O zgrozo!!!

Mamy tak piękną Noc Świętojańską:
- koniec roku szkolnego,
- ciepło,
- początek wakacji,
- najkrótsza noc w roku,
- tradycje z puszczaniem wianków i legenda „Kwiat paproci”.
Noc Kupały jest jedną z "perełek" słowiańszczyzny.
Powinniśmy odgrzebać nasze narodowe, słowiańskie zwyczaje - również przepiękne! A może jeszcze próbować „wszczepiać” je innym, nie koniecznie słowiańskim narodom? - choćby nawet przez widowiska dla turystów (niezła do zrobienia kasa).
Proponuję chwilę zadumy i serdecznie pozdrawiam.

22 komentarze

gość-82164

Sralentynki ci nie pasują ? Pamietasz co rudy sprzedawczyk powiedział o Polakch ? ,,Polskość to nienormalność '' ....i uciekł za kasą do pejsatej Brukseli .

3 17
ID:71256

cichyobserwator

I po Twojej " wypowiedzi " widać ,ze z tą nienormalnością to prawda ! Pomijając ,że zostało to wyrwane z kontekstu z wywiadu z 1987 roku to to co teraz się wyrabia ( aptekarz zwalnia i zastępuje generałów, BOR testuje pancerne drzewa , min. środowiska leczy drzewa wycinką a żubry odstrzałem,Matka Boska będzie strzegła spółek Skarbu Państwa ,itd,itd ) jest normalne ? Dla kogo ?

5 5
ID:71257

gość-34759

@~cichyobserwator: ale chyba bardziej normalne niż np.nagrywane chlańska U Sowy , autostrady z ktorych śmieje się cała Europa , czy planowa wyprzedaż czego się tylko da za grosze . A wszystko w ramach POmagdalenkowej i nocnozmianowej ustawki . Wiem ze ty masz odmienne zdanie ale podobno mamy demokracje i skoro wolno drzeć japę takim jak dłużnik alimentacyjny to ty też możesz POmarudzić .

2 19
ID:71258

Wolność

Pozdrawiam również bo z miłą chęcią chciałbym Polski pogańskiej niż obcej religii narzuconej przez nierobów w czarnych kiecach i ich cudach niewidach .Ich religia dała im wszystko tylko wiara ich chce jednego pieniędzy pieniędzy .

7 0
ID:71261

cichyobserwator

@~gość-34759: Po kolei ; oficjalnie ( upublicznionego )chlańska u Sowy nie było a nagrania robili nielegalnie przestępcy i nikt oficjalnie po wódce się nie wypowiadał więc kłamiesz ! Tekst jakoby " autostrady z ktorych śmieje się cała Europa " to wymysł tych badziewiaków , którzy ich nie zbudowali a rżną fachowców. Wyprzedaż " za grosze " to taki sam debilny tekst i nieprawda jak większość tych bredni o spisku w Magdalence.
A merytorycznie - które z wymienionych przeze mnie " normalności " to nieprawda? Aptekarz udający ministra ( nagrania z kilku imprez ) ?BORowiec ociera się o fiacika i wali w drzewo ? Wycinka puszczy i plany odstrzału żubrów ? Czy zawierzenie Energi Matce Boskiej ? To fakty czy moje marudzenie ?
Pancerne długopisy dla MONu to pewnie też normalność? - helikopterów nie ma, samolotów dla VIPów nie ma ale świat będzie się nas bał jak o tej potężnej broni tylko usłyszy ? http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dlugopisy-mon-maja-ciac-swiecic-i-wybijac-szyby-resort-wyda-,nId,2350752
Z tych rzeczy świat się nie śmieje ? Demokracja ? Tak ! Więc po kolei możesz swobodnie odpisać które z wymienionych faktów to nieprawda!

5 5
ID:71263

gość-92608



Panie cichy a to sa jakieś fałszywki ?

2 16
ID:71266

gość-71988

@~gość-92608: Panie, to Kaczyńscy są okrągłostołowymi oszustami?

12 0
ID:71267

cichyobserwator

@~gość-92608: Nie ,nie są . Ty tego nie pojmiesz ale prosta logika zadaje pytanie : gdyby ktoś planował ( w/g takich jak Ty ) " zamach stanu " to robiłby to przy kamerach ? To ,ze Ty i Tobie podobni tak uważacie to tak musiało być ? Ty pewnie z tych co z plamy po ropie widzą na szybie Matkę Boską a ta pewnie jeszcze mruga i płacze krwią a dla mnie to jest tylko plama na szybie .Fałszywka ? Nie, tylko inne spojrzenie na to samo.
Nauka mówi o Wielkim Wybuchu i Ewolucji a niektórzy wierzą ,że Bóg wszystko dla Nas stworzył , i co ? Konsternacja ! Bo jeżeli taki mądry i wszechwładny to na cholerę tracił czas na wszechświat z planetami o lata świetlne , których nigdy nie odwiedzimy ?
Ty nazywasz coś " zdradą " której przymioty to oszustwo i działanie w ukryciu a tu masz kamery i jawność . Ty tak to odbierasz co nie znaczy ,że wszyscy tak muszą a takim jak Wy wyjątkowo łatwo przychodzi nazywanie innych zdrajcami bo tak łatwiej niż merytoryczna dyskusja o faktach. Temat morze ale mam nadzieję ,że te parę zdań dotarło.

4 4
ID:71268

gość-10671

@~cichyobserwator:ale ty sie miałeś odnieść do tych dwóch nagrań przedstawiajacych realne postaci i realne sytuacje .A ty jak zwykle mataczysz , zaciemniasz obraz , odwracasz kota ogonem , zamydlasz oczy zupełnie jak ten prezes z ciepłowni.

1 23
ID:71269

cichyobserwator

@~gość-10671: Przeczytaj jeszcze raz mój tekst a jezeli sam nie dajesz rady poproś wnuczka o pomoc. W pierwszych trzech słowach odpowiadam na pytanie z pod obrazków , a następne 4 linijki to niby o czym są ? Jeżeli nie łapiesz to ja się poddaję - z chorymi na taką przypadłość to tylko konsylium: prezes - płaszczak - Macierewicz ze swoim Misiem - mogą pomóc.

3 3
ID:71271

gość-88597

@~cichyobserwator: sroty pierdoty , mataczysz i krecisz zamiast odpowiedzieć . Ale czego mozna się spodziewać PO zauszniku POmagdalenkowych przestępców ?

0 13
ID:71272

gość-71988

@~gość-88597: A może Ty odpowiesz na moje pytanie zamiast kręcić i mataczyć?

6 1
ID:71273

cichyobserwator

@~gość-88597: Po treści Twojego tekstu widzę wyjątkowo lotny umysł i pewnie dlatego nie rozumiesz prostych ludzi . Radzę pisać na stronach Mensy gdzie będziesz mógł dalej się rozwijać i dyskutować z równymi ( może ) sobie.

2 2
ID:71280

gość-80248

@~cichyobserwator: na tych filmach są równi tobie , nie zaskoczyleś że jestes do tych sprzedajnych agentow porównywany ? Taki bystry a taki głąb ...

0 17
ID:71284

cichyobserwator

@~gość-80248: Dołącz do kolegi gościa 88597 - jesteś równie bystry i inteligentny. Porównanie do ludzi z filmów powyżej to zaszczyt więc za to dziękuję.

2 2
ID:71285

gość-71988

@~gość-80248: A Ty dalej mataczysz jak widzę ,,,
:(

6 0
ID:71287

gość-92986

@~cichyobserwator: odkrywasz korzonki ?
To moze napisz jeszcze jaki mialeś pseudonim w tej organizacji szechterowskiej ?

0 19
ID:71289

LALA20

@ cichyobserwator

Kładziesz do łbów tym '' profesorom ''a prostactwo swoje.
Pozdrawiam.

P.S.
Chwilowo jestem w Katolandzie - '' kochać '' biurokrację.

7 0
ID:71346

LALA20

gość - 92986

Wiesz, zastanawiam się, Gepetto zrobił Pinokia czy odwrotnie? - a Ciebie kto wystrugał?

4 0
ID:71347

LALA20

@ Wolność

Za czasów Wazów Polska miała szansę aby stać się krajem protestanckim, ale szansa ta została utopiona we krwi.
Jak myślisz, kto za tym stał?

4 0
ID:71348

LALA20

Krótka chwila w domu powoli mija.
Wszystkie drogi prowadzą do Freiburga, jutro długa droga.
Pozdrawiam wszystkich normalnych Forumowiczów.

P.S.
Bądżcie waleczni przeciw toruńskim legionom. Bądżcie tak waleczni jak XII-ty legion rzymski - ''Fulminata '' - z łaciny Błyskawica.
Co prawda, legion ten się sq...ł w Armenii, ale w niedługim czasie się wyprostował, honor Rzymu został zachowany.
W zeszłym roku w jednym zdaniu wspomniałem o sławnym XIV-tym legionie.

3 1
ID:71360

gość-10625

o-lala... dawno takiego matołka nie spotkalem , o-lala ....

0 6
ID:71384


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA