Panowie i Panie za PIS czy PO podajcie sobie ręce

Dzisiejszy wpis Pawła Kukiza na facebook mówi prawdę
To dobre (w linku)! :-) Żart jakiś? Przedterminowe prima aprilis? :-)
Będziecie Tuska i Komorowskiego zamykać? I Kopacz? Wy? :-)
Dopiero co dopuściliście do tego, by Sławomir Nowak spokojnie wyjechał sobie z Polski i przyjął ukraińskie obywatelstwo. Ten sam Nowak, przez którego dziesiątki polskich przedsiębiorców zostało wyrolowanych przy budowie dróg i infrastruktury na Euro 2012. Ten sam, którego używaliście w kampanii wyborczej jako symbolu zachowań niegospodarnych i korupcyjnych w PO. Ten sam, którego mieliście po wygranych wyborach rozliczać.
Kłamaliście. Nie wierzę, żebyście nie posiadali wiedzy o planach Nowaka. Wy, najbliżsi przyjaciele Ukrainy, którzy pompujecie tam astronomiczne pieniądze- NASZE pieniądze -musieliście wiedzieć. Musieliście też wiedzieć, że Ukraina nie stosuje ekstradycji a w związku z tym nawet gdyby was olśniło i postanowilibyście wywiązać się z wyborczych obietnic i gruntownie prześwietlić delikwenta to nawet w przypadku twardych dowodów na korupcję możecie go pocałować w zegarek. Bo jest już Ukraińcem.
Mało tego – nie anulowaliście obiecanej przez PO-PSL „pożyczki” na budowę dróg na Ukrainie. Może dlatego, że Nowak ma zarabiać na UA jedynie równowartość 1500 złotych więc trzeba mu było dać więcej możliwości? :-) Blisko 70 milionów euro (NASZYCH pieniędzy) daliście do dyspozycji człowiekowi, którego mieliście ocenić po objęciu władzy. Jednak zamiast „oceną” zajęliście się obsadą stanowisk w spółkach skarbu państwa . Na ministra Skarbu powołaliście Jackiewicza, który przyjaźni się z Hofmanem (tym od „kilometrówek”) tak bardzo, że ich wspólni znajomi zajęli intratne funkcje opłacane z NASZEJ kasy.
Do końca listopada miał być audyt Służb z kontroli Spółek. I co? Echo :-)
Dwukrotnie – w czasach, kiedy byliście w opozycji- składaliście projekt ustawy o likwidacji gabinetów politycznych (pochłaniają rocznie ok 500 milionów NASZYCH pieniędzy). Tych instytucji dla Misiewiczów i innych „noszących teczki” za swoimi pryncypałami. Absolutnie zbędnych. Kiedy my złożyliśmy rok temu jeszcze raz ten WASZ projekt , to odrzuciliście go jednogłośnie a na pytanie dziennikarzy dlaczego swoją własną propozycje przekreśliliście marszałek Terlecki odpowiedział, że „inne jest spojrzenie z perspektywy opozycji a inne z perspektywy partii władzy” …..
I mógłbym tak pisać bez końca. O lokalnych kacykach pisowskich „połapanych” z samorządowcami i obsadzających rodziną spółki komunalne, o Misiewiczach których możemy cmoknąć bo mają możnych protektorów, itd., itp. . …
Nawet Burego wypuściliście. Tego z PSL, od sztabek złota. Burego wypuściliście a ja wciąż procesuję się z jego partią o „naruszenie jej dóbr osobistych”. O naruszenie „dobrego imienia” pań i panów pokroju Burego. Takie to prawo i taka sprawiedliwość :-)
Bez zmiany ustroju (ordynacji większosciowej, mocnej instytucji referendum i rozdzialu władzy ustawodawczej od wykonawczej) nigdy ten matrix sie nie skończy. Zjedzą nas. Solidarnie.

56 komentarzy

Wolność i swoboda

No widzisz, to teraz miłośnicy PIS okrzykną Cię pokraką z KOD-u kwiczącą za utraconym korytem, złodziejem i komunistą.

No, Panie i Panowie PISlamiści czekamy teraz na falę hejtu na @~wolność, czas start, czekam na wasz wściekły kwik robaczki.

P.S.

A może zacytujemy tu gościa-61882: prawda w oczy kole ?

7 1
ID:70753

Wolność i swoboda

Cholera, zapomniałem, że pokraka z KOD-u poprawnie pisze się: POkraka z KOD-u, to się pośpiesznie poprawiam, zanim PISlamiści wytkną mi błąd w PISowni.

No, to pa Misie-PIS-ie
:)

5 7
ID:70754

Miś

Kochani Prezesa należy poprzeć, dlatego Kanapkowym puczystom mówimy zdecydowane nie.
A nasza partyjna młodzieżówka zobowiązuje się zaciągnąć wartę młodzieżową przy nowo zakupionych puczokanpkach, dla uczczenia rocznicy powstania naszej Partii i ku chwale Prezesa.

Miś

3 8
ID:70756

gość-35954

@~Miś: przy okazji mozecie zrobić zbiórkę na nastęny motocykl dla dłużnika alimentacyjnego bo ten już się d...m znudził i nie chcą z nim jeździć po rajdach i rautach . jak tego nie zrobicie to pan dłużnik może popaśc w depresję i nie bedzie mógł małpować na przyczepach .

2 10
ID:70758

Wolność i swoboda

@~gość-35954: czuję się rozczarowany, liczyłem na więcej :/

1 0
ID:70760

Miś

@~gość-35954: to Prezes Kaczyński ma motocykl?

3 2
ID:70762

gość-99136

Misiu , a czy prezes Kaczyński jest dłużnikiem alimentacyjnym ? Tam wyraźni jest napisane że chodzi o ,,Kijka '' ktory zamiast wychowywać swoje dzieci woli wozić d...y motocyklem i szczuć po sejmem .

1 7
ID:70768

Miś

@~gość-99136: a ja cały czas piszę o poparciu dla Prezesa Kaczyńskiego, więc o co ci chodzi zwolenniku KOD-u ?

0 3
ID:70770

kukizowiec

Brawo Paweł Kukiz.Należy wszyskich rozliczyc.Dopiero wtedy mozna budowac silną Polske.

3 4
ID:70772

LALA20

@ kukizowiec

Dopiero się obudziłeś?, wstawiłeś wodę na kawę, a w między czasie dokonałeś wpisu, kombinuj dalej.

P.S.
Kubeł zimnej wody na łeb jest wskazany.

6 5
ID:70773

Kukizowiec

Lala cos masz za uszami :) masz racje należy bać sie i znajdowac tematy zastępcze.

3 6
ID:70775

LALA20

@ Kukizowiec

Fantasto żałosny, lubię literaturę fantasy i cenię sobie takich pisarzy jak Lem, Graham Masterton, Stephen King........ .

P.S.
Goń się z psami i kotami.

8 5
ID:70777

Kukizowiec

@~LALA20: hahaha.bujaj,hulaj. .i niech w twych powiesciach prowadzi cie szesciu króli.czy wy nowoczesni z kropką potraficie tylko obrazac,czy czasami udaje wam sie argumentow uzywac?zwroc uwage co piszesz.uzywaj glowy .co do fantasty to wroc do swojego wpisu Fantasto :)

3 13
ID:70778

Wolność i swoboda

@~kukizowiec: tylko kto rozliczy kukizowców ?

2 1
ID:70779

Łoczytany

@~wolność: Bądź obiektywny i przyznaj, że Minister Ziobro jako Prokurator Generalny ma sukcesy, dziś dla przykładu skazano winnych afery podsłuchowej. Brawo Zbyszek!

5 1
ID:70780

Łoczytany

@~Kukizowiec:
Rozumiem, że Ty nie obrażasz innych i używasz argumentów, byłbyś tylko uprzejmy je wskazać?
Zauważ, że Cię nie obrażam a grzecznie proszę.

6 0
ID:70781

Wolność

@~Wolność i swoboda: Jedni i drudzy czy to KOD czy PIS jedni drugich warci do nich jeszcze Razem PO PSL SLD wszystko to co targa Polskę od 27 lat .W Magdalence był prikaz nigdy nie może rządzić w Polsce prawica.Sprzedali zadłużają dalej aby za kilka lat Polskę odkupiły banki a wiadomo kogo sa banki .

1 9
ID:70782

Wolność

@~Łoczytany: Pan Falenda nie powiedział wszystkiego kiedy prawda o Gromkiewicz -Waltz i Tusku .Stawiam że jeśli Pan Falenda trafi do więzienia to w jakąś sobotę powiesi się jemu i Stonodze należą się medale zasługi dla Narodu bo pokazali jak bawi sie ćpa i okrada Polskę elita

2 9
ID:70783

Kukizowiec

@~Łoczytany: pytaj.

0 0
ID:70784

Wolność

Oby w Polsce nie było tak jak w Holandii -Holenderskie dzieci zmuszone do modłów w meczecie


Mam nadzieję że winnych islamizacji Europy powiesi się kiedyś jednego po drugim a siedza oni w Brukseli to znane nazwiska które idą potem w marszu milczenia gdy zabiją kolejne niewinne osoby.....

2 8
ID:70785

Łoczytany

@~Kukizowiec: ależ bardzo Cię proszę, pytam jakich to argumentów użyłeś w dyskusji na tym wątku?

2 0
ID:70786

LALA20

@ Kukizowiec

Przeczytaj sobie powieść { kilka tomów } p.t. '' Poczet królów przeklętych '' - autor Mourice Druone.
Tom I : '' Wilczyca z Francji ''.
Życzę miłej lektury.

3 1
ID:70788

LALA20

@ Kukizowiec

'' i niech w twych powiesciach prowadzi cie szesciu króli ................ ''.

3 1
ID:70790

gość-68892

@~LALA20: Ja ostatnio przyczytałam wywiad w gazecie Szechtera z Sienkiewiczem . To co wygaduje autor ,,h...d...i kamieni kupy '' to się w głowie nie mieści . W kazdym normalnym kraju za nawoływanie do buntu już by siedział w więzieniu (czego mu życzę ) bez mozliwości apelacji bo opowiadanie o interwencji z zewnątrz jest oczywistą zdradą . Ja raczej na tych sprzedawczyków i zdrajców juz nie zagłosuję .Zwłaszcza po przeczytaniu tego wywiwadu w pejsatej gazecie która firmuje brat stalinowskiego zbrodniarza .

1 12
ID:70792

Wolność

@~gość-68892: W tej samej niby gazecie mieli pretensję że Korwin spoliczkował Boniego i że w Europarlamencie nazwał pobierających socjal śmieciami a jak ma się nazywać człowiek zdrowy który pobiera zasiłek z opieki bo normalny człowiek zdrowy pracuje a nygus jak nie miał by co do gara włożyć zaraz poszedł by do pracy.
Co do braciszka to co z niego za brat platfusów nie ma to gazetka nie ma kasiorki może niech przyśle braciszkowi koronki .Czekam na deport i postawienie go przed sądem w Polsce

1 10
ID:70794

LALA20

gość - 68892

Od dłuższego czasu ostrożnie podchodzę do polskiej polityki. Sprawy Polski śledzę w polskiej i niemieckiej TV.
Unikam jak zarazy prasy prawicowej, czytam wybraną prasę, niekoniecznie polityczną.
Uważam że, prasa prawicowa, TV Trwam, I.P.N. powodują niezdrowe napięcia w społeczeństwie.
Powiem krótko, P.i S mi nie odpowiada, nie odpowiada mi też wtrącanie się kleru do polityki.
Czy jesteś usatysfakcjonowana moją wypowiedzią?, nie dbam o to.

P.S.
Na tym Forum powtarzam jak Mantrę :
'' Dajmy Polakom wolność, a sami się wykończą ''
Otto von Bismarck

12 2
ID:70795

gość-99778

Mamy demokrację -Jedni nie trawią ,,Trwam '' inni nie znoszą Kaczyńskiego a jeszcze inni Schetyny ale czy to jest powód by zbieranina płatnych zadymiarzy z przestęcą alimentacyjnym na czele narzucała innym swoję ieologię ? Czy to jest powód by tacy jak Nitras znany w Polsce zachodniej z przekretów blokowali salę sejmową ?
Wszyscy realnie myślący Polacy już wiedzą że PLATFORMY , NOWOCZESNEJ i ZSL już nie ma .Najbliższe wybory samorządowe oddalą ich w niebyt polityczny tam gdzie ich miejsce . Ale to folwarczene stado knurów nie chce sie pogodzić z wolą wyborców widząc oddalajace się koryto .
No chyba że knury folwarczne przestaną być opozycja totalną i zaproponują coś lepszego niż PiS ...ale na to ich nie stać .

0 6
ID:70796

LALA20

@ Wolność vel @ george best

Z tego powodu że masz niewyparzony ozór zacytuję Ci fragment wiersza bardzo znanego pisarza.
Ty lubisz wulgaryzmy, a więc -
'' Bongo Gill, urodził się w Malajach,
Bongo Gill, był synem pięknej q...y,
Bongo Gill o pięknej q...ie śnił,
Bongo Gill zakochał się w maupie,
maupa w Bongo Gill,
Bongo Gill całował ją po d.pie,
maupa Bongo Gill, ................................................................................................... ''.

Wystarczy,prawda?, poszukaj sobie całości.

P.S.
Na pewno wszyscy się zdziwią, i to z całą pewnością.
Bohaterką tego długiego wiersza jest hinduska księżniczka { czyt. Rani - tytuł szlachecki i jej syn }.
Autorem tego wiersza jest człowiek który napisał wspaniałą powieść p.t. '' Księga dżungli '', Rudyard Kipling.
Zaskoczeni?, myślę że tak.

11 2
ID:70797

LALA20

Życzę wszystkim Forumowiczom, oraz sobie i mojej rodzinie szczęśliwego i pomyślnego Nowego Roku,oby ten nadchodzący rok
był lepszy, spokojny i bez napięć, aby była praca dla wszystkich, bo praca to radość, zadowolenie, bezpieczny i spokojny dom.
Życzę Polsce stabilności, spokoju i mądrych rządów.
Zacznijmy my Wszyscy wreszcie zbierać owoce niepodległości, które nam się słusznie należą.

Wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku życzę @ cichyobserwator.
Życzę Tobie w dalszym ciągu mądrych, wyważonych i prostujących wypowiedzi.

Bądżcie waleczni przeciw toruńskim legionom, bądżcie tak waleczni jak Dakowie, Polska jest nasza. 27 lat temu obecnie
rządzących nie było.

Nadchodzi czas powrotu, wszystkie drogi prowadzą do Freiburga.
Jutro wyjazd, w poniedziałek praca.
Do napisania w następne Święta.
Wszystkim Forumowiczom - Ade.

Do admina- wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku.

6 2
ID:70798

Miś

@~gość-99778: czemu narzucasz innym swoją ideologię?

1 0
ID:70799

Oczytany

~Wolność - Mam nadzieję że winnych PiSlamizacji Polski powiesi się kiedyś jednego po drugim a siedza oni w Sejmie to znane nazwiska które idą potem w marszu dojnej zmiany.

4 0
ID:70800

gość-99778

@~Miś: misiu drogi zgodnie z prawem demokracji rządzi ten kto wygrał wybory a nie zadłuzony alimentacyjnie pajac z kitką czy partyjny bankrut którego partia straciła fonansowanie , ani zdetronizowany hrabia z szogunem . Nie kwestionujesz chyba wyniku wyborów ? I chyba nie słyszałeś po ostatnich wyborach zeby ktoś ogłaszał że jego zdaniem ,,teraz beznyna to może być nawet PO 7 złotych '' ?

0 6
ID:70801

Wolność i swoboda



0 0
ID:70802

Wolność

@~Wolność i swoboda: Jak to kto wybawiciel od Balcerowicza
Jest rok 1995 zaledwie 23-letni Ryszard Petru zostaje asystentem Leszka Balcerowicza, wówczas przewodniczącego Unii Wolności. Dwa lata później w wieku 25 lat zostaje doradcą Leszka Balcerowicza, wtedy wicepremiera i ministra finansów. W roku 2001 Ryszard Petru jako jedynka podwarszawskiej listy Unii Wolności nie dostaje się do Sejmu. Podziela los Unii Wolności, partii która choć współrządziła, nawet nie dostała się do Sejmu. Wyborcy srogo ukarali unitów. Ryszard Petru, choć startujący z pierwszego miejsca otrzymał kompromitujący wynik, ledwie ponad 4 tysiące głosów. Ale nie przeszkodziło to w karierze pana Petru. Już kilka tygodni później dostaje intratną posadę w warszawskim biurze Banku Światowego. Nie ma wówczas nawet 30 lat. Ciepła posadka na osłodę przegranych z kretesem wyborów. Odrzucony przez wyborców, zostaje przygarnięty przez bankierów.
Czy niespełna 30-letni Petru wygrał konkurs pokonując setki konkurentów? A może miał unikalne doświadczenie zdobyte podczas długoletniej pracy w międzynarodowych instytucjach finansowych, a może habilitację albo choć doktorat z ekonomii? Nic z tych rzeczy? Magister stosunków międzynarodowych, tytułujący się ekonomistą, miękkie lądowanie zawdzięcza decyzji Leszka Balcerowicza, wówczas szefa NBP. Praca w Banku Światowym to nie tylko wysokie wynagrodzenie ale także przepustka do dalszej kariery, przepustka której nie otrzymałby gdyby nie polityczne wsparcie i znajomość z Leszkiem Balcerowiczem. Cała kariera Ryszarda Petru opiera się na Balcerowiczu.
Później też są kolejne ciepłe posadki w spółkach skarbu państwa. Najpierw w banku PKO BP, a potem w radzie nadzorczej PKP. Z tej ostatniej szybko rezygnuje, ale fakt pozostaje faktem, że przyjął funkcję z politycznego nadania. Jakoś wtedy „Misiewiczowi Balcerowicza” nie przeszkadzało, że są to spółki skarbu państwa, a zajęcie tak eksponowanych stanowisk nie jest możliwe bez poparcia politycznego.
Specjalnie używam tego sformułowania „Misiewicz Balcerowicza”, żeby pokazać obłudę Ryszarda Petru. Ta gra słów pokazuje jak bardzo niewiarygodny jest poseł Petru, kiedy ubiera się w szaty jedynego sprawiedliwego. Warto przypomnieć jego karierę i fakt, że liczne posady, zdobyte także w młodym wieku, zawdzięcza politycznym koneksjom i znajomości z Leszkiem Balcerowiczem.

0 9
ID:70803

gość-88335

@~Wolność:Brawo za ten artykuł ! Nalezy dodać ze w/g historyków prawdziwe nazwisko pana byłego członka PZPR L.B to Aaron Bucholtz . Nalezy równiez dodać ze ci panowie ciesza niesamowitą estymą w takich organizacjach jak fundacja Batorego , BCC , funacja Komorowskich itp. utrzymywanych przez światowe żydowstwo . Cała ta starozakonna zgraja spotkała sie zaraz po przegranej Komorowskiego w wyborach prezydenckich w siedzibie BCC , po czym udała sie do Komorowskiego na naradę -zbieg okolicznosci ? Raczej nie , bo to ta własnie starozakonna klika teraz wspomaga finansowo PO, Nowoczesną a obecnie zaKODowanych defraudantów .Bez tej pomocy nie byłoby nagłosnienia , transparentów , kateringu a przede wszystkim nie było by scenariuszy tych ,,sPOntanicznych manifestacji'' , na to ida grube miliony na kilometr ,,walące czosnkiem'' .

0 9
ID:70804

Miś

@~gość-99778: Faktycznie demokracja ma to do siebie, że rządzi to ugrupowanie które wygra wybory. Tylko, jeśli dobrze pamiętam, to PIS zdobył około 38% głosów, czyli prosta matematyka pokazuje, że 62% Polaków nie wybrało PIS-u. Ich zdanie się nie liczy?
Im teraz można powiedzieć, zasadniczo to My mamy Was w głębokim poważaniu?
Bo skoro nie głosowaliście na PIS to nie jesteście "realnie myślącymi Polakam", czy tak?


Zaś co do narzucania czegokolwiek PIS-wi, czy Ty aby niepotrzebnie nie histeryzujesz? A jeśli tak to czemu, czyżbyś trząsł tyłkiem ze strachu, że ktoś oderwie Cię od korytka?
Bo przecież oficjalna wersja głoszona przez Prezesa jest taka, a niech sobie protestują My robimy swoje.
To jak to z Tobą jest ? Skąd ten wściekły kwik? Bierz przykład z Prezesa, wyluzuj.

6 1
ID:70805

Miś

@~gość-88335: O, następny który wściekle kwiczy. :DD
Musicie faktycznie się wściekać, że nie wszyscy Was popierają. O jak mi z tego powodu przykro :)

Za to Donald Trump nominował swojego przyjaciela Dawida M. Friedmana na ambasadora w Izraelu. Pan Friedman jest ortodoksyjnym żydem, zaś sam Trump wzywa Izreal aby pozostał silny bo dzień jego zaprzysiężenia nadchodzi.

5 1
ID:70806

Wolność i swoboda

@~Wolność: znaczy uważasz, że Kukizowców będzie rozliczać Petru,
czyja wiem ...
No ale skoro tak twierdzisz, to może faktycznie masz jakąś wiedzę, w tym temacie
:/

0 0
ID:70807

Wolność i swoboda

@~Wolność: a tu polecam na dobry początek roku:

https://www.facebook.com/baskablog/photos/a.363148357045357.106832.117394174954111/1357547550938761/?type=3&theater

ja poległem ze śmiechu.
:DD

1 0
ID:70808

gość-75977

@~Miś: drogi Misiu , powtarzasz refren ułozony przez Lisow i Olejników na potrzeby przegranych . W demokracji jednak decydują ci ktorzy wygrali i takie procenty możwsz sobie w buty włożyć , a ci co przegrali powinni pracować nad programem by zachęcić wyborców do głosowania na siebie w następnych wyborach . A tymczasem ,,totalna opozycja'' robi zupelnie coś innego .Zachowuje sie jak Zdzisio z piaskownicy który zapomniał przynieść zabawek a teraz chce je zabrać kolegom . Najgorsze jest to że ,,TE ZDZISIE'' z sejmu to ,,sprzedajne ladacznice'' ktore robią to co im sponsor nakazuje .

0 10
ID:70809

Miś

@~gość-75977: Kolego numerkowy, słońce ty moje, specjalnie dla Ciebie ponownie napiszę to co wcześniej:

Faktycznie demokracja ma to do siebie, że rządzi to ugrupowanie które wygra wybory.

Przeczytałeś ? Dotarło? Nie ? Może spróbuj przeczytać raz jeszcze. A może napisać Ci to boldem?

Ja natomiast mam ogromny polew jak widzę, że PIS krok po kroku popełnia wszystkie błędy PO.

Tak, jak PO wypina się na sporą grupę wyborców (tu właśnie wspomniane przeze mnie owe 62% wyborców), wielu z nich też obraża gdzie PO ich tylko olewało,

Tak, jak PO pokazuje arogancję władzy (My wiemy lepiej od Was co jest dla Was dobre i Wy nam nie będziecie tego mówić),

Tak, jak PO-PSL zatrudnia kumpli i rodzinę królika (Misiewicze i spółka),

Itd, itp, nie chce mi się wymieniać.

Za to barany wyborcze pobekują radośnie bo sądzą, że mają dobrą zmianę.

No ale jest też już całkiem spore stadko nowych świnek które dorwały się do korytka i wizja oderwania ich od niego napawa ja przerażeniem, dlatego kwiczą tak jak ty.

7 0
ID:70818

gość-38111

co to znaczy -,,Ja natomiast mam ogromny polew..'' To zapozyczenie z obcego języka ?

0 2
ID:70835

Miś

@~gość-38111: Ano widzisz, taka potoczna nowomowa, widać nie jesteś na bieżąco

2 0
ID:70842

Łoczytany

@~gość-38111: Kolego słowo polew znaczy to samo co beka, czaisz?

2 0
ID:70850

gość-74297

@~Łoczytany: nie rozumiem ponieważ ja chodziłem na lekcje języka polskiego a nie tak jak zapewne ty na piwo do knajpy . Być moze w kanajpach przy kuflu taki menelski język jest poprawny , ale obcy tym ktorzy uczyli się poprawnej polszczyzny .
Ale masz jeszcze czas by nadrobić zaległości .

0 4
ID:70907

Łoczytany

@~gość-74297:

Inny internauta pytał o słowo użyte przez @Misia. Ponieważ nikt nie odpowiedział grzecznie udzieliłem odpowiedzi aby poszerzyć wiedzę @gościa-38111.

Nie przyszło Ci na myśl, że mogę być na przykład nauczycielem który z racji zawodu ma bieżący kontakt z mową jaką posługuje się młodzież i musi ją rozumieć, lub jestem socjologiem badającym kultury młodzieżowe.

Zamiast tego sugerujesz, że jestem menelem spod budki z piwem. Nie rozumiem powodu dla którego mnie obrażasz. Wystawiasz tym samy świadectwo raczej o sobie. Zawsze tak się komunikujesz z innymi?

Słowa: polew, beka, czaić są dziś językiem potocznym jakim posługuje się współczesna młodzież i to niekoniecznie ta pod budką z piwem. Powoli wiele tych słów przestaje być też formami nieformalnymi i staje się normą.
Dobrzy nauczyciele języka polskiego uczą również o tym jak nasz rodzimy język zmienia się i ewoluuje.

Tak więc krytyka mojej osoby mocno chybiona.

:)

4 0
ID:70908

Łoczytany

@~gość-74297:

Skoro zaś tak się odwołujesz do lekcji języka polskiego i do nadrabiania zaległości to polecam Ci wykład profesora Miodka pod znamiennym tytułem "Polszczyzna najmłodszych pokoleń"



Nie uważasz, że nieźle wtopiłeś z tym swoim postem?
:)

3 0
ID:70909

gość-74297

@~Łoczytany: Między ewolucją języka w rozumieniu literackim a stosowaniem slangu rodem z pod budki z piwem jest zsadnicza róznica . Wystarczy dobrze wsłuchać się w sens słów pana Miodka .Mozna rowniez np. napisać CV w takim rynsztokowym slangu i czekać na propozycje dobrej pracy .

0 3
ID:70924

Łoczytany

@~gość-74297: To podaj mi adres tej budki z piwem gdzie jest stosowany taki język, ja chętnie go tam posłucham :DD

1 0
ID:70925

Łoczytany

@~gość-74297:

Tak dla Twojej wiadomości, każdy język ma różne funkcje. Teoretycy (językoznawcy) wyróżniają:

1) funkcja ekspresywna (emotywna)- jest wykorzystywana tam gdzie chcemy wyrazić uczucia nadawcy: „miałem niezły ubaw”

2) funkcja informatywna (poznawcza)- spotkasz ją w tekstach o charakterze informacyjnym, nastawionych na przekazywania wiedzy o faktach i wydarzeniach np. wywiad, artykuł publicystyczno-naukowy, komunikat urzędowy, podręcznik

3) funkcja poetycka(estetyczna)- przeważa w tekstach gdzie dominującą rolę kładzie się estetykę przekazu. Tak więc spotkasz ją w literaturze pięknej, aforyzmach, sentencjach czy poezji.

4) funkcja fatyczna- służy do nawiązywania i podtrzymywania kontaktu lub jego zakończenia, stosuje formy typu „Witaj”, „Cześć” „Halo” czy „Do zobaczenia”.

5) funkcja metajęzykowa- dominuje w tekstach lingwistycznych, pracach językoznawczych, służy do wyjaśnienia sensu kodu językowego.

6) funkcja impresywna- stosuje głównie nakazy, zakazy, komendy, służy nadawcy do świadomego kształtowania postaw i zachowań odbiorcy. Przykładem są wszelkiego rodzaju przepisy prawne: ustawy, rozporządzenia i zarządzenia, regulaminy ale też w reklamach, podaniach, czy komendach wojskowych.

Jeśli więc @Miś użył słowa "polew" to zostawał funkcję ekspresywną, bo chciał poinformować o swoich emocjach.
Zapewne jak by pisał artykuł, podręcznik, regulamin, czy wspomniane CV użyłby innych form.

Nie ma w tym ani nic złego ani odkrywczego, tak jak w poszerzaniu swoich horyzontów.

:)



5 0
ID:70926

gość-80028

@~Łoczytany: A jak określane jest słowo ,,polew'' w słowniku poprawnej polszczyzny ?

0 2
ID:70937

Łoczytany

A może Ty kolego numeryczny dla odmiany użył byś merytorycznych argumentów, poprzednie wpisy takich bowiem nie zawierały.


Natomiast jest rzeczą oczywistą, że w słownikach nowomowa przebija się powoli. Na początku wykładu profesor Miodek przywoluje słowo spontan jako takie które zaczyna być już powszechne w użyciu, również przez starsze osoby.
Tymczasem w on-linowym słowniku języka polskiego nie znajdziesz słowa spontan.
Jest tam za to przywołane przeze mnie słowo beka, gdzie jednym z podanych znaczeń jest określenie czegoś śmiesznego (słowo to jest tak zdefiniowane w Totalnym słowniku najmłodszej polszczyzny Bartosza Chacińskiego).

http://sjp.pwn.pl/szukaj/beka.html

Zaś w innym internetowym słowniku:
https://dobryslownik.pl/slowo/beka/3075/0/

przy definicji słowa beka czytamy, że potocznie to samo co:brecha; brecht; jaja; polew; polewka; szydera

Może teraz Ty dla odmiany wskażesz jakieś źródła, wskazujące, że słowo polew jest językiem spod budki z piwem?

Masz na to jakieś argumenty, czy tylko własne słowo?

4 0
ID:70940

Łoczytany

@~gość-80028:

A tak jeszcze jak dyskutujemy.

Najstarsze zapisane po polsku zdanie brzmi: "Daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj"

Wiesz, że słów pobruszę i poczywaj nie ma w słowniku poprawnej polszczyzny, dasz wiarę?!?

Jaki z tego morał? Czyż by był to język rynsztoka, taki wniosek byś wyciągnął/wyciągnęła?

2 1
ID:70956

gość-68621

@~Łoczytany: nie porównuj staropolszczyzny do bełkotu z rynsztoka , bo to tak jakbys porównał twórczość Kochanowskiego albo Reja do grafomanów z epoki hiphopu .Aż się dziwie ze tak ,,Łoczytany'' nie ma szcunku do Języka Polskiego .

0 7
ID:70975

Łoczytany

@~gość-68621: powtarzanie w kółko tekstu o języku z rynsztoka nie zastąpi merytorycznych argumentów których nie potrafisz wskazać.
Dla mnie dalsza taka jałowa dyskusja, gdzie ja pokazuję merytoryczne argumenty a tobie zacięła się płyta z jednym tekstem jest pozbawiona sensu. Nie masz argumentów to staraj się przynajmniej nie obrażać innych.

4 2
ID:70978

gość-85347

A to jak nazwiesz ?

0 3
ID:71041


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA