Budżet pseudoobywatelski

Mam pomysł dla włocławskich „kreatywnych” władz. Za parę dni mija termin zgłaszania pomysłów na wydanie 3,5 mln zł. I znowu kolejne pieniądze zostaną przeżarte na BZDURY (zaaprobowane oczywiście przez UM). Chodniki, ławki, krzaczki, fontanny, domki dla ptaszków, kotków fajne są ale chyba nie w to się powinno inwestować w mieście KTÓRE UMIERA.
Chcecie naprawdę rozwoju Włocławka? To nie ściągajcie kolejnych marketów (patrz wiejska),aptek sieciówek i MONTOWNI, które za frajer mają tanią siłę roboczą, SĄ ZWOLNIONE Z PODATKÓW i jeszcze wywożą zysk poza Włocławek!
Drogie władze utwórzcie Strefę Ekonomiczną ale dla WŁASNYCH MIESZKAŃCÓW! Od wspomagania swoich chyba wypadałoby zacząć prawda? Co nie można? wszystko można tylko trzeba chcieć! 15,5% bezrobocia w mieście i 21% w powiecie! Pisać, jechać do Pani premier niech da specjalne ulgi. Niech włocławianie którzy nie mogą znaleźć pracy zakładają własne działalności za GROSZE i niech mają wszelkie zwolnienia podatkowe, NIECH MAJĄ ZERO RYZYKA. Małe lokale za symboliczną złotówkę (mało to budynków które miasto można zaadoptować, wynająć itd.? chyba że mają dalej niszczeć?), obsługę księgową, prawną za darmo np. przez 2-3 lata. I to poza tym co w tym względzie oferuje PUP. DAJCIE SIĘ LUDZIOM WZBOGACIĆ! I pisze to właśnie jako samozatrudniony, który od 7 lat tyra na swoim, po 300h na miesiąc, nie korzysta z ŻADNEJ POMOCY PUBLICZNEJ i walczy każdego dnia żeby mieć najpierw na podatki, zusy, czynsze, koszty i kredyt na 40m2 „salony”. Dajcie energicznym mieszkańcom możliwość odbicia się od dna a nie pajacujecie z jakimiś fontannami, ozdóbkami, rewitalizacjami i innymi pseudoakcjami, które NIC NIE ZMIENIAJĄ dla mieszkańców Włocławka.

1 komentarz

gość-35585

Ooooo kolego chcesz powiedzieć że taki jest poziom miejscowej władzy ? Fonatannnny ci sie nie podobają , a przy wyborach gdzie byłeś ? Czym i na kogo glosowałeś ?

0 0
ID:72042


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA