków.
Jeszcze całkowite zdobycie władzy dyktatorskiej przez Prezesa i można będzie zaprosić już cały Kneset na wspólne obrady.
?I mogę państwa zapewnić, że chociaż rządy w Polsce się zmieniają, jak w każdym demokratycznym państwie,
to polityka wobec Izraela się nie zmieni?
Prezydent RP Lech Kaczyński, Izrael ? 11.09.2006 r.
NO I MAMY - CHAUKOWA DUDA-POLIN"

Bo moim zdaniem macie bardzo podobne poglądy.

Tak czy siak, Chwalmy Pana
:)

6 0
ID:70400

Gruby Rychu

@~gość-39486:

Jeszcze dopytam, który z dwóch kandydatów PIS wygra w Lubrańcu?

0 0
ID:70401

cichyobserwator

@~gość-39486: Dobra , poddaję się ! Do Ciebie czy dużymi ,czy małymi , to i tak nie dociera.Masz zakodowaną tę jedną sprawną komórkę na kopiuj - wklej i nic nie jest w stanie tego ruszyć. Z tak głębokim stopniem upośledzenia nikt nie da rady więc żyj w obecnym stanie zadowolenia i upojenia obecną władzą aż do śmierci bo nawet po wyborach jak władza się zmieni Ty i tak nie zatrybisz.

3 3
ID:70402

gość-39486

@~cichyobserwator: ale słyszałes to co on mówił , tak jak ja i miliony Polaków ? Więc stosując swoje POwyższe kryteria odpowiedz obiektywnie czym mówił do polskich wyborców ten rudy oszust ?

0 8
ID:70406

gość-39486

@~Gruby Rychu: a jednak podlizujesz sie starozakonnym .W tak długim tekscie nie ma ani jednego slowa ,,żyd'' ...przypadek ?

0 3
ID:70407

Gruby Rychu

@~gość-39486:

"W tak długim tekście" - który to był cytatem postu innego internatu, jeśli byś był łaskaw zauważyć.
Nie zauważyłeś tego ... przypadek?

1 0
ID:70420

gość-39486

@~Gruby Rychu: ,,który to był cytatem postu innego internatu..'' Możesz trochę jaśniej ?

0 1
ID:70429

Gruby Rychu

@~gość-39486:

A co jak napisałem --> Na innym portalu przeczytałem wpis internauty @kiop'a.

i spytałem Ciebie czy gość ma rację, to nie było wystarczająco jasno?



Dałbym link ale chodzi o konkurencyjny portal więc admin i tak nie opublikuje

2 0
ID:70434

gość-39486

@~Gruby Rychu: ale o jaki ,,inny internat '' chodzi ?

0 0
ID:70445

gość-39486

,,Spotkanie w Piasecznie stało się hitem Internetu, gdyż po uprzejmych, acz niewątpliwie złośliwych słowach wychodzącego z sali młodego człowieka: „Do widzenia, panie Adamie, pan pozdrowi brata” Michnik dostał ataku furii i w karczemnym stylu naubliżał mu od chamów – a jeszcze jakaś typowa dla KOD starsza pani w ondulacji pobiegła za młodzianem, krzycząc, że „da mu w mordę”.
Jednak to i tak nic przy popularności nagrania z Koszalina, gdzie pośród swych typowych opowieści dziwnej treści (Kaczyński rządzi po stalinowsku i takie tam) pożalił się redaktor, że PiS „straszliwie walnął po kieszeni” jego gazetę i „chce ją zniszczyć – najprostszą metodą”. Jaką? „Chodzi o pieniądze”. Rząd ograniczył prenumeraty „GW” dla podległych sobie biur i wycofał z niej państwowe ogłoszenia. I to jest przyczyną, dla której gazeta jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej, zwalnia 135 dziennikarzy (choć jednocześnie zatrudniła kilku szczególnie wiernych, a wylanych za czasów PiS z mediów państwowych), zamyka oddziały regionalne i sprzedaje budynek w Łodzi.
Chciałbym dostawać złotówkę za każdym razem, gdy w ostatnim ćwierćwieczu słyszałem, że „Wyborcza” zawdzięcza swą potęgę tylko temu, że wygrała na wolnym rynku. Zakasowałbym wtedy familię Kulczyków. A gdyby dodano mi jeszcze pół zeta od każdej pochwały wolnego rynku na jej neoficko probalcerowiczowskich łamach i od każdego wyrazu pogardy dla takich, którzy sobie na wolnym rynku nie radzą, tudzież dla ich „roszczeniowości” – to i Trumpa.
No cóż, wypowiedzianych słów nie da się już połknąć – „stało się, lud zna” mechanizm sukcesu: gazeta chwaliła PO i PSL, a PO i PSL odpłacały strumieniem pieniędzy podatników. Dziś ten strumień płynie już tylko z pozostających pod władzą tej koalicji samorządów. Gdy i tam sięgnie dobra zmiana… '' W/g Omleta sprzedaż gazety wybiorczej w ciągu ostatniego roku spadla o 70%..

0 10
ID:70453

Gruby Rychu

@~gość-39486:

No faktycznie, to mnie zagiąłeś wyłapując prostą literówkę w jednym z wpisów

0 0
ID:70456

Gruby Rychu

@~gość-39486:

No to skoro jesteś tak dobrze poinformowany to nie bądź świnia i podziel się wreszcie z nami informacją jak te "strumienie" wyglądają dziś. Chyba nie ma w tym żadnej tajemnicy a wyborcy mogą to chyba wiedzieć, czyż nie?

4 0
ID:70461

cichyobserwator

@~Gruby Rychu: Tak ładnie prosisz ,że nasz @~gość-39486 tak się wzruszy ,że poda nam jeszcze adresy skąd czerpie wiedzę wszelaką dla Prawdziwych Polaków , tę jedynie właściwą no i oczywiście DUŻYMI LITERAMI.

3 3
ID:70466

gość-39486

@~Gruby Rychu: mogę byc nieobiektywny zapytaj cichego , on lubi takie świńskie informacje jak ci wlei to bedzie miał ,,satysfekcjon'' .

0 3
ID:70474

Gruby Rychu

@~gość-39486:

To pozwól mi samemu ocenić obiektywność Twoich informacji.

1 0
ID:70476

cichyobserwator

@~Gruby Rychu:
Zauważyłeś ? Parę lat za granicą i obecnie 39486 już jednego obcego słowa się nauczył. No, może nie do końca ale jest już bardzo blisko.Wyobrażasz sobie jego tekst za jakieś 20 lat ? Pewnie złożone zdanie walnie i to z pięciu wyrazów. Szacun , podziwiam niepełnosprawnych z takim zaangażowaniem i wytrwałością ; chapeau bas ( niech se chłop nowe w zeszyciku zapisze )

2 2
ID:70483

gość-50412

@~Gruby Rychu: ,,w demokratycznym kraju każdy ma prawo do własnych ocen '' - tak na proteście rodziców dzieci niepełnosprawnych w Knessecie powiedział trampkarz z Kociewia w obecności ,,Kociniaka -Kłamysza ''. Ciebie to też dotyczy .

0 4
ID:70488

Gruby Rychu

@~gość-50412:

A czy nie o tym właśnie napisałem?

1 0
ID:70490

Gruby Rychu

@~gość-50412: czy może @~gość-39486:

A tu zobacz, jak swoją własną ocenę, przedstawia @~gość-98818:
https://www.wloclawek.info.pl/forum/temat/13707/
Myślisz, że to co Kol @~gość-98818 pisze o zmarłym Prezydencie Lechu Kaczyńskim to prawda?

0 0
ID:70496

gość-26063

@~Gruby Rychu: Może raczej zapytaj gościa -98818 , bo skoro pisze to może ,,ma wiedzę '' tak jak cichy którego wiedza jest tak ogromna ze nawet wie co kto myśli ...

0 5
ID:70499

Gruby Rychu

@~gość-26063:

A co się tak od razu najeżyłeś?


Grzecznie spytałem o Twoją opinię w temacie jak wyżej, zakładam, że masz takową, choć oczywiście mogę się mylić.
Masz bowiem prawo nie mieć opinii.
:)

1 0
ID:70514

gość-67473

@~Gruby Rychu: ja po prostu w pewnych sytuacjach ustępuję miejsca autorytatywnej wyroczni z tego forum ...

0 2
ID:70553

Gruby Rychu

@~gość-67473:

To skoro sugerowałeś: "@~Gruby Rychu: Może raczej zapytaj gościa -98818"
To On jest tą wyrocznią?
Nie, no to już lecę Go pytać. Może dorzucić jakieś pytanie do Ciebie?
:)

1 0
ID:70554

gość-35869

@~Gruby Rychu: skoro cichy milczy to może sz wyslać pytanie do Aarona , on teraz jeździ z ,,kazaniami '' po Polsce i naucza ze to co widzą Polacy to nie jest to co powinni widzieć ....bo to co powinni widzieć jest opisywane tylko w gazecie wybiórczej .

0 13
ID:70558

gość-35869

@~cichyobserwator: Aaaa tam, płaczący Aaron jest lepszy , tyle klamstw i manipulacji które wydzielił z siebie przez ostatnie lata stawiają go na drugim miejscu światowych kłamców ...zaraz po Tusku .

0 10
ID:70565


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA