Dlaczego nikt nie oskarża USA o zalew Europy imigracją ?

Libijski przywódca, płk Muammar Kadafi na kilka godzin przed śmiercią : „A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO ! Bombardujecie mur, który nie przepuszcza potoków afrykańskich emigrantów do Europy, bombardujecie mur, który zatrzymuje terrorystów Al - Kaidy. Tym murem była Libia. Zburzyliście ten mur. Wy, idioci ! Za tysiące emigrantów z Afryki, za podtrzymanie Al - Kaidy będziecie smażyć się w piekle. Tak się stanie. Nigdy nie kłamałem. I teraz nie kłamię". Hillary Clinton podczas wizyty w Libii, niespełna 48 godzin przed zabiciem Kadafiego, komentując te wydarzenia, powiedziała: „Teraz zaczyna się ta trudna część przemian”. Porównajmy obie wypowiedzi ; kompetencje polityczne i mentalność Amerykanki Clinton i Libijczyka Kadafiego, poczucie odpowiedzialności za losy milionów ludzi na świecie. Zważmy, jaki bezmiar zbrodni i cierpienia zawiera biurokratyczny frazes Clintonowej : „Trudna część przemian”. Te bezduszne słowa, oznaczające chaos, są wyrokiem dla tysięcy ludzi

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-korea-pln-oskarza-usa-militarna-prowokacja-amerykanskich-imp,nId,2399561#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

11 komentarzy

gość-27014

@~Wolność;

W czasie II wojny światowej rząd Mussoliniego skutecznie zwalczał mafię, bo każdego podejrzanego wsadzano do więzienia bez procesu. Więzienia na Sycylii były pełne ludzi mafii.
Czyli co ? Faszyści też byli takim murem/tamą przeciwko mackom mafii?

Po czym przyszli Amerykanie, obalili faszystów we Włoszech a mafiozów wypuścili z więzień.

Czyli Ty byś wyciągnął prosty wniosek - mafię włoską zawdzięczamy Amerykanom a obalenie tam faszyzmu było błędem.

Bo to do tego sprowadza się Twoja logika.

5 2
ID:71962

gość-62852

@~gość-27014: Przeanalizuj spokojnie kolejność wydarzeń która doprowadziła do obecnej sytuacji a odpowiedź przyjdzie sama . Tylko 2 państwom może zależeć na destabilizacji Europy i jednocześnie na rozbiciu jedności państw arabskich . Tymi państwami są USA i Izrael . Cała reszta to zasłona dymna fabrykowana przez światową finansjerę żydowską dla odwrócenia uwagi .Anglia już dawno to odkryła i nie chce być z tą żydowską intrygą identyfikowana .

1 6
ID:71965

gość-58916

@~gość-62852: Podzielam Twoje zdanie Ameryka największy bankrut a Polska nadal trzepie im łaskę o Izraelu nie gadam bo Nataniachu to największy terrorysta Świata nikt nie mówi o morderstwach na Palestyńczykach o dzieciach tylko media wokół chwalą Amerykę Unię i tych największych biedaków i poszkodowanych na Świecie Icków.
Teraz uderzą na Kima oczywiście że strzela z Rakiet a prawda jest taka że zniszcza kraj i będą szabrować tam jest żyła złota metali szlachetnych.
Znajomy Norweg był ostatnio w Libii jego firma prowadzi tam interesy od ponad 20 lat i mówi że teraz w Libii nędza głód syf i wielkie gówno gdy żył Kadafii ten sam gdzie media określały go dyktatorem ale ten dyktator miał serce szpitale szkoły opika medyczna była nawet dla najbardziej ubogich .
Najwięksi zbrodniarze po Nazistowskich Niemczech to od parunastu latach Amerykanie i Izrael

2 4
ID:71968

gość-27014

@~gość-62852:

Przeanalizuj spokojnie jakie są interesy i cele poszczególnych państw arabskich oraz odłamów religijnych w ramach islamu (np. szyici vs. sunnici) a odpowiedź przyjdzie sama. Jedność państw arabskich to utopia, tak jak przykładowo jedność państw europejskich (od Portugalii po Rosję).

1 0
ID:71970

gość-28546

@~gość-27014: Podziały wśród panstw arabskich są wywoływane celowo na bazie różnic narodowo-religijnych , bo tylko tak mozna ich skłonić do walki . Pierwszym współczesnym przywódcą który miał wizję jedności państw arabskich(niebezpieczną dla światowego żydowstwa) był przywódca Egiptu -Naser .Podobne zamysły miał Kadafi .Obydwaj zostali zniszczeni przez koalicję USA-izrael .

2 3
ID:71975

gość-27014

@~gość-28546:

Karol Wielki czy Otton III żyli całe wieki temu, też mieli wizje zjednoczonej Europy i też nic z tego nie wyszło a zauważ że wtedy nie było koalicji USA-Izrael.

Różnice pomiędzy szyitami a sunnitami wywoływane przez USA-Izrael - no dobry dowcip, bo spory pomiędzy wyznawcami islamu datują się już od śmierci Mahometa (czyli roku 632 naszej ery).

Wracając do czasów nam współczesnych inwazja Iraku na Kuwejt też była inspirowana przez USA i Izrael?

Zaś Hezbollah wspiera przeciwników Baszara Asada w Syrii bo USA i Izrael go do tego namówiły?

Weź może poczytaj sobie trochę może o historii tamtego regionu, o różnicach wewnętrznych wynikających z odłamów religijnych ale tez grup etnicznych, bo Arabowie to nie jeden naród ale raczej grupa kulturowa powstała na bazie podbojów ludów podbitych (Berberów, Egipcjan, Kurdów, Persów).

Bo jak powiedział Dr ‚Ali Sa’d Al-Moussa, publicysta gazety saudyjskiej “Al-Watan” : "ociekające krwią konflikty i walki, szalejące w świecie arabskim nie mają nic wspólnego z Izraelem i że obwinianie za nie Izraela jest płytkie."

5 2
ID:71977

gość-26296

Jak Korwin mówił że islamiści będą obcinać nam głowy to sie kur.. dzicz lewacka śmiała .A teraz malują kredą tatułuja sobie pszczółki itd itd .Kure... zwane Unią Europejską wraz z Amerykanami sa odpowiedzialni za Islamizację Europy .A tym wszystkim co sa za przyjmowaniem imigrantów życzę aby im łby przy samej dupie spadały

1 4
ID:71980

gość-15895

@~gość-27014: Masz racje ale , jak pokazuje historia, ta grupa kulturowa ma wspólny mianownik -islam . I w sytuacjach zawirowań politycznych czy kryzysów gospodarczych ten czynnik jest zawsze decydujący . Zjednoczenie państw arabskich nastąpi wcześniej czy później właśnie w imię Allacha . A wtedy przestanie istnieć Izrael - wyznaczony przez USA policjant Bliskiego Wschodu , a ropa przestanie być wyceniana w dolarach - już Naser i Kadafi do tego zmierzali , dlatego musieli zginąć .

1 4
ID:71981

gość-27014

@~gość-15895:

Przeceniasz rolę Islamu jako wspólnego mianownika, pod tym względem Islam przypomina chrześcijaństwo.

Gdzie masz:
- kościół rzymsko-katolicki,
- odłamy prawosławne (n.p. wszechrusi, grecki, bułgarski i całe mnóstwo innych),
- mnóstwo odmian protestanckich (luteran, kalwinów, ewangelików augsburskich, zielonoświątkowców i tak dalej)
- świadków jehowy i jeden Bóg wie ile jeszcze tego typu odłamów,

Tak jak poszczególne odłamy chrześcijańskie rywalizują ze sobą czy wręcz zwalczają, tak samo jest w Islamie.
Trudno sobie wyobrazić pogodzenie się szyitów i sunnitów, skoro konflikty pomiędzy nimi są od wieków.
Zresztą te dwa główne nurty islamu też nie są jednorodne.

Główne gałęzie szyitów to:
- immanici,
- ismailici
- zajdyci,

Zaś u sunnitów są:
- Hanafici
- Mailkici
- Szafi'ici
- Hanbalici
powyższe odłamy sunnitów odwołują się do ich podstawowych szkół prawa (bazującego na Koranie i Surah). Do tego w ramach sunnitów dochodzą odłamy reformatorskie: wahabitów, salafitów, mazhabów.

Wreszcie jest też najmniej liczny i mało znany nurt islamu - Charydżyzm, który też ma swoje odmiany:
- azrakici
- sufryci
- ibadyci
- harūrīja
- nadżdyci

Tak więc parafrazując słowa Ali Sa’d Al-Moussa opinia, że Islam jest zwornikiem krajów arabskich jest szalenie płytka.5 0
ID:71982

gość-64070

@~gość-27014: Podziwiam wiedzę adwersarza ale proszę zwrócić uwagę że czy mniej czy bardziej radykalne odłamy tej religii zawsze odnoszą się do Koranu i Allacha i te punkty odniesienia są wspólne bez względu na kraj i na język, różni je interpretacja . .Intrygi wywiadów Izraela i USA czy Rosji przy pomocy ,,zaprzyjaźnionych ''państw islamskich bazują na różnicach ale nie są w stanie zmienić kanonu którym jest Allach i jego nauka . W tej religii wyrzeczenie się Allacha jest równoważne z pozbawieniem wszelkich praw , prawa do życia również . Polecam rozważania arabistów którzy od lat przestrzegają przed lekceważeniem islamu bo w/g nich jest on od dawna największą i najbardziej ekspansywną , bezwzględną religią-ideologią na świecie . Samobójstwo lub morderstwo (tu w imię Allacha ) jako droga do raju występuje w różnych ideologiach ale w/g mojej wiedzy żadna z nich nie warunkuje tych czynów w tak drastyczny i jednoznaczny sposób .

3 1
ID:71985

gość-27014

@~gość-64070:

"...proszę zwrócić uwagę że czy mniej czy bardziej radykalne odłamy tej religii zawsze odnoszą się do Koranu i Allacha i te punkty odniesienia są wspólne bez względu na kraj i na język, różni je interpretacja . "

Ależ jak najbardziej się z tym zgadzam. Tak samo jak w większości krajów europejskich ( z Rosją włącznie) wspólną religią jest chrześcijaństwo. Pismo święte, wiara w jednego Boga i Chrystusa, obchodzone święta to są wspólne punkty odniesienia. Kościół rzymsko-katolicki od prawosławia czy kościołów protestanckich ( z anglikańskim włącznie) różnią się tylko interpretacją. Ba czasem różnią się tylko w kwestii tego kto jest następcą świętego Piotra: Biskup Rzymu, Patriarcha Moskwy czy może Królowa Angielska?


Skoro tak, to czemu nie ma jedności Chrześcijańskich Państw Europy od Portugalii po Rosję?
Za sprawką USA i Izraela? No tak są jeszcze Rosjanie. :/

Tak samo jest z Islamem, to oczywiste, że są elementy wspólne dla Islamu które łączą wszystkie odmiany, tak jak w Chrześcijaństwie masz Boga jedynego, Chrystusa, Stary i Nowy Testament.

"Polecam rozważania arabistów którzy od lat przestrzegają przed lekceważeniem islamu bo w/g nich jest on od dawna największą i najbardziej ekspansywną , bezwzględną religią-ideologią na świecie "

Ależ ja nie lekceważę, tyle,że nie islam jako taki, ale ekstremistów. Tacy zawsze są groźni niezależnie od religii czy przekonań politycznych. Terroryści z IRA czy ETA byli cacy bo nie byli wyznawcami islamu?

Tak przy okazji wiesz, że w Polsce od wieków żyje wyznająca Islam mniejszość Tatarska?
Ile zamachów zorganizowali? Ja nie słyszałem o żadnym.

Bójmy się nie religii ale ekstremistów którzy ich używają do swoich celów.


4 0
ID:71992


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA