Polska, rozbrojona wyspa w Europie

Absolutnie konieczne do obejrzenia! Dyskusja zaczyna się po minucie i obnaża totalitarne zapędy władzy UE

22 komentarze

gość-97084

To jest jakiś dramat! Nie jestem bardzo w tematyce broni ale jak sie slucha w jaki sposob sie to odbywa w unii to wlos sie jezy na glowie... I pani Bienkowska... Naprawde podziwiam te organizacje ktorym sie chce obnazac ta biurokratyczna glupote!

10 10
ID:71311

cichyobserwator

Kałasznikow w/g tego pana to typowa broń sportowa !? W USA mają broń legalną i w 2014 r zginęło z niej 34 000 osób :
"Szacuje się, że Amerykanie mają w sumie 300 mln sztuk broni, a w całym kraju jest ponad 50 tys. sklepów z bronią. Jednak wiele osób kupuje broń od osób prywatnych lub na targach, gdzie transakcje nie są rejestrowane. Tylko w ciągu ostatnich czterech lat w USA więcej osób poniosło śmierć w wyniku postrzelenia z broni palnej (włączając w to samobójstwa i nieszczęśliwe wypadki) niż w wojnach w Korei, Wietnamie, Afganistanie i Iraku razem wziętych. "
http://www.tvp.info/23401692/usa-liczba-ofiar-wypadkow-na-drogach-rowna-liczbie-zabitych-z-broni-palnej
U nas dać broń baranom typu Macierewicz , Młodzież Wszechpolska albo Obrońcom Krzyża i kataklizm jeszcze lepszy niż w USA.
Argumentacja tych teorii spiskowych to dramat !

10 12
ID:71312

gość-71988

Żądam pozwolenia na zakup systemu obrony przeciwlotniczej abym go sobie mógł postawić w ogródku.
Do tego chciałbym zrobić na działce pole minowe.
To skandal, że obywatele naszego kraju nie mogą się zbroić legalnie.

8 12
ID:71313

ancap

@~cichyobserwator: czyli tłumaczysz swoja ignorancję niewiedzą? W Polsce mając pozwolenie kupisz legalnie kałasznikowa jako bron sportowa, różnica polega na tym że działa on TYLKO w trybie "single fire" wiec nie posiada "ognia ciągłego".

A tutaj proszę cały artykuł w języku angielskim obalający dane które przytoczyłeś. Pomijając już absolutnie fakt ze polowa tych zgonów za pomocą broni palnej to samobójstwa. Jest tam bardzo ładny wykres korelujący wzrost ilości samobójstw z analogicznym wzrostem wykorzystania do tego celu broni palnej. http://www.investors.com/politics/perspective/gun-vs-traffic-accident-deaths-getting-the-data-straight/

11 18
ID:71314

cichyobserwator

@~ancap: Przywaliłeś mnie tym argumentem o samobójstwach - u nas samobójstw nie będzie bo wszyscy w PISdusiowej szczęśliwości żyją ? Dane obalające dane a Ty pewnie masz w zanadrzu dane w/g których broń nie służy do zabijania tylko od zarania dla sportu i zabawy. Pewnie od wieków przeszła taką ewolucję żeby zabawa była lepsza.
Umknęło Ci słowo " typowa " a do strzelania dla sportu to chyba kałach w domu nie jest konieczny . Przeróbka z "single fire" na z ogniem ciągłym to chyba dla " fachowca " 5 minut roboty , wielkość magazynków drugie 5 minut.
Wiem jedno - u Nas masowy ( nawet z zezwoleniami ) dostęp do broni rozwiązałby kłopoty mieszkaniowe , odciążyłby sądy , zmniejszył liczbę rozwodów , itd. Dalej więc twierdzę : nie dajmy rodakom broni bo to tylko może nawet PIS ( obecnie Piły i Siekiery ) może przebić i tragedia większa jeszcze.

10 12
ID:71315

gość-99235

vs ancap - daj spokoj cichemu on tłumaczenie nic nie da bo wszystko ,,wi lepi'' zwłaszcza jeśli to ,,wszystko'' nie dotyczy koalicji PO-PZPR-ZSL. Niech sie wyPOwie i będzie wszystkim lżej . Oni to mają w statucie , choć nie wiadomo jak długo jeszcze bo jego ,,nowoczesne partyje'' są już na etapie ,,sztandar wyprowadzić ''.

8 20
ID:71316

ancap

@~cichyobserwator: to że ty jesteś nieodpowiedzialna jednostką społeczną nie znaczy że ja muszę być postrzegany przez ten sam pryzmat. Nikt nikogo nie zmusza do posiadania broni, co więcej nikt nie chce "powszechnego" dostępu do broni - bo jedyne co jest w tym "powszechne" to rozprzestrzenianie kłamstw na ten temat.

Wszystkie organizacje jakie są w Polsce i zajmują się tą tematyką, mniej lub bardziej zgodnie twierdzą że procedura do otrzymania pozwolenia w naszym kraju jest DOBRA, nie zgadzają się tylko z ostatnim jej elementem a mianowicie UZNANIOWOŚCIĄ policji.

Możesz mieć właściwy wiek, przejść testy psychologiczne, zdać państwowy egzamin z obsługi broni, nie być karanym a na końcu i tak policjant pyta Cie po co Ci bron, i jeśli powiesz, że do obrony osobistej to on Ci powie, że przecież możesz zawsze dzwonić na 997. W Polsce pozwolenie na bron do ochrony osobistej dostają tylko byli policjanci albo dobrzy znajomkowie władzuni.

10 19
ID:71319

gość-71988

Zapomniałem napisać, że RPG też by się przydało aby żadna swołocz mi jakimś czołgiem nie podskoczyła

3 10
ID:71323

gość-90116

@~ancap: Odpowiedzialna jednostka społeczna :
- jedzie bryką a peta wyrzuca oknem
- po pupilu gówna nie potrafi sprzątnąć
- parkuje ON a reszta nie ważna
- remonty w weekendy ( koledzy przychodzą borować jak w Nic śmiesznego )
- itd,itd
A Ty dostęp do broni chcesz ułatwić ? Powodzenia.

18 10
ID:71326

ancap

@~gość-90116: rozumiem ze ten opis to przez pryzmat Twojej własnej osoby..

To że czytać nie umiesz tez już wiem, nie chodzi o ułatwianie czegokolwiek, procedury w naszym kraju są dobre. Jedyny z nimi problem polega na tym ze obywatel spełniający WSZYSTKIE parametry do uzyskania pozwolenia (wiek, testy psychologiczne, państwowy egzamin z obsługi broni, brak karalności itd.) jakie są zawarte w ustawie o broni palnej - nie jest jej w stanie efektywnie uzyskać do obrony osobistej gdyż istnieje uznaniowość policji.

To, że w Polsce nastąpił spory wzrost pozwoleń na posiadanie broni sportowej to efekt tego ze jest ja uzyskać łatwiej niż ta do ochrony osobistej (uznaniowość policji przy broni sportowej jest mniejsza, głownie dlatego ze obostrzenia co do jej użytkowania są bardzo restrykcyjne np. przewożenie rozładowanej z amunicja oddzielnie).

Poza tym nie wiem czemu zakładasz ze Zdzichu z Mirkiem wszystkie takowe parametry zawarte w ustawie spełnią, a potem polecą obaj do sklepu kupić najtańszego GLOCKa 19 - 9mm za $500 czyli po doliczeniu VATu i marży polskich dostawców 3 - 3,5k pln za sztukę + dodatkowy osprzęt i amunicję...

Jeśli Tobie wizja posiadania broni roi obraz nadczłowieka to znaczy że absolutnie NIGDY takowego urządzenia w ręku nie miałeś. Pojedź na strzelnice, instruktor wyjaśni Ci jak to obsługiwać byś nie zrobił sobie ani innym krzywdy, oddaj kilka strzałów a wtedy zrozumiesz baranie z jaką pokora będziesz to urządzenie traktował, bo gwarantuje Ci ze Twoje głupie wyobrażenie o broni szybko by wymiękło w konfrontacji z rzeczywistością. Spośród wszystkich badań ludzie posiadający przy sobie bron ukrytą najczęściej ze wszystkich badanych grup UNIKAJĄ zaczepek i konfrontacji, bo wiedza że maja śmiercionośną przewagę a także NIE CHCĄ broni używać wobec drugiego człowieka, to jest w pierwszej kolejności odstraszacz, w ostatniej urządzenie które ocali Tobie lub Twoim bliskim życie. Tak działa psychika zdrowego człowieka, bo niezdrowy nie przejdzie testów psychologicznych.

9 18
ID:71327

gość-90116

i.@~ancap: A zamiast kodeksu karnego 10 przykazań i wystarczy bo " normalny człowiek " rozumie. Rozejrzyj się wokół siebie i zobacz tych odpowiedzialnych a swoje bajanie zachowaj na bajki dla dzieci. Testy psychologiczne mówisz to - Ted Bandy czy Unabomber Kaczyński mogli by atomówki kupić bo chłopy take inteligentne byli. A te duże litery - jakie głośne - inteligencja aż krzyczy : patrzcie jaki mądry jestem . Tu nie o wyobrażenie o broni chodzi tylko o tego " rozumnego człowieka " który taki genialny jest i zabija się od wieków. Bajaj dalej geniuszu wśród geniuszy !

17 8
ID:71329

ancap

@~gość-90116: zaburzenia i problemy których doświadczasz niestety rozwiązuje się farmakologicznie pod opieka psychiatry, psycholog tez jest potrzebny, poszukać Ci adresy poradni?
https://i.imgsafe.org/ffeecf1905.jpg

7 18
ID:71331

gość-55183

Cichy masz pozdrowienia od ryżego -z Brukselandii

4 10
ID:71333

cichyobserwator

@~gość-55183: Nie kłam , Donek z takim plebsem nie rozmawia !

3 3
ID:71337

gość-71988

Pozdrowienia dla czołgistów

1 1
ID:71338

gość-71988

Już nie mogę się doczekać, kiedy zamienię moją wiatrówkę na AK47. Oj będzie się działo.
:)

2 1
ID:71344

cichyobserwator

@~ancap: Napisałeś : " Spośród wszystkich badań ludzie posiadający przy sobie bron ukrytą najczęściej ze wszystkich badanych grup UNIKAJĄ zaczepek i konfrontacji " - wspaniale ; podaj więc na jakie badania się powołujesz , wal śmiało danymi tych badań . A ja czytam takie badania :
https://repozytorium.amu.edu.pl/bitstream/10593/5125/1/15_Wojciech_Poznaniak_Spo%C5%82eczno-psychologiczne%20aspekty%20posiadania%20broni_265-277.pdf
- "Istnienie „efektu broni” potwierdza amerykańska organizacja „Center for Disease Control”; według niej sprzeczki w rodzinach, w których znajdu­je się broń palna, kończą się aż 12 razy częściej śmiercią jednej lub więk­szej ilości osób, niż w rodzinach, w których nikt nie posiada broni "
- Bezpieczeństwo wynikające z faktu posiadania broni jest bezpieczeń­stwem iluzorycznym. Posiadanie broni prowokuje do jej użycia zarówno na­pastnika, jak i ofiarę ataku. Napastnik, który widzi, że upatrzona przez niego ofiara jest uzbrojona, może wprawdzie porzucić swój zbrodniczy za­miar, ale może też zadziałać w sposób bardziej zdeterminowany i bezwzględny. Powszechne uzbrojenie obywateli, postulowane przez skrajnie prawicowe grupy polityczne, zamiast zwiększyć poczucie bezpieczeństwa u potencjalnych ofiar i zamiast odstraszać przed popełnianiem przestępstw z użyciem broni palnej, może powodować eskalację agresji i brutalności -i to po obu stronach"

Polecam lekturę i z niecierpliwością czekam na dane tych Twoich badań - pokaż jak to Ty umiesz czytać !

3 3
ID:71349

gość-13444

@~cichyobserwator: ale ryży ciebie pozdrawia w ramach partyjnego pozdrowienia . Odkłam mu bo się obrazi .

0 8
ID:71351

LALA20

gość - 55183

gość - 13444

Byliście kiedykolwiek w Brukseli?, ja byłem.
Na pięknym Starym Mieście jest figurka siusiającego chłopca. Z tą figurką jest związana pewna legenda.
Pojedżcie tam, i pod tę figurkę podstawcie swoje łby.

11 0
ID:71359

gość-90116

@~ancap: Tobie nie pomogli a mnie chcesz adresy dawać ? Może dla Ciebie pozostała tylko hemisferektomia, i wtedy te testy przejdziesz, i jakąś broń sportową na ślepaki Ci w końcu dadzą. Próbuj dalej !

18 1
ID:71366

gość-21190

@~LALA20: a ty jakie wrażenia mialeś jak podstawiłes swój pusty sagan ?

0 5
ID:71370

gość-775577

Zbyt wielka jest u niektórych wiara w lekarzy tzw. Psychiatrów, proponuję poszukać bloga anty-psychiatria oraz poczytać o tym co wydarzyło się w szpitalu psych.w Radomiu i Garwolinie.

0 1
ID:71405


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA